ven - een jaar later zaten er nog velen in die stmkholen van de Jappen - het Nederlands gezag in en over Neder- lands-Indie werd door de Engelsen niet hersteld en de uitgezonden Nederlandse troepen mochten in ons eigen Indie niet debarkeren. De Engelsen hielden deze aan in Malakka, zogenaamd om geoefend te worden voor dienst in de tropen en om te acclimatiseren. L. (Wordt vervolgd). FILMNIEUWS Joe Brown in de zesdaagse. De Stationchef Wilfred Simpson (Joe Brown) besluit, teneinde de bewondering af te dwin gen van zijn dorpsbewoners en tevens om het meisje te kunnen trouwen op wie hij ver liefd is, deel te nemen aan de zesdaagse. Phyllis Jenkins wordt echter verliefd op Harry St. Clair, een kunstrijder, met wie zij kennis maakte toen deze naar het station kwam om enige aan hem verzonden fietsen af te halen. Hij heeft echter geen geld bij zich om de vracht te betalen en Wilfred weigert hem de fietsen zonder betaling mee te geven. Doordat Phyllis steeds meer onder de invloed komt van zijn tegenstander, neemt Wilfred iedere gelegenheid te baat om het St. Clair moeilijk te maken. Hij woont de voorstelling bij die St. Clair geeft en tracht diens prestaties te verkleinen door het pu bliek te vertellen, dat St. Clair's kunsten op de fiets niets bijzonders zijn en dat hij dat ook wel kan. Hij geeft een staaltje van zijn kunst ten beste en St. Clair maakt van deze gelegenheid gebruik om met Phyllis te ver trekken. Wilfred denkt, dat Phyllis ontvoerd is en in zijn opgewondenheid laat hij - op zoek naar de ontvoerde - een lantaarn om vallen, waardoor een schuur in brand vliegt. Wilfred wordt van brandstichting beschul digd en verliest zijn baantje. Met zijn vriend Clinton Hemmings vertrekt hij nu naar New York om deel te nemen aan de zesdaagse. Bij toeval ontdekt hij St. Clair in een flat met een vrouw. Hij denkt dat deze vrouw Phyllis is en begint met St. Clair te vechten. Het blijkt echter dat deze vrouw St. Clair's echtgenote is, zodat Wilfred we gens huisvredebreuk in de gevangenis terecht komt. Phyllis reist St. Clair achterna, doch als zij bemerkt dat hij getrouwd is, wijzigt ze haar plan en begeeft zich naar de gevange nis om Wilfred vergiffenis te vragen. Wil fred echter wil niets meer met haar te ma ken hebben. Intussen is de tijd voor de start van de Zesdaagse aangebroken. Clinton, Wil fred's koppelgenoot start, terwijl Phyllis haar vader overhaalt Wilfred's invrijheidsstelling te bewerkstelligen, hetgeen hem eindelijk ge lukt. In een adembenemende komische scène zien wij Wilfred aan de zesdaagse deelnemen. Hij wint tenslotte de race. Joe Brown de gekste aller komieken in zijn grootste comedie. Voetbal. Het zag ér Zaterdag niet naar uit dat er Zondag vee[ gevoetbald zou worden, maar onze voetbalvelden blijken nog niet zo heel erg slecht er bij te liggen, zodat toch nog heel wat wedstrijden zijn doorgegaan. In de ze klasse werd slechts één terrein afgekeurd en wel dat in Bergen op Zoom, zodat de spelers van De Zeeuwen mochten thuis blijven. In deze klasse waren de uitslagen InternosR.K.T.V.V. 3—4; AllianceVlissin- gen 1o; Hero—De Baronie o1; S.E.T. Goes o1. De koplopers blijken heel wat moeite ge had te hebben met de mindere goden, want beiden wonnen slecht op het nippertje. Bij de wedstrijd in Etten, deed zich het leit voor, dat