BRILLEN Gemeente BRES KENS. Op Zaterdag 19 Augustus 1950 komen Hare Majesteit de Koningin en Zijne Koninklijke Hoogheid Prins Bernhard in onze gemeente. De route, die het Koninklijke Paar volgt, is Scheldekade-Spuiplein- Dorpsstraat. Op het Spuiplein zal het gemeentebestuur aan de Ko ningin worden voorgesteld. Het gemeentebestuur en het Bestuur van de Oranjevereniging zullen daar aan de Koningin bloemen aanbieden, terwijl voorts de Breskense Dropsfabrieken voor de prinsesjes producten van hun fa brieken zullen meegeven. In verband met het boven staande verzoekt de Burgemeester aan de ingezetenen om die dag de vlaggen uit te steken en aan de vissers, om tevens hun sche pen te pavoiseren. Alle schoolkinderen dienen uiter lijk kwart over één op het Spui plein te zijn, waar zij door hun onderwijzers worden opgesteld. Het verkeer wordt omgelegd over de Grote Kade; parkeren aan de Scheldekade, op het Spui plein, aan de Grote Kade en in de Dorpsstraat is niet toegestaan. Als parkeerterrein is aangewezen het terrein aan de West-haven. De Koninklijke auto's zullen in zéér langzaam tempo door Breskens rijden. Allen die zich langs de Scheldekade, Spuiplein en Dorpsstraat opstellen, zullen dus volop gelegenheid hebben om het Koninklijke Paar te zien en toe te juichen. De Burgemeester van Breskens, J. A. EEKHOUT. -J ten. Hij hoopt dan tevens de natuur lijke vijand van de parasiet over te brengen. Op deze wijze kunnen dan kernen worden gevormd, van waaruit deze vijand, die tot nog toe een grote onbekende is, zich over de Zeeuwse wateren kan verspreiden. Zondag ver trekt Dr. Korringa naar Frankrijk om de medewerking van de Franse autoriteiten te verkrijgen. Dit plan vereist grote mate van medewerking. Kr zullen teams gevormd worden uit kwekers en handelaren, die zich met het vissen en vervoeren van de mos selen van de Middellandse zeekust naar Zeeland zullen belasten en, wil het plan slagen, dan dient een ongehinderd vervoer gegarandeerd te zijn. Dat er aan dit plan risico's kleven, is wel duidelijk. Het is heel goed mogelijk, dat men nog een andere parasiet mee brengt, die b.v. de oesters zal aan tasten, doch terwille van het bestaan van honderden mosselkwekers en hande laren neemt men dit risico. Slaagt het plan niet, dan ziet het er voor de Zeeuwse mosselcultuur voor lopig zeer somber uit. De goden helpen alleen wie zichzelf weet te helpen. (Oude Grlekie spreuk). Leert zwemmen, dan kunt U In nood Uzelf helpen. Scheldestroom. Cair heeft altijd veel te veel zijn zin in alles gehad om een tegenslag zo licht op te nemen. Heb je hem werkelijk geweigerd?" „Natuurlijk zoals ik iedere man zou weigeren. U weet heel goed, Mim, dat ik nooit kan trouwen". „Waarom niet?" Herrick kromp ineen bij die vraag. Doch zo Lady Bridget dit al opmerkte nam ze er toch geen notitie van. Nu ze eenmaal besloten was dat een zekere wond, die ze wist, dat bestond, gesondeerd moest worden, was ze niet van plan zich van dat heilzame voor nemen te laten afbrengen omdat de patiënt ineen kromp. „Waarom niet?" herhaalde ze, toen Herrick niet antwoordde. Het meisje wendde het hoofd naar haar toe. „U schijnt te hebben vergeten wiens dochter ik ben," zei ze eindelijk zacht. „Wil je daarmee zeggen, dat je de gedachte aan een huwelijk uitschakelt, alleen daarom?" vroeg Mim onge lovig. Herrick keek haar aan. DUIVENSPORT. Duivenver. „Strijd in Vrede" te Groede, Uitslag prijsvlucht Dourdan op Zondag 6 Aug. 1950. Jonge duiven. Los 6 u. Aank. ie duif 9 u. 19 min. 15 sec., snelh. 