Handel F. 1. bijn, P. Verhage, Joh. v. Houte, Joh. de Neve, Ds. A. Evers. Nieuwvliet: Iz. Faas. Breskens: A. Klaassen, Mevr. M. de Pree-Leenhouts, J. Petermeijer, J. Eekhout, P. J. Woittiez, J. Vergouwe, A. Wagenaar, I. Klaaijsen, D. J. Ornee, T. Verschoor, J. van Poelje, J. Wage naar, J. Warnier, Mevr. E. Klaassen- Bouwens, Ds. J. van Vliet, S. M. de Vuijst, P. Vermeulen. Sluis: J. W. Obrink, P. J. I. Ver hage, J. Baas, H. J. Scholtens, A. Willemsen Jr., M. Leenhouts Fzn., Jac. de Nijs, L. M. Baas, H. F. Boogaard, L. J. de Brock, Mej. J. Jongman, Mej. S. Jongman, Mej. A. Jongman, Mej. M. Willemsen, Mej. M. v. d. Ameele, Mej. N. Boddery, Mej. D. Focke, Mej. M. de Kaestecker, J. P. Daansen. Groede: Mej. M. G. de Sutter (posthuum), H. van Peenen, W. M. Risseeuw, Mej. Groothaert, Mej. O. v. Poucke, Mej. Cath. Salomé, Mevr. M. Brakman-le Clercq, Mej. Alina Ver- schoore, Zuster W. C. Maaks, I. de Hulster-v. d. Hooit, C. de Graaf-Ver- herbrugge, D. Haak Sr., D. Haak Jr., Ds. G. J. Derksen, J. Beekes, Aarnoud Faas, Jac. Faas, Aug. v. d. Hemel. Biervliet: E Burm, Mej. Elsa Oubrie, Mej. Alida Verdegem, Mej. Maria Borm, Zr. de Jonge, Mej. Sari Salomé, Mej Clara de Cousmaecker. Mej. Marie Everaard, Zr. Schuitemaker. Iz. v. d Linde (posthuum). Hoofdplaat: Zr Gregoria, Mevr. de Geringel-Boerjan, Mej. Gerarda Mar tens, Mej. Cath. de Jong, Th. H. Wie- leman, Aloysius de Geringel, Leonard Martens, Vin. Martens, M. Wijffels, Aug. Langeraert, M. Martens, L. Zee- gers, C.. van Aert, G. A Nelissen. Brugge: E. van Damme, Aug. de Smet, Mr^ Debels. Aardenburg: A. de Winter, Iz. Puyenbroek, Anton Klooté, A. Eversdijk, P. de Bruijne, A. van Sprundel, C. de Winter, A. C. Catsman. Zuster de Munck, Th. Verschave, Bram Catsman, B. Ballegeer, G. Lippens, E. Spinnewijn, Iz. Schijve, A. Lippens, C. Mazure, A. Dierck; J. Canon, Iz. Maas, J. Martijn. Sam Maas, J. de Maree. H. de Vriendt, J. Simpelaar, W. Roose, L v. Weijns- berghe, A. Reinierse, Joh. Cauwels, J. Trapman, Mej. Jud. Wijffels, Mej. Nellie Catsman, Mej. R. Thomaes, Mej. E. Thomaes, Mej Annie de Vis, Mej. Jans Catsman, Mej. C. de Wispelaere, Mej. Th. Crassaert, Mej. Martha Brey- aart. G. Talloen, Mej. Marie de Roos, Mej. M. Dinnewet Voetbal. Voor de competitie derde klasse werd Zondag de laatste wedstrijd ge speeld, n.l. SluiskilBreskens. Breskens won deze wedstrijd met 54. De promotie-competitie derde klasse werd ingezet met de ontmoeting tussen de twee degradatiecandidaten De Zeeuwen en Hero en die tussen de twee gegadigden voor een plaatsje in de tweede klasse M.O.C. en Terneuzen. De Vlissingers hadden een goede start, want de conservenmannen wer den met een 41 nederlaag naar Breda teruggezonden. Terneuzen was minder fortuinlijk, want in Bergen op Zoom werd met 2o verloren. Biervliet schijnt vast van plan om in de derde klasse terug te keren, want thans werd Hoofdplaat op regel matige wijze met 31 geklopt, zodat de positie van de Haringkakers wel bijzonder fraai is geworden. Wielercriterium te Terneuzen. Op