Voor Familiedrukwerk Feestavond JACOBS-VAH DIXIODRH werkkrachten BLEU's KLEDINGMAGAZIJN I NEVEDA-WOL I Ook Jaeger-wol 1 I MDELSDillMM) fa SMOOR BE HULSTER, Breskens 1 Jsison Moderne" Wed. I. VI DE VIJVER-Donze,Dorpsslr„ Breskens I ¥an auto, Laadbak Modevakschool Modeplaten Handwerkboeken Knippatronen nette dienstbode longen of halfwas losse Breskens - Tel. 151 - Filiaal Groede MOERLAND's Boek-, Kantoorboek- en Papierhandel onder de indruk van de kleurenpracht en schoonheidswedde die hier geboden werden. Een prachtige staal tevens van Hollands kunnen en Hollands durf. Alle hulde aan onze bollentelers en expor teurs, die hun product een wereldver maardheid weten te bezorgen, hetgeen uiteindelijk een belangrijke winst aan deviezen voor ons land betekent. De avond werd met een toepasselijk woord door de Directeur der School gesloten. Groede. Hersteld kerkgebouw. Ter gelegenheid van de weder in gebruikname van het hersteld kerk gebouw der Ned. Herv. Gemeente al hier, had Zondagmorgen een kerkdienst plaats welke zowel van hier als uit omliggende gemeenten zeer druk bezocht was. Na de predikatie door Ds. Boere dankte de Kerkelijke Ontvanger de heer Hoste allen die hadden medege werkt om dit fraaie kerkgebouw weder te doen herstellen. De heren stuca- doors uit Delft, die in het herstel een bijzonder aandeel hadden waren in deze kerkdienst aanwezig. Daarna werd door Ds. Boere nog een brief voorgelezen van het Bestuur van de Ring IJzendijke. Bijzonder trok onze aandacht de goede verwarming in dit grote kerkgebouw. Breskens. Jaarvergadering muziekvereniging. Dinsdagavond had in het Ontspan ningsgebouw de algemene vergadering plaats van de muziekver. „Uit het Volk - Voor het Volk," welke slecht bezocht was. Nadat de voorzitter, dhr. de Hullu, een welkomstwoord had gesproken, waarbij hij allen nog een voorspoedig 1950 toewenste, werden de notulen voorgelezen en onveranderd goedge keurd. Uit het zeer uitgebreide en mooie jaarverslag van de secretaris, dhr. Jansen, bleek, dat de vereniging in alle opzichten een goed jaar achter zich heeft. Zo bezit men een zeer mooie collectie instrumenten, alsmede het aantal werkende leden neemt steecis toe. Ook het aantal donateurs is in het afgelopen jaar met een 70-tai toe genomen en bedroeg op 31 Dec. 1.1. 169. Dat dit voor een gemeente als Breskens nog veel te weinig is, be hoeft wel geen betoog. Natuurlijk kwam ook de viering van het 50-jarig bestaan der vereniging, alsmede de aanbieding van muziekpetten en een nieuw vaan del ter sprake in het verslag. Dit waren evenementen. Ook is er thans een nieuwe directeur, de heer Henne- key uit Waterlandkerkje, daar de heer le Bleu wegens drukke werkzaamheden deze functie moest neerleggen. Hierop gaf de penningmeester, dhr. Rookus, een zeer uitgebreid overzicht voor wat betreft de financiële toestand der vereniging, waaruit bleek dat er een batig saldo was van f 96,46. Tot leden van de kascommissie werden be noemd de heren: P. Woittiez, J. van Dijk én J. de Bert. De aftredende be stuursleden, de heren I. de Hullu en Jac. Visser, werden bij acclamatie her kozen. De voorzitter deelde vervolgens mede, dat eind Maart-begin April weer een muziekuitvoering zal worden ge geven. Verder hoopt hij, dat op het eind van dit jaar de vereniging een 30-tal werkende leden zal tellen. Na de rondvraag sloot de voorzitter de vergadering. Toneeluitvoering. Vrijdag- en Zaterdagavond 3 en 4 Febr. gaf de toneelvereniging „Thalia" alhier een uitvoering in het gemeen telijk ontspanningsgebouw. Opgevoerd werd: „Het lied van de zee," vissersspel in 3 bedrijven, door A. van der Lugt. Het stuk werd goed vertolkt en het talrijk opgekomen pu bliek heeft dan ook geheel medege leefd en met spanning het opgevoerde gevolgd. Na elk bedrijf kregen de spelers dan ook een welgemeend applaus in ontvangst te nemen. 