„OSMIA Firma Schippers Nauia KANTOORBOEKHANDEL Fin SMOOR l OF HULSTER, Breskens J. EKKENBUS -café - GROEDE GroeneKruis, Breskens Algemene Vergadering in het Wijkgebouw. Gemeente Nieuwvliet R. v. QUEKELBERGHE m ran MOERLAND's Boek-, Kantoorboek- en Papierhandel Vulpennen f 14.- Vulpoiloden f 6.- 39 ct. 1,30 - 1,79 - 1,89 1,97 - 2,35 1,55 2,95 - 3,35 3,65 Besteedt Uw weekloon goed 1 1/70 per meter Onze confectie-afdeling Feijter, een uitvoering in het Ledel- Theater. Het was een zeer goed geslaagde avond, zowel voor wat het koor als de solisten betreft. De zangnummers wer den afgewisseld door voordrachten. In de pauze werd een verloting ge houden, waaraan vele prijzen waren verbonden. De opbrengst werd gedeel telijk bestemd voor de kankerbestrijding Daar het tevens het ie lustrum van de vereniging was, werd bij deze ge legenheid de directeur een fraaie bureaulamp aangeboden. Biervliet. Ontspanningsavond, De Z.P.M. en L.J.G. gaven in het Oude Raedthuys alhier een ontspan ningsavond. Het was een orkestje dat, nadat de voorzitter allen had welkom geheten, de stemming er spoedig in bracht. Hierna werd het toneelspel „De Haven" van drs. Lockefeer voor het voetlicht gebracht. Na de pauze trad weer het orkest op, nu met zang en werd de revue opgevoerd: „5 jaar Z.P.M. en L.J.G. Verder was er nog mondharmonica- muziek, waarbij door de aanwezigen werd meegezongen. De voorzitster der Z.P.M., mej. van Hoeve, sprak het slotwoord. Al met al is het een zeer geslaagde avond geworden. Cadzand. Oude graven gevonden. Bij graafwerkzaamheden naast de Ned. Herv. Kerk stootte men op een grafsteen waaronder twee menselijke skeletten lagen. Omdat vroeger de begraafplaats rondom de kerk lag, is deze vondst duidelijk verklaarbaar. Ge tracht zal worden het opschrift van de grafsteen te ontcijferen. Aardenburg. Toneelavonden. In het Sociëteitsgebouw alhier gaf de voetbalvereniging „Aardenburg" een paar gezellige avonden. De toneel stukjes en wel het toneelspel in drie bedrijven „Onterfd" en de klucht „Sokken en revolvers", werden vrij behoorlijk voor het voetlicht gebracht. In de pauzes had een verloting plaats ten bate van de clubkas. Breskens. Vergadering damclub. De damclub Breskens hield Dinsdag avond j.l. haar jaarvergadering in Lunchroom Hamelijnck. Bij afwezigheid van de voorzitter werd de vergadering door de secretaris geleid. Na de opening werden de notulen der vorige jaarver gadering in Maart 1950 aan de orde gesteld welke ongewijzigd werden goed gekeurd. Uit het hierna volgende jaar verslag bleek dat 1950 voor de club geen bijzonder gunstig jaar is geweest. In de competitie moest de club door diverse omstandigheden met de onder ste plaats op de competitie-ranglijst der Zeeuwse Dambond genoegen nemen. Om diverse redenen besloot men, de aansluiting bij deze bond te verbreken. Ook moest deze club in het afgelopen jaar enkele leden verliezen waarbij het vertrek van de vice-voorzitter, de heer de Vlieger, voor de club een groot ver lies betekende. Het financieel over zicht van de penningmeester sloot met een batig saldo van f 98,30. Vervolgens werd de bestuursaan- vulling aan de orde gesteld dat er na enige wijzigingen als volgt uitziet. Voorzitter bleef de heer J. Ie Bleu. In de vacature van de heer de Vlieger werd P. Geelhoed tot vice-voorzitter gekozen. Secretaris en penningmeester bleven resp. de heren