n P. J. ROTH, Breskens Heren- Jongens-postuum Sdioonhoudster van het Gemeentehuis Ulondekfien Mei iwee Jantjes op siap Kaas (fijn gesneden) 7-2 pond Koekjes (Sprits) E. VAN OPDURP, BRESKENS een DIENSTBODE Fa. SMOOR DE HULSTER Scheepvaartstraat 2 BRESKENS Telefoon 130 of pasvorm kwaliteit en afwerking Mogen wij U onze collectie eens voorleggen Veranderingen worden gratis en vakkundig uit gevoerd. Jim, de zoon van Bobby Q- Th. Rotman Verantwoording ingekomen giften bazar Voetbalver. „Breskens". P. D., onderzetjes; G. v. H., sierkleedjes; B. M., 3 flessen drank; P. R., 1 konijn; P. B., versnaperingen en grabbelton art.; H. Z., 1 baby-jasje; C. W., 1 tulband; J. v. V., 1 fles limonadesiroop; J. L., 1 fles likeur; A. V., 1 fles wijn; J. K., 1 fles likeur; P. J. H., 1 pak koffie; A. B., 1 electr. strijkijzer; J. O., 3 mud eierkolen; G. d. W., 1 paar fietsschoenen; K. V., f 5, J. S., 1 lap stof; F. M., 1 fles drank; M. F., 1 taart; H. d. B., 2 flessen vruchten op sap; A. B., 2 dozen tafel messen; P. J. C., 1 dubbele fietstas en grabbelton art.; N. C. V, 12 flessen drank; C. v. d. B., 2 gramofoonplaten, 1 fles limonadesiroop en 1 bus stroop; J. H., 25 kg bloem; P. J., 1 permanent wave; E. v. 0.T grabbelton art.; Fa. S. d. H., een vulpen. Mevr. Fenny Heemskerk speelde simultaan. Zaterdagavond had in de raad zaal van het gemeentehuis de ontmoe ting plaats tussen Mevr. Fenny Heems kerk Nederl. dameskampioene en 33 schakers uit Zeeuwsch-Vlaanderen, plus 3 uit Middelburg. Nadat Mevr. Heemskerk bloemen waren aangeboden en de voorzitter der schaakclub „Breskens" alsmede Bur gemeester Eekhout een welkomstwoord hadden gesproken, werd om 8 uur met schaken aangevangen. Om 10 uur was er een half uurtje pauze met verloting, waarna verder werd gespeeld tot half drie in de nacht. De uitslag was 2214 voor Mevr. Heemskerk. De voorzitter dankte alle deelnemers voor de sportieve strijd en bood de kampioene een Delfts blauw wandbord met het wapen van Breskens aan als blijvende herinnering aan deze avond. In de 6 uur die gespeeld wer den, deed Mevr. Heemskerk 1100 zetten. De gedetailleerde uitslag is als volgt Gewonnen werd door de heren J. Smits, J. van Dijke Jo Hovestadt, Breskens; D. Vermet, Zuidzande en Cappon, Cadzand. Remise speelden: K. Woudstra, J. Goedbloed en Gabe Woudstra (14 jaar), Middelburg; J. Woudstra, L. de Vlieger, J. v. Haneghem, J. Goedhals, I. Basting, M. Faas en J. Erasmus, Breskens; G. v. Oorschot, Sluis; Iz. Risseeuw, J. Schakel, R. Bakker en Luteijn, Zuid zande; D. Haak, Groede; H. Enkelaar en P. Janssen, Oostburg. IJzendijke. Palingschieting. Voor de schieting op de liggende wip, gehouden bij de heer Alb. Groosman, bestond goede belangstelling. Er waren 34 deelnemers. De uitslag was als volgt hoofdvogelEm. de Boever, Biervliet; ie zij vogel, Eug. Dellaert; 2e zij vogel, na loting, Luc. Groosman; ie kal, A. Dellaert; 2e kal, Iz. Boeije, Biervliet. De meeste vogels schoot Eug. Anker. Cadzand. 