JACOBS-v. Dixhoorn, Breskens IJsco Touristen 't Is BLUE BAND dat het eten kracht geeft! BLUE BAND smaakt het best! MOERLAND's Boek-, Kantoorboek- en Papierhandel DE ZONDEN DER VADEREN. een pakhuis SAu&My ïUemafaa'L echtgen. van Scheldestraat 20 naar Waalwijk; 29, van Hanegem, Hendrik A. van ie Zandstraat 21 naar Sas van Gent. Voetbal. In verband met het Kerstfeest, was voor 2e Kerstdag slechts een beperkt programma vast gesteld. Daarvan werden nog enkele wedstrij den afgelast, eensdeels op verzoek en ook we gens terreinafkeuring. In de Zuidelijke 2e klasse werd daardoor slechts één wedstrijd gespeeld, n.l. te Breda, tussen De Baronie en Rood Wit. De Bredanaars maakten aan alle verwachtingen van Rood Wit een einde en wonnen overtuigend, n.l. met 3o. Het staat nu wel vast, dat Rood Wit geen rol van be tekenis meer zal spelen, doch dat de strijd om de hoogste plaats nu zal gaan tussen R.K.T.V.V. en De Baronie, welke laatste club twee verliespunten meer heeft. Met ieder nog 8 wedstijden te spelen, blijft hier dus alles nog mogelijk. In onze derde klasse E werden vier wed strijden gespeeld, alles in Oost Z.-Vlaanderen. De grootste belangstelling ging uit naar de ontmoeting tussen Terneuzen en Clinge, twee gegadigden voor de titel. Terneuzen nam geen halve maatregelen en stuurde de grens- kanters met een 52 nederlaag huiswaarts. Jammer, dat ook in deze wedstrijd het spel van Clinge verre van fraai was. Scheidsrech ter Meulmeester greep echter resoluut in en één van de ergste belhamels van Clinge werd naar de kleedkamer gezonden. Het is te ho pen dat een flinke straf zal volgen. Derge lijke spelers horen niet thuis op een voet balveld. Axel wist op het nippertje te winnen van Sluiskil (21), maar blijft hierdoor in de running, met slechts geringe achterstand. Steen werkte zich door een flinke over winning op Hoofdplaat, weer verder van de onderste plaats, terwijl Hontenisse in West- dorpe opnieuw beide punten moest achter laten. Voor Hontenisse en Hoofdplaat zijn er nu maar weinig perspectieven, getuige de stand Terneuzen Corn Boys Clinge Axel Breskens Ria Sluiskil Aardenburg Oostburg Steen Hoofdplaat Hontenisse 13 IO 2 1 56—16 22 13 9 3 1 4011 21 14 io 1 3 44—20 21 12 8 3 1 47—21 19 ii 7 2 2 3S-28 16 13 6 1 6 34—28 13 14 5 1 8 2330 11 12 3 4 5 14—31 io 13 4 1 8 26—43 9 14 4 1 9 28—51 9 13 1 1 11 16—52 3 14 0 2 12 17—59 2 PREDIKBEURTEN. Zaterdag 31 December (Oudejaarsdag) Breskens, 6,30 uur, Ds. van Beusekom Groede, 6,30 uur,_Ds. Boere Biervliet, 5 uur, Ds. Wiebosch Collecte Pred. Wed. en Wezen Nieuwvliet, 7 uur, Ds. Wiebosch Collecte Pred. Wed. en Wezen Hoofdplaat, 7 uur, Ds. Winckel Oudejaarscollecte Waterlandkerkje, 5 uur. Ds. Winckel Oudejaarscollecte Schoondijke, 8 uur, Ds. Schopenhauer Oudejaarscollecte Aardenburg, 7,30 uur, Ds. Blom St. Kruis, 6 uur, Ds. Blom Doopsgez. Gem. Aardenburg 6,30 uur, Ds. Nolthenius Geref. Kerk Breskens 7,30 uur, Ds. v. d. Meulen Chr. Evang. Gem. Breskens, 7,30 uur, de heer de Bruijne Retranchement, 5 uur, Ds. Praas Zondag 1 Januari Aardenburg, 10,30 uur, Ds. Blom Breskens, 10 uur, Ds. van Beusekom 6,30 uur, geen dienst. Groede, 10 uur, Ds. Boere Nieuwvliet, 10 uur, de heer P. de Visser Collecte Kerkherstel Nieuwesluis, 2,30 uur, samenkomst Schoondijke, 10,30 uur, Ds. Schopenhauer Bevestiging ambtsdragers Hoofdplaat, 10 uur, Ds. Winckel Collecte restauratie