Fa BATSELAERE-i Kan alhletieksport kijksport worden? Schoolvoetbal Goede wijn behoel Speciale Tricoia Onze Confeciii Dus toch nog dit voorjaar et de door Moskou gedirigeerde macht tot bestrijding van de democratie, tot beknotting van de rechten van de mens. Persoonlijk weet ik natuurlijk op welke lijst ik de volgende week mijn stem zal uitbrengen doch ik zal mij wel wach ten om te dien aanzien ook maar de minste invloed op de kiezers trachten uit te oefenen. Ik hoop dat elke kiezer zijn stem zal uitbrengen op die groep die hem of haar persoonlijk het meest geschikt lijkt. Slechts één aanbeveling wil ik daaraan toevoegen en wel voor de Communistische Partij Nederland, n.l. door daarop zijn stem niet uit te brengen. Het Nederlandse volk kan immers niet leven achter het IJzeren Gordijn, dat Oostelijk van ons op niet al te grote afstand van ons is neergelaten en dat door Moskou en deszelfs volgelingen in ons land, zo gaarne in Westelijke rich ting zou worden verschoven. Men be denke voorts nog wel dat, hoe ogen schijnlijk onbelangrijk een verkiezing van de Provinciale besturen ook moge voorkomen, de leden van die Provin ciale besturen de kiezers zijn van de leden van de Eerste Kamer, zodat uit eindelijk de verkiezingen van de vol gende week ook van invloed zijn op de Landsregering en daarom zijn ze niet onbelangrijk. L. De jaarlijkse schoolvoetbalwedstrijden behoren weer voor een jaartje tot het verleden. In Oostburg heeft de school jeugd van West Zeeuwsch-Vlaanderen er weer lustig op los gespeeld en wan neer men deze knapen bezig zag, dan was er vaak heel wat te genieten. Er waren jongens met talent, er waren jongens, die het nooit ver in de voet balkunst zullen brengen, maar bovenal kwam wel duidelijk naar voren, dat deze schoolwedstrijden er niet weinig toe zullen bijdragen om de voetbal sport, ook in ons gewest, in de toe komst op een hoger peil te brengen. Laten de clubbesturen (waar waren zij er hun voordeel mee doen. Woensdag werd begonnen met de wedstrijden in afd. A, die tussen de lagere scholen. De uitslagen waren Aardenburg - Oostburg o5: Breskens- Oostburg 1 r; Groede - Schoondijke 12; Biervliet - Groede 3o; Biervliet- Schoondijke 2o. In de finale plaatsten zich dus Bier vliet en Oostburg. Deze finale werd Zaterdag gespeeld en eindigde in een I 1 gelijk spel, zodat strafschoppen de beslissing moesten brengen. Hierbij was Oostburg de gelukkigste, zodat Oostburg kampioen werd. De afdeling B was zeer zwaar be zet, zodat deze in twee dagen verwerkt moest worden. Donderdag waren de uitslagen: O. Lyc. III - O. U.L.O. III 3O; Bijz. U.L.O. - R.K. H.B.S. II 0—3; O. Lyc. III- Bijz. U.L.O. 3—1: O. U.L.O. Ill - R.K. H.B.S. II o—1; O. Lyc. III - R.K. H.B.S. II l—O; Bijz. U.L.O. - O. U.L.O III 3—1. Van deze groep plaatste zich dus in de finale, het derde elftal van het O. Lyceum. Vrijdag waren de uitslagen O. Lyc. IV - O. U.L.O. II o13; R.K. H.B.S. Ill - A.B.S. 0—5; O. Lyc. IV- R.K. H.B.S. III o—1; O. U.L.O. II- A.B.S. 2—1; O. Lyc. IV - A.B.S. o—9; O. U.L.O. II-R.K. H.B.S. III 4—0. Van deze groep plaatste zich dus het 2e elftal van de Openbare U.L.O.- school in de finale. Deze finale werd eveneens Zaterdag gespeeld en eindigde eveneens in een 11 gelijk spel, zodat ook hier strafschoppen de beslissing moesten brengen .Hier was de O. U.L.O. II de gelukkige, zodat dit elftal kam pioen werd in de afdeling B. het me voor of het een beetje dooide". „Ga het dan even proberen," ant woordde Herrick onmiddellijk. „En neem Carol met je mee Ik ga de koffieboel ontwassen". „Ik zal je helpen," stelde Carol voor. Herrick schudde gedecideerd het hoofd. „Neen, dat doe je niet. Vergeet niet dat het vandaag jou „uitgaansdag" is," voegde ze er lachend bij. Een paar minuten later was ze al leen in de hut, terwijl Jent en Carol hand in hand over de glinsterende ijs vlakte gleden Carols