MANNENWERK! 1 Wed. L. MOELKER, Breskens I Voor Uw kleding I heropenen 1 I wij onze geheel verbouwde zaak in tabaks- Flinke Werkster Timmermans potloden ENGELSE LES e s> I Op Zaterdag 27 Januari a.s. e a BRESKENS Scheepvaartstr. 2 Gemeente Schoondijke. Hondenbelasting. Een schipper herken je aan zgn pet en... aan zijn pijp. Schippers roken pijpen, honderd jaar geleden al en nu nog. Aan boord is zqn neuswarmertje zijn onafschei delijke metgezel en aan de wal, hetzrj op de schippers- beurs of in het schipperscafé, zie je hem zelden zonder zijn pijp. Dat klopt: rustige mannen met een verant woordelijk beroep roken immers pijpen Dankbaar en verheugd be- richten wij U de geboorte van onze dochter MARIA P. J. LUCIEER. S. LUCIEER-CIJSOUW. Rotterdam, 24 Januari 1951. Wielrenstraat 16 te Breskens biedt zich aan. Brieven onder no. 316 Bureau v. d. blad Fa. SMOOR DE HULSTER, Breskens. geven. Vóór de pauze concerteerde de plaatselijke muziekvereniging „Harmo nie" o.l.v. de heer Meijers uit Sas van Gent. In de pauze had een verloting plaats. Na de pauze speelde het Sasse damesorkest^ eveneens o.l.v. de heer Meijers, terwijl in dit programma de heer Pierre Leenhouts zich op het mondorgel liet horen. Na afloop was er een gezellig bal. Prijskamp. In het café van de heer E. Wesdorp aan de tol werd een prijs kamp met de jaskaart gehouden. De heren Iz. Verschage Fr. Gesquière werden winnaar. Volksonderwijs. De algemene vergadering van de afdeling Oostburg van „Volksonder wijs", was slechts matig bezocht hoe wel deze afdeling een groot aantal le den telt. De voorzitter, de heer L. Schippers, deelde het een en ander mede over het werk van de afdeling tijdens het afgelopen jaar, waarna de secretaris, de heer A. P. de Groote, een kort verslag uitbracht. Het beheer van de penningmeester, de heer F. Brevet, werd gecontroleerd en in orde bevonden, waarbij bleek, dat de financiële positie kerngezond was. Aan de beurt van aftreden waren de bestuursleden, de heren L. Schip pers, F. Brevet en P. A. v. d. Plas Sr. De heren L. Schippers en F. Brevet werden herkozen, terwijl in de plaats van de heer v. d. Plas werd gekozen de heer M. I. Hoste, die zich wederom beschikbaar had gesteld. De kringvoorzitter, de heer P. A. Vermeulen, verstrekte enkele mede delingen over het werk van het Steun fonds.Detoneelgroepvan de Ned. Onder wijzersvereniging „West Zeeuwsch- Vlaanderen" zal Zaterdag 3 Febr. a.s. de jaarlijkse feestavond verzorgen, met het blijspel „Betje Regeert", waarmede deze groep reeds zulk een grote suc cessen behaalde. De traditionele ver loting zal die avond achterwege blijven, maar de bezoekers zullen de gelegen heid krijgen loten te kopen ten bate van het fonds tot steun. Personeelsvereniging „Het Vrije van Sluis" Voor de pas opgerichte perso neelsvereniging van „Het Vrije van Sluis" gaf mevr. Van den Broecke-de Man een voordracht-avond met als onderwerp „Hollands glorie" van Jan de Hartog. De voorzitter, de heer Calon, dankte na afloop voor de boeiende declamatie en bood bloemen aan. Toneeluitvoering. Gisteravond werd in het Ledel Theater door de toneelvereniging St. Eloy" alhier opgevoerd het concours- stuk: ,,De Zondaar," spel in 3 bedr. door Mr. J. H. Penning. Er