Kerk Biervliet, 10 uur, Ds. Wiebosch Waterlandkerkje, 2 uur, Ds. Wiebosch Collecte Kerkvoogdij St. Kruis, 9 uur, Ds. Blom Doopsgez. Gem. Aardenburg 10,15 uur, Ds. Nolthenius Ev. Luth. Gemeente Groede, 10 uur, Da. Stol Geref. Kerk Breskens 8,45 uur, Ds. v. d. Meulen 6 uur, Ds. v. d. Berg Clubgebouw voorm. fabriek Van Melle Chr. Evang. Gemeente Breskens, 9,30 uur, stud. Hamers Nieuwvliet, 10 uur, Ds. Praas Retranchement, 2 uur, stud. Hamers Cadzand, 6,30 uur, Ds. Praas Plaatselijk Nieuws Retranchement. Jubileum. Maandag 2 Januari a.s. zal het 25 jaar geleden zijn dat de heer H. I. Brakman in betrekking trad als ge meente-secretaris dezer gemeente. In 1938 werd de heer Brakman door Hare Majesteit benoemd tot ridder in de Orde van Oranje-Nassau. Groede. Uitvoering. Op 2e en 3e Kerstdag gaf de toneel vereniging „Groede" voor een uitver kochte zaal een uitvoering bij de heer Beun. Medewerking werd verleend door de band „Amusemento," die na het BLUE BAND BEVAT DE BESTE NATUURLIJKE VETTENJ Een flinke kluit Blue Band in de pan maakt het eten smakelijk en stevig tegelijk! Die lekkere verse Blue Band is met zorg samengesteld uit natuurlijke vetten. Deze zijn van hoge calorische waarde, maken Blue Band tot een rijk, energie-gevend voed sel. Het kan niet anders, of Blue Band is het beste voor de gezondheid van Uw kind, van Uzelf. Vraag er daarom steeds om! openingswoord van de voorzitter der toneelvereniging, dhr. Hoste, op beide avonden een mooi muzikaal programma afwerkten, waarvoor na elk nummer een hartelijk applaus volgde. Na dit muzikale gedeelte van het programma kwamen de dames en heren van de toneelver. aan de beurt, die voor het voetlicht brachten: „Een bruid kwam op bezoek," blijspel in 3 bedrijven, door Stuart Olivier en George M. Middieton. Dit moeilijke stuk werd goed vertolkt, zodat het spel met grote aandacht door de toeschouwers werd gevolgd. Ook aan de aankleding van het toneel was veel zorg besteed en het daverend applaus bij het einde was dan ook zeer zeker verdiend. Op beide avonden was er naafloop nog een gezellig bal. Lezing. Dr. Mes, lid van Ged. Staten, zal alhier in de zaal van dhr. van Poucke op 6 Jan. a.s. te zes uur spre ken over Definitieve Oorlogsschade regeling. Daarna algemene vergadering van de K.V.P. voor candidaatstelling Prov. Staten. Collecte. De rondgang door de gemeente heeft opgebracht f 3508.50, en wel voor de brand- en waterschade der kerk f 2849.50, voor de diaconie f 659. Breskens. Aanbesteding. Woensdag werd alhier door B. en W. dezer gemeente en het bestuur der Bijz. Lagere School met de Bijbel aan besteed de bouw van een Openb. Lagere School en een Bijz. Lagere School in 1 complex met resp. 6 en 4 lokalen. De uitslag was als volgt: B. Steegink, Vlissingen f 143500, J. v. Gorssel, Scherpenisse f 132507,— V. Verstraete, Hoofdplaat f 148500,— P. v. d. Schoot, Tilburg f 144000,— Gebr. Visser, Breskens f 150850,— P. Soften, Hoogerheide f 150000, Goedemond, Vlissingen f 147700, V. d. Poel, Oudelande f 138950, V. Wieringen, AIph.a.d.Rijn f 133650, Gebr. v. d. Poel, Terneuzen f 142000, V. Eekelen Danen, Roosendaal f 139900,— S. de Vries, Breda f 146300,— Heikamp, Middelburg f 129000, Fa. Schot, Ridderkerk f 151800,— De raming was f 130000,— Ned. Herv. Kerk. Wegens vertrek van diaken A. Buijs, is in zijn plaats gekozen de heer D. M. van Melle. Nieuwvliet. Koster