I „GLÜCK AU F" JACOBS-van Dixhoorn, Breskens. Heren- en Jongenscostuums Tweed-, Gabardine- en Regenjassen Dames- en Herensioffen Maatkleding Toneeluitvoering te Breskens De Zeeuwse Bazar BatAeJiaeAt-B&v-Ln Sambo en Jocko, van een leeuw en een aap. Radio-Toestel. Verloren Gemeente Breskens AFBRAAK Timmermans potloden J. W. MOORLAG - BRESKENS Japon- en mantelstoffen, kamgaren costuumstoffen, Jersey, enz. Voor Uw Scheepvaartstr. 2 Telefoon 130 naar 4,95 6,95 1,70 Besteedt Uw weekloon goed 5,40 5,50 7,65 4,80 Een nieuwe zending Grijze kamgaren tailleurs Daar komt hij plotsling tot bezinning, Springt één, twee drie de wagen uit, En deze schiet, met grote snelheid En steeds laverende vooruit, Zomaar zig-zag dwars door 't publiek, Het is een vrees'lijke paniek! „Daar komen stukken vandenkt Jocko, „En 't kost me strakjes nog m'n huid!" Dus springt hij fluks naar 't stuur [en draait het In wanhoop alle kanten uit Maar 't sturen van een auto blijkt Niet zo gemakk'lijk als het lijkt! Eveneens zal worden deelgenomen aan het Internationaal concours te Dour (België). Schoondijke. Toneeluitvoering. Zaterdagavond werd in het Ar- beiderslogeerkamp alhier, ten bate van de plaatselijke afdelingVolksonderwijs" door de Ned. Onderwijzersvereniging, afd. W. Z.-Vlaanderen, een uitvoering gegeven met het blijspel ,,Betje regeert". De zaal was geheel gevuld met be langstellenden, toen de heer A. P. de Roo het openingswoord sprak. De heer P. Vermeulen, kringvoorzitter van Volks onderwijs, hield tussen de bedrijven een propaganda-toespraak. Het vertoonde toneelspel was goed en viel zeer in de smaak van de aanwezigen. Voor Volks onderwijs was de avond zeer zeker ge laagd, aangezien een aantal nieuwe le den kon worden geboekt. Breskens. Ouderavond. Vrijdagavond had een ouderavond plaats van de Openb. Lagere School alhier. Hieraan ging eerst vooraf het bezichtigen door de ouders van het werk hunner kinderen in de nieuwe school, waarbij de onderwijzers hen inlichtin gen verstrekten. Na afloop hiervan kwam men bijeen in het Gem. Ont spanningsgebouw, waar de heer Eek- hardt namens de oudercommissie een openingswoord sprak en vervolgens het woord gaf aan het hoofd der school, de heer de Pree, die de leiding van de avond had. Deze begon met te wijzen op de grote verbetering, die was ingetreden met de ingebruikname van de nieuwe school, terwijl hij ver der de hoop uitsprak dat er binnen afzienbare tijd een nieuwe leerkracht zal bijkomen, aangezien het aantal leerlingen hiervoor bijna toereikend is. De gedenkplaat met de namen van de tijdens de oorlog omgekomen kinderen van de school, zal in brons worden uitgevoerd en in de nieuwe school wor den aangebracht. Vervolgens werd een mooi programma, uitgevoerd door de kinderen zowel van de lagere als de hoogste klassen en bestaande uit zang, spel en declamatie, vlot en keurig afge werkt, waarvoor zij een daverend ap plaus in ontvangst te nemen kregen. In de pauze was er thee met een ver snapering alsmede een verloting, ter wijl als slot nog een paar mooie filmpjes werden vertoond. Het was een zeer gezellige en mooie avond. 80-jarige. Gisteren herdacht onder zeer grote belangstelling zowel van binnen als buiten de gemeente, de heer T. van Veen zijn 8oe verjaardag. Reeds des morgens kwamen vrienden, ken nissen, enz., de jarige gelukwensen en dit ging zo de gehele dag tot laat in de avond door. Ook bijzonder velen gaven schriftelijk blijk van hun belang stelling en medeleven. De heer van Veen, die talloze jaren o.a. als couranten-bezorger en bode van diverse verenigingen de gemeen schap heeft gediend, heeft zeker deze grote populairiteit verworven door zijn nauwgezette plichtsbetrachting, be trouwbaarheid en hulpvaardigheid. Hij geniet nu van een welverdiende rust, die, naar wij hopen, nog lange tijd zal mogen voortduren. Benoeming. De heer A. I. de Kramer is be noemd tot gemeente-werkman alhier- Vergadering Groene Kruis. Gisteravond had alhier de jaarverga dering plaats van het Groene Kruis. Dit was de eerste vergadering in het Wijkgebouw. De voorzitter, de heer W. Carels, opende deze vergadering en deelde mede dat het hem speet, dat er zo weinig belangstelling getoond werd voor zo'n belangrijke vereniging. Ver volgens deelde de voorzitter nog mede dat de vereniging thans 730 leden telt, en vroeg de medewerking niet alleen van de aanwezige leden doch ook van de thuisblijvers, leden te willen werven om spoedig de 800 te bereiken. Uit het keurig opgemaakte jaarverslag van de secretaris bleek, dat het aantal bezoeken van de Wijkzuster 1381 bedroeg over slechts zes