was veel belangstelling en het spontane applaus bij het einde was zeer zeker een ver diende beloning voor de spelers van „St. Eloy". Groede. Jaarvergadering der Onderlinge Mij. van geldelijke uitkering bij het ver liezen van varkens „Help U Zeiven". Dinsdag hield de Mij. „Help U Zeiven" haar jaarvergadering in hotel de „Drie Koningen". Van de 273 le den waar 80 ter vergadering aanwezig. De voorzitter, de heer J. I. Brakman, opende de vergadering namens het be stuur met een hartelijk welkom en wenste alle aanwezigen een voorspoe dig en gezegend jaar toe, voor hen en hunne gezinnen. Alvorens de afwerking van de agenda, herinnerde hij er aan dat het nu 10 jaar geleden was dat hij tot voorzitter der Mij. gekozen werd. Hoewel 1950 niet zo'n gunstig jaar is geweest als 1949, zo konden uitgaven en inkomsten elkander dekken. Ruim 1300 gulden moest wegens het verlies aan varkens worden uitgekeerd. De verdere afwer king der agenda verliep vlot en ken merkte zich door een harmonische geest van samenwerking. Besloten werd nieuwe regelementen aan te schaffen, waarin enkele art. gewijzigd werden. Met een woord van dank en de hoop op een gunstig jaar voor maatschappij en leden sloot de voorzitter de ver gadering. Les 16 Finally, at the break of the day, the children determined to see the grave of their parents. They went to the cemetery. In a corner, people had buried the bodies of their parents. For a long time they stood crying at the graves till the keeper drove hem away. They returned to the station. The children began to consider, what to do, further. Fear overschadowed the lonesome, hungry and freezing children. Onregelmatige werkwoorden tegenwoordige tijd verleden tijd verleden deelwoord vertaling go went gone gaan stand (sténd) stood (stoed) stood staan drive (draiv) drove (droov) driven (driven) drijven begin (bigkin) began (bigkén) begun (bigkan) beginnen freeze (friez) froze (frooz) frozen (froozen) vriezen Woordenlijst finally faineli tenslotte determine ditumin besluiten grave gkreev graf cemetery sémitri begraafplaats corner ko-ne hoek bury béri begraven body bodi lichaam long long lang time taim tijd crying krai-ing schreiend till til tot keeper kiepe bewaker away ewee weg consider kenside overwegen further fll-de verder fear fie- vrees overshadow oovesjédoo overschaduwen lonesome loonsem eenzaam hungry hungkri hongerig freezing friezing ijskoud S.SS)<56>,3ïs>(3cï>'.£zö!^ï<5&(Sö(S©<3S>0ö<5ö)tbö!0l(5©(5SiS&(5t!)ÖG>(5ö<5ë>t5ë><5ë>0<5)(5ö0cD<5©E ja a artikelen, kruidenierswaren, enz. g Spuiplein 29 met een prima pasvorm goede kwaliteit tegen de laagste prijs Volksonderwijs-avond. Zaterdag j.l. gaf de Onderwijzers toneelvereniging in de zaal Beun alhier voor de afd. Volksonderwijs een uit voering. Opgevoerd werd „Betje Regeert". Het zeer talrijke publiek heeft zeer genoten van dit goede spel. Breskens. Banoeming. Door'het bestuur der Wilhelmina- Fröbelschool alhier is met ingang van 1 Februari a.s. tot hoofd der school benoemd Mej. Verhulst, thans te Delft. Hoofdplaat Vergadering „Helpt Elkander". Onder voorzitterschap van de heer Cl. van Acker hield de vereniging van varkenshouders alhier haar jaarverga dering. Er bleek een