Gebr. ROOKUS - - Breskens Dames- en Herenconfeciie I Th. DE WITTE-v. Overloop TIJDELIJK VERPLAATST Concert Concert iP.peeiaiite.it in.Qaibetlen en RultedoudeM. Dorpsstr. 36 - BRESKENS - Telef. 174 De Kantoorboekhandel van Firma Smoor de Hulster, Breskens naar Vogelenzang 6 Gemeente Breskens. DE VLAGGEN UITTE STEKEN. A. VERDUIJN HUISHOUDSTER Dagmeisje E. VAN OPDURP, BRESKENS nei meisje HUIS mei iuin MOSSELZAAD vakken wordt gegeven. Deze cursus is speciaal bestemd voor de jongens, die al een poosje van school zijn om een en ander nog eens op te frissen, met het oog op het toelatingsexamen. De voorbereidende cursus wordt ge geven in de maanden Mei, Juni, Juli en September en begint 6 Mei a.s., i dag per week Zij die het diploma U.L.O. of 3 jaar H.B.S. bezitten, kun nen van het theoretische deel van het toelatingsexamen worden vrijgesteld, een en ander ter beoordeling van de Directeur. Candidaten, welke het di ploma 3 j. H.B.S. of U.L.O. bezitten, wordt dringend aangeraden eerst een jaar in de practijk van het bedrijf werkzaam te zijn alvorens de school te bezoeken. Hieromtrent te overleggen met de Directeur. Leerlingen, die bij het begin van de cursus nog geen twintig jaar .zijn kun nen op verzoek uitstel van militaire oefening krijgen om de school volledig af te lopen. Men informere hierover bij de Directeur. Zie verder de advertentie. Breskens. 3e verantwoording ingekomen giften bazar V.V. „Breskens". J. du F., naaidoos; E. v. O., i pak koffie; I. M. de V., electr. theelichtje; Fa. Gebr. V. f io,M. de J., plok worst en 5 kg. rookworst; P. F., een haan; A. P., gratis een kamer, be hangen; A. H. tulband; Gebr. R., patate-fritessnijder; Gebr. J., versna peringen; P. H., sierkleedje; A. de W., 2 jongensbroekjes, 2 paar sportkousen en 2 theedoeken; W. B., 6 potjes jam en versnaperingen; J. V.-le B., jongens-, jekker, gummi-regenjas, 2 overhemden, pet, 3 sjaals, hoofddoek, 6 stropdassen, 3 riemen, i paar mouwhouders, i paar sokhouders en 6 bretels; A. v. H., grabbelton-art.; J. V., electr. rijwiel lantaarn met dynamo; Gebr. M., f io, J. Ph. S., f 5,J. E., gehaakt kleedje; P. D., 2 gehaakte kleedjes; Th. B.. fl. likeur; C. D., 2 rollades; A. P. L., kookpan. Sluiting P.T.T.-kantoren. De Directeur van het P.T.T.- kantoor te Breskens maakt bekend, dat het kantoor te Breskens en de onder dit kantoor behorende hulpkantoren en stations op i Mei a.s. de datum waar op de verjaardag van H.M. de Koningin officieel zal worden gevierd, niet later dan tot io uur voor het publiek zijn opengesteld. De kantoren zijn op die dag gesloten voor de behandeling van postwissels (met uitzondering van telegrafische), postbewijzen en kwitanties en voor de aanneming van belastingbetalingen, alsmede voor de inname en uitgifte van pasmunt. Voor de postcheque- en girodienst zijn zij op die dag alleen geopend voor het aannemen van stortingen met spoedbehandeling of spoedbericht en voor het uitbetalen van cheques met spoedbehandeling. Op Vrijdag 5 Mei a.s., de Nationale feestdag, sluiten de kantoren voor de post-, telegraaf- en telefoondienst te 13 uur. Gedurende de openstelling wordt de dienst normaal uitgevoerd. Nationale Herdenkingsdag 4 Mei 1950. Evenals vorige jaren zal op Don derdag 4 Mei a.s. ter herdenking van de in de oorlog en bij de bevrijding gevallen slachtoffers een stille tocht naar de begraafplaats plaats vinden. Vertrek vanaf het gemeentehuis om 19.40 uur. Na het tijdsein van 8 uur, hetwelk per sirene zal aangegeven worden, zul len 2 minuten van stilte in acht ge nomen worden. o Naar aanleiding van het hierboven omschrevene verzoekt de burgemeester aan de ingezetenen van 's avonds 6 uur de vlaggen halfstok te hangen en bepaalt hij, dat alle café's van dat uur af gesloten dienen te zijn. Kinderfeesten. Ter gelegenheid van Koninginne dag zullen op Maandag 1 Mei a.s. de schoolkinderen een wandeling door het dorp maken, terwijl des middags op