maanden. Voor het consultatiebureau 12 zitdagen en voor consulten 345. Voor con sultatie voor kleuters met 23 consulten en 1 x pokkeninënten. Uit de rekening van de penningmeester bleek dat de inkomsten bedroegen f 17054,93, de uitgaven f 14925,58, batig saldo f 2129,35. De aftredende bestuursleden, de dames Mevr. de Hullu-Carels en Mevr. Blaakman van Luijk werden herkozen. Voor de eerste keer werd door de Wijk zuster verslag uitgebracht, waarbij zij tevens een overzicht gaf van het ontstaan van het Groene Kruis, alsmede de verschillende tak ken van dienst waarmede zij te maken had. In de kascommissie werden benoemd Mevr. Hellendoorn en de heren Jac. Maas en P. du Bois. Bij de rondvraag informeerde men naar de mogelijkheid om in het gebouw een zitdag te doen houden van een oogarts. Het bestuur zal hiervoor stappen doen. Niets meer aan de orde zijnde, sloot de vootzitter hierop on der dankzegging de vergadering, waarbij hij de hoop uitsprak, dat ieder lid propagandist moge worden voor de belangen der vereniging. Rest ons nog mede te delen dat een de putatie van het bestuur na afloop dezer ver gadering een bezoek bracht aan de heer T. van Veen, die deze dag zijn 80e jaardag vierde en die tal van jaren bode is geweest van de vereniging en nog steeds op de bres staat voor de belangen van het Groene Kruis. Bij monde van de Voorzitter werd hij na mens het bestuur hartelijk geluk gewenst. PREDIKBEURTEN HET ADRES voor Uw Ma^ceintuuAi. met lujjïailende i,to{fé.tiapen Zondag 18 Febr. Aardenburg, 10,30 uur, Ds. Blom St. Anna ter Muiden, 11 uur, Ds. Schrale Zendingscollecte Biervliet, 10 uur, Ds. Wiebosch Collecte Zuiderzeefonds Breskens, 10 uur, Ds. van Beusekom Collecte voor de Zending en Prot. Kerk in Indonesië 6,30 uur, Ds. Schopenhauer Cadzand, 9,30 uur, Ds. ten Cate Groede, 10 uur, Ds. Boere Hoofdplaat, 2 uur, Ds. van Beusekom Collecte Kerkrestauratie St. Kruis, 9 uur, Ds. Blom Nieuwvliet, 2 uur, Ds. Doorn Collecte noodl. Kerken en personen Oostburg, 10 uur, Ds. Fournier Retranchement, n uur, Ds. ten Cate Schoondijke, 10 uur, Ds. Schopenhauer Des Zaterdags om 7 uur, avondgebed Sluis, 9,30 uur, Ds. Schrale Zendingscollecte Waterlandkerkje, 10 uur, Ds. Bergsma IJzendijke, 10 uur, Ds. Doorn i Zuidzande, 10 uur, Ds. Everts Doopggez. Gem. Aardenbur? 10,15 uur, Ds. Nolthenius Ev. Luth. Gemeente Groede, 10 uur, Da. Stol Chr. Evang. Gemeente Breskens, 9,30 uur, Ds. Praas Nieuwvliet, 10 uur, student van der Molen Retranchement, 2,30 uur, student v. d. Molen Cadzand, 6,30 uur, student van der Molen Geref. Kerk Breskens 10 uur, Ds. Pestman, Terneuzen 3 uur, Ds. Pestman zilveren HORLOGE met kast. Terug te bezorgen tegen beloning aan het bureau van dit blad. Door omstandigheden ie koop aan geboden; een in prima siaai ver kerende kleine PHILIPS RADIO mei lange-, midden- en kortegolf en ver lichte schaalverdeling. Nieuwprijs f 145,—; nu voor f 75,—. Brieven onder no. 318 Bureau van dii blad. TE KOOP voor een gedeelte van barak, Z no. 1 aan de Boulevard te Breskens. Omschrijving en voorwaarden zijn a f 0,40 ter gemeente-secretarie ver krijgbaar. De Burgemeester. Fa. SMOOR DE HULSTER, Breskens. Bericht de ontvangst der nieuwe VOORJAARS- en ZOMERCOLLECTIES Aparte dessins. Mantels Colbert costuums Mantelcostuums Regen-, Sport- en Elk gewenst model Avondkleding Rijksgediplomeerd Steenoven 6 Telefoon 179 door de Toneelvereniging „THALIA" op Vrijdag 16, Zaterdag 17 en Maandag 19 Februari 1951, In het gemeentelijk Ontspanningsgebouw. Opgevoerd wordt een spel ven de mijnen In 4 bedrijven (7 taferelen) door HERMAN HEYERMANS Zaal open 7 uur. Aanvang 7,30 uur (deuren worden gesloten). Entrée f 1,25. Zaterdagavond uitverkocht. Voor heden- en Maandagavond nog plaatsen ver krijgbaar. ONTVANGEN ruime sortering M. DE KRAKER Breskens - Telef. 38 Nu nog aan ongekend lage prijzen: porcelein aardewerk glaswerk luxe artikelen trappen, wringerbokken, strijkplanken, droogrekjes, emaille- en gegalvaniseerde artikelen. Oorkoppen 26 ct., diepe borden 38 ct., ontbijtbordjes 31 ct. Wringer», wasmanden. En nog honderden koopjes! Nijlon Dameskousen HERENZAKDOEKEN pracht kwaliteit slechts 39 Ct. BADHANDDOEKEN 1,30 - 1,79 - 1,89 1,97 - 2,35 Flanellen Nachthemden Slopenkatoen piima 80 c-M. breed per meter ZUma dliuiö - ZeCefi.. 52 Onibijtlakens 120 x 120 135 x 155 STOF voor Rokjes-Jurken PIED DE POULE 140 cM. breed per Meter KREUKVRIJE STOF 90 cM. breed, alle moderne tinten, o.a. Corinthe, Orage, Vieil-or, enz. per Meter DAMESMANTELCOSTUMES ONTVANGEN I vanaf f 87,50. Damesmantels, grijs en beige

De Schakel | 1951 | | pagina 3