er in de ze helft slechts 41 minuten werd gespeeld. De wedstrijd was n.l. 4 minuten onderbroken voor een verwonding van een speler en deze tijd heeft de scheidsrechter als speeltijd meegeteld. Begrijpelijk dat de Internos spelers daarmede geen genoegen namen, maar de scheidsrechter bleef bij zijn besluit. Hoever dat reglementair juist is, kunnen wij niet beoordelen, maar vreemd blijft het. Hero weerde zich krachtig tegen de stad genote, maar het éne doelpuntje van De Baronie bracht de beslissing. De positie van de conservenmannen is weinig hoopvol, maar zij hebben gezelschap van De Zeeuwen en deze beide clubs zullen het moeten uitvechten. getekend gezicht, die aan Herrick werd voorgesteld als Mr. Beresford, maar die iedereen familiaar en hartelijk Jem noemde. Hij scheen zowat vijf en der tig jaar te zijn en hoewel de natuur hem alles behalve een knap uiterlijk geschonken had, was er toch iets bij zonder aantrekkelijks in hem - een karakterisrieke latente kracht in de haviksneus, de vierkante kaken en iets even karakteristieks in de achteloze manier waarop zijn tamelijk versleten kleren van goede snit om zijn los, lenig lichaam hingen. Een buitenman, was Herricks eerste indruk, toen, met plotseling inzicht, kwam de tweede gedachte: een man voor één vrauw en wel voor de vrouw naast hem. Ze zou niet hebben kun nen zeggen waardoor ze die tweede onfeilbare ingeving kreeg, of het kwam door de bedaarde en zekere manier waarop hij Lady Mortimer hield haar mantel uittrekken of dat het alleen de ogen waren, die hun geheim niet kon den bewaren en onbewust verrieden. Doch ze was er plotseling heel zeker van, dat voor deze man en deze vrouw, Dat Vlissingen het niet kon bolwerken tegen Alliance, is geen verrassing. De Vlissingers hebben geweldig veel pech met hun spelers en hebben daardoor een inzinking. Een rol van betekenis zullen de rood-witten niet meer spelen. Goes vertoont een algeheel herstel en haalde ook nu de volle buit weg en dat nog wel bij S.E.T. De Goessenaren hebben zich thans geheel uit de gevaarlijke hoek gewerkt, wat uit de stand blijkt R.K.T.V.V. 11 9 1 1 35—'3 l9 Baronie 10 7 1 2 29—13 15 Rood Wit 9612 25—21 13 Vlissingen 11 5 2 4 2517 12 Alliance 11 '5 1 5 28—20 11 Dosko 10 4 2 4 25—19 10 S.E.T. 11 41S 22—27 10 Goes 12 5 o 7 22—32 10 Internos 10 4 o 6 2130 8 De Zeeuwen 10 1 2 7 2140 4 Hero 11 2 09 1738 4 3e klasse. OostburgHoofdplaat 3o; ClingeHonte- nisse 4o; SluiskilCorn Boys 13; Aarden burgSteen 1 1. Ook Sluiskil bleek niet in staat om Corn Boys een halt toe te roepen en zo blijven de Sassenaren nog steeds ongeslagen aan de leiding. Clinge blijft echter goed volgen en klopte op overtuigende wijze Hontenisse, welke club nog steeds op haar eerste overwinning wacht. Gelukkig voor haar, blijft ook Hoofd plaat aan het sukkelen, want thans werd van Oostburg verloren. Deze laatste club begint zich aardig op te werken en mag nu wel het gevaar geweken achten. Aardenburg wist het in eigen huis niet verder te brengen dan tot een puntenverdeling tegen Steen, wat ons van de Aardenburgers wel wat tegenvalt. Steen zal intussen wel blij zijn met dat éne puntje en daar is reden voor. De terreinen in Breskens en Westdorpe bleken onbespeel baar. Gelet op het voorspoedige verloop van deze competitie, mag dat geen bezwaar zijn. De stand