ondergoederen Gebr. ROOKUS - - Breskens CENTRALE WINKEL Fa. een Bakkersknecht T immermansknechts houten barak Sajet - wol - katoen Wed. H. BONDEWEL, Breskens. nieuwe cursus voor het Middensiandsdiplomal951 Lessenbureau LE BLEU, Dorpsstraat 21, Breskens SCHOONDIJKE Kemphanengevecht: I. A. Boerman; 2. J. Klaassen; 3. J. Verhelst. Estafette: 1. Breskens 5-tal; 2. Nieuw- vliet. Breskenskreeg hiervoor de medaille. Sluiskil veroverde bij de wandeltocht de medaille die door deze gemeente beschikbaar was gesteld. De heer De Leeuw, sloot namens Oost Zeeuwsch- Vlaanderen deze geslaagde jongensdag met gebed. Zuidzande. Afscheid. In verband met het afscheid van Mej.Fremouw, die twee jaar de functie van leidster der kleuterschool heeft bekleed en nu wegens huwelijk de school per 1 Sept. gaat verlaten, kwa men vele ouders van kinderen bijeen in ,,Het Plekje," waar Mevr. Everwijn namens de Ver. ter Behartiging van de Belangen van Opvoeding en On derwijs te Zuidzande het welkomst woord sprak. Door de kinderen werden daarop allerlei spelletjes uitgevoerd, terwijl zij in de pauze op versnaperingen en li monade werden getracteerd. Vervolgens sprak Mevr. Everwijn woorden van dank tot de scheidende juffrouw voor al hetgeen zij gedaan heeft voor de kinderen en in het be lang van de school, waarbij zij een schemerlamp aanbood. Mevr. Beek voerde namens de aanwezige ouders het woord, waarbij door twee kleuters een geschenk aan mej. Fremouw werd aangeboden, terwijl wethouder Luteijn namens het gemeentebestuur woorden van waardering sprak. Mej. Fremouw bracht dank voor de vriendelijke woorden en de cadeaux, waarbij zij opmerkte steeds met animo haar functie vervuld te hebben. Mevr. Everwijn sloot deze gezellige bijeenkomst, waarbij zij nog enige woorden richtte tot de nieuw benoem de leidster, mej. Vermet. Breskens. Geslaagd. Voor het Practijkdiploma Boekhou den van de Nederlandse Associatie voor Practijkexamens is geslaagd de heer J. de Bliek alhier. Benoemd. Tot Directeur der Coöp. Aan koopvereniging alhier is benoemd de heer M. de Boer te Groningen. Benoeming. Tot klerk op het bureau van de directeur der Prov. Stoombootdiensten is benoemd de heer P. C. Woltering alhier. Hoge onderscheiding. Op de appélplaats van de Du- moulin-kazerne te Soesterberg heeft Z.K.H. Prins Bernhard aan 75 militai ren en verzetstrijders koninklijke on derscheidingen uitgereikt eri daarbij waren niet minder dan 13 ridderkrui sen Militaire Willemsorde 4e klasse. Tot deze 13 behoorde ook onze vroegere dorpsgenoot, de marinier J. de Koster, thans in opleiding voor sergeant bij de mariniersafdeling te Doorn. Concert. Op initiatief van V.V.V. alhier zal op Dinsdag 15 Augustus a.s. een concert worden gegeven door de stafmuziek van het Reg. Stoottroepen uit 's-Hertogenbosch, onder leiding van Kapelmeester Carel H. van den Bergh. Het programma luidt als volgt Zeeuws-Vlaams Volkslied, A. Lijsen; 1. The Contemtibles, March, Leo R. Stanley; 2. Das Modell, Ouverture, Fr. von Suppé; 3. a. Entr'acte Serenade; C. Malherbe arr. C. H. van den Bergh. b. Paraphrase Loreley, Nesvadba arr; C. H. van den Bergh; 4. Bunch of Flowers, Wals, C. H. van den Bergh; 5. Fantaisie „LesSaltimbanques", Opera de Louis Ganne, arr. P. A. Stenz. Pauze. 