5 Mai-feesten. De Oranjevereniging koestert plan nen om op 5 Mei a.s. feestelijkheden te organiseren en dan Koninginnedag en Bevrijding op dezelfde dag té her denken. Teneinde een en ander mogelijk te maken, zal een beroep op de bevolking worden gedaan om financiële steun. Aardenburg. Ouderavond. Onder leiding van het hoofd der O. L. School, de heer W. Timmermans, werd de jaarlijkse ouderavond gehou den in een der lokalen van de School. De heer Timmermans gewaagde met dankbaarheid van het feit dat het ge meentebestuur gezorgd had voor be tegeling van het schoolplein. Ook zullen binnen enkele maanden nieuwe school banken aanwezig zijn. Er was ook gelegenheid tot bezich tiging van het werk der kinderen, waarbij de onderwijzers toelichtingen gaven. Met de demonstratie van een modern projectietoestel werd deze avond besloten. Gevonden voorwerpen. Vismijn - Breskens Week van 26 Maart t/m 1 April. 6500 kg exp. garnalen f 1,39-f 1,01 2539 tt bot f 0,35 - f 0,12 1275 schar f 0,57 - f 0,35 92 schol (gr. mid.) f 0,53 - f 0,46 25 tong (gr. mid.) f 1,75-f 1,60 17 tong (klein I) f 1,39-f 1,02 11 griet f 0,92 - f 0,70 112. rog f 0,40 - f 0,33 9 kabeljouw f 0,76 4 wijting f 0,22 Een paar zwarte gebreide dames kousen. Een koperen huissleutel. Inlichtingen ter gemeente-secretarie te Groede. PREDIKBEURTEN Zondag 9 April Aardenburg, 10,30 uur, Ds. Blom Paascollecte Breskens, 10 uur, Ds. van Beusekom Paascollecte 6,30 uur, Ds. van Beusekom Des morgens 7,30 uur, korte Paaswijdingsdienst voor alle jongeren vanaf 16 jaar. Biervliet, 10 uur, Ds. Wiebosch Bediening H. Doop Synodale Paascollecte Groede, 10 uur, Ds. Boere Nieuwvliet, 2 uur, Ds. Winckel Synodale Paascollecte Nieuwesluis, 2,30 uur, samenkomst Schoondijke, 10 uur, Ds. Schopenhauer Paascollecte Des Zaterdags om 7 uur, avondgebed Hoofdplaat, 10 uur, Ds. Winckel Paascollecte Waterlandkerkje, io uur, Ds. Bergsma St. Kruis, 9 uur, Ds. Blom Paascollecte Doopsgez. Gem. Aardenburg 10,15 Ds. Nolthenius Ev. Luth. Gemeente Groede, 10 uur, Da. Stol Chr. Evang. Gemeente Breskens, 9,30 uur, student Hamers Nieuwvliet, 10 uur, Ds. Praas Retranchement, 2 uur, student Hamers Cadzand, 6,30 uur, Ds. Praas Geref. Kerk Breskens 10 uur, Ds. Sap, Den Haag 3 uur, Ds. Sap Clubgebouw Goede Vrijdag Aardenburg, 7 uur, Ds. Blom Breskens, 7 uur, Ds. van Beusekom Biervliet, 7 uur, Ds. Wiebosch Hoofdplaat, 19,30 uur, Ds. Winckel Groede, 6,30 uur, Ds. Boere Schoondijke, 7 uur, Ds. Schopenhauer Aardenburg, Doopsgez. Gemeente, 19,30 uur, Ds. Nolthenius In al de bovenstaande diensten H. Avondmaal Nieuwvliet, 7 uur, de heer P. de Visser Collecte Kerkherstel 2e Paasdag Biervliet, 10 uur, Ds. Wiebosch Synodale Paascollecte Groede, 9,30 uur, Ds. Boere Schoondijke, 10 uur, dhr. Bouwen Hoofdplaat, 10 uur, Ds. Winckel Paascollecte BURGERLIJKE STAND. Gemeente GROEDE over Maart 1950. GEBOORTEN3, Sara Catharina, d. van W. de Bree en S. van Kerkvoort. 