A. Oosterling en J. Verduijn, terwij de heer A. Wisse als bestuurslid optreedt. Het einde van de onderlinge com petitie is in zicht, zodat de eindronde spoedig zal kunnen beginnen. Besloten werd om voor nieuwejeug- dige leden een contributieverlaging in te stellen. Deze wordt nu voor per sonen tot 18 jaar 25 cent per maand, van 18 tot 20 jaar 50 cent en voor ouderen 75 cent per maand. Tevens zal aan deze jonge leden hulp worden verleend bij het aanleren van het damspel teneinde voor hen in het komende seizoen een aparte com petitie in te stellen waaraan enkele attractieve prijzen zullen worden ver bonden. De wekelijkse clubavond werd 1 dag verschoven en is nu gesteld op Woensdagavond half 8 bij A. Hame lijnck, Lunchroom, Grote Kade- Schoondijke. Uitvoering. Zaterdag j.l. gaf de Z.P.M. en L.J.G. een uitvoering voor leden en genodig den in de cantine van het voormalig Arbeiderskamp alhier. Het openings woord werd gesproken door de voor zitter van de afd. L.J.G. uit IJzendijke, dhr. M. Risseeuw. Als eerste trad op het orkest, bestaande uit orgel, viool, banjo, guitaar en accordeon. Dit bracht er de stemming direct in. Daarna brachten enkele meisjes een tableau voorstellende Vrede en Z.P.M. Vervolgens was de beurt aan de toneelspeelsters en spelers. Op keurige wijze werd het toneelspel „De Haven" voor het voetlicht gebracht. De rollen van Opa, Levien en Mieke werden keurig vertolkt. In de pauze werd een verloting gehouden met verschillende mooie prijzen. Na de pauze was het weer de beurt van het orkest, ditmaal met zang van de Gez. Luteijn, waarna de Z.P.M. en L.J.G. met een revue haar ie lustrum vierde. Als. laatste traden op een 3-tal mondharmonica-spelers, welke een hele reeks bekende liedjes ten gehore bracht en die door de aanwezigen werden meegezongen. Het slotwoord werd gesproken door de voorzitster der Z.P.M., mej. C. van Hoeve, waarna burgemeester F. A. van Rosevelt ook nog enkele woorden sprak. Een mooie avond waarop de Z.P.M. en L.J.G. met trots kunnen terugzien. PREDIKBEURTEN Zondag 11 Febr. Aardenburg, 10,30 uur, Ds. Blom Bediening H. Doop Collecte voor „Tot steun" 4 uur, Ds. Schrale, jeugddienst St. Anna ter Muiden, 11 uur, Ds. Schrale Biervliet, 10 uur, Eerw. Heer de Visser Breskens, 10 uur, Ds. van Beusekom 6,30 uur, Ds. van Beusekom Cadzand, 10 uur, Ds. ten Cate Bediening H. Doop 6 uur, Ds. ten Cate Groede, 10 uur, Ds. Boere Hoofdplaat, 10 uur, Ds. Wiebosch St. Kruis, 9 uur, Ds. Blom Nieuwvliet, 10 uur, Ds. Schopenhauer Collecte alg. chr. doeleinden Oostburg, 10 uur, Ds. Fournier Zendingscollecte Retranchement, 9 uur, Ds. Kuijlman Schoondijke, 10 uur, de heer Buijs, Voorburg Des Zaterdags om 7 uur, avondgebed Sluis, geen opgave Waterlandkerkje, 10 uur, Ds. Bergsma Extra collecte kerkvoogdij IJzendijke, 10 uur, Ds. Doorn Zuidzande, 10,30 uur, Ds. Kuijlman Zendingscollecte Doopsgez. Gem. Aardenburg 10,15 uur, Ds. Nolthenius Ev. Luth. Gemeente Groede, 10 uur, Da. Stol Chr. Evang. Gemeente Breskens, 9,30 uur, Ds. de Goede Nieuwvliet, 10 uur, de heer van Wijck Retranchement, 2,30 uur, Ds. de Goede Cadzand, 6,30 uur, Ds. de Goede Geref. Kerk Breskens 10 uur, Ds. Eringa, Oegstgeest 3 uur, Ds. Eringa Gevonden voorwerpen. 