Voetbal. GoesRood Wit 22; De ZeeuwenAlliance 2—1; Internos—De Baronie 14; R.K.T.V.V. Hero 62; DoskoS.E.T. 1 1. Voor onze Zeeuwse clubs was het Zondag een goede dag, daar 3 van de 4 winstpunten in Zeeland bleven. De Vlissingse club De Zeeuwen behaalde eindelijk weer eens een overwinning en wel op Alliance, waarmede De Zeeuwen revanche namen voor de smadelijke nederlaag in Roosendaal geleden. Deze club heeft nu een kleine, maar nuttige voorsprong verkregen op Hero, want de conservenmannen moesten ook nu weer het onderspit delven, hetgeen geen verrassing was, daar R.K.T.V.V. in deze klasse de toon blijft aangeven. De Baronie geeft echter de moed niet op en wacht slechts op een struikelen van de Tilburgers. Internos moest dat op eigen terrein ervaren, want werd overtuigend geklopt door deze Bredanaars. Goes moest in eigen huis genoegen nemen met een verdeling van de buit, maar daar het hier ging tegen de Benjamin, die heus niet voor de poes is, mag Goes met dit resultaat tevreden zijn. Tenslotte eindigde de strijd tussen Dosko en S.E.T. in een eerlijke verdeling der punten, waardoor beide clubs in het midden van de ranglijst blijven vertoeven. De stand is nu R.K.T.V.V. 12 10 1 1 41 15 21 Baronie 11 8 1 2 3314 17 Rood Wit 10 6 2 2 2723 14 Vlissingen n 5 2 4 25 17 12 Dosko 11 4 3 4 2620 11 Alliance 12 5 1 6 2922 11 S.E.T. 12 4 3 5 2328 11 Goes 13 5 1 7 2434 11 Internos 11 4 o 7 2234 8 De Zeeuwen 11 2 2 7 2341 6 Hero 12 2 o 10 1944 4 3e klasse. ClingeAardenburg 7—o; Hoofdplaat Breskens 1—7; HontenisseAxel 35; Corn Boys—Terneuzen o1; OostburgSteen 13; SluiskilRia 1—o. De nog ongeslagen Corn Boys zagen Zondag dit trotse record verloren gaan en dat nog wel in eigen omgeving. Weliswaar won Ter- neuzen slechts op het nippertje, maar deze overwinning zou wel eens zeer kostbaar kun nen zijn, daar Terneuzen nu de minste ver- liespunten heeft en de leiding heeft overge nomen. De spanning aan de kop is nu erg toegenomen, want ook Clinge en Axel maak ten geen fout. Clinge verpletterde Aardenburg terwijl Axel het niet zo overtuigend doet. Ook Breskens blijft een toontje meeblazen, getuige de overtuigende zege in Hoofdplaat. De voorhoede was weer eens aardig op schot en het doelgemiddelde knapt hiermede aardig op. Sluiskil maakte aan alle illusies van Ria een einde en beide clubs zijn nu in de mid denmoot terecht gekomen. Oostburg had weer eens een slechte dag. Zonder midvoor v. Kooten was de voorhoede a.h.w. lam ge legd en er zat weinig vaart in het spel. De Steen-spelers zwoegden daarentegen dat het een lust was en uiteindelijk bracht dit zwoegen resultaat. Steen werkte zich daardoor een heel eindje omhoog en het gaat er voor Hontenisse en Hoofdplaat nu maar donker uitzien. Corn Boys 13 9 3 1 4011 21 Clinge 13 10 1 2 42—15 21 Terneuzen 12 9 2 1 5114 20 Axel 11 7 3 1 45—20 17 Breskens 11 7 2 2 3419 16 Ria 12 5 1 6 30—27 11 Sluiskil 13 5 1 7 22—28 11 Aardenburg 12 3 4 5 1531 10 Oostburg 13 4 1 8 2643 9 Steen 13 3 1 9 24—50 7 Hoofdplaat 12 1 1 10 15— 48 3 Hontenisse 13 o 2 11 16—55 2 Vierde klasse. HulstRobur 3—4; BiervlietE.M.M. oo. In deze afdeling gingen slechts twee wed strijden door, maar deze waren dan ook belangrijk. Wat niemand had verwacht, geschiede, n.l. aan Biervliet werd een halt toegeroepen. Het kranige E.M.M. uit Vlissingen wist de voorhoede van Biervliet in bedwang te houden en de wedstrijd eindigde, zoals was begonnen. Biervliet verspeelde een kostbaar puntje, want Robur wist de zeer moeilijke uitwedstrijd in Hulst te winnen, zij het met slechts één doelpunt verschil. Hierdoor is de voorsprong van Biervliet op Robur gedaald tot slechts twee vierliespunten, terwijl Biervliet nog op bezoek moet bij Robur. Er blijft dus nog alles mogelijk. Biervliet 10 9 1 o 45—6 19 Robur 8 6 1 1 2313 13 Hulst 10 5 1 4 2624 11 E.M.M. 11 4 3 4 21 17 11 Yerseke 8332 22—17 9 De Patrijzen 6105 829 Schoondijke 9107 IJzendijke 6 o 1 5 8-^19 1 FILMNIEUWS"^^" ,,'t Zal je niet gebeuren!". Leo Branchetti, soldaat van het Italiaanse leger, heeft drie jaar zijn soldij opgespaard om, wanneer hij afzwaait, een mooie hoed te kunnen kopen, doch eer het zover was, werd hij Amerikaans krijgsgevangene ge maakt. Gemma Contini, een mooi Italiaans meisje, heeft van haar tante's, waar zij wordt opgevoed, toestemming gekregen met Leo te corresponderen, daar ge bleken is, dat Leo een goed soldaat was. Ongemerkt is hij, tezamen met een vriend Cecco, ingelijfd in het Ameri kaanse leger en moeten zij telefoon verbindingen aanleggep. Zij hadden reeds telefonisch verbinding gekregen met Gemma, die hun uitnodigd bij haar te komen logeren. Teneinde verlof hiertoe te krijgen slagen zij er in op sensationele wijze een paar Duitsers gevangen te nemen, wat met verlof wordt beloond, en zij direct op Gemma's huis toestappen om hun ver lof door te brengen. Door een offensief van de Duitsers worden zij echter Duits krijgsgevangene gemaakt, voor wie zij nu verkenningstochten* moeten uit voeren. Bezield met een ontvluchtings poging, worden ze door de Duitsers gesnapt, waarmee zij op de lijst der gefusilleerden komen te staan, welke echter niet doorgaat, omdat dan de oorlog is afgelopen. Plaatselijk Nieuws Oostburg. Feestavond Openb. U L.O.-school Dinsdagavond was het Ledel Theater alhier weer geheel gevuld met ouders van leerlingen van de Openbare U.L.O.- school in Oostburg en met een groot aantal genodigden, om getuige te zijn van de feestavond, aangeboden door de leerlingen van deze school. Deze jaarlijks terugkerende feestavond is telkens weer opnieuw een attractie, niet in het minst voor de jeugd zelve, omdat zowel de uitvoering, als de we ken die er aan voorafgaan, wat aflei ding brengen in de saaie studie. Spe ciaal voor de jeugd in de puberteits jaren is deze afleiding van onschatbare waarde. Zoals altijd, waren ook nu de ver wachtingen hoog gespannen en laten wij direct met de deur in huis vallen, het is ook nu geen teleurstelling ge worden. Men moet het optreden van deze jeugd door een zonnige bril be kijken omdat, zoals een lieve jonge dame in haar openingswoord het zo terecht uitdrukte, alles geleerd is in de weinige vrije uurtjes die de studie over laat en het dus zuiver amateurswerk is. Het accordeon-trio marste de stem ming er direct in en toen daarop dat stel in hoerendracht de Driekus-man en de Zeeuwse Reidans danste, was de echte sfeer reeds in de zaal aanwezig. Het geheel werd vlot afgewerkt en er was de nodige variatie. Aan muziek was er geen gebrek, niet alleen accor deon, maar ook piano en zelfs een gehele band. Ken fijn bandje intussen, waarvan wij veel te weinig hoorden. Bijzonder aardig waren de declamaties en zonder op de anderen ook maar iets af te doen, maakte „Boerke Naas" op ons de meeste indruk, ook al golf den die gordijnen nog zoDe goed uitgevoerde gymnastieknummers bewe zen, dat er ook aan de lichamelijke ontwikkeling de nodige aandacht wordt besteed. De pantomine was bijzonder geestig, maar duurde iets te lang. De clou van de avond was de opvoering van het blijspel in 2 bedrijven: „Hagenaars en Pension," dat, behoudens het begin, zeer vlot werd gespeeld. De verloting, tijdens de pauze gehouden, heeft on getwijfeld het schoolfonds aardig ver sterkt. Wethouder van Kampen sprak een slotwoord. Het geheel een geslaagde avond. Jubileum. Zaterdag was de heer L. Bossand, wer kend lid van de muziekver. „Harmonie" al hier, 50 jaar muzikant, in dit geval grote tromslager. De muziekver. bracht hem een serenade. Schoondijke. Ned. Herv. Kerk. In de vacature, ontstaan door periodiek aftreden van ouderling Joh Risseeuw-Provoost, is tot ouderling verkozen de heer G. J. van 2Q de Waal. Diaken P. Luteijn aanvaardde zijn ^rVÉrkiezing. 1 TaW<flk?s. zal het 20 Jaar geleden zijn dat óudjirljng M. Bruijnooge kerkeraadslid werd. uit Indonesië. Op 17 December j.l. is in deze gemeente uit Indonesië teruggekeerd de vroegere wacht meester der Rijkspolitie W. A Bruggeman. Laatste vergadering Bazar-Comité Nederlands Hervormde Gemeente. Maandag 19 Dec. hield het Bazar-Comité tesamen met alle medewerkers haar laatste vergadering. Het Bazar-Comité hield eerst een vergadering vooraf om nog enkele belangrijke punten af te werken. De netto-opbrengst werd vastgesteld, het is geworden f 5173,79. De prijswinnaars uit de stand „Hoeveel wordt de netto opbrengst van de bazar?" werden uitgezocht en onder toezicht van de Rijkspolitie vastgesteld iste prijs, Iz. Luteijn, Schoondijke, Dorpsstraat 75 I 5143,2de prijs, mej. M. v. d. Broeke, Zuidzande, Sluisseweg M 64f5107,—; 3de prijs, mej. S. v. d. Sande, Schoondijke, D. A. Lammestraat 4 f 5080, Het netto-bedrag zal worden besteed voor het toekomstig nieuwe kerkorgel. De trekking van de Bazar-Loterij zal, bijzondere omstandigheden voorbehouden, plaats hebben op Maandag 16 Jan. 1950, om pl.m. 8 uur in het jeugdhuis „De Zonnebloem", ten overstaan van Notaris J. Mijs te Oostburg. Nadat deze belangrijke punten waren afge werkt, werd er op chocolademelk en bolussen getracteerd. Het slot van deze vergadering werd gehouden in de Geref. Kerk, waar achtereenvolgens het woord werd gevrcul door de secretaris (tevens Leider) van de Bazar, de President-Kerkvoogd en Ds. Schopen hauer. Allen brachten dank aan alle mede werkers, die tot het welslagen van de bazar hadden medegewerkt, speciaal werd werd ge dacht aan de stille werkers. De secre taris dankte de predikant voor het leeuwen aandeel dat hij in de werkzaamheden aan de bazar heeft gehad. Door de President- Kerkvoogd werd aan de secretaris een prachtige slangenleren tas aangeboden voor het vele werk dat door hem is verricht. Deze bijeenkomst werd besloten met een Avond wijding welke door Ds. Schopenhauer werd geleid. Met grote dankbaarheid aan allen, speciaal buiten de eigen gemeente, kunnen we terug zien op een goedgeslaagde bazar. Groede. Duivententoonstelling. Zaterdag en Zondag j.l. had in het café van dhr. J. v. Haneghem een duivententoon stelling plaats, georganiseerd door de duiven- vereniging „Strijd in Vrede" alhier. De uitslag was als volgt: Jonge doffers: Je pr. A. Weeda; 2 en 8 A. Verstraete; 3 P. Ras; 4 en 15 G. Dusar- deijn; 5 en 10 W. Fenijn; 6 P- Buize. 7 J- A. de Roeck; 9 H. Elfrink; 11 A. Vinjé; 12 Joh. v. d. Wege; 13 J. Petegem. 14 J. Rogiers; 16 Jac. van Hoeve; 17 Iz. Porreij. 18 J. van Haneghem; 19 en 20 J- Ras; 21 C. de Poorter; 22 Jozias v. d. Wege; 23 Jac- Leen- houts; 24 Iz. Quaars; 25 Iz- Becu; Z.E.V. S. Dusardeijn; E.V. Jan v. d. Wege. Oude doffers: 1 Iz. Porreij; 2 Jac. v. Hoeve; 3 A. Vinjé; 4 J- v. Dierendonck; 5 J- J- Ras; 6 J. Petegem; Z.E.V. A. Verstraete; E.V. Iz. Quaars Jonge duivinnen: 1 en 20 P- v. d. Walle; 2 en 14 P. Buize; 3 en 18 W. Vinjé; 4 H. v. d. Hemel; 5 Joh. de Krijger; 6 A. v. d. Waeter; 7 en Z.E.V. Iz. Vermeulen; 8 C. Brakman; 9 A. Faas; 10 F. v. d. Wege; H C. de Poorter; 12 J. J. Ras; 13 Joz. v. d. Wege; 15 Joh, v. d. Wege; 16 Iz. Becu; 17 S. Dusardeijn; 19 W. Fenijn; E.V. Iz. Porreij. Oude duivinnen: 1 en 3 A. Weeda; 2 J- van Haneghem; 4 W. Vinjé; 5 J- J- P-as; 6 G. Dusardeijn; Z.E.V P. Buize; E.V. J. v. Petegem. Jarige doffers1 Joz. v. d. Wege; 2 Morel Zn.; 3 F* v- A. Wege; 4 A. Vinjé; 5 Jac. v. Acker; 6 en 10 H. v. d. Hemel; 7 en 9 C. Brakman; 8 Iz. Vermeulen; 11 J. Rogiers; 12 A. Weeda; Z.E.V. P. Visser; E.V. J. de Roeck. Jarige duivinnen: 1, 2 en 3 A. Weeda; 4 W. Vinjé; 5 J- J- Ras; 6 G. Dusardeijn; Z.E.V. P. de Jonge; E.V. Ch. de Poorter. Kampioen Doffers: Jozias v. d. Wege. Kampioen Duivinnen: A. Weeda. Breskens Propaganda-kunstavond. Zoals reeds in ons blad van 2 Dec. 1.1. is aangekondigd, zullen 2 blinde musici, n.l. Gusta van der Heijden, violiste en Joh. Slegtenhorst, pianist/ organist, een tournée maken door W* Z.-Vl. Zij zullen vergezeld zijn van de bekende blinde propagandist van de Nederl. Blindenbond Joh. van den Berg. Hun eerste optreden zal alhier plaats hebben op 3 Jan. a.s. in het Gem. Ontspanningsgebouw om 19,30 uur. Medewerking wordt verleend door de Zangver. „Sursum Corda," dir. de heer P. C. Woltering, terwijl de avond wordt geopend door de Ed. Achtb. Heer Burgemeester Eekhout. Het Comité dat zich gevormd heeft ter voorbereiding van de komst van deze blinde musici en declamator, is er van overtuigd, dat zeer velen de mooie Propaganda-Kunstavond zullen bijwonen. Programma's, tevens bewijs van toegang, zijn a 75 cent verkrijg baar bij dhr. J. W. Carels, Spuiplein 9 en dhr. D. A. Crince, Ph. v. Kleefstr. 31 en worden dezer dagen ook aan geboden door actieve dames en jongeren. Het Comité van voorbereiding: I. de Hullu, mej. T. W. van Luijk, C. C. J. de Pree, J. C. Spoor en J. M. Woittiez. Aanbesteding. Woensdag j.l. kwamen bij de besteding onder architect van Melle, van het bedrijfs pand voor de heer P. Jacobs alhier, de onder staande prijzen uit de bus: L. van Eekelen, Roosendaal f 33484, J. van Roosevelt, Breskens - 27520, Fa. Gebr. Vergouwe, Breskens - 27000, Fa. Gebr. Visser, Breskens - 26776, C. L. Daansen, Breskens - 26367, Fa. J. Cruson, Breskens - 25801, Naar wij vernamen is de aanbesteding gunstig uitgevallen en zal Breskens binnen kort een zeer mooie toonzaal en ruimte voor de verkoop van meubelen rijker zijn. Nieuwe zaak. De heer T. Bril zal morgenmiddag zijn Cafetaria alhier voor het publiek openen. Het is een mooi, nieuw, naar de eisen des tijds ingericht bedrijf en naar men ons mede deelde de eerste zaak op dit gebied in West Z.-Vlaanderen. Vliegtuigbom opgegraven. Bij werkzaamheden door D.U.W.-arbeiders werd aan de weg naar de N. Sluis een zware vliegtuigbom opgegraven. Door het personeel van de hulpverleningsdienst is het gevaarlijke voorwerp opgeruimd. Terug bij 't corps Op heden, 23 December, zal bij de groep der Rijkspolitie alhier in dienst treden de vroegere wachtmeester L. G. Warnier, die inmiddels uit Indonesië is teruggekeerd en met groot verlof uit de militaire dienst is gezonden. Eerlijke vindster. Door mej. B. alhier werd dezer dagen een portemonnaie gevonden met een inhoud van f 60,die inmiddels aan de rechtmatige eigenaar is teruggegeven. Zware tocht der reddingsboot. In een vliegende storm is Zater dagavond de alhier gestat iom; eerde reddingsboot „President J. V. VVierds- ma" uitgevaren. Dit op noodsignalen van het Zweedse s.s. „Aslog," liggende ter hoogte van de Noordsteenbank. Het is een zware tocht geworden, wist men ons mede te delen, want eerst na pl.m. 3 uur varen bereikte men het schip, dat nog voor anker lag en hetwelk dan ook nog niet di rect in het allergrootste gevaar ver keerde. Op verzoek bleef de reddings boot in de nabijheid van het schip de wacht houden, om bij onmiddellijk ge vaar direct te kunnen ingrijpen. Het was evenwel een zware taak voor de bemanning der reddingsboot, want er liepen huizenhoge zeeën en zo ge beurde het dan ook te ongeveer 8 uur Zondagmorgen dat de „Pres. Wierdsma" door 3 zeeën opzij werd gesmeten en een slagzij maakte van 90 gr., waarbij het water door de luchtkokers in de machinekamer stroomde en de boot eerst na 2 min. weer in goede positie kwam te liggen. Gelukkig bleken de lenspompen goed te werken, zodat het water weer vrij snel uit de machine kamer was verdwenen en de ravage die aangericht was, enigszins kon worden opgeruimd. Het mag een wonder ge noemd worden dat dit zo goed afge lopen is. Om 11 uur Zondagmorgen is de reddingsboot, waarvan de be manning bestaande uit schipper J. Slis, ie machinist A. v. d. Ster, 2e machi nist B. Seeckles, stuurman G. Ver- duijn en de matrozen L. Moelker en M. van Meenen, behouden in de haven teruggekeerd. Slechter liep het helaas af met de bemanning der reddingsboot „Koningin Wilhelmina" uit ^Stellendam, die even eens ter hulpverlening waren uitgeva ren, doch waarbij tijdens de zware tocht door een zware grondzee twee leden overboord zijn geslagen die jam merlijk verdronken zijn. Familie-avond. Woensdagavond j.l. hield de Chr. Zangvereniging „God is mijn lied", in het Gemeentelijk Ontspanningsgebouw alhier, een familie-avond ter herdenking van het 30- jarig bestaan. Nadat er gemeenschappelijk gezongen was, ging Ds. Praas voor in gebed, waarna hij een ieder hartelijk welkom heette. Ook zeide spreker dat het voor deze vereniging een belangrijke avond was geworden, daar de directeur, dhr. J. Basting Sr. zijn taak gaat neerleggen en hij het over heeft gedragen aan zijn zoon. Hij sprak dan ook de hoop uit dat deze zangvereniging onder de nieuwe directeur een goede zangvereniging mag worden. Hierna trad de zangvereniging op, onder leiding van hun nieuwe directeur, die een hartelijk applaus in ontvangst mocht nemen van het publiek. Na nog enige zang nummertjes, declamatie's en een pantomine, kreeg dhr. J. v. d. Heuvel het woord. Hij dankte de heer J. Basting Sr. voor hetgeen wat hij gedaan heeft voor de vereniging. Daarna sprak hij de nieuwe directeur toe en hoopte dat ook onder hem de vereniging veel succes zou mogen boeken. Hierbij boden, uit naam van de vereniging, een tweetal meisjes, aan ieder een bloemstuk aan met nog een pakje. De scheidende directeur sprak een woord van dank tot de leden en zeide dat het hem speed dat hij wel als directeur moest bedanken, maar als werkend lid zijn steun zal blijven geven. Ook de nieuwe directeur sprak nog een woord van dank tot zijn vader. Ein deelde mede, dat hij de be noeming als directeur aannam. Nadat de aan wezigen hen Psalm 121 toegezongen hadden, kwam dhr. J. Woittiez aan het woord namens de zustervereniging „Sursum Corda". Verder spraken nog de heer Verduijn en burgemeester Eekhout. Laatstgenoemde sprak de hoop uit dat deze vereniging in groei en bloei zou mogen toenemen. Hierna kwam de pauze met verloting, onder het genot van een kopje thee met versnaperingen. Na de pauze werd het programma vlot afgewerkt. Ds. van Beusekom besloot deze avond met een korte toespraak en gebed. Biervliet. Kerstfeest Zondagsschool. De Kerstfeestviering met de kinderen der Ned. Herv. Zondagsschool „Wees een Zegen" zal geschieden Dinsdag 27 Dec. om half 5 in de Ned. Herv. Kerk. Ned. Herv. Kerk. De in de vacatures C. Kostense en A. J. de Regt gekozen notabelen J. F. Dekker en Jac. J. Dhondt, hebben hun benoeming aangenomen. 90-jarige Donderdag werd mej. Cornelia Vleugels 90 jaar. Zij geniet nog een goede gezondheid en gaat bij gunstig weer nog wandelen. Het heeft haar die dag niet aan belangstelling ontbroken. Zuidzande. Concert. Zaterdagavond gaven de muziekver. „Veronica" en het dameszangkoor „Juliana" gezamenlijk

De Schakel | 1949 | | pagina 2