Zaterdag 13 Mei a.s. wordt te Terneuzen het 3e Scheldecriterium voor beroepsrenners gehouden. Er is voor deze koers zeer grote belangstelling. Naar wij vernemen is reeds door 44 beroepsrenners ingeschreven, waar onder vele bekende Hollandse en Belgische renners. Zie voor verdere bijzonderheden advertentie elders in dit blad. BURGERLIJKE STAND. c Gemeente SCHOONDIJKE Maart 1950. GEBOORTEN 10, William Lein, z. van L. M. de Lijser en A. S. Crom- heecke. 16, Eva Maria, d. van J. A. Moggré en M. de Feijter. 26, Magda- lena Suzanna Anna, d. van M. Ver- herbrugge en C. S. de Jonge. HUWELIJKEN 30, J. Eekhout 25 j., en J. M. Martijn, 28 j. OVERLIJDEN: 14, N. Scheele, 66 j. INGEKOMEN 6, M. Th. Pijcke van Hoofdplaat. 11, J. de Man en gezin van 's-Gravenhage. 16, C. A. van Beest en echtg. van Kortenhoef. j6, J. W. Kole van Kruiningen. 17, M. L. P. M. van Opdurp van Breda. 20, M. S. van Opdurp van Oostburg. 22, M. P. Boo gaard van Breskens. 21, W. Hamelink en gezin van Waterlandkerkje. 29, J. C. Scheele vnn IJzendijke. VERTROKKEN: 6, A. I. de Reu naar Dandenong (Australië). 15, M. Marinisse en gezin naar Wieringen. 23, S. Deij naar Teurneuzen. 23, D. Qui- rijns naar Kerkrade. 27, F. Hamelink naar IJzendijke. Gemeente BRESKENS Maart 1950. GEBOREN2, Cornelis Jozias, z. van Cor- nelis G. van de Velde en Alida Janneke van den Broecke. 3, Francois Izaak, z. van Adri- aan A. Bolleman en Hannie Vergouwe. 4, Izaak Adriaan, z. van Adriaan Oosterling en Levina C. Clarissen. 19, Johannes, z. van Dirk M. van Melle en Hendrika van Vliet. 22, Pieter Jan, z. van Henri J. Hubregtse en Anna F. Guerand. HUWELIJKEN 23, Hendrik Marijs, 24 j. en Wilhelmina E. S. de Jonge, 21 j., beiden te Breskens. 30, Adriaan P. Verduijn, 27 j. en Magdalena A. de Lijser, 23 j., beiden te Breskens. OVERLIJDEN 9, Janneke Hermenet, 91 j., wed. van Jannis P. Oosterling. 10, Abraham L. van Overbeeke, 83 j. INGEKOMEN4, Abraham W. Fenijn van Groede naar De Hullustraat 19. 14, Hendricus de Lobel en gezin van Velsen naar T. F. Blankenstr. 15. 15, Abraham I. de Reu en gezin van Groede naar Noodplan E 2. 15, Abraham M. Mosselman en gezin en Adriaan J. Mosselman van Groede naar Kon. Emmastr. 14. 15, Abr. Hage en kind van St. Maartens dijk naar Dorpsstraat 61. 16, Johannes F. de Milliano en gezin van Groede naar Van Zuijenstraat 15. 21, Marinus Nagelkerke en gezin van Terneuzen naar Boulevard 80. 24, Emile T. de Block en gezin van Zuiddorpe naar ie Zandstraat 45. 22, Daniël Jongman en gezin van Terneuzen naar Noodplan C 7. 27, Laurens M. Dorst en gezin van IJzendijke naar Dorpsstraat 72. 30, Albertus A. van de Voorde en gezin van Aardenburg naar ver bindingsweg Langeweg-Boulevard. 