6. Vimy Ridge, March, Thos Bidgood; 7. Ouverture „Maritana", W. V. Wal lage; 8. Selectie uit de Opera „Oberon", C. M. von Weber arr. C. H. van den Bergh; 9. Hollandse Rapsodie, F. J. Schweinsberg; 10. De stoter, defileer- mars Reg. Stoottroepen, arr. C. H. van den Bergh; Wilhelmus. Nieuwvliet. Gouden bruiloft. Het echtpaar P. Bouwens-Luteijn alhier vierde Woensdag onder grote belangstelling zijn gouden bruiloftsfeest. Des avonds bracht de plaatselijke muziekvereniging hen een serenade. Sluis. Schoolreisjes De leerlingen van de hoogste klas sen der openbare school alhier maakten een uitstapje naar Bergen op Zoom. Na een wandeling door de bossen werd de dag besloten door een bezoek te brengen aan de speeltuin „Zeezicht". Ook de kinderen der laagste klassen gingen op stap en wel naar Domburg waar ze zich aan het strand en in het bos wisten te vermaken. Ook zij be sloten de dag met een bezoek te brengen aan een speeltuin in Middel- burg. Cadzand. Benoeming onderwijzeres. Mej. A. J. Steketee te Middelburg is benoemd tot onderwijzeres aan de O. L. School alhier. Aardenburg Geslaagd. De heer A. J. Modde, volontair ter gemeente-secretarie alhier, slaagde te Middelburg voor het examen kan toor-typist. Uitreiking eretekenen. Door burgemeester van Dongen werden, in tegenwoordigheid van de secretaris en wethouders de eretekenen voor orde en vrede uitgereikt aan on derstaande oud-militairen-oorlogsvrij willigers: P. A. de Bruijne, met gesp voor 1946; A. J. Klooté met de gespen voor 1946 en 1947 en R. P. Buzeijn met de gespen voor 1946, 1947 en 1948. Vergadering voetbalvereniging. In de gehouden jaarvergadering van de voetbalclub brachten de secretaris en de penningmeester verslag uit over het afgelopen seizoen, waaruit bleek dat dit voor de vereniging niet bijster Made In Holland Elndalljk haaft da lang verwachte an op da Jaarbaurt voor dulian- dan gedemonstreerde Nederlandse. Wondar pa n"da fabriek verlaten Da basta Nederlandse technici en chemici hebban deie. Wonder- pen*, dia da toets dor vergelijking mat do besta buitenlandse Ball- ponnan kan doorstaan, na langdurige proefne mingen samengesteld „WONDBRPEN" schrijft licht en droog krast niet en vlekt niet „WONDBRPEN* maafrt vijf duidelijke doorslagen en Is daar om de meest aangewe zen pen voor alle door- schrljfsystemen. „WONDBRPEN" is onmisbaar voor lode- re employé en fa de besta vrland voor lodar schoolkind „WONDBRPEN" trekt .eon schrijflijn van 40.000 mater zonder bijvulling „WONDERPEN SERVICE" jé 6 maanSen garantie op genummerd ga rantiebewijs Na 40.000 meter schrijflijn opnieuw vullen voor 95 et Vastgestelde verkoop prijs f 8.50 Alle goede zaken heb ben „Wonderpen. in yoorrasd Dutch Et Oriental Trading Molenstraat 2 Den Haag f Tal. 115330-111248 gunstig is geweest. Het kastekort be droeg n.l. f 213,68. Er zijn ten behoeve van de competitiewedstrijden lange en dure reizen gemaakt naar het Oostelijk deel. Men zou dan ook voor de a.s. wintercompetitie liever ingedeeld wor den bij de clubs op Walcheren, het geen een belangrijke financiële besparing zou betekenen. Aan de beurt van aftreden waren de bestuursleden, de heren W. Tim mermans, voorzitter, die zich niet meer herkiesbaar stelde, J. W. de Marée en A. S. Commelin. Het nieuwe bestuur is thans alsvolgt samengesteld J. W. de Marée, voor zitter G. A. C. van Vooren, secretaris R. J. de Vriend, penningmeesterJ. M. Henry, W. C. Klooté, A. A. Breij- aert en A. de Baerdemaeker, leden. Tenslotte werd nog besloten om met 4 elftallen aan de competitie in het volgende seizoen deel te nemen, n.l. 2 senior-elftallen en 2 junior-elftallen. Droevig voorval. Maandagavond is op de Rijksweg DraaibrugAardenburg de 13-jarige A. J. Thomaes in bewusteloze toestand onder zijn rijwiel aangetroffen. Thuis gebracht werd een schedelbasisfractuur geconstateerd. Ofschoon hij nog bij kennis is geweest, kon de jongen geen inlichtingen verstrekken omtrent de wijze waarop hij bewusteloos is gevon den. Hij is in de nacht van Maandag op Dinsdag overleden. De Rijkspolitie heeft de zaak in onderzoek. Hoeveel radioluisteraars telt Nederland? Het aantal aangegeven radio-ont vangtoestellen in Nederland bedroeg op 1 Augustus 1.432.266 tegen 1.426.516 op 1 Juli j.l. Op 1 Juli waren er 488.412 aangeslotenen op het Rijks- radiodistributienet tegen 490.458 op 1 