gezicht had een bezorgde uitdrukking. (Wordt vervolgd). Afdeling C. Er was aardig wat belangstelling voor de wedstrijden in de afd. C, die Maandag werden gespeeld, omdat hier dus de sterkste elftallen in het veld zouden komen. Deze wedstrijden zijn een teleurstelling geworden, omdat het eerste elftal van het openbaar lyceum practisch geen tegenstand ondervond. Zelfs het tweede elftal van het Lyceum bleek voor de anderen te sterk te zijn, want hoewel het met slechts 9 spelers verscheen tegen een volledig O. U.L.O. I, werd dit laatste elftal, volgens de regelen der kunst, ingemaakt, zodat tenslotte de finale ging tussen het ie en het 2e elftal van het lyceum. De uitslagen waren O. Lyc. I - R.K. H.B.S. I 8—0; O. Lyc. II-O. U.L.O. I 8—1; O. U.L.O. I- R.K. H.B.S. I o—o (O. U.L.O. wint met strafschoppen). O. Lyc. I - O. Lyc. II 7O. O. Lyc. I werd dus opnieuw kam pioen. Oostburg gaat het proberen. Het is een eigenaardig verschijnsel, dat de massa wel genegen is, naar ma' tige of zelfs slechte voetbalwedstrijden te gaan en te blijven gaan, terwijl een athletiekprogramma met in verhouding veel betere kwaliteitssport zich tevreden moet stellen met enkele toeschouwers Dit verschijnsel doet zich in vele lan den voor, ook in ons land en niet het minst in Zeeland. Wanneer we beden ken, dat Zeeland regelmatig op athle- tiekgebied nationale kampioenen heeft voortgebracht als van Driel, de Pagter, Dobbelaere, Lacor en Rootsaert, om er slechts enkele te noemen, dan moet het ons toch eigenlijk verbazen, dat nog steeds zo geringe belangstelling bestaat voor de moeder aller sporten Toch moet het mogelijk zijn. wanneer men bedenkt, dat bijv. een Gunder Hagg en Arne Anderson in Zweden tienduizenden toeschouwers wisten te trekken bij hun pogingen om wereldrecords te breken. Natuurlijk kan niet elke wedstrijd we reldrecords opleveren, doch ook nationale en provinciale prestaties kunnen de toe schouwer genoegen geven wanneer men slechts terzake kundig is de prestaties te kunnen waarderen en beoordelen. Hoewel de athletiek vooral een sport is, welke genoegen schept aan de deel nemers, dient toch ook het publiek er voor te worden geïnteresseerd. Enerzijds om de organisatie door de recettes in staat te stellen steeds betere programma's te kunnen aanbieden, om daardoor het publiek die gevraagde ontspanning en attractie te bezorgen. Het is daarom goed gezien van de nieuwe districts- Voorzitter, de heer F. A. Kolijn om de athletiekorganisatie dit jaar over een an dere boeg te gooien. Reeds bij de aan vaarding van zijn functie bracht hij naar voren, dat het streven er voortaan op moet zijn gericht het publiek korte en krachtige programma's te bieden en de wedstrijden te houden tussen winter en zomerseizoen. De ervaring heeft nu eenmaal geleerd, dat tegen de voetbal voorlopig niet valt op te tornen, on danks het matige peil waarop deze sport zich thans bevindt Ook de sei zoenmaanden met strand - en andere ge noegens lenen zich in Zeeland niet voor massaal athletiekbezoek Daarom zijn thans de grote wedstrijden uitgestippeld in Mei en Juni, n.l. 21 Mei Oostburg en 11 Juni Vlissingen. Sintel baan wedstrijden. Vorig jaar is het de huidige districts- Voorzitter gelukt in Oostburg. met bij zondere medewerking van burgemeester Hoekzema, een 100 m sintelbaan aan te doen leggen. Velen zullen hun schou ders ophalen, wanneer, ze weten, dat een volledige baan 400 m moet zijn. Ze vergeten echter één ding. Een in ternationale sprinter of sprintster loopt niet meer op grasbanen in verband met het gevaar dat hierop bestaat voor het verzwikken der enkels en het scheuren der spieren, wanneer op topsnelheid wordt gelopen. Immers een kuiltje of oneffenheid is hiervoor reeds voldoende. Oostburg biedt dus thans de mogelijk heid om elke sprinter van klasse op volle kracht te doen deelnemen, hetgeen onmisbaar is