28, Maria W. Roth van Noordwijk naar Burg. Gerritsen- straat 2. VERTROKKEN: 10, Elizabeth C. Geluk- Vergouwe en kind van 2e Zandstr, 11 naar storm. „Ik wist niet dat je hier was," zei hij kortaf. Herrick keek hem verbaasd aan, het was niets voor Mac om zo lomp te zijn. Toen meende ze te begrijpen. Hij had de laatste tijd een ontmoeting met haar vermeden en misschien ver raste dit onverwachte weerzien hem. Lompheid in een man verbergt niet zelden een geheel ander gevoel - en dat weet elke vrouw. Een guitig lachje speelde om haar mond. „Als je het geweten had zou je ze ker een andere weg naar huis hebben genomen, hè?" zei ze luchtig. Doch de snelle ontkenning, die ze verwachtte volgde niet, inplaats daar van vroeg hij op zeer ontstemde toon: „Mag ik je vragen of jij het zo ge regeld hebt, dat mijn zuster vanmiddag hier is?" Herrick staarde hem met toenemende verbazing aan en voelde ergernis op komen Ze wist natuurlijk niet welke omstandigheden hem in deze toestand van nauwelijks verborgen woede ge bracht hadden en ziin manier van op treden was zeker onhebbelijk. „Of ik het zo geregeld heb?" vroeg ze stijf, „ik vrees, dat ik je niet goed begrijp". Zijn gezicht betrok. „Dan zal ik wat duidelijker.zijn. Heb jij het plan beraamd om Carol hier te laten schaatsenrijden - iets dat je weet dat haar man haar verboden heeft - en dat Beresford ook zou komen, zo dat ze in zijn afwezigheid de dag sa men zouden kunnen doorbrengen?" Een kleur van verontwaardiging vloog haar naar het gezicht en liet haar daarna bleker dan gewoonlijk. Zo ingekleed, met de onmiskenbare betekenis, die Mac er aan hechtte, scheen het afschuwelijk - een gemene intrige, waarin zij deel had gehad. Ze wist, dat niets verder van de waarheid was en toch voelde ze onmiddellijk, hoe moeilijk het zou zijn om de zaken uit te leggen - om Mac duidelijk te maken hoe impulsief en natuurlijk al les als van zelf was gegaan. Voor het moment was een uitleg echter verre van haar bedoeling. (Wordt vervolgd). Washington (U.S.A.). 11, Antonia Smets-van de Velde en kind van Noodplan E 2 naar Roosbeek (B.L 14, Leijntje A. Wagenaar van Dorpsstraat 47 naar O. en W. Souburg. 14, 1 Gerritje Geelhoed van Boulevard 112 naar Terneuzen. 21, Pieter Bosch en gezin van Dorpsstr. 72 naar IJzendijke. 20, Louis G. Warnier van Dorpsstr. 47 naar Lisse. 22, Maria P. Boogaard van Dorpsstr. 15 naar I Schoondijke. 23, Pieter J. Riteco en gezin van j Ph. van Kleefstr. 39 naar Oostburg. 24, Joh. - van Oostenbrugge van W 6 naar Stellendam, 28, Franciscus Kasander en gezin van Glacis ro naar Vlissingen. 1 Rijkspostspaarbank. Aan het postkantoor Breskens en het daaronder behorende ambtsgebied werd gedurende de maand April ingelegd f. 116.776,54, terugbetaald f. 133.498,59 Het laatste door dat kantoor uitge- geven boekje draagt het nummer 21837. Sinds korte tijd is 'het maximum j bedrag, dat van het vrije tegoed van inleggers bij de Rijkspostspaarbank di rect op de postkantoren kan worden terugbetaald, verhoogd. In plaats van ten hoogste f. 200,- per veertien dagen kan nu f. 500,- per vier weken worden opgenomen. Plaatselijk Nieuws Oostburg Koninginnedag. Alle pessimistische voorspellingen ten spijt, was het Maandag een prachtige zomerse dag en daardoor is het feest, dat door de Oostburgse Oranjevereni ging was georganiseerd, een prachtig feest geworden. Fleurig