7, Magdalena Maria, d. van A J. Ver- herbrugge en J. C. Bartelson. HUWELIJKEN Geen. OVERLIJDEN: 7, S de Hullu, 66 j., echtgen. van P. M. Leenhouts. 27, C. J. van de Plassche, 70 j wed. van A. J. Risseeuw. INGEKOMEN: 20, W. Lucieer, van Zuidzande naar A 251. 20, Jozias Neu- féglise, van Zuidzande naar A 251. 23, M. Riemens, van Oostburg naar W 31. 23, C. M. de Rooij, van Oostburg naar W 31. 30, J. 1. Sonnevijlle, van Delft naar A 270. VERTROKKEN6, A. W. Fenijn naar Breskens, de Hullustraat 19. 15, A. 1. de Reu en gezin van O 136 naar Breskens, Noodplan E 2. 15, A M. Mosselman en echtgen. van A 227 naar Breskens, Emmastr. 14. 15, A. J Mos selman van A 227 naar Breskens, Emmastraat 14; 16. J. F. de Milliano en gezin van O 78 naar Breskens, van Zuijenstraat 15. 16, W. P. Slokkers van W 98 naar Middelburg, Teerpakhuizen- straat 2. ADVERTENTIES Hiermede betuigen wij onze hartelijke dank voor de vele blijken van belang stelling en bewijzen van medeleven, betoond tijdens de ziekte en na het overlijden van onze lieve Vrouw, Moe der, Behuwd- en Grootmoeder, SUZANNA DE HULLU, inzonderheid aan Dr. JONGSMA, Zuster CATSMAN en Mej. M. FAAS. Namens de familie P. M. LEENHOUTS. Groede, April 1950. Voorradig: alle soorten nu voor 45 cent. Alles wordt op bestelling gratis thuisbezorgd. Ph. v. Kleefstr. 52 Telefoon 178 Burgemeester en Wethouders van SCHOONDIJKE roepen sollicitanten op naar de per 1 Mei 1950 vacant komende betrekking van Beloning f 315,per jaar. Sollicitaties vóór 15 April a.s. te richten aan de Burgemeester, bij wie ook verdere In lichtingen kunnen Ingewonnen worden. Wegens huwelijk der tegenwoordige gevraagd voor dag of dag en nacht, niet beneden de leeftijd van 18 jaar. Dorpsstraat 14, Breskens. Ja dat Is U, wanneer wij Uw FOTO-ARTIKELEN leveren De vooroorlogse Box Camera f 16,50, ook duurdere prijzen Rolfilms vanaf f 1,40 Vanouds voor al Uw FOTO WERKE Voor een dat in alle opzichten voldoet aan hebben wij in alle prijsklassen voorradig Gemeentelijke Bioscoopzaal BRESKENS ZATERDAG 8 APRIL om 7,30 uur, de grappigste militaire klucht, ooit ver vaardigd Alle leeftijden. 107. j Dat viel ons Keesje dus niet mee. Maar wacht, daar kreeg hij een idee! Hij trok de pop z'n kleren aan Waarop hij op diens plaats ging staan. De list gelukte, want al vlug j Kwam Jim gerustgesteld terug, Trok wéér een knolraap uit de grond En danste spottend daarmee rond. 108. Om dan aan deze spotternij Kracht bij te zetten, wipte hij Op Kees z'n nek, en sloeg de knol Al grinnekend op Kees z'n bol. „Al zie j' er nog zo lelijk uit," Riep hij, „ik geef om jou geen duit! Al laat ik hier geen knol meer staan, 't Gaat jou geen sikkepitje aan!"

De Schakel | 1950 | | pagina 3