voor een goed athletiek programma Voor de andere afstanden is dit gevaar minder bezwaarlijk. Hoe wel een middel- of lange afstandloper gaarne op sintels zal lopen, is hij niet bevreesd zijn minder snel tempo te lo pen op de grasbanen, omdat hij bij de veldlopen in het begin van het seizoen ook geen effen baan heeft. Nu de Oostburgse baan na een jaar van in klinken een nieuwe topbehandeling krijgt kan een zeer snelle baan ontstaan en zijn alle gunstige voorwaarden aan wezig Een goede springbak met kogel- ring en sintelafzet en aanloop maken het ook de deelnemers aan de technische nummers mogelijk het uiterste te be reiken, terwijl de andere loopnummers op het nieuwe grasveld worden ge houden. Internationale wedstrijden te Oostburg. Op 2 1 Mei gaat de Zeeuwse athletiek organisatie trachten een gedane belofte na te komen, n.l. het scheppen van een athletiekcentrum te Oostburg op inter nationaal gebied. Dit is door de gunstige ligging tegen België goed mogelijk De onderhandelingen met de Belgen zijn thans zover gevorderd, dat in principe accoord is gemaakt met Olympic Brugge en La Gantoise Gent om de beste leden in Oostburg te doen deelnemen Hier onder bevinden zich nationale Belgische kampioenen. Van Olympic Brugge kun nen we reeds noemen: Van Rosmalen 100 m in 10 8 sec Peellaert 200 m. in 22.3 sec. Tytgat 200 m. in 22 9 sec. Brys 800 m in 1 min. 54.1 sec. en 1000 m. in 2 min. 29 1 sec Dejonghe discuswerpen 44,88 m. en kogelstoten 13,60 m. Herssens hoogspringen 1.85 m. kampioen van België Verspringen 6.82 m, hinkstapspreng 13,60 m De Decker: verspringen 6,75 m. junioreskampioen van België. Van Neste polstokhoogsprin gen 3,20 m. De meesten hiervan zullen in Oostburg deelnemen, zodat werkelijk goede sport mag worden verwacht. Ook La Gantoise heeft dergelijke athleten. Hiertegenover stellen de Zeeuwen hun favorieten Rootsaert, Dobbelaer, De Pagter, de Waard, van Damme. Ver der Witte, van Leeuwen, van Akkeren, Walraven, Grootjans, Weststrate, Mat- thijssen, Heijsteck. Bij de dames Nel Karelse, de deelneemster aan de Olym piade te Londen. Uitnodigingen zijn voorts naar Hans Harting en andere AAC-leden, naar de Brabanders, die in Holland pas grote successen boekten. Alles bij elkaar een programma, dat de moeite waard zal zijn een tochtje naar Oostburg te maken om een uit zonderlijke sportmiddag te beleven. Het programma zal slechts enkele uren duren, dus ongeveer als een voetbal wedstrijd. Maar dan ook uren om van te genieten. De Zeeuwen en vooral de Z.-Vlamingen kunnen genieten van de opkomende nationale kracht Walter Rootsaert uit Eede, terwijl Dobbelaere de toeschouwers uit Schoondijke niet zal willen teleurstellen. Ook de Belgen met hun aanhang zullen hun land zo goed mogelijk willen vertegenwoordi gen, waardoor het aan spanning niet zal ontbreken. Natuurlijk zijn aan deze wedstrijd hoge kosten verbonden en daarom heeft het district Zeeland recht op de volle steun van elke sportlief hebber. Aan het publiek dus de kans door een massale opkomst zich voor de toekomst te verzekeren van meer van deze wedstrijden. Bij Oostburg kan de athletiek-victorie beginnen voor Zeeland. DUIVENSPORT. Duivenver. Strijd in Vrede" te Groede. Uitslag prijsvlucht Moescroen op Zondag 16 April j.l. Duiven los 9.30 u. Aankomst ie duif 10 u. 36 m. 43 s, snelh. 1104 m. p. min. 1, 48 A. Bouwens. 2. 5, 11, 12, 14, 16, 35 G. Dusardeijn. 3, 4, 7, 40 I. de Jonge. 6, 17 J. Stokkerman. 8, 53 A. Vinjé. 9 J. de Roeck. 10, 46 J. Rofack. 13, 47, 56 J. v. Haneghem. 15, 19, 21 Adr. Verstrate. 18, 20 M. Faas. 22 J. de Dekker. 23, 38 P. v. d. Walle. 24, 50, 54 Iz. Vermeulen 25, 42 C. Verstrate. 26, 29 J. Frelier. 27, 31 Ch. de Poorter. 28, 33 J. van Acker. 30, 49 Jac. Ras. 32 L. Ver- berekmoes. 34 W. Ekkebus. 36. 44 Iz. Quaars. 37 A. Faas. 39, 41 D. Morel Zn. 43 W. Fenijn Zn. 45 A. Risseeuw. 