Uw adres Breskens Telel. 131 Voor de Boekhouding: Firma Smoor de Hulster Kalenders! firma SMOOR i DE HULSIER, A. DE KRUIJIER, Groenten en Eruit „Dit betreft ons allemaal" Bleu'i Kledingmagazijn filmvoorstellingen v|h Ned. Roode Kruis MOERLAND's Boek-, Kantoorboek- en Papierhandel Kasboeken Briefordners Giro- en Wisselordners Opbergmappen Winkelboeken leerling ambtena(a)r(es) Eet Sinaasappelen Oostburg. Meer dan baldadig. Een gezonde kwajongensstreek is over het algemeen nog wel te verge ven, ja vaak zelfs te waarderen, maar hetgeen in de nacht van oud op nieuw in deze gemeente gebeurde, kan met geen mogelijkheid onder een kwajon gensstreek gerangschikt worden. Toen werden n.l. meerdere ingezetenen op geschrikt door het ontploffen van z.g.n. voetzoekers, die in de brievenbus wer den gedeponeerd. Hier en daar ont stond zelfs een begin van brand dat, omdat de bewoners thuis waren, ge lukkig spoedig geblust kon worden. Wanneer die bewoners nu eens niet thuis waren geweest? Schandalig noe men wij het dat deze vandalen hun gevaarlijk spel zelfs botvierden in de barak van het ziekenhuis. Het is te begrijpen dat de politie in deze zaak werd geraadpleegd en een scherp onderzoek instelde. Het mocht gelukken de daders vrij spoedig op te sporen en aan te houden. Het waren drie knapen van 18 a 19-jarige leeftijd, n.l. P. R., P. R. en F. P., allen uit Oostburg. Munitiebergplaats. De politie bleek een goede vangst gedaan te hebben, want toen deze knapen eens flink aan de tand gevoeld werden, bleek dat zij nog meer op hun kerfstok hadden. De „heren," w.o. er één met 5-jarig H.B.S. opleiding, hadden n.l. een geheime munitieberg plaats aangelegd in een bunker op het H.B.S.-terrein, een bunker die is afge sloten, maar waarvan zij een sleutel hadden. Het oorlogstuig, w.o. meerdere handgranaten, is door de politie in beslag genomen. Het is te hopen, dat deze knapen voor hun onverantwoor delijke daden, een gevoelige straf zul len krijgen. Wachtmeestar J. Boidin jubileerde. De wachtmeester eerste klasse J. Boidin alhier, was Vrijdag j.l. 25 jaar in dienst bij de politie. Oostburger van geboorte, is hij de laatste 2 jaren weer in zijn geboorteplaats woonachtig, na voordien o.a. 15 jaar veldwachter te zijn geweest in 's Heer Abtskerke. Het spreekt vanzelf dat dit jubileum niet onopgemerkt is voorbijgegaan, 's Middags werd de heer Boidin, met zijn vrouw en kind, per auto van huis afgehaald en naar de post aan de Breedestraat gereden. Daar waren een groot aantal politiemannen uit Oost burg, Zuidzande, Cadzand en Retran- hement aanwezig, benevens de burge meestervan Oostburg, mr. K. Hoekzema en kapitein Stoorvogel. Burgemeester Hoekzema was de eerste spreker. Hij wenste de wacht meester geluk met diens jubileum en sprak de hoop uit, dat de heer Boidin nog lang in zijn geboorteplaats zijn werk zou mogen uitoefenen. Kapitein Stoorvogel sprak, mede namens de districtscommandant Mid delburg, de heer Boidin toe, die hij schetste als een goed politieman. Opperwachtmeester Harriot sprak namens de groep Oostburg. Hij liet zijn gelukwensen vergezeld gaan van een fraai geschenk, terwijl mevrouw Boidin bloemen werden aangeboden. Tenslotte sprak nog wachtmeester v.d, Vlugt, namens de Alg. Ned. Politie bond. Het verdere van de dag werd in feeststemming, te midden van de fam. Boidin, doorgebracht. Bal. Zaterdagavond is bij de heer M. Mabesoone een groot bal gegeven, waar twee ensembles van verschillend genre elkaar afwisselden. Het waren de Palmyra Hawaiïans uit Tilburg o.l.v J. v. d. Aa en „Hup en vooruit" al hier, o.l.