is nu Corn Boys 12 9 3 o 4010 21 Clinge 12 9 1 2 35 15 19 Terneuzen 11 8 2 1 5014 18 Axel 10 6 3 1 4017 15 Breskens 10 6 2 2 2718 14 Ria 11 5 1 5 30—26 11 Aardenburg 11 3 4 4 1524 10 Sluiskil 12 4 1 7 21—28 9 Oostburg 12 4 1 7 2540 9 Steen 12 2 1 9 21—49 5 Hoofdplaat 11 1 1 9 14—41 3 Hontenisse 12 o 2 10 1350 2 In de 4e klasse ging slechts één wedstrijd dooi;, E.M.M. versloeg Schoondijke met 61. In de stand kwamen hierdoor geen verandering. Plaatselijk Nieuws Nieuwvliet. Muziekuitvoering. Zaterdagavond gaf de muziekver. „Nut en Genoegen" alhier een uitvoering bij F. Cornelis. De belangstelling, vooral van de zijde der contribuerende leden, was slechts matig. Na opening door voorzitter deHulluLeenhouts werd het eerste gedeelte van het programma, bestaande uit enige muzieknummers, in een vlot tempo afgewerkt, onder leiding van de dirigent Legrand. Na het spelen van. enkele nummers, werd de muziekvereniging verrast door de komst van St. Nicolaas met zijn knecht Piet. St. Nicolaas hield een toespraak tot de muziekvereniging, waarna de muzikanten door hem werden getrakteerd en ze nog enkele nummers ten beste gaven. Ook het publiek in de zaal werd goed bedeeld door Piet. Alvorens de goede Sint zijn tocht ging vervolgen, dankte de voorzitter namens de muziekvereniging voor de gewaar deerde belangstelling van St. Nicolaas en vroeg hem tevens, of hij er wel aan gedacht had om de voor deze ge meente verplichte vermakelijkheidsbe lasting te betalen. Deze vraag kwam de goede Sint wel enigszins vreemd voor, want in Spanje scheen zulks niet die samen naar Windycroft waren ge komen, de een alles voor de ander betekende, alles wat waarde had in hun leven. Zelfs als ze nog getwijfeld had, zou die twijfel verjaagd zijn door de vage verlegenheid, de bijna ner- veuse haast waarmee Lady Mortimer, zodra ze Lady Bridget omhelsd had, een verklaring begon te geven. „Jem kwam toevallig na de lunch aan en toen dachten we, dat we u wel samen konden gaan verwelkomen, Mim," zei ze, haar hoed afzettend. Het bleek wel, dat ze zich volkomen thuis voelde op Windycroft. „Ik hoop, dat we niet te gauw komen binnen vallen?" Ze was een buitengewoon mooie vrouw, tenger en met een soort van tere gratie, die maakte, dat ze er jonger uitzag dan haar dertig jaar. Matgoud haar, dat niet gebobd of ge- shingled was, doch dicht om haar kleine hoofd gelegd het fijne gezichtje omlijstte en toen de tijdelijke vrolijk heid van de begroeting uit haar blauw grijze ogen verdwenen was, leek haar gelaat nogal droevig en zeer aantrek kelijk. (Wordt vervolgd). gebruikelijk te zijn, zoals hij beweerde. Na de pauze volgde toneel. Opge voerd werd een klucht in 1 bedrijf, getiteld „Een angstvolle nacht." Blijkens de herhaaldelijke lachsalvo's in de zaal scheen dit stukje wel goed in de smaak te vallen bij het publiek. Ditmaal werd ook het toneelprogramma verzorgd door werkende leden van de muziekvereniging, onder leiding van dhr. Kaijser. Tot besluit werd tot middernacht nog gedanst, doch hiervoor scheen slechts zeer matige belangstelling te bestaan. Oostburg St. Nicolaasfeest. Regen en storm waren oorzaak dat Sinterklaas Zaterdagmiddag verstek liet gaan. De oude baas miste de kracht om op zijn paard te blijven zitten. Was dit dus een teleurstelling, Maan dag heeft de Sint alles weer