1 kous. Inlichtingen ter gemeente-secretarie te Schoondijke. Een hondenzweep, een paar kinder- skisokjes. Inlichtingen bij de Postcommandant der Rijkspolitie te Groede. ADVERTENTIES Ondergetekende, J. EKKENBUS, maakt hiermede bekend, dat vanaf Zaterdag 10 Febr. 1951 zijn café voor goed gesloten is. Hij bedankt langs deze weg zijn clien tele voor het sinds 1912 in hem ge stelde vertrouwen. op Donderdag 15 Februari a.s., des avonds om half acht Agenda Jaarverslag secretaris. penningmeesteresse. Wijkzuster. Bestuursverkiezing. Verder voorkomende zaken. Trouwe opkomst gewenst. Het Bestuur. Hondenbelasting Aan alle bekende houders van honden is thans een aangifte-biljet voor de hondenbelasting 1951 toegezonden, het welk binnen 20 dagen ingevuld en ondertekend ter gemeente-secretarie dient te worden terugbezorgd. Houders van honden, die dezer dagen geen aangifte-biljet hebben ontvangen, zijn verplicht vóór 20 Februari a.s. ter gemeente-secretarie aangifte te doen, door invulling en ondertekening van een aldaar kosteloos verkrijgbaar aan gifte-biljet. Zij, die in het belastingjaar houder van een hond worden, zijn verplicht hiervan opgaaf te doen ter gemeente secretarie binnen 14 dagen na het tijd stip, waarop de belastingplicht is ontstaan. RHEUM ATIEK! Zes weken proef. Reedt duizenden genezen door onze Rheumaiiek-Penningen „OXIDIKOR". Wettig gedeponeerd Bij stijve, pijnlijke ledematen, Spit, Ischias, enz., is de uitwerking ver rassend. Gebruik zeer eenvoudig. Eerst na 6 weken zendt U f 4,90. Klein bedrag voor heel Uw leven of de penningen terug. Wantgeen baat geen geld Neemt proefZendt Uw adres aan POSTBUS 33, ASSEN De Burgemeester-Strandvonder van Breskens maakt bekend, dat op 12 Februari a.s. door hem in het openbaar zal worden verkocht 1. Een scheepstros op het terrein aan de Weijkmanlaan, om 14 uur. 2. Een roeiboot nabij de aanlegplaats van de Prov." Boot om 15,30 uur. 6 Februari 1951. De Burgemeester-Strandvonder van Breskens, J. A. EEKHOUT. Gedistilleerd Wijnen Fijne likeuren Limonade Gazeuse Vruchtenlimonade Bier, enz. Uet Hek Ló iv-eek ê-ekt Scheepvaartstr. 12 - BRESKENS Alles wordt gratis thuisbezorgd kunnen geleverd worden door Firma SMOOR DE HULSTER. Breskens. m Vismijn - Breskens Week van 28 Jan. t/m 3 Febr. 147 kg haring f 0,40 - f 0,32 59 bot f 0,29 - f 0,27 133 schar f 0,60 - f 0,35 2163 schol f 0,41 - f 0,24 15 tarbot f 1,07 - f 0,93 134 tong (gr.) f 1,60 - f 1,50 17 tong (kl.) f 1,48 - f 1,46 62 wijting f 0,28 - f 0,16 7 grietbot f 0,99 34 kabeljouw f 0,87 - f 0,70 59 rog f 0,39 70273 schardijn f 0,30 - f 0,16 Nieuwe Psalm- en Gezangenbundel voor de Ned. Herv. Kerk in luxe en eenvoudige uitvoering. Zakbijbels met en zonder psalmen en wat het opzoeken van de hoofdstukken ver gemakkelijkt met duimgreep-index. Huis- en huwelijksbijbels Dorpsstraat 25 Telefoon 45 SCHOONDIJKE £eft >iadLoto-e,bte,t EEN RIJK BEZIT! Wij hebben alle prijsklassen voor U. ZIE ONZE SPECIALE ETALAGE Dorpsstraat 67 BRESKENS Telefoon 165 (10 jaar garantie) Ueken.$.a&daelkeri buitengewone aanbieding Ulitte iPMkting, 80 - 90 - 100 - 120 cm. breed 5,ka±êiritteti 160 breed 3,45 4,38 180 breed 3,95 p. meter Raddatiddaeken JAeedoe&eti gezoomd, gelust IJzersterk getwijnd SUkma RaUelaeke- Reu-in, dtduLi - Xele§. 52 OntHjttaÈeni, PRACHT SORTERING 120 x 120 5,35 135 x 155 5,50 QcuneïAcAakten JlCapenfaxto-eri 80 cm. breed Grijs kamgarenmantelcostuums f 87,50 Beige kamgarenmanrelcostuums (met fijn streepje) f 89,50 Grijze kamgarenmantels vanaf f 84,50

De Schakel | 1951 | | pagina 3