1109 m. per min. 1 Jac. Heijboer. 2, 11, 14, 17 Verm.-Verd. 3, 4, 15 W. Fenijn. 5 16 AHaartsen. 6 E. Pieters. 7, 8 L. v. d. Wege. 9 P. v. d. Walle. 10 A. J. Verduin. 12 Jac. Dierx. 13 J. Ouaars-L. 18 Versprille H. Idem oude duiven. Aank. ie duif 11 u. 6 min. 36 sec., snelh. 1157 m. per min. 1, 10, 11 Jn. Datthijn. 2 P. v. d. Walle. 3, 8, 16 A. Quaars. 4, 12 W. Fenijn. 5, 15 li. Faas. 6 J. v. d. Broeke. 7 J. Maas. 9 en ie overduif L. v. d. Wege. 13 J. Risseeuw, 14, 17 J. Faas Mz. Nationaal St. Vincent. Via een duivenliefhebber uit Bres kens, kunnen wij thans enige bijzon derheden vermelden omtrent de uit slag van de op 1 Juli 1.1. gehouden nationale vlucht uit St. Vincent. Er werd door 9247 duiven aan deze wedstrijd deelgenomen. De eerste 20 prijswinnaars waren 1. A. Willemen, Rijen; 2. G. Kes- ler, Zeist (winnaar van de auto boven de rivieren); 3. P. Geluk, Nieuw Hel voet (winnaar van de ie koningspoule); 4. D. Beelen, Nunspeet; 5. H. Wijn- acker, Bosch Kappelle (winnaar van de auto beneden de rivieren); 6. J. Ris seeuw, Breskens; 7. J. Aarden, Steen bergen; 8. E. Verwoert, Sittard; 9. W. Jansen, Ulft; 10. Jos Stratman, Eind hoven; li. F. Heussels, Nijmegen; 12. J. Venus, Breda; 13. Gebr. Oomens, Breda; 14. J. Mertens, Eigelshoven; 15. J. Reusing, Boxmeer; 16. van de Rhee, St. Maartensdijk; 17. A. Naus, Blerik; 18. A. Boogaard, Bergen op Zoom; 19. Th. Hannes, Eindhoven; 20. H. Zadelhof, Dieren. BURGERLIJKE STAND. Gemeente SCHOONDIJKE over de maand Juli 1950. GEBOORTEN 23, Jacob Johannes, z. van M. Roose en A. M. Porreij; 26, Sara Cathalijntje, d. van I. J. v. d. Walle en E. K. Huigh; 28, Abraham Jacob, z. van M. Maljaars en S. K. van der Meulen; 29, Peter Leonardus Marie, z. van A. J. van Pamelen en A. E. C. de Poorter. HUWELIJKEN: Geen. OVERLIJDEN: 17, M. Seen, 89 j. INGEKOMEN 6, P. J. Gernaert van Hontenisse; 11, D. B. van Eek van Oostburg; 19, P. B. N. Boonstra van 's-Hertogenbosch; 20, A. C. M. Cam- maert van Halsteren; 25, L. Korbijn van Brouwershaven; 28, K. A. Koster en echtgenote van Groede. VERTROKKEN 4, M. S. Moelaart naar Groede; 10, A. Lexmond naar Breda; 24, J. W. van Ommen naar Apeldoorn. Gemeente GROEDE over de maand Juli 1950. GEBOORTEN4, Louis Wouter, z, van W. van Prooijen en E. Fransman; 31, Maria Janneke, d. van A C. den Beer en M. J. de Fouw. HUWELIJKEN: 13, M. I. Roegiers, 30 j. te Sas van Gent en M. E. van den Hemel, 26 j. te Groede; 13, J. de Koster, 30 j. te Doorn enJ de Meester, 26 j. te Groede; 18, J. du Bois, 29 j. te Breskens en S. S. Claeijs, 27 j. te „Natuurlijk," zij ze heftig. „Rex heeft me duidelijk getoond hoe een man denkt over het huwelijk met de doch ter van van een diefDat waren dezelfde woorden die hij gebruikte, een dief en een zelfmoordenaar". „Zo, dus je hebt je dat idee in het hoofd gehaald". Lady Bridget dacht even na. „Ik vind niet, dat je Rex Dereham als de representant van zijn hele sexe behoeft aan te nemen". Ze zweeg weer even en ging toen voort „Mac Kenyon is een heel ander type van man". Een felle blos steeg Herrick naar het gezicht. „Wie hoe Ze stamelde en hield op. „Ik raadde het," zei Mim en haar ogen waren opeens heel zacht enteer. „Óch liefje, het was niet heel moeilijk om te zien hoe de zaken tussen jullie stonden - als je geweten hebt, wat het zeggen wil om zelf iief te hebben en bemind te worden Heeft hij je al ten huwelijk gevraagd?" „Ja". (Wordt vervolgd.) OOSTBURO Groede; 19, D Polder, 30 j. te Eind hoven en M. L. Everaars, 23 j. te Groede; 