batig slot van f 372,40 te zijn. De heer J. Steijaert werd benoemd als bode. De periodiek aftredende bestuursleden de heren P. Pielaet en A. Tanghe werden herkozen. Een voorstel van de heer P. van Voren om het inspuiten tegen vlek ziekte voor de helft op kosten der vereniging te doen geschieden, werd verworpen. Sint Kruis Biljartwedstrijd. In het café van de gebr. Paridaen werd een biljartwedstrijd gehouden. De uitslag was: 1. E. Overmeire en G. Matthijs2. P. Hermie en W. Van- daele 3. A. Bonte en Aug. van Hee 4. P. Willems en G. de Rijck 5. G. Maes en J. Duininck. De hoogste serie werd gemaakt door A. Bonte met 26 caramboles. KABINETSCRISIS. Ons Kabinet dat ging ten onder, Voorlopig doet men het maar zonder. Eén ding vind ik wel wat mal. Dat bij dit moeilijke geval, Want dat was ons Staatsbestel Ja, dat weet een ieder wel, Men daar tussenuit kan stappen En 't door een ander op laat knappen. Daarna pensioen opstrijken, Daarvan staat men toch te kijken. Als wij zo nu ook eens deden, Ontslag aanvragen voor zo'n reden, Zou men dat pensioen ook geven, Zodat we verder konden leven J. Aan alle bekende houders van honden is thans een aangifte-biljet voor de honden belasting 1951 toegezonden, hetwelk binnen 20 dagen ingevuld en ondertekend ter ge meente-secretarie moet worden terugbezorgd. Houders van honden, die dezer dagen geen aangifte-biljet hebben ontvangen zijn verplicht vóór 20 Februari a.s. ter gemeente-secretarie aangifte te doen, door invulling en onderteke ning van een aldaar kosteloos verkrijgbaar aangifte-biljet. Zij, die' in het belastingjaar houder van een hond worden, zijn verplicht hiervan op gaaf te doen ter gemeente-secretarie binnen 14 dagen na het tijdstip, waarop de belasting plicht is ontstaan. Houders van honden, die de bepalingen van de hondenbelasting-verordening niet be hoorlijk nakomen, stellen zich bloot aan strafvervolging en/of verdubbelde aanslag. Gevonden voorwerpen. 1 heren rij wiel. Inlichtingen ter gemeente-secretarie te Schoondijke. Een timmermanshamer. Inlichtingen bij de Rijkspolitie te Breskens. PREDIKBEURTEN Zondag 28 Jan. Aardenburg, 10,30 uur, Ds. Blom Sint Anna ter Muiden, 11 uur, Ds. Schrale Biervliet, 10 uur, Ds. Wiebosch Breskens, 10 uur, Ds. van Beusekom Bediening H. Avondmaal 6,30 uur, Ds. van Beusekom Cadzand, 10 uur, Wika Van Vliet 6 Ds. ten Cate Groede, 10 uur, Ds. Boere Hoofdplaat, 2 uur, Ds. Bergsma St. Kruis, 9 uur, Ds. Blom Nieuwvliet, 10 uur, Eerw. Heer P. de Visser Collecte Kerkherstel Oostburg, 10 uur, Ds. Fournier Retranchement, 10 uur, Ds. ten Cate Schoondijke, 10 uur, Ds. Schopenhauer Collecte „Rozenoord" Des Zaterdags om 7 uur, avondgebed Sluis, 9,30 uur, Ds. Schrale Bevestiging kerkeraadsleden Waterlandkerkje, 10 uur, Ds. Bergsma Collecte noodl. Kerken en personen IJzendijke, 10 uur, Ds. Doorn Zuidzande, 10 uur, Ds. Kuijlman Doopsgez. Gem. Aardenburg 10,15 uur, Ds. Nolthenius Ev. Luth. Gemeente Groede, 10 uur, Da. Stol Chr. Evang. Gemeente Breskens, 9,30 uur, de heer de Bruijne Nieuwvliet, 10 uur, Ds. Enter Retranchement, 2,30 uur, Ds. Enter Cadzand, 6,30 uur, Ds. Enter Geref. Kerk Breskens 10 uur, Ds. v. d. Meulen, Aardenburg 3 uur, Ds. v. d. Meulen

De Schakel | 1951 | | pagina 3