51 Joh. v d. Wege. 52, 5.5 J. v. d Wege O 1 57 J. van Peteghem. ie overduif Abr. Verstrate. Duiven-Mij. ,,Nog Sneller" te Breskens. Uitslag prijsvlucht Moescroen op Zondag 16 April j.l. Duiven los 9.30 u Aank. ie duif 10 u. 38 m. 24 s.f snelh. mom. p. min. 1 L. v. d. Wege. 2 A. Versprille-H. 3, 6, 20, 60, 76 A. Lauret. 4 I. de Jonge-M. 5, 8, 56 Gebr. Jacobs. 7, 13, 38, 50 J. Carels. 9, 25, 77 I. Klaaijsen. 10, 18, 21, 27, 47 I. Ritico. 11, 32 W. Fenijn. 12 Verm.-Verd. 14 J. Heij- boer. 15, 22, 40, 53 Jn. Faas. 16, 19, 41, 63, 64 P. Buize. 17, 36 P. v. d. Walle 23, 73 G. Pleijte. 24, 49, 58 P. Morel. 26, 66 H. Ooster ling. 28, 34, 65 J. Risseeuw. 29, 67 Jac. Wisse. 30, 35 W. Bruijnooge. 31, 59 Jn Pleijte. 33, 68 W. Klaaijsen. 37, 42 Jac. Buize. 39 en ie overduif J. de Meester. 43, 75 J. v.d. Broeke. 44 Jac. Dierikx. 45, 70 J. Maas. 46, 48, 61 A. Bondewel. 51 A. de Jonge. 52 P. Blaak man. 54, 71 A. Haartsen. 55, 78 Iz. Faas. 57 Jn* Jansen. 62 Faas-de R. 69 A. Quaars. 72 P. v. d. Heuvel 74 F. v. d. Broecke. 79 A. Verduijn. Plaatselijk Nieuws Breskens. Benoeming. De heer J. A. v. d. Sande alhier is benoemd tot hoofd-employé der P.T.T. Zulks met terugwerkende kracht tot 1 Januari 1948. Vergadering Damclub De damclub vergaderde onder voor zitterschap van de heer J. Ie Bleu. Uit het verslag van de secretaris bleek dat het afgelopen seizoen voor de vereni ging dermate ongunstig is geweest dat met de laagste plaats in de competitie stand genoegen moest worden genomen. Dit is in hoofdzaak te wijten aan het feit dat nooit met een voltallige groep kon worden gespeeld. Ook de onder linge competitie had een niet bepaald vlot verloop. Uit het financieel verslag bleek dat er een batig saldo was van f 198,30. De samenstelling van het bestuur is als volgtJ. Ie Bleu, voorzitter, H. de Vlieger, vice-voorzittcr, A. Oosterling, secretaris, J. Verduijn, penningmeester en A. Wisse, bestuurslid. In principe werd besloten aan het begin van het komende seizoen de heer P. Rozenburg tc t een bezoek aan Breskens uit te nodigen en dan ook meerdere festiviteiten te organiseren. De vereniging telt thans 15 leden, waarbij natuurlijk nieuwe leden steeds van harte welkom zijn. Nieuwvliet. Nieuwviiet in klank en beeld. In de zomer van 1949 werd onder auspiciën van de Nederlandse Federatie van Harmonie en Fanfare-gezelschap pen een film van Nieuwvliet en omge ving opgenomen. Zaterdag 22 April zal deze gemeente film vertoond worden in de zaal bij P. Cornelis. 's Middags is er een speciale kindervoorstelling om 2 uur. Om 5 en 7,30 uur zijn er avond voorstellingen. De gemeentefilm met verdere bijpro gramma zal zeer zeker bezienswaardig blijken te zijn. Draaibrug. Toneeluivoering. De Personeelsvereniging van de Koninklijke Maatschappij „De Schelde" uit Breskens gaf in de zaal van de heer J Klompe een schitterende toneel uitvoering. Opgevoerd werd„De leugen in de wieg", een Boerencomedie in 3 bedrijven. Hierin hebben de Bressiaanders bewezen, ook op de planken goed thuis te zijn. Jammer dat de belangstelling zo gering was. Na afloop was er een gezellig bal, ver zorgd door Pierre Leenhouts en zijn solisten. Gevonden voorwerpen. Kinderportemonnaie met inhoud, een boodschaptas, een kinderportemonnaie zonder inhoud, een zakje inhoudende een portemonnaie met inhoud, een snoer parels. Inlichtingen bij de Rijkspolitie te Groede. Een huissleutel. Inlichtingen ter gemeente-secretarie te Groede. Telefoon 5 De kwaliteit onzer Interlock-goede Vanaf Zaterdag wederom een Interlock Damesonderjurkei Interlock Nachthemden rose Interlock Dameshemden Interlock Kinderdirectoirs z. Interlock Kinderhemdje: Prima Herensportbroeken, Herenshi onderbroeken, dit alles in een prach Ziet onze etalages en U ontdekt s Als strijd tegen de duurte een Damesmantelcostuums, slechts in grijs, marine, zwart voor slecht

De Schakel | 1950 | | pagina 2