% Pierre Leenhouts. Loop der bevolking, Volgens de door het Centraal Bureau voor de Statistiek opgemaakte gegevens bedroeg de bevolking van Oostburg per 1 Januari 1950 3138 inwoners, t.w. 1512 mannen en 1626 vrouwen. In het afgelopen jaar hebben plaats gehad 165 geboorten, t.w. 85 jongens 80 meisjes, waarvan behorende tot de gemeente, met inbegrip van 1 jongen en 2 meisjes, welke buiten Oostburg geboren zijn, 40 jongens en 35 meisjes, Het aantal overledenen bedroeg totaal 76, t.w. 43 mannen en 33 vrou wen, waarvan behorende tot de ge meente, met inbegrip van inwoners welke buiten Oostburg overleden zijn 18 mannen en 23 vrouwen. Het aantal huwelijken gesloten in 1950 was aanzienlijk minder dan in 1949 n.l. 13 (in 1949: 25). Het totaal ingekomen personen over 1950 bedroeg 274 t.w. 121 mannen en 153 vrouwen. Het totaal afgevoerde personen over 1950 bedroeg 190 t.w. 85 mannen en 105 vrouwen. De bevolking van Oostburg is aldus per 1 Januari 1951 gestegen tot een totaal van 3256 personen t.w. 1570 mannen en 1686 vrouwen. Overzicht geboren plus 1512 40 plus 1626 35 per overleden - 1552 18 1661 23 ingek. plus 1534 121 plus 1638 153 vertrokken 1655 85 - 1791 105 Totaal 1570 1686 per Biervliet Ongeval. Door de gladheid van de weg kwam de bakker O. in de zgn. Appelzak zo danig te vallen, dat hij bewusteloos langs de weg bleef liggen. Het duurde echter meer dan een uur, voordat hij in deze eenzame omgeving door een nabij wonende boer werd gevonden. Na per auto te zijn thuisgebracht werd een grote bloeduitstorting en hersenschudding geconstateerd. BURGERLIJKE STAND. Gemeente SCHOONDIJKE over de maand December 1950. GEBOORTEN12, Willem Johannis, z. van J. W. de Zwart en J. S. Hoste; 16, Geertje Maria, d. van G. Passchier en J. A. Leenhouts; 17, Hinderikus Jan, z. van J. Wiegers en J. T. Daan- sen; 16, Helena Cathalijntje, d. van S. J. Huigh en M. S. Verhage; 25, Adriana Maria, d. van A. W. Risseeuw en M. J. van Akker; 25, Auguste Nicole, d. van A. Hamelinck en I. A. Proost. HUWELIJKEN: 7, J. Bakker, 42"j. en M. J. de Vos, 39 j.; 14, W. Ekke- bus, 26 j. en P. J. Boogaard, 23 j.; 14, L. van de Wege, 21 j. en M. P. Boogaard, 24 j. 21, I. Bakker, 25 j. en A. Simpelaar, 26 j. OVERLIJDEN: 23, G. Steijaert, 60j. INGEKOMEN 2, H. Minnaert en ge zin van Groede; 2, E. M. Leemeijer van Rijswijk; 7, Th. W. de Groot van IJzendijke; 12, J. C. de Vos en gezin van IJzendijke; 12, C. D. de Reu van IJzendijke; 14, A. J. Albregtse en echt genote van Breskens. VERTROKKEN 1, S. Dhont naar Serooskerke; 6, J. J. van Luijk naar Vlaardingen; 18, M. J. de Vos naar Sas van Gent; 21, P. J. Boogaard naar Groede; 22, M. P. Boogaard naar Bres kens.' Gevonden voorwerpen. Een sleutel, een herenoverschoen. Inlichtingen ter gemeente-secretarie te Schoondijke. PREDIKBEURTEN. Zondag 14 Jan. Aardenburg, 9,30 uur, Ds. Blom Sint Anna ter Muiden, 11 uur, Ds. Schrale Bevestiging ouderling Biervliet, 10 uur, Ds. van Beusekom Collecte Kerkherstel Breskens, 10 uur, Ds. Wiebosch Begin van de Zondagschool 6,30 uur, Ds. van Beusekom Cadzand, 10,30 uur, Ds. ten Cate Groede, geen opgaaf. Hoofdplaat, 10 uur, Eerw. Heer de Visser St. Kruis, 11 uur, Ds. Blom Nieuwvliet, 10 uur, Ds. Bergsma Collecte algemene Christelijke doeleinden Oostburg, 10,30 uur, Ds. Fournier Retranchement, 9 uur, Ds. Fournier Collecte Kerk en Wereld Schoondijke, 10 uur, Ds. Schopenhauer Bevestiging ambtsdragers Des Zaterdags om 7 uur, avondgebed Sluis, 9,30 uur, Ds. Schrale Bevestiging ouderling Waterlandkerkje, 2 uur, Ds. Bergsma IJzendijke, 6 uur, Ds. Fournier Zuidzande, 9 uur, Ds. ten Cate Doopsgez. Gem. ARrdenbur? 10,15 uur, Ds. Nolthenius Ev. Luth. Gemeente Groede, 10 uur, Da. Stol Chr. Evang. Gemeente Breskens, 9,30 uur, student Bolink Nieuwvliet, 10 uur, Ds. Praas Retranchement, 2,30 uur, student Bolink Cadzand, 6,30 uur, student Bolink Geref. Kerk Breskens 10 uur, de heer Vingerling, Goes 3 uur, de heer Vingerling Bezoekt de vertoond wordt de Deense film „Wat Leni Rosner beleefde" Maandag 15 Januari Retranchement Zaterdag 20 januari Hoofdplaat Dinsdag 16 Zuidzande Maandag 22 Aardenburg Woensdag 16 17 Donderdag 18 Vrijdag 19 Zuidzande Biervliet IJzendijke Groede Andere plaatsen nader bericht. Diverse attracties. Zie de affiches H.H. Bakkers, Winkeliers, enz., bestelt tijdig Uw benodigde Koek-, Bonbon- en Winkelzakken. Helaas nog steeds stijgende prijzen. Opruiming van dag- en maandkalenders aan halve prijs. Dorpsstraat 25 Telefoon 45 SCHOONDIJKE ■>v Heren Regenjassen f 26,95 tot f 30,55 Gabardine Jassen vanaf f 72,tot f 132,50 Jongens Regenjassen (lengte 80 tot 115). Meisjes Regenjassen met capuchon (alleen grote maten). vanaf 3 tot en met 15 kolommen; folio- en kwartoformaat; met en zonder alphabet en geldkolom, enz., enz. Dorpsstraat 10 - Breskens - Telefoon 27 HERREZEN Als men nog terug denkt aan de jaren toen Breskens lag in roest en puin, moet het verblijdend zijn 't ervaren, dat is gewerkt, in dorp en duin. Veel was verwoest en lag verlaten, 't scheen onherstelbaar weggevaagd, nu zijn hersteld reeds huis en straten en bouwt men nog steeds onversaagd. En met dit al waren de scholen ook stukgeschoten en verwoest, de jeugd liep ledig rond te dolen, alsof ze niets meer leren moest. Doch spoedig werd er uitgekeken wat er nog van te maken viel, en na verloop van enk'le weken was men aan 't werk met hart en ziel. In primitieve schoollokalen en met gebrekkig materiaal, probeerde men weer in te halen, wat ook gelukte, menigmaal. Een jaar of wat is nu verstreken, met moed en ijver is gewerkt, verholpen werden veel gebreken de hoop op beter werd versterkt. En dat 't niet ijdel was te hopen, bewees ons onlangs het bericht: „Een splinternieuwe school staat open, geheel voorzien van lucht en licht". Aan 't personeel van beide scholen dat onversaagd heeft doorgewerkt, is onze dank hier aanbevolen, uw moeilijk werk werd opgemerkt. Ten laatste onze goede wensen voor nieuwe school en personeel, maak van de jeugd maar goede mensen, die zijn er heus nog niet te veel. X.Y.Z. Met vreugde geven wij kennis van de geboorte van onze Dochter MARIA CORNELIA ADRIANA (M A R L A) A. J. B. RISSEEUW T. A. W. RISSEEUW— Kartog. Schoondijke, 11 lanuari 1951. „Jenio-Hoeve". Op de secretirle van de gemeente NIEUWVLIET kan een worden geplaatlt op nader overeen te komen voorwaarden. Brieven te richten aan de burgemeeiter. Maandkalenders en Humoristische nog enkele voorradig. Dorpsstraat 10 - Breskens tegen de griep 9-10-12 voor f 1,— Citroenen 8 voor f 1. Stoofperen en zoete appelen Smeltappeli 4 kg, voor f 1, 2e Zindstraat Breskens De heer A. Versprille, 81 jaar oud en verblijvende in Huize „Rozenoord" te Sluis, zond ons onderstaand gedichtje ter plaat sing in: DE WINTER De winter met zijn stuurs gelaat, Zijn koude, barse trekken, Loopt nu weer bulderend langs de straat En laat niet met zich gekken. Hij spookt de kale bomen door En hagelt op de daken, En stuift zijn sneeuwjacht ons om 't oor En wil ons druilig maken. Maar wat hij gromt, hij zal vandaag Het toch niet van ons winnen, Want bij ons schijnt trots zijn geplaag, Een zonnetje van binnen. Het nieuwe jaar schenkt nieuwe moed En nieuwe frisse krachten, Heer Winter, eer ge ons druilig maakt, Kunt ge vandaag lang wachten!

De Schakel | 1951 | | pagina 3