der Ned. Herv. Kerk. De heer Iz. Simpelaar is benoemd met ingang van 1 Jan. 1950 tot koster der Ned. Herv. Kerk. Schoondijke. Voetbalwedstrijd. Op 3e Kerstdag bracht een voetbal elftal van de Breskense C.J.M.V. een bezoek aan de collega's in Schoondijke. Daar de bezoekers reeds enkele malen van Schoondijke hadden verloren, was het voor de gasten wel een grote ver- Gemeentelijk Ontspanningsgebouw BRESKENS OPGELET Zondag 1 Januari (Nieuwjaarsdag) alleen 4 uur, met STAN LAUREL en OLIVER HARDY. Ze zetten Zwitserland op stelten Toegang alle leeftijden. Tabellarische registers, Kaartsysteemkastjes, Briefordners (ook voor Glro-beschelden), Perforators, Nietmachientjes en Tang. Voor de boekhouding alles voorradig. Scheurkalenders en Almanakken 1930. Papierwaren en gros - Dorpsstraat 25 - SCHOONDIJKE - Tel. 45 Ruime keuze DAMESMANTELS in geklede en sportieve modellen in alle modetinten. Wollen en zijden JAPONNEN. Het nieuwste genre HOEDEN. MEISJES- en JONGENSKLEDING in alle maten. Confectiemagazijn rassing, dat ze op eigen terrein slechts met moeite een gelijk spel (oo) wisten te behalen. Biervliet Klok luiden. In de Oudejaarsnacht zal de klok der Ned. Herv. Kerk van 12-12,05 uur het nieuwe jaar inluiden. Jong Hervormden. Donderdagavond hielden de Jong Hervormden een oudejaarssluiling in de pastorie aan de markt. Ds. Wiebosch verzorgde de liturgie, terwijl het deel na de pauze gevuld werd met jaar verslagen, zang, muziek, declamatie en hersengymnastiek. FEUILLETON „Sir Francis Mortimer". De uitwerking van deze drie woor den op de kamer vol mensen was al zeer merkwaardig. Het was alsof er plotseling een kille wind over een tuin streek en hem beroofde van zijn zon nige helderheid en geur. Onwillekeu rig keek Herrick naar het gezicht van Lady Mortimer. Alle vrolijkheid en elk spoor van lachen was er uit verdwe nen. Het had een weggetrokken uit drukking als een bloem die door de vorst geleden heeft en die grote angst was weer in haar mooie, blauw-grijze ogen. (Wordt vervolgd). 24) door PEDLER. „Hij is mijn. plechtanker geweest," ze hoorde weer Carols woorden, die bijna overeen kwamen met die van haar broer en Herrick voelde haar be langstelling voor deze beide mensen, die door die onverklaarbare, geheim zinnige band van tweelingschap ver bonden waren, toenemen. Een zekere schakel van diep, wederkerig begrijpen, bracht hun gedachten met elkaar in contact en eens, vroeger in de middag met de zuster en nu weer met de broer, had Herrick gevoeld, dat ze op het punt stond toegelaten te worden in die binnenste tempel. En opnieuw, evenals te voren, kwam een van die kleine, gewone, dagelijkse voorvalletjes dat beletten. De deur van de zitkamer werd open geworpen en een van de bedienden kondigde aan Te koop om te slopen, aan de Dorpsstraat te Breskens, ge metseld van holle betonstenen, gedekt met hout en dakvllt. Lengte 12 m., breedte 5 m., hoogte 3 m. MOET WEG. Inlichtingen Gebr. MAAS, Breskens. Motor- en Automobilist en alle be kenden wens ik een goed begin. D. DE SMIT, Shell-Pompslaiion Fa. v. Puiten Vroon „Moe", riep Toos, ,,mag ik gaan dansen PIERRE LEENHOUTS speelt met zijn (band". „Zeker, kind, daar is 't gezellig, Maar om tien uur weer present Ook in '50 zullen wij spelen, Zorgen dat niemand zich zal vervelen! G. N. toegewenst door het personeel van „De Schakel".

De Schakel | 1949 | | pagina 4