goed gemaakt, 's Morgens om 9 uur reeds was hij op bezoek in de R.K. kleuter school, vanwaar hij even een bezoek bracht aan het Ledeltheater, waar de ouden van dagen bijeen waren om te genieten van een mooie filmvertoning. In afwachting van de komst van de Sint, zorgde Pierre Leenhouts voor de nodige afwisseling en dat was hem wel toevertrouwd. Nadat de oudjes een liedje hadden gezongen, vertrok de Sint naar de „Wilgenhof", waar de kleuters van de openbare kleuterschool bijeen waren. Wat die kleutertjes daar presteerden, was allerliefst. Wat een deskundige leiding vermag, werd hier gedemonstreerd. Niet alleen Sinterklaas en zwarte Piet, maar ook de vele ouders en genodigden, hebben daar volop genoten. Het spreekt vanzelf dat Sinterklaas niet karig was met het uitdelen van geschenken en lekkers. 's Middags was een grote schare kinderen, n.l. alle leerlingen van de lagere scholen, in het Ledeltheater pre sent, toen de Sint daar arriveerde. Het is een fijne middag geworden, waartoe mede bijdroeg een film over de Kerst man en nog een leuk tekenfilmpje. Een woord van dank aan de directie van het Ledeltheater is hier zeker op zijn plaats. Tenslotte werden ook de zieke kinderen bezocht. De Sinterklaas vereniging, die dit alles had georga niseerd, dank zij de medewerking van de bevolking, mag weer op een prach tig geslaagde dag terugzien. Uitslag verloting Huisvlijttentoonstelling. 96 wieg, 204 gebreid sierkleedje, 210 gehaakt kleedje, 221 kussen, 224 knot wol, 240 schemerlampje, 241 jasje, rose, 242 handbeschermers, 245 muts, 257 gebreid jasje, 260 hondje, 262 jurkje wit en blauw, 299 fauteuibkleedje, 316 kroes, 328 slabje met eend, 331 kleedje jute, 336 theemuts, 339 muts, 340 kinderpakje, blauw, 351 over- gooiertje, 378 mutsje en jasje, 391 hand' schoenen, 397 kleedje gebreid, 439 stof- doekzak, 454 jurkje, 482 2 knotten, 507 jumper, 510 pannelappen, 553 kousen, 562 pannelap, 574 1 knot wol, 645 slabbetje, 657 overgooiertje 684 kleedje, 713 jasje en mutsje, 729 gehaakt kleedje, 731 ceintuur, 752 bal, 768 broekje, 770 theemuts, 816 truitje wit, 818 kleedje voor stoel, 850 tas, 862 wantjes, 903 luierbroekje, wit, 907 gehaakt kleedje wit, 952 stijfsel, 959 kleedje met viooltjes, 982 slipover, 994 kroes, 997 stijfsel, 1000 trommel, 1008 gehaakt kleedje, 1021 gehaakt kleedje met rondetjes, 1058 slacouvert, 1073 kleedje frivolité. De prijzen kunnen afgehaald worden Vrijdag, Maandag en Woensdag na 2 uur bij de dames Buyck, Zuidzandse^ weg la, Oostburg. Biervliet Kleuterschool gesloten. Vorige week is op doktersadvies de kleuterschool wegens het heersen van slijmhoest gesloten. Helaas kon ook hierdoor het St. Nicolaasfeest niet door gaan. Sluis Toneeluitvoering. Vrijdag j.l. speelde de toneelvereni ging „De Oranjebloem" haar concours nummer. De jury was voltallig aan wezig. De zaal „Lammensvliet" was geheel gevuld, waaruit bleek dat men hier wel wat voor toneel voelt. De voorzitter, de heer W. Blaeke, heette allen welkom en sprak een woord van dank tot de jury. Opgevoerd werd het mooie nummer „De Olmenhoeve", spel van het land in 3 bedrijven, door Joh. Tromp. Dit stuk viel bij het publiek zeer in de smaak. Jammer dat het zo nu en dan nogal rumoerig was, het geen natuurlijk voor de spelenden zeer hinderlijk was. Het was een mooie avond, waar de toneelvereniging met voldoening kan op terugzien. Groede. St. Nicolaas op bezoek bij de kleuters. Ook in deze gemeente was 5 Dec. St. Nicolaas weer op bezoek en wij waren, op uitnodiging, in de gelegen heid het St. Nicolaasfeest der kleuter school bij te wonen, gehouden in de zaal van de heer Beun. En het moet ons dadelijk uit de pen, wij stonden perplex van hetgeen wij hier te zien kregen, van hetgeen door de kleuters onder leiding van hun onderwijzeres, gepresteerd is. Nadat één der kleuters St. Nicolaas en zwarte Piet, op hun kloppen, bin nenliet, werd hij door de kinderen toe gezongen, waarna de voorzitter der school, dhr. v. d. Hooft, een openings woord sprak, waarbij hij de vriende lijke goede Sint en zijn knecht harte lijk welkom heette. Hierop deden de kleuters de navolgende spelletjes, allen uitgevoerd met koor- en solozang en waarbij de door de leidsters zelf vervaardigde costumering, alsmede de benodigde attributen een prettig aan zien gaven. „Achter sombere donkere wolkjes," uitgevoerd door kleuters van 3-4 jaar; „Wachter ahoi," 4-6 j.; „Het rokje," 5-6 j.; ,,'k Zou zoo gèrn 'n koeike koópen," uitgevoerd door twee kleuters, n.l. Alie D'Hont en Cor. Scheele en als slot „Oud Vrouwtje". Het daverend applaus na afloop van elk spelletje was dan ook zeer zeker op zijn plaats en ook Sint Nicolaas scheen zeer tevreden, want bij het einde reikte hij aan ieder kind een mooi stuk speelgoed uit. Heel aardig was ook, dat de goede Sint en zwarte Piet bij monde van een der kleuters een cadeautje in ontvangst te nemen kregen. Een woord van hulde aan het per soneel der kleuterschool, mej. de Hulster en mej. de Martelaere, die de kinderen dit allemaal ingestudeerd heb ben, alsmede aan het dames-comité, die dit feest door hun zorgen mogelijk maakten, is hier zeer zeker op zijn plaats. Des avonds deed St. Nicolaas nog een rondgang door het dorp, daarbij vergezeld door de muziek. Breskens. Jubileum. Op Woensdag 21 December a.s. hoopt de Chr. Zangvereniging „God is mijn lied" haar 30-jarig bestaan te vieren. Bekroningen. Bij de op 2 en 3 December j.l. te Middelburg gehouden kringtentoon stelling van pluimvee en Konijnen wer den door leden van „Animo" alhier de volgende bekroningen behaald: Grote Hoenders. Hollandse Hoenders. Goudpel. Haan Jong: J. v. Lare-Dierx, 1 G. Hennen Jong: J. v. Lare-Dierx, 1 GG met ereprijs. Wyandotte Krielen. Zwart. Haan Jong: J. v. Lare-Dierx, VG. Konijnen. Vlaamse Reus, wit, ram, oud: A. Wil- lems, 1 ZG. Voedster Jong: A. Willems, G.G., A. Willems, G. Weners wit. Rammen Jong: S. Taillie, 2 ZZG met ereprijs, P. Blaakman G, P. Blaak man, VG. Klein Chinchilla. Rammen oud: A. Haartsen, 1 GG met ereprijs. Rammen Jong: J. Brugge, 1 GG met 2 ereprijzen. Voedster Jong: A. Haartsen, 1 GG. A. Haartsen, 3 G, J. Brugge, 2 G, Hollanders. Zwart. Rammen Jong: A. Krane, 1 G. Voedster Jong, blauw: A. Krane, 3 G. Klein Zilver, donker geel Ram oud: R. v. Quekelberghe, 1 G met ereprijs. Ram Jong: R. v. Quekelberghe, 1 GG. Voedster Jong: R. v. Ouekelberghe, 1 ZG. St. Nicolaasfeest. De door de Winkeliersvereniging „Ons Belang" gehouden surpriseweek, alsmede het door hen georganiseerde Sint Nicolaasfeest, is Maandag besloten met een bezoek van St. Nicolaas aan de scholen, terwijl des avonds met

De Schakel | 1949 | | pagina 2