's Zaterdags werd voor het concours gespeeld, waarbij de voltallige jury aan wezig was, n.l. Mevr. v. d. Broecke-de Man, Mevr. v. Dijk-Fibbe en dhr. A. de Roo. Beide avonden werd als aan vulling nog opgevoerd de klucht in r bedrijf„Hotel het Haasje," waarmede allen eens hartelijk gelachen hebben. De voorzitter, dhr. Wagenaar, sprak het openingswoord, terwijl Burgemeester Eekhout Zaterdagavond een slotwoord sprak, waarbij hij dank bracht aan be stuur en spelers van „Thalia" voor het gebodene en de hoop uitsprak dat zij bij de uitslag van het concours, op 18 Febr. a.s., een gunstige beslissing van de jury mag te horen krijgen. Vergadering Groene Kruis. Gisteravond had alhier de jaar lijkse algemene vergadering plaats van „Het Groene Kruis". De Voorzitter de heer W. Carels opende deze vergadering met een welkomstwoord en deelde tevens mede dat de Wijkzuster 25 Maart a.s. haar 60ste jaardag hoopt te vieren. Tegelij kertijd zal zij dan als zodanig haar ontslag nemen. Indien er echter nog geen nieuwe zuster mocht zijn, dan zal zij voorlopig nog enige tijd haar taak voortzetten. Uit het jaarverslag bleek dat het aantal leden thans ge stegen is tot 730. Het. totaal aantal bezoeken van de Wijkzuster bedraagt 3447. Door de magazijnmeester waren 500 keer materialen verstrekt. De aftredende bestuursleden de heren W. Carels, L. Bruijnooge en C. Ver- boven werden herkozen. De contributie blijft bepaald f 4, per jaar. Voor de kascommissie werden be noemd de heren S. de Vuijst, L. Lijk en J. v. Hanegemde Gardeijn. Besloten werd een onderzoekstoel en een hoogtezon aan te schaften. Binnen enkele weken hoopt men het Wijkgebouw officieel te openen. Na enkele besprekingen in de rondvraag werd deze vergadering, die maar gering was bezocht, met dankzegging voor de opkomst, door de Voorzitter ge sloten. Eede Cursus veeteeltkennis. Door de Stichting van de Landbouw is de eindles gegeven van de cursus veeteeltkennis. De cursus is geleid door de heer W. van Veen, dierenarts te Oostburg. Hierbij voerden het woord de heer J. le Clercq uit Sluis, als voorzitter van de cursuscommissie en wethouder C. Sturttewaegen, terwijl de oudste leerling de heer van Veen be dankte en hem een vulpen aanbood. Alle leerlingen slaagden. Hier volgen hun namen L. Buijck, G. Coppens, M. Rodts, A. Rodts, L. Rodts, R. Vermeire, E. Cuelenaere, G. de Baere, R. Hamerlinck, J. Rammelaere, G. Willems, O. Willems, A. de Geeter, H. Buzeijn, R. Blomme, A. Sturtte waegen, L. van Parijs en A. Nobus, allen te Eede. F.Maenhout, Sluis (Heille) G. Tas, Waterlandkerkje en A. Cauwels, Maldeghem. Aardenburg. Ongeluk. In de schuur van de landbouwer J. van O. had de 8-jarige G. B. M. alhier het ongeluk van een hooizolder te vallen, waarbij hij terecht kwam op een 5 meter lager staande wagen. Het kind liep hierbij een ernstige hoofd wonde op, waaarbij Dr. Kesteloo de eerste hulp verleende. Na in. het zie kenhuis te Oostburg behandeld te zijn, waarbij bleek dat hij een lichte hersen schudding had opgelopen en vooral aan zijn hoofd en gezicht gewond was, kon hij weer naar huis vervoerd wor den. IJzendijke. Contactavond. De contactavond, waarop zal worden bekend gemaakt de uitslag van het Toneelconcours W. Z.-Vlaanderen, zal 18 Februari a.s. in het „Hofzicht Theater" alhier worden gehouden. Dat de leden der verschillende to neelverenigingen, die aan dit concours deelnamen, met spanning naar deze dag uitzien, behoeft wel geen nader betoog. Rijkspostspaarbank. Op het kantoor Breskens en de daaronder behorende kantoren is inge legd f 175551»3I en terugbetaald f 147037,28. Nieuw uitgegeven boekjes 46. FILMNIEUWS In Breskens en Sluis wordt op Zater dag en Zondag weer eens een goed sensatieprogramma gegeven. Nadat de liefhebbers van paardengetrappel en revolvergeknal hun hart hebben opge haald aan de Cowboyfilm „Prairiewet", wordt de sensatie film „Rangle River" vertoond, gemaakt naar het bekende boek van Zane Grey, de bekende schrijfster van verhalen uit Canada, en waarin natuurlijk de nodige sensatie is verwerkt als vechtpartijen met de Canadese politie en achtervolgingen. Een echt programma voor elk wat wils met romantiek en avontuur. Gevonden voorwerpen. 1 autocrick. Inlichtingen ter gemeente-secretarie te Schoondijke. Blok met gewichten. Inlichtingen bij de Rijkspolitie te Breskens. PREDIKBEURTEN Zondag 12 Februari Aardenburg, 10,30 uur, Ds. Blom Breskens, 10 uur, Dr. K. Gravemeijer Den Haag 6,30 uur, Ds. van Beusekom Biervliet, 10 uur, Ds. Wiebosch H. Avondmaal 6 uur, Ds. Wiebosch Dankzegging Groede, 10 uur, Ds. Boere Nieuwvliet, 10 uur, de heer P. de Visser Collecte Kerkherstel Nieuwesluis, 2,30 uur, samenkomst Schoondijke, Zaterdag 11 Februari om 5 uur, inwijding nieuwe Kerk Zondag 12 Februari 10 uur, Ds. Schopenhauer, H. Doop 6 uur, H. Avondmaal Hoofdplaat, 10 uur, Ds. Winckel Waterlandkerkje, 2 uur, Ds. Wiebosch St. Kruis, 9 uur, Ds. Blom Doopsgez. Gem. Aardenburg 10,15 uur> Ds. Nolthenius Ev. Luth. Gemeente Groede, 10 uur, Da. Stol Chr. Evang. Gemeente Breskens, 9,30 uur, student Flier Nieuwvliet, 10 uur, Ds. Praas Retranchement, 2 uur, student Flier Cadzand, 6,30 uur, student Flier Geref. Kerk Breskens 11 uur, cand. Wind, Baarn 4 uur, Ds. Verschoor, Vlissingen Gebouw Openb. School ADVERTENTIES Ondergetekende hoopt Vrijdag 17 Februari zijn Winkel in Levensmiddelen, Tabak, Sigaren en Sigaretten, Enz., Enz. te heropenen. Beleefd aanbevelend J. VAN VELZEN, Boulevard 78 Breskens. TE KOOP: 4,35 lang met draaibare zij- en achter schotten, het geheel is als nieuw. Koopprijs f 150, DE WILDE Zuldzande Telef. 15 DORPSSTRAAT 146 - B R E S K E N S Lessen in naaien, knippen, siofversieren en patrooniekenen. Ook in borduren en siofbeschilderen, Tegen Maait kunnen nog enige leerlingen aangenomen worden, zowel op de middag- als avondlessen. Vraagt vrijblijvend inlichtingen. J. J A N S E N—V E R H A G E, Hoofdlerares. te geven door de Chr. Meisjesvereniging en de Chr. Jongemannenvereniglng te BRESKENS in het Gemeentelijk Verenigingsgebouw op Dinsdag 14 Februari a.s. Aanvang 7,30 uur (stipt). Zaal open 7 uur Entrée 75 cent. J' Ontvangen de nieuwste voor Dames-, Heren en Kinderkleding BRESKENS GEVRAAGD: een voor dag of dag en nacht. Wed. I. v. d. VIJVERDonze, Breskens GEVRAAGD een voor In de machinewerkplaats bij Gebr. LEENHOUTS, Breskens. GEVRAAGD: enkele voor de voorjaarsdrukte, liefst bekend met pakhuiswerk. Coöp. Aankoopvereniging W. Zeeuwsch- Vlaanderen, Breskens. is Uw JUISTE ADRES voor Sport- en Plusfourcostuums Plusfour- en Costuumbroeken Manchester- en blauwe Werkbroeken Poplln Regenjassen Overhemden met TrubenIJsboorden Heren-lnterlock Shawls Zelfbinders Bretels, enz. Khakl Werkpetten van f 1,85 - f 2,30 Practische kantoorbenodigdheden, grote sortering luxe kerkboeken, nieuwe bundel Herv. Kerk en Gereformeerd, met en zonder duimgreep. Prima merkvulpennen, Reynold's ballpen en inktpatroon, altijd voorradig. Papierwaren en gros - Dorpsstraat 25 - SCHOONDIJKE - Tel. 45 HIERIN ZIJN WIJ RUIM GESORTEERD Pracht kleuren Slechts f 2,75 per knot Prima kwaliteit alsmede BREIKATOEN, gekleurd en ongebleekt

De Schakel | 1950 | | pagina 3