LESTIKOFF Voor JACOBS-vcm Dixhoorn, Breskens HOEDJES 175 Visboiierije, Visitekaartjes liaison Moderne, Wed. I. VI DE VIJVER-Donze, Dorpsstraat, Breskens lig. Ass. Kantoor firma \i P. B01DIN, Brouwerijstraat 35 d, OOSIBURG Maison Moderne, Wei I. Villi DE VIJVER-Donze, Dorpsslr., Breskens Ontu-anyen ZEEUWSE SPAARBANK,OOSTBURG Voor de moderne hoge mantelkraag hebben wij C.Wesdorp, Breskens Kinderwagen. houten Noodwinkel met inrichting, melding, P. van Rijen, prikwerk; eerv. ver melding, mevr. Carpreau, Gobelin; eerv. ver melding, mevr. van Rijen, borduurwerk; eerv. vermelding, D. Molleman, leerwerk; 2e pr. v. d. Sande, koperwerk. Zuidzande3e pr., W. Jansen, olieverf schil derij; 3e pr., Dr. J. W. Beck, pentekening; 39 pr., Dr. J. W. Beck, pentekening; 3e pr., Dr. J. W. Beek, pentekening; eerv. vermelding, Dr. J. W. Beek, pentekening; 3e pr., Pie Lokerse, snijwerk; 2e pr., M. Beerens Luteijn, kraalwerk; 3e pr., A. M. Ie Grand, smeedwerk; eerv. vermelding, Risseeuw Masclee, borduurwerk; eerv. vermelding, DielemanLeenhouts, stopwerk; eerv. ver melding, J. M. LuteijnLuteijn, borduurwerk; eerv. vermelding, W.Jansen; eerv. vermelding, M. de HulluVerplanke; eerv. vermelding, A. RisseeuwAarnoutse. Nieuwvliet: 2e pr., S. Brakman-Luteijn, wandversiering in haakwerk; eerv. vermelding, S. de Hullu-Leenhouts, kruissteekwerk; eerv. vermelding, Mevr. Kok-Naije, breiwerk; eerv. vermelding, Bliek-Schijve, breiwerk; eerv. vermelding, Provoost-Herweijer, haakwerk. Groede: 2e pr., Marie Risseeuw, schilder werk; 3e pr., Marie Risseeuw, schilderwerk; 3e pr., Marie Risseeuw, schilderwerk; eerv. vermelding, Bram Risseeuw, smyrnawerk. Waterlandkerkje: 2e pr., Gez. Tas, weef werk. Aardenburg: 2e pr., Lies Pieters, frivolité; 2e pr., Bakker-Bakker, smyrna; eerv. ver melding, Joosse-Kerry, speelgoed; 2e pr., Joosse- Kerry, glaswerk. Biervliet: eerv. vermelding, Mevr. v. Hoeve- Cijsouw, borduurwerk; eerv. vermelding, Mevr. Borm, haakwerk. Cadzand: eerv. vermelding, F. Risseeuw- Risseeuw, handwerken; eerv. vermelding, F. Risseeuw-Risseeuw, handwerken; eerv. ver melding, F. Risseeuw-Risseeuw, handwerken; eerv. vermelding, P. Vermeulen-de Hullu, handschoenen; eerv. vermelding, Risseeuw- Verhage, frivolité; 2e pr., J. Risseeuw-Verhage, schilderwerk; 3e pr., J. Risseeuw-Verhage, schilderwerk; 3e pr., J. Basting, schilderwerk; 3e pr., P. Vermeulen, koperwerk; 3e pr., Jan Brevet, schilderwerk. Sluis: 2e pr., A. Louwage, frivolité sprei; eerv. vermelding, B. Fremouw, kleedje; eerv. vermelding, Magda Sanders, theemuts; 3e pr., van Hal, schilderwerk; 3e pr., van Hal, schil derwerk; 3e pr., van Hal, schilderwerk. Retranchement: eerv. vermelding, C. Ris seeuw, handwerken; eerv. vermelding, S. Brak man-Hol, handwerken; eerv. vermelding, S. Brakman-Hol, handwerken. Breskens: 2e pr., Luteijn, houtsnijwerk; ie pr., Wed. Carels, borduurwerk van zakdoek; 2e pr., P. de Winde, schilderwerk; 2e pr,, F. van Luijk, gehaakte sprei; 3e pr., J. Maas, scheepje; eerv. vermelding, A. van Luijk-van Lare, haakwerk; eerv. vermelding, F. J. Salomé-de Gardeijn, breiwerk; eerv. vermel ding, M. Cornelis, smyrnawerk; eerv. vermel ding, Fam. v. Haneghem, open naaiwerk; eerv. vermelding, J. v. d. Heuvel, smyrna werk; eerv. vermelding, H. A. v. Heck-v. d. Velde, viltbewerking. Scholen: Schoondijke O.L.S., ie pr.; Water- landkerkje O.L.S., 2e pr.; IJzendijke, 3e pr.; Oostburg R.K., 3e pr.; Zuidzande O.L.S., 2e pr.; Biervliet O.L.S 4e pr.; Groede O.L.S., 3e pr.; Breskens O.L.S., ie pr.; Chr. UL.O. S. Oostburg, 4e pr.; Nieuwvliet O.L.S.2e pr.; Aardenburg O.L.S., ie pr.; Cadzand O.L.S., ie pr. met lof; Oostburg O.L.S., ie pr. met lof; U.L.O. S., Oostburg ie pr. De nieuwe koffiebon Voor het tijdvak van 6 t.m. 19 Nov. is bon 386 algemeen van de voedings- middelenkaart 909 aangewezen voor het kopen van 125 gram koffie. De vol gende bonaanwijzing zal over 4 weken plaats hebben. Plaatselijk Nieuws Nieuwvliet Een afscheid. De bazar, welke op 21, 22 en 24 October j.l. gehouden is ten bate van de muziekvereniging „Nut en Genoe gen", is een groot succes geworden, dit dank zij de van alle zijden ontvan gen spontane medewerking. Niettegenstaande de bijzonder slechte weersomstandigheden van de eerste twee bazardagen, bedroeg de bruto-op- brengst niet minder dan rond f 5600,- Naar schatting zullen de uitgaven rond f 1000,hebben bedragen. Een bedrag van niet minder dan f 4600,zal mitsdien vermoedelijk aan het genoemde muziekgezelschap kunnen worden afgedragen. Het behoeft geen betoog, dat zulks tot tevreden heid en grote dankbaarheid stemt. Het was ook een in alle opzichten prettige bazar. Geen enkele wanklank is er gehoord. Het werk, dat er ge daan moest worden, is met grote op gewektheid en volgaarne verricht. En de bezoeksters en bezoekers van de bazar hebben zich goed geamuseerd. De herinnering aan deze bazar zal dan ook een zeer prettige zijn. Met deze bazar is bewezen, dat in eendrachtige samenwerking zo niet alles, dan toch in elk geval zeer veel is te bereiken. En thans moeten wij afscheid nemen van deze bazar. We willen dat echter niet doen, alvorens we de redactie en de uitgevers van „De Schakel" nog maals onze hartelijke dank betuigd hebben voor de gastvrijheid, welke ons steeds in dit blad is verleend. Ook aan deze medewerking zullen wij steeds de meest aangename herinnering be waren. Het bazar-comité. Waterlandkerkje Ned. Herv. Kerk. in de gehouden vergadering van stemgerechtigde lidmaten op Woensdag j.l., is met algemene stemmen besloten een beroep uit te brengen op Ds. W. S. H. van Dalen te Den Haag. Zuidzande Ned. Herv. Kerk. Ds. F. J. ter Beek heeft het beroep naar Breukelen (2e p. p.) aangenomen. Nieuw bestuurslid. In de plaats van de heer Jac. Catsman, die als zodanig ontslag nam, is als bestuurslid van de Koninklijke Muziekvereniging „Veronica" alhier ge kozen de heer H. van Peenen. St. Kruis Nieuwe Ned. Herv. Kerk. Zondag j.l. is onder ^rote belang- itelling de gerestaureerde Ned. Herv. Kerk in gebruik genomen. Breskens Lestikoff. De heer Lestikoff is één van die mensen, die woekert met zijn talenten en wij vinden het prettig, hem eens van een andere zijde te kunnen be lichten. In 1943 werd de echtgenote van Lestikoff door de S.D. gevangen geno men wegens het aan onderduikers verstrekken van bonkaarten, die door stunts gestolen waren. Na veertien dagen werd zij door gebrek aan be wijs weer vrijgelaten. Lestikoff bewerkte haar notities en beschreef deze veertien zo spannende dagen, temidden van andere gevangen genomen vrouwen. Episode" heet het boek en weinig vermoedde Lestikoff toen, dat het noodlot daarna nog zou toeslaan Tezelfder tijd schreef hij een roman, „O, teedere jeugd". De ware geschie denis van een jongensleven. Het ver haal speelt ongeveer 35 jaar geleden. We raden alle jongelui tussen 14 en 20 jaar aan dit boek te lezen en niet in 't minst de ouderen. Ze zullen hun eigen jeugd herkennen en wat de jon geren betreft, ze zullen zich heerlijk amuseren met de kwajongensstreken van Lesti neen, dat mogen we niet zeggen. We menen van Hans Laheye, de hoofdpersoon in dit span nende en uitstekend geschreven boek. Wij verwijzen verder naar de voor de inwoners van Breskens verrassende aanbieding van Lestikoff. Dammen. De competitie bij de Damvereniging alhier is weer in volle gang. De stand op 1 November was als volgt: Gesp. Gew. Gel. Verl. Pnt. Afd. I. J. C. Ie Bleu 8 6 o 2 12 H. de Vlieger 8 4 1 3 9 A. Baden 83238 A. Wisse 63036 A. Hoogstad 6 o 1 5 1 W. Luteijn 00000 Afd. II. A. Jansen 64119 H. Dijkslag 44008 A. Versprille Sr. 63127 J. Versprille 82155 A. Oosterling 81163 J. Lako 00000 Afd. III. M. de Milliano 6 5 o 1 10 A. Versprille Jr. 8 5 o 3 10 T. Verduijn 63036 A. Brugge 2 1 o 1 2 P. Geelhoed 60060 Winkelsluiting. Men wordt er aan herinnerd dat de bepalingen der winkelsluitingswet vanaf 1 October luidensluitingsuur winkels 18 uur. Zaterdags 19 uur. Zondags de gehele dag gesloten. Weer per bus naar school. Door het initiatief van het voorlopig bestuur der afd. Breskens, in samenwerking met het Hoofdbestuur van Volksonderwijs, is het zeer mooie resultaat bereikt dat vanaf Maandag a.s. de schoolkinderen van Nieuwe Sluis per bus van de S.B.M. afgehaald en naar huis gebracht zullen worden. Eerlijke vinder. Door een eerlijke vinder werd een portefeuille met een inhoud van f 180,gevonden. De portefeuille met inhoud is aan mej. R. te Groede afge geven. mooie wollen japonstoffen, ook kamgaren voor klokrokken. Ruim gesorteerd inknopen, gespen, kragen, plissé's, Valenciënne-kant in verschillende breedten en kleuren, enz. Sint Nicolaas is in aantocht degene, die U zo gaarne iets uiterst moeilijk. Een origineel cadeautje te vinden voor zou schenken, dat wérkelijk bijzonder is, is OOK HIER HELPT LESTIKOFF! In 1946 verscheen EPISODE, de belevenissen van LESTIKOFF's echtgenote in het Oranjehotel na haar arrestatie in de vrouwenafdeling. LESTIKOFF bewerkte haar notities. Terzelfder tijd verscheen „O TEEDERE JEUGD", de roman van een jongens leven. Een boek als alleen LESTIKOFF kan schrijven. Momenten van dolle vreugde de eerste toneelvoorstelling op 13-jarige leeftijd Vijftig kin deren zitten tegen een entrée van 3 cent in de huiskamer gepropt Een ongelooflijk goed boek, dat U in één adem uitleest. EN NU DE VERRASSING! Beide boeken in prachtband, off. prijs: f 9,80. Voor Breskensf 5,50 franco door LESTIKOFF aan U toegestuurd met een per soonlijk schrijven. Directe toezending na ontv. postw. Stuyvesantstr. 109, Den Haag geklede wintermantels (met en zonder bont), wollen en zijden japonnen, damesrokken in grote verschei denheid, wollen blouses, meisjes- en jongenskleding, de nieuwste modellen winterhoeden Confectiemagazijn Bijkantoor van de Nutsspaarbank te Middelburg RENTEVERGOEDING TOT f 5000,— 2'A Inleggerskapitaal per i Augustus 1949: f 6.055.844,57 Reserves: f 632.420,55 Zitdagen te Breskens Woensdagavond 7-9 uur bij dhr. I. DIRKX, Van Zuijenstraat 5 GELDEN OP EERSTE HYPOTHEEK BESCHIKBAAR. Chique geklede doch ook sportieve kleine Cabaret-avond. Zaterdag j.l. gaf de personeels vereniging der N.V. Kon. Mij. „De Schelde" uit Vlissingen, voor een stamp volle zaal, een goed geslaagde cabaret avond. Deze avond werd geopend door de voorzitter van de plaatselijke per soneelsvereniging, de heer v d. Ster, waarna het orkest een paar nummertjes ten beste gaf. Het programma, bestaande uit zang, muziek en toneelstukjes, werd vlot afgewerkt De spelers vertolkten hun rollen uitstekend. Ook de conferen cier was zeer goed, hetgeen duidelijk bleek uit het daverend applaus van het publiek. In de pauze had nog een ver loting plaats. De avond werd door de heer v. d. Ster gesloten, waarna tot in de kleine uurtjes nog een gezellig dansje volgde. Biervliet Tuinbouwcursus. Maandag j.l. is men in de O. school alhier begonnen met het geven van een tuinbouwcursus. Telefonisch aangesloten onder nummer Brood- en Banketbakkerij TE KOOP: een in goede staat zijnde Te bevragen Noodpl. C 10, Breskens. TE KOOP: een groot pi m. 8 x 3,50 M. M. DE KRAKER, „Zeeuwse Bazar", Breskens, Telefoon 38. TE KOOP: Gevonden voorwerpen. Enige plakzegels van 10 cent. Inl. ter gemeente-secretarie te Groede. i muntbiljet. Inl. ter gemeente-secretarie te Schoondijke. Een paar gummielaarzen. Inl. bij J. Vermeulen, kantonnier, Oude Tol, Groede. Rijkspostspaarbank. Aan" het postkantoor Breskens en het daaronder behorende ambtsgebied werd gedurende de maand October ingelegd f 99392,68 en terