Merkwaartlige zaken in een kelder. niet alleen te maken met de gewich ten, doch ook met de afmetingen, de plaats van bestemming en de aard van de goederen. Zo moet, om eens een voorbeeld te noemen, vracht, bestemd voor het eindstation, achterin gestouwd worden en voor het eerstkomende tus senstation moet het vooraan liggen. Zware vracht mag natuurlijk niet op lichte vracht geplaatst worden en een vochtige niet op een droge lading. Gedurende ongeveer twintig minuten voor het vertrek van het vliegtuig, moeten deze loadsheets opgemaakt worden en moet men tot op het laat ste ogenblik nog de noodzakelijke ver anderingen aanbrengen. Geen wonder dus, dat in deze laatste momenten voor het vertrek van een vliegtuig bij de Vrachtafdeling op een vliegveld met grote inspanning gewerkt moet worden. BURGERLIJKE STAND Gemeente OOSTBURG over de maand Juli 1950. GEBOORTEN: 1, Aldegonda Maria, dochrer van W. C de Bruijne en van M. C Barra te Oostburg; 3, Alouisius Medardus Nicolaas, zoon van J. v. d. Bunder en van I M van Pamelen te IJzendijke; 8, Jolanda Helena, dochter van G. de Wever en van J. M, Stokker- man te Oostburg; 9, Elisabeth Leonora, dochter van D. Dees en van T. de Meij te Oostburg; 12, Jacob Jan. zoon van M. I. Bertou en van H. Oosterbaan te Oostburg; 12, Lydia Christine, dochter van J. A Turpijn en van C. M Sched- ler te Aardenburg; 14, Robert Alphons Maria, zoon van B. E Scheppers en van M L. M Paridaen te Aardenburg; 15, Izaak Pieter, zoon van J. A Boidin en van N. S. de Jonge te Oostburg; 14, Martha Silvia, dochter van P. Caste- leijn en van M. A. Breijaert te Groede; 15, Bernardus, zoon van K. J. Everse en van J. J. Lambregts te Oostburg; 16, Willem Abraham, zoon van W. 1. Goossen en van M. S van Houte te Cadzand; 17, Levina Felicita Catha- rina, dochter van C. A. van den Bos sche en van A. R. Musson te Aarden burg; 15, Jacob, zoon van J. Smoor en van M. J. de Cock te Breskens; 20, Pa trick Prosper, zoon van H. A. A. M. Raeman en van H. E. van Vooren te Aardenburg; 20, Annie Elisabeth Maria, dochter van A van Bellegem en van E. L. Blaakman te Waterlandkerkje; 19, Johanna Adriana. dochter van C. A. Cappon en van A. M Schippers te Oostburg; 21 Willy Camiel Charel, dochter van R. van de Voorde en van R. M J. van den Bossche te IJzendijke; 23, Camiel Petrus, zoon van Th. van Rattingen en van L. C. Doens te Bier vliet; 31, Robert Peter, zoon van J Jongepier en van B. M. J. Moerman te Oostburg. OVERLIJDEN: 7, Maria Pieternella Baart oud 76 jaar. Wed. van F. de Krijger te Oostburg; 15, Cornelis Albregt Raas oud 23 maanden, zoon van P. C Raas en van T. Vette te Oostburg; 9, Emilius Marinus de Bree oud 86 jaar, echtgenoot van L M. Coppens te Sluis; 19, Gerra de Klerck oud 84 jaar te Oostburg; 17, Maria Josepha Pastijn oud 65 jaar te Oostburg; 20, Herman August Laman de Vries oud 56 j^ar te Oostburg; 23, Maria Hollebrand oud 74 jaar te Oostburg. HUWELIJKEN: Geen. „Juist en daarom is hun oppositie tegen een publiek engagement zo dwaas en zo absoluut onredelijk Ze weten, dat het vanzelf spreekt, dat we ten slotte toch geëngageerd zullen raken, dus waarom dat feit nu niet te willen zien". Haar gezicht verzachtte. Instinctmatig wist ze de werkelijke reden die school achter haar vaders en Lady Bridgets tegenzin om een engagement toe te staan. „Dat is het juist, Billy. Ze weten het en ze weten ook, dat net als jij zegt een engagement de eerste stap is naar het huwelijk". „Wat zou dat?" „Och jij domme jongen, ze willen ons huwelijk immers zo lang mogelijk tegen houden. Zie je, we zijn allebei alles wat ze hebben. Het is geen on redelijkheid, het is alleen maar - liefde". „Dat noem ik geen liefde, dat is puur egoïsme," zei Billy totaal niet overtuigd. INGEZONDEN Buiten verantwoordelijkheid der Redactie Comité ter inzameling van gelden voor de ramp van het vissers vaartuig ARM 20 (Arnemuiden). Zoals U bekend is, is de ARM 20 op 31 Juli na een aanvaring met de VLI 12 in volle zee gezonken. Dit verlies van het schip, dat wegens ge moedsbezwaren tegen verzekeren, niet verzekerd was, heeft aan de familie Marijs plotseling de zelfstandige be staansmogelijkheid ontnomen. Het behoeft zeker aan U geen nadere uiteenzetting welke gevolgen aan deze ramp voor de opvarenden verbonden zijn. Een onderzoek heeft uitgewezen, dat op het verloren gegane schip nog een hypothecaire schuld staat. De verdiensten met het schip behaald, welke in 1947 slechts 26 vaar weken bedroegen, in 1948 maar 20 weken en pas in 1949 het gehele jaar, hebben, naar ons is geblekken, het niet moge lijk gemaakt het schip vrij van schul denlast te maken. Aangezien allerwege het gevoelen bestaat, dat deze ramp voor de familie Marijs onoverkomelijk is, als niet de een of andere financiële medewerking wordt ingeroepen, hebben ondergete kenden, na zich overtuigd te hebben dat de familie Marijs geen middelen bezit om hun bedrijf weder op te nemen, zich ernstig beraden op welke wijze gelden kunnen worden verkregen tol. heroprichting van het bedrijf. Zij menen, gezien de hoogst ernstige situ atie waarvoor de familie Marijs zich geplaatst ziet, hun medewerking niet te mogen onthouden aan een comité tot inzameling van gelden. Alhoewel de benodigde fondsen niet geheel door een inzameling zullen kunnen worden verkregen, menen zij, dat door het bijeenbrengen van een grondbedrag dan de verdere gelden kunnen worden verkregen door medewerking van de hypotheeknemer, die reeds een toe- zegging tot eventuele verdubbeling van zijn huidige hypotheek op het verloren schip heeft gedaan. Zij veroorloven zich ook tot U een verzoek te richten tot het verlenen van een bijdrage aan het onderstaande comité tot inzameling van gelden voor de ARM 20. De ter beschikking van het comité komende bijdragen zullen slechts worden aangewend, onder toe zicht en nader te stellen voorwaarden vanwege het comité, voor de aankoop van een vervangend vaartuig. Bijdragen kunnen ook rechtstreeks worden gedeponeerd bij de burgemees ter van Arnemuiden, die zich bereid verklaart heeft als penningmeester van het comité op te treden. Diens giro nummer is 207791, t.n.v. J. Langebeeke. Middelburg, 10 Augustus 1950. Jhr. Mr. A. F. C. de Casembroot, Commissaris der Koningin. A. L. S. Lockefeer, Lid Gedeputeerde Staten van Zeeland. Mr. B. Kolff, Burgemeester van Vlissingen. J. Langebeeke, Burgemeester van Arnemuiden. P. F. W. Mouton, Dir. L. Smit Co's Intern, sleepdienst, Rotterdam. P. de Haas, Dir. Scheepsbouwwerf en Machinefabriek A. de Haas, Maassluis. P. J. de Baare, Voorz. visserijvereniging „Ons belang", Breskens. L. J. A. Huybrecht, Voorz. visserij vereniging „Draagt elkanders lasten", Arnemuiden. Barbara staarde in het vuur, haar zachte bruine ogen stonden ongewoon peinzend. „Ik geloof dat elke liefde in zekere zin zelfzuchtig is," zei ze eindelijk langzaam, „tenminste als het zelfzucht is om de persoon die je liefhebt al tijd bij je te willen hebben. Zie je," ze keek glimlachend naar hem op, „wij zijn ook zelfzuchtig op die ma nier, wij willen ook samen zijn". „Natuurlijk willen we dat," ant woordde Billy heftig. „Dat is natuur lijk. Het is nu onze beurt. De vorige generatie heeft die ook gehad en mag ons nu de onze niet misgunnen. We leven maar eens en we willen niet wachten tot we oud zijn voor we be ginnen". Ze zweeg. Billy had nog nooit zo gesproken. Ze had niet geweten, dat hij er zo over dacht. Hij was gewoon lijk zo luchthartig, nam het leven op zoals het kwam en beschouwde het schijnbaar als een aardig, amusant avontuur. En nu was onder die onbe- „Goede morgen, juffrouw!" De afgelopen week zijn er in de kelder van het hoofdkantoor van de K.L.M. te Den Haag liefst vijftien gi raffen geboren. Dit gezelschap zou een waardevolle aanwinst voor een dieren tuin kunnen zijn, ais de langhalzen niet van hout waren. De werkelijk zeer kunstig nagemaakte dieren zijn een schepping van de creatieve afdeling van de K.L.M.-propagandadienst. Hun verblijf in de kelder zal slechts van korte duur zijn, want dezer dagen zullen ze uitvliegen naar verschillende wereldsteden, waar zij achter een étalageruit de aandacht van het pu bliek op de Zuid-Afrika-verbinding van de luchtvaartmaatschappij zullen vesti gen. Er gebeuren trouwens in deze kel der zonderlinge zaken. Mannen in overalls lopen achteloos met Constel lations en Convairs onder de arm rond te stappen. In deze gewelven n.l. wor den de vele modellen van de Vliegende Hollanders, die voor reclamedoeleinden worden gebruikt, in een oogwenk ge reviseerd of van een nieuw kwastje verf voorzien. Een van de meest opvallende werk stukken, dat onder handen van deze ontwerpers, schilders en timmerlieden vandaan is gekomen, is ongetwijfeld de „kartonnen stewardess". Dit model op ware grootte, is zo bedriegelijk, dat er, sedert deze namaak-luchtgastvrouw in reisbureaux en passagekantoren een plaatsje heeft gekregen, al verschillende malen vermakelijke misverstanden zijn opgetreden. Zo had een personeellid van een Amsterdamse firma een model in de lift geplaatst en deze vervolgens voor enkele ogenblikken stopgezet. Onmid dellijk kwamen er van verschillende kanten hulpvaardige heren aangesneld, die zich uitsloofden om de dame ach ter het raampje mee te delen, dat de storing beslist niet lang zou duren. In Kopenhagen kwam een heer pas na ruim een week tot de ontdekking, dat de vriendelijke juffrouw, die hij iedere morgen op weg naar kantoor achter de deur van een reisbureau zag staan, uit drie m.m. karton bestond. Tot op dat trieste moment had hij steeds zeer correct de hoed voor haar afgenomen. Ik ben een groot vriend van mensen, die WAAROM en HOE vragen Zulke vragen kunnen nooit genoeg worden gesteld. (Bernhard Shaw). WAAROM en HOE leer Ik zwemmen vraagt U aan Seheldestroom. Plaatselijk Nieuws Sluis Voetbal. Een gecombineerd elftal uit Oost burg speelde een oefenwedstrijd tegen Sluis I en verloor met 25. zorgde oppervlakte de drang der jeugd aan het werk en kwam in opstand tegen het vermeende recht van een oudere generatie om htm de wet voor te schrijven; nu eiste hij een in dividueel bestaan, zocht vrijheid om zijn eigen weg te gaan. „We willen niet wachten tot we oud zijn voor we beginnen". Deze heftige uitlating vond weerklank in haar eigen hart. Ook bij haar was, ondanks een meegaand en onzelfzuchtig karakter, het verlangen om haar vleugels uit te spreiden en haar eigen leven te leven, onbewust gegroeid en verdiept. „En toch kunnen we niet beginnen met anderen pijn te doen, Billy - va der en Lady Bridget," zei ze verdrie tig. „Misschien - als we nog een poosje wachten - zal er iets gebeuren. Ze zullen misschien uit zichzelf gaan in zien, dat ze niet helemaal fair tegen over ons handelen". „O, de aarde kan ineens stil staan - of de zon naar beneden vallen, dat is even waarschijnlijk," bromde Billy ongelovig. En toch zou er iets moeten gebeuren binnenkort - en de aanlei ding daartoe zou voortkomen uit de laatste bron, die hij zou verwacht hebben. „Nou ja, ik geloof, dat we het nog een poooje moeten uithouden. Maar als dat „iets" van jou, wat het dan ook is, niet gauw gebeurt," hij glimlachte onwillekeurig - „zal ik springen". (Wordt vervolgd). Schoondijke Athletisk. Vrijdag had onder de heren Burge meester F. A. van Rosevelt, Dokter x Egginck, de heer Bruijnooge, de heer v de Klerck en de heer Staf Dobbelaere t alhier een bespreking plaats, betreffende z een te houden 25 K.M. wegwedstrijd g lopende langs het traject Schoondijke Breskens Schoondijke Oostburg<f Schoondijke. Er werd besloten, aan het Bestuur van „Marathon" uit Vlissingen, te vra- g gen, om deze wedstrijd te organiseren b en wel op Zondag 1 October. Reeds heeft men onderhandelingen aangeknoopt met de beste Nederlandse e lange afstands lopers. Ook is er besloten, om van deze wedstrijd een traditionele loop te ma ken, die dan elk jaar rond dezelfde tijd gehouden zal worden. Ook van de oprichting van een athletiek-vereniging is er sprake. Benoeming Rijksconsulent. Bij beschikking van de Heer 2 Directeur-Generaal van de Landbouw- is, te rekenen van r Augustus 1950, aangewezen als Rijksconsulent, belast met Landbouwonderwijs-aangelegenhe den in Zeeuwsch-Vlranderen, de heer L. van Dijk, Directeur van de Rijks- landbouwwinterschool alhier. Bedoelde functie omvat o.m. het toezicht op de Lagere Landbouwscho len, de Algemene Landbouwcursussen en de Landbouwwintercursussen voor Volwassenen. Feestelijkheden. Ter gelegenheid van het Koninklijk a Bezoek aan deze gemeente op Zater dag 19 Aug. a.s., worden door de n plaatselijke Oranjevereniging feestelijk heden georganiseerd. (Voor programma zie men de advertentie elders in dit blad). Aardenburg Tennistournooi. De door de tennisvereniging „S. J. 7 E. R." alhier en „Luctor et Emergo" te Oostburg georganiseerde districts kampioenschappen zijn een groot succes geworden. Er waren een 95-tal inschrij vingen, zodat Zaterdag en Zondag de wedstrijden, mede ook door het minder gunstige weer, niet konden worden be ëindigd en dit weekeinde zullen worden voortgezet. De uitslagen zijn tot nu toe alsvolgt In de heren dubbel wonnen in de halve finale G. Bourgeois en J. Bour geois van de heren Anneveld en Barth. Dr. Binkhorst en J. Jurry wonnen van J. Bakker en dr. de Jong met 36, 62, 63. De halve finale van het dames enkel spel werd bereikt door de dames Bakker en Thomaes. De andere demi-finalisten zijn nog niet bekend- De dames Jurry en Thomaes be reikten de finale in het dames dubbel door een overwinning op de dames Belderok en De Smet met 6o, 62, samen met de dames Bakker en De Jong (walk-over). Voor heren enkel spel en de gemengde dubbel kwam men nog niet tot de kwart-finale. Biervliet Feestelijkheden. Ter gelegenheid van het Koninklijk bezoek zullen enige feestelijkheden worden georganiseerd, waarvoor de gemeenteraad een crediet van f 500, heeft beschikbaar gesteld. Een bespreking heeft plaats gevon den met de leiders en leidsters der diverse verenigingen, het onderwijzend personeel, de dominé en de pastoor. Het onderwijzend personeel heeft de leiding bij de kinderspelen en verzorgd de tractaties. -De jongens- en meisjes verenigingen zullen vöor bloemen en groen zorgen, terwijl de meisjes de markt helpen versieren. 1 De heren Kaan en Faas verzorgden het artistieke gedeelte en verzorgen tevens de organisatie van het bal- masqué. De ouden van dagen krijgen een gereserveerde plaats op de markt, de minder validen een zitplaats. Om 14 uur 10 zullen gedurende 5 minuten de klokken van de N. H. en R.-K. Kerk luiden, waarna de Kon. Harmonie tot de komst van het Konin klijk Paar marsmuziek ten gehore zal brengen. Liesje Kostense zal H.M. de Konin gin bloemen aanbieden, terwdjl namens de gemeente een album met de foto's der 3 gebrandschilderde ramen in de j N. H. Kerk aangeboden wordt.

De Schakel | 1950 | | pagina 2