Juni. PREDIKBEURTEN. Zondag 6 Aug. Aardenburg, geen opgaaf ontvangen. Breskens, 10 uur, Ds. van Beusekom Collecte wederopbouw 6,30 uur, geen dienst Biervliet, 9,30 uur, Ds. Wiebosch Bediening H. Doop Collecte kerkherstel Groede, 9,30 uur, Ds. Boere Nieuwesluis, 2,30 uur, samenkomst Nieuwvliet, 10 uur, de heer P. de Visser Collecte algem. chr. doeleinden Schoondijke, 10 uur, Ds. Schopenhauer Des Zaterdags om 7 uur, avondgebed Hoofdplaat, 10 uur, Ds. Winckel Bediening H. Avondmaal Oostburg, 10 uur, Ds. Fournier Bediening H. Avondmaal Waterlandkerkje, 10 uur, Ds. Bergsma St. Kruis, geen opgaaf ontvangen Sluis, 9,30 uur, Ds. Schrale St. Anna ter Muiden, 11 uur, Ds. Schrale Collecte Zuiderzeefonds IJzendijke, 10 uur, Ds. Doorn Bediening H. Doop Zuidzande, 10 uur, Ds. Kuylman Doopsgez. Gem. Aardenburg 10,15 uur» &een dienst Ev. Luth. Gemeente Groede, 10 uur, Da. Stol Chr. Evang. Gemeente Breêkens, 9,30 uur, Ds. du Fossé Nieuwvliet, 10 uur, Ds. Praas Retranchement, 2,30 uur, Ds. du Fossé Cadzand, 6,30 uur, geen dienst Geref. Kerk Breskens 10 uur, Ds. van Mechelen, Oostburg 3 uur, Ds. van Mechelen Gevonden voorwerpen. Een portemonnaie met inhoud. Inlichtingen Postcommandant der Rijkspolitie te Groede. Juffrouw, mag ik naar buiten Kinderen zijn nu eenmaal kinderen. Zij spelen graag. Als ze dat niet kun nen is het leven slecht voor hen. Ook in het vliegtuig houdt hun spel niet op. De K. L. M. heeft dan ook een hele speelgoedkamer ter beschikking om aan dit grote kinderverlangen zo veel mogelijk tegemoet te komen. Doch ondanks al deze voorzieningen lukt het toch niet altijd hen zoet te houden. Zo was er onlangs een klein meisje van nauwelijks vijfjaar, dat per K.L.M. van Amsterdam naar New York reisde. De K.L.M.-Constellation, welke boven een uitgestrekt wit wolkenveld vloog, was te klein voor haar. Beurtelings zat ze gefascineerd naar buiten te staren en zette ze de boel op stelten. Het speelgoed bleef onaangeroerd. De ste wardess trachtte het kind met praten wat te bedaren, toen kwam het hoge woord er uit: „Hè, juffrouw, mag ik naar buiten toe?" „Naar buiten?" vroeg de verbaasde stewardess. „Ja," kwam het antwoord, „ik wil zo graag in de sneeuw spelen!" Boesman zoekt 30 luchtballons Hoe haalt men, in deze moderne tijd van tempo en efficiency, het in zijn hoofd om de wereld te gaan afzoeken naar oude lucht ballons. Balloncommandant Boesman doet het, want hij organiseert voor het Nationaal Ballonsportfonds een luchtrace, zoals nog niet eerder in de geschiedenis van Nederland is geweesteen kampioens-wedvaart voor onbe stuurbare ballons uit alle werelddelen. Hoe wel de luchtballons sinds meer dan dertig jaar verdrongen zijn door het snelle vliegtuig, zijn er hier en daar nog wel enige ouderwets- degelijke aerostaten op te sporen. Zelfs in Amerika toont men belangstelling voor dit ongekende evenement. De Amerikanen hebben, dit in tegenstelling met vele andere landen, de betekenis van de ballon ook in de moderne tijd niet geridiculiseerd. Zij hebben voor de militaire dienst ongeveer 3000 ballon commandanten opgeleid. Maar men heeft in de U.S.A. slechts tien navy-luchtballons en ook een aantal luchtschepen in de vaart. Er is goede kans, dat wij voor de eerste maal in Nederland een Amerikaans ballonequipe op Zaterdag 2 September in Amsterdam aan de start zullen kunnen zien. ADVERTENTIES Voor direct gevraagd bij Bakkerij MAAS, Breskens. Gevraagd twee bij J. VAN ROSEVELT, Langeweg te Breskens. Te koop Te bevragen bij A. PROVOOST, 2e Zandstraat 23, Breskens. DAMES- en HEREN- Met ingang van SEPTEMBER begint de Inlichtingen bij Uit voorraad leverbaar wit emaille keukenkachels keukenstellen, merk D R U voor heel uw leven. Dorpsstr. 16-18 Telefoon 28 ioox 150 cm. 120X 180 cm. 150x225 cm. 240x 300 cm.

De Schakel | 1950 | | pagina 3