was de grote stoet van school kinderen, die met de muziek en wap perende vlaggen voorop, door de ge meente trok naar het sportterrein nabij de R.K. kerk. Getrouw aan de traditie, werd het ziekenhuis niet vergeten en op de binnenplaats werd eerst het „Wilhelmus" gespeeld. Dat de honder den kinderen bij de wedstrijden hebben genoten, behoeft wel geen betoog, te meer daar er heel wat prijzen waren en natuurlijk ook tractaties. Naarmate aan deze kinderspelen een einde kwam, nam de drukte toe, want kinderen uit andere gemeenten waren naar Oostburg getrokken, om getuige te zijn van het optreden van de meis jes van het Koningin Wilhelmina- lyceum en de beide U.L.O.-scholen. Voorafgegaan door hoornblazers en vlaggen en onder leiding van de gym nastiekleraar, de heer Vis en de di recteur van het lyceum, de heer A. Hoolhorst, arriveerden een 70-tal jonge dames, allen keurig in het wit gekleed en dragend hun knotsen in rood-wit- blauw, op het Eligiusplein, doch alvo rens te kunnen optreden, werd eerst nog aandacht gevraagd voor de esta fetteloop tussen de leerlingen van de lagere scholen. De 1300 meter, dwars door Oostburg, was spoedig verlopen en ook nu werd de openbare school winnaar en kwam dus, evenals het vorige jaar, in het bezit van de wissel- prijs. Doch nu werd ruim baan gemaakt voor de turnsters die, op de tonen van een Strausswals, hun knotsoefeningen op werkelijk voorbeeldige wijze uit voerden. De duizendkoppige menigte genoot intens van dit fleurige schouw spel van elegance en souplesse. Geen wonder dan ook, dat op veler verzoek, dit optreden later nog eens herhaald werd. Het was een demonstratie van hetgeen, onder bekwame leiding, ook op dit gebied in ons landje van Cad- zand bereikt kan worden. Een woord van hulde aan de gymnastiekleraar, de heer Vis, is hier zeker niet misplaatst. Volksdansen. Doch ook de volksdansen werden een groot succes. Wika Hiensch had er slag van om aan zijn jeugd leiding te geven en daardoor was er steeds een bijzonder grote deelname. Alle schroom werd opzij gezet en men danste en sprong dat het een lust was. 1 De demonstraties, die door een groep gevorderden, die hun opleiding in „He- 1 denesse" hadden ontvangen, op het platform werden gegeven, oogstten terecht ieders bewondering. Ook de t volkszang slaagde volkomen. 's Avonds trok de Oostburgse Har monie weer door de gemeente, om stuwd door de jeugd. Daarna werd op de kiosk een concert gegeven, maar alvorens dit aanving, werd eerst de heer L. J. Bossand door burgemeester Hoekzema toegesproken, waarbij hem de medaille, verbonden aan de Orde van Oranje Nassau, op de borst werd gespeld. Een onderscheiding die de heer Bossand, die nu reeds 50 jaar werkend lid is van de Harmonie, zeker heeft verdiend. Nog steeds bewerkt hij* de „grote trom". Een grote menigte bleef bij het concert en de muzikale wandeling die daarna gemaakt werd Een prachtig geslaagde feestdag. Breskens. Nieuw Bedrijf. Naar wij van bevoegde zijde verne men, zal in het voormalige Arbeiders- logeerkamp aan het Groene Dijkje al hier worden gevestigd Blum's Confec tiebedrijf, hetwelk op 12 Mei a.s. offi cieel in bedrijf zal worden gesteld. Men is voornemens om met een 2Ó- tal meisjes te beginnen, welk aantal in de toekomst opgevoerd zal worden. Er zal hoofdzakelijk regenkleding (Egyptische linnen- en Gabardinejassen) worden vervaardigd, uitsluitend voor de Groothandel bestemd. Onderscheiden. Door de Minister van Marine is, gelet op het Koninklijk Besluit van 2 Dec. 1947 nr. 4. Ned. Staatscourant 12 Jan. 1948 nr. 7, het Ereteken voor Orde en Vrede met de Gespen 1947, toegekend aan de heer Adriaan Daansen alhier. Benoeming. Als wijkzuster van de afd. van het Groene Kruis alhier, is benoemd Zuster Schilders uit IJzendijke. Gezellig uitstapje. De Personeelsvereniging van de Suikerwerkfabriek N.V. Gebr. Verduijn alhier, maakte vorige week een uitstapje naar Valkenburg. Des morgens om 5 uur vertrokken zij per boot, waarna verder per auto Omstreeks 8 uur werd in Breda even uitgestapt om de koffie met verversingen te gebruiken, waarna men verder toog n°ar Maastricht, al waar geluncht werd. Van hieruit ging het vervolgens naar Valkenburg, waar een bezoek werd gebracht aan de grotten en andere bezienswaardigheden. De thuisreis werd gemaakt over Ant werpen, alwaar een rondgang gemaakt werd door de stad en de schitterende verlichting in ogenschouw werd genomen. Het is een schitterend geslaagde tocht geworden, die lang in de herinnering zal blijven. Emmabloem-collecte. De alhier gehouden Emmabloem- collecte heeft de som van f. I49>37 opgebracht. Voetbalwedstrijd. Ter gelegenheid van de Bevrij dingsdag zal hedenavond om 6 uur op het terrein van V. V. Breskens een voetbalwedstrijd plaats vinden tussen Breskens II en een elftal samengesteld uit ambtenaren van de Rijkspolitie, Douane en Kon. Marechaussee te Bres kens. Toegang vrij. 4e verantwoording ingekomen giften bazar V.V. „Breskens". P. D., portemonnaie; J. v. d. V., naaibox en servies; Th. de W., jongens overhemd, 9 ceintuurtjes, 1 paar bretels, 4 paar kousen, 2 paar sokjes, 2 dames- vesten; C. F., 20 pakjes pudding, 2 dozen marsepein, 2 blikjes kaas en voetbalboek „Goal"; J. P. H., 3 electr. kookplaatjes, fles advocaat, glazen melkkan en suikerpot; F. A. L. V., 3 eenh. eierkolen; D. C., fles Eau de Cologne en grabbeltonart.; N. N., kist sigaren; Gebr. C., electr. rijwiellantaarn met dynamo; v. L., 2 vulpotloden, luxe doos postpapier, glazen schaaltje en gezelschapspel; J. H., 2 bonbon schaaltjes, 2 gedenkplaatjes, polshor logebandjes; P. C., koffiekan en bloemen- zaad; Fa. W. W, Zn., ruim 200 muurtegels; A. H., 2 gebreide baby- sokjes; J. V., versnaperingen; J. G., 1 paar scheenbeschermers en portemon naie; A. N., pastel; W. v. d. V-, 2 i foto-toestellen en een gratis vergroting 18 x 24; Wed. N.-v. d. V., 1 bloemen mand; L. I., versnaperingen en 1 fles limonadesiroop; I. P. versnaperingen en gebreide damesslipover; J. H. E., 6 bollen nylongaren; J. v. H., schemer-

De Schakel | 1950 | | pagina 2