27, K. A. Koster, 26 j. en M. E. Faas, 25 j. te Groede; 27, D C. Schieman, 28 j. en I. C. van der Stelt, 29 beiden te Groede. OVERLIJDEN 9, I. M. van Hijfte, 72 j. te Groede. VERTROKKEN: 1, A. J. van Dixhoorn naar Koudekerke, C 46; 24, S. S. Claeijs, van A. 182 naar Breskens, Molenwater; 25, M. E. van den Hemel van Prinses Marijkeplein naar Sas van Gent, Kioos- terlaan 22: 27, A. A Th. Verschoore, van Walenstraat naar Oostburg, Fred. Hendrikstraat 24; 28, K. A. Koster en echtgenote van W 16 naar Schoondijke, Montfoortstraat 3. INGEKOMEN 7, A. I M. Buijsse van Etten en Leur naar O 137; 8, M„ S. Moelaart van Schoondijke naar W 24; 17, C. C. Holstein van Rotterdam naar A 50; 15, Mevr. H. H. L. Tielman en kinderen van Indonesië naar kamp „de Haven"; 24, Maria B. E. Govaert van Roermond naar A 179b; 21, J. Janssen en gezin van Indonesië naar kamp „de Haven"; 21, H. Harms en gezin van Indonesië naar kamp „de Haven"; 21, H. J. de Wolf en gezin van Indonesië naar kamp „de Haven"; 21, Mevr. Soleman-Djalaloedin en kinderen van Indonesië naar kamp ,,de Haven"; 21, Mej. S. B. A Soleman van Indonesië naar kamp ,,de Haven"; 25, B. van Bree en gezin van Indonesië naar kamp ,,de Haven"; 22, Mevr. L. E. van Halceren en kinderen van Indonesië naar kamp ,,de Haven"; 22, K. Lanser en gezin van Indonesië naar kamp ,,de Haven"; 22, W. Schipper en gezin van Indonesië naar kamp „de Haven"; 22. W. C. F. Rugebregt en gezin van Indonesië naar kamp „de Haven"; 22, F. Gerrits en gezin van Indonesië naar kamp „de Haven"; 22, W. J. Coenen en gezin van Indonesië naar kamp „de Haven"; 25, Mevr. K. F. Guldenaar-Franciscus van Indonesië naar kamp „de Haven"; 28, Christians M. Govaert van Ouden bosch naar O 152; 31, C. van der Linden van Cadzand naar O 66. Plaatselijk Nieuws Groede. Bijna verdronken. Vrijdagmiddag vertoefde een familie uit Roosendaal, bestaande uit man, vrouw en negen kinderen aan het strand alhier. Terwijl het echtpaar eens een kijkje op de dijk nam, waren de kinderen in zee aan het spelen. Daar het water afging en er een flinke golfslag was, werd één der kin deren, een 15-jarig meisje dat te ver in zee gegaan was, op een gegeven moment door een golfslag opgelicht en kwam, doordat ze de zwemkunst niet meester was, in gevaar te ver keren. Gelukkig bevonden zich een drietal jongelui in de nabijheid, n.l. de heren Jan Oosterling, Jaap van de Velde en Kees Boere, die zich onmid dellijk met een reddingsgordel en -lijn in zee begaven en het genoegen smaak ten het meisje te mogen redden. Een woord van hulde aan dit drie tal is hier zeker op zijn plaats. 3e verantwoording ingekomen giften Groene Kruis Bazar. 2 Jongensslipovers, dames N. en C. te Groede; kinderschortje, D. K. te Groede; geborduurd damesschortje, mej. B. te Groede; gift f 5,mej. D'H. te Groede; wol, mej. V. te Groede; gehaakt kleedje, mej. H. te Groede; afdruiprek, kolenschop, I. C. te 's-Gra- venhage; bloementafeltje, J. v. L. te Groede; 7 spaarpotten, mej. B. te Groede; 1 dubbele fietstas, 2 stuur- fietstassen, 8 zaklantaarns, 2 fietsbellen, 1 stel zelfbinders, dhr. H. te Groede; 2 schilderijen, 2 stuks glaswerk, mej, H. K. te Groede; zijden shawl, firma Schellinkhout te Ternenzen; 3 lepel rekjes, 2 handschoenendozen, Sanders, meubelhandel, Hattem; foto's Kon. familie, 18 potloden, vloeiblok, 10 schrif ten, 14 stukjes gummi, 3 platen be vrijding Nederland, N. Samson, Alphen a/d Rijn; 1 schilderij, C. K.-T. te Groede. Biervliet. Diploma. In Eindhoven behaalde mej. N. Keukelaar alhier, het diploma voor gezinsverzorgster. Breskens Nieuw winkelpand. De Gebr. van den Heuvel, die sedert enige jaren een viswinkel hebben in de ie Zandstraat alhier, zullen morgen in de nieuwe winkelstraat hun nieuw winkelpand openen. Dit pand, dat in een recordtijd van vier maanden, onder leiding van architect Bruijnooge uit Schoondijke is gereed gekomen, is ge heel naar de eisen des tijds ingericht. Zo is de winkel, alsmede de werk plaats geheel in graniet en tegels uit gevoerd, terwijl zich verder in de winkel een ruime koelcel bevindt, speciaal voor gerookte viswaren en in de werk plaats een vriescel om de verse vis in te bewaren. Verder loopt door de werkplaats een groot afvoerkanaal en is er een grote granieten wasbak waarin de vis wordt schoon gemaakt. Aannemer was de heer C. Brevet, het metselwerk verrichtten de Gebr. Vergouwe, en de firma van Haneghem Zn. het schilderwerk, allen alhier. We kunnen gerust zeggen dat deze zaak weer een grote aanwinst voor onze winkelstand betekent en het zal zeer zeker de Gebr. Van den Heuvel Zaterdag niet aan belangstelling ont breken. Oorlogs-Herinneringskruis. Bij besluit van de Minister van Oorlog is aan de heren P. A. de Bree en W. v. d. Walle alhier machtiging ver leend tot het dragen van het Oorlogs- Herinneringskruis. Aanrijding. Maandag j.l. had op het Spui plein alhier een aanrijding plaats tus sen twee wielrijdsters en een luxe auto. Een der wielrijdsters kwam op de weg te vallen. Door Dr. v. d. Maas werd eerste hulp verleend. De wielrijdster bekwam hoegenaamd geen lichamelijk letsel. Met materiële schade liep het ongeval af. Door de Rijkspolitie wordt een onderzoek ingesteld. Aangehouden. Eind vorige week is alhier door de Rijkspolitie aangehouden een 33- jarige handelsreiziger uit Middelburg wegens het plegen van onzedelijke handelingen met een 13-jarig meisje uit deze gemeente. Reeds vorig jaar zou genoemde reiziger voor een der gelijk feit aangehouden zijn te Water landkerkje. Winkelweek. Van 11 t/m 20 Aug. a.s. zullen onderstaande feestelijkheden, die vallen in het kader van de „2e WIBRES," plaats vinden: Zaterdag 12 Aug. 3.30 u.: Kringzwem wedstrijden in het Wilhelmina- Zwembad (uitgaande van de zwem- ver. „Scheldestroom," Breskens. 8 u.: Optreden van de bekende humorist Kees Pruis met accordeon-solist, terrein duinen, eind Boulevard. Zondag 13 Aug. 2.30 u.: Voetbalwed strijd Holland-België, Breskens-Gent, terrein v.v. Breskens, opgeluisterd door de Kon. fanfare „Tijd en Vlijt" uit Waerschot (B.); Dinsdag 15 Aug. 7.30 u.: Concert door de Stafmuziek der Stoottroepen uit 's-Hertogenbosch (uitgaande van de V.V.V. Breskens); Zaterdag 19 Aug. pl.m. 1.45 u.: Ver welkoming door Burgemeester Eek hout van H.M. Koningin Juliana en Z.K.H. Prins Bernhard op het Spui plein. In verband met dit Hoog Bezoek zal door de Oranjevereniging een ere-poort worden opgedicht. Ook alle schoolkinderen zullen op gesteld staan. 5 u.Luchtballonnetjes wedstrijd op het Spuiplein. 7 u.: Demonstratie door „Achilles" met de Signaal-afd., Middelburg, in sa menwerking met de muziekver. „Een dracht maakt Macht" uit Groede. Zondag 20 Aug. 10 u.: Openstelling van het feestterrein aan het „Groene Dijkje". 10.30 u: Aanvang der werk zaamheden voor het vullen van de ballon. 1.30 u.: Afmars naar het feestterrein door de muziekver. uit Denderleeuw (B.) ter opluistering van de grote Luchtvaart-demonstratie door de Heer en Mevr. Boesman. 4 u.: Oplating van 1000 duiven.

De Schakel | 1950 | | pagina 2