het voetbalveld tussen de kinderen van de Openbare- en Bijzondere school sportwedstrijden zullen worden gehou den. Op de bevrijdingsdag, 5 Mei a.s., zal op de scholen een herdenkingsles gegeven worden, alsmede enige filmpjes in het Gem. Ontspanningsgebouw ver toond worden. Door bemiddeling van de Oranjever eniging zullen de kinderen beide dagen een tractatie krijgen. Sint Kruis. Jeugddienst. Zondag a.s. zal in de Ned. Herv. Kerk alhier een jeugddienst worden ge houden, waarin zal voorgaan, ds. B. C. Bouwen, uit IJzendijke. Aanvang 5 uur. Ds. Bouwen zal spreken over het onderwerp „Er is feest". Na afloop volgt er een broodmaaltijd en een contactavond. Verzamelplaats per fiets, 3,30 uur te Schoondijke, 4 uur te Oostburg, om gezamenlijk naar St. Kruis te fietsen. Oostburg. Koninginnedag. De Oranjevereniging heeft voor Koninginnedag, die Maandag 1 Mei gevierd zal worden, een aantrekkelijk programma samengesteld. 's Middags van half twee tot 4 uur zijn er kinderspelen op het plein voor de R. K. kerk. Op hetzelfde plein zul len, van vier tot 6 uur, gymnastiek en volksdansen worden uitgevoerd, het eerste door leerlingen van het Openbaar Lyceum en de U.L.O.-scholen, onder leiding van de heer Vis, de volksdansen door een 30-tal jongeren uit geheel West Zeeuwsch-Vlaanderen, onder leiding van Wika Hiensch. Tevens wil men trachten om ook het publiek aan eenvoudige volksdansen te laten deel nemen, evenals aan volkszang. 's Avonds vanaf 7 uur zal de Oost- burgse Harmonie een muzikale wandeling door de gemeente maken en zo mogelijk, ook nog een concert geven. Mochten de weersomstandigheden te slecht zijn, dan wordt het feest uitge steld tot Vrijdag 5 of Zaterdag 6 Mei. Koningin Wilhelmina Lyceum. Door de minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen is, na goedvinden door H. K. H. Prinses Wilhelmina, vergunning verleend om het openbaar lyceum alhier de naam te geven van „Koningin Wilhelmina Lyceum". Comité Kinderpostzegels. Alhier verzorgde voor het Ned. Comité voor Kinderpostzegels, de heer N. G. W. Collette, een lezing met lichtbeelden. Nieuwvliet. Muziekconcours. De Bond van Muziekverenigingen in Z. Vlaanderen zal haar jaarlijks concours op 18 Mei e.k. (Hemelvaartsdag) organiseren te Nieuwvliet. Aan dit concours nemen de vol gende muziekverenigingen deel: 3e afd. fanfare: „St. Cecilia" van Philippine. 2e afd. fanfare: „Kon. Aardenburgse fanfaren," Aardenburg. „Oefening baart Kunst," Hoofdplaat, ie afd. fanfare: „Uit het Volk - Voor het Volk," Breskens. „Elk naar zijn krachten," Hoek. „Vrijheid Eendracht," Lamswaarde. „Nut en Genoegen," Nieuwvliet. „Ons Genoegen," Retranchement. „Veronica," Zuidzande. Harmonie: „Concordia," Axel. „De Volharding," Zaamslag. Afd. Uitmuntendheid fanfare: „Weldoen door Vermaak," Clinge. „Eendracht maakt Macht," Groede. „Eendracht maakt Macht," Watervliet (B.) „Geduld Overwint," IJzendijke. Harmonie: „HarmonieTerneuzen,"Terneuzen Ere-afd. fanfare: „Harmonie," Oostburg. Harmonie: „Kon. Harmonie," Hulst, Vaandel-afd. harmonie: „Oefening kweekt Kunst," Schoondijke. Door H.M. de Koningin is een prachtige ere-medaille beschikbaar gesteld. Eveneens werd door Z. Exc. de Commissaris der Koningin een fraaie zilveren medaille ge schonken. Deze beide ere-prijzen worden uit geloofd voor de beste uitvoering van het verplichte nummer. Verder zijn nog enige extra-prijzen toege zegd door de Burgemeester en het Gemeente bestuur van Nieuwvliet, de heer C. Hame link, lid van Ged. Staten te Axel, de Bond van Muziekverenigingen in Z.-Vlaanderen, de Vereniging voor Vreemdelingenverkeer te Nieuwvliet en het muziekkorps „Nut en Ge noegen" te Nieuwvliet. Het concours zal plaats hebben op het gunstig gelegen terrein van de heer D. Luteijn-Verstrate. Des avonds wordt het muziekfestijn beslo ten met een groot concert op de nieuwe muziektent. Cadzand. Feestelijkheden. De Nationale feestdag zal alhier Zaterdag 6 Mei feestelijk worden gevierd (zie de raam biljetten). Biervliet. Collecte. Morgen (Zaterdag) zal alhier een speldjes dag worden gehouden ten bate van de Chr. Reclasseringsvereniging „Het Hogeland". Illllllllllllllllllll UW ADRES VOOR Wij hebben een mooie sortering Damesmantels, Jurken, Blouses I Mooie sortering in Zomerstoffen Heren- en Jongens- kamgaren- en sportcostuums 1 Alle soorten bedrijfskleding Tricotage, stukgoederen, enz., enz. 1 U VINDT HET ALLES IN „DE KLEINE WINST", BIJ mmnullumI Dorpsstr. 16-18 Telefoon 28 Ijzerwaren Gereedschappen Huishoudelijke artikelen Wij kunnen U weer uit voorraad leveren: ÏUINNETTEN 5 x 1, 5 x 1'/i, 5 x 2, 5 x 3 en 5 x 4 meter. is vanaf heden van de Achterweg De DRUKKERIJ blijft gevestigd aan de Achterweg in het nieuwe gebouw, naast het oude. PREDIKBEURTEN Zondag 30 April Aardenburg, 10,30 uur, Ds. Blom Breskens, 10 uur, Ds. van Vliet, Haamstede Bediening H. Doop 6,30 uur, Ds. van Vliet Biervliet, 10 uur, Ds. Wiebosch Groede, 10 uur, Ds. Boere Nieuwesluis, 2,30 uur, samenkomst Nieuwvliet, 2 uur, cand. Bouwen Collecte Zuiderzeefonds Schoondijke, 10 uur, Ds. Schopenhauer Des Zaterdags om 7 uur, avondgebed Hoofdplaat, 10 uur, Ds. Winckel Waterlandkerkje, 10 uur, Ds. Bergsma St. Kruis, 9 uur, Ds. Blom Doopsgez. Gem. Aardenburg 10,15 uur, Ds. Nolthenius Ev. Luth. Gemeente Groede, 10 uur, Da. Stol Chr. Evang. Gemeente Breskens, 9,30 uur, de heer de Bruijne Nieuwvliet, 10 uur, Ds. Praas Retranchement, 2 uur, Ds. Praas Cadzand, 6,30 uur, Ds. Praas Geref. Kerk Breskens 10 uur, Ds. Kreijt, Baarn 3 uur, Ds. Kreijt Bediening H. Avondmaal Clubgebouw Gevonden voorwerpen. Een kip; Inlichtingen Rijkspolitie Breskens. ADVERTENTIES De Burgemeester verzoekt de Ingezete nen om op Koninginnedag, 1 Mei en op de Nationale bevrijdingsdag, 5 Mei, De gemeente-secretarie is op 1 Mei de gehele dag, op 5 Mei des namiddags GESLOTEN. BRESKENS, Kon. Emmastraat 3 houdt zich beleefd aanbevolen voor het leveren en thuis bezorgen van Kruidenierswaren, Schoonmaakartikelen, goede Zeemen lappen, Suikerwerken, Tabak - Sigaren - Sigaretten. Textiel - Pracht Interlock voor Dames en Heren. Telefonisch aangesloten onder no. 186 gevraagd bij bejaard persoon. Brieven onder nr. 2760, bureau van dit blad. Gevraagd tegen 1 Mei of later, flink of meisje voor dag en nacht op nader overeen te komen voorwaarden. Mevr. BECK, Zuidzande. (bij gunstig weer) te geven door de muziekvereniging „Uit het Volk Voor het Volk" te Breskens OP ZATERDAG 29 APRIL a.s., ter gelegenheid van de verjaardag van H.M. de Koningin. Aanvang 7,30 uur. door de Muziekvereniging „E.M.M." te Groede op Zondag 30 April 1950. Aanvang 6,30 uur. HET BESTUUR. Fijn gesneden Kaas Een half pond koekjes (sprits) nu voor 45 cent, Ph. van Kleefstraat 52 Telefoon 178 Gevraagd voor de Keet. Aanmelden Directiekeet West Haven, Breskens. te koop. Te bevragen bij C. REIJN- HOUDT, Nljverheidsstr. 11, Breskens. Het Bestuur der Waterkering van het Cala- miteuze Waterschap OUD EN JONG BRES KENS zal op Donderdag 11 Mei 1950, des voormiddags 11,30 uur in café „Centraal" te Breskens, onder nadere goedkeuring van Gedeputeerde Staten van Zeeland, bij enkele inschrijving aan de hoogste inschrijver, de politie-vergunning verlenen tot het rapen van BROED- of MOSSELZAAD, van de hoofden of vooruitstekende werken aan de vooroever van genoemd Waterschap, in één perceel. De voorwaarden liggen ter inzage ten kantore van de Secretaris Ontvanger, Van Zuijenstraat 3 te Breskens. De inschrijvingsbiljetten moeten franco wor den ingezonden aan de Secretaris-Ontvanger en, op het adres gesteld worden MOSSELZAAD, dienst 1950/51. Aanwijzing zal geschieden op Donderdag 4 Mei en Maandag 8 Mei 1950, telkens des voormiddags 11,30 uur, waartoe zal worden bijeengekomen in voornoemd café. Het Bestuur voornoemd: I. P. BECU, Voorzitter. E. SEUSS, Secr.-Ontvanger. Breskens, 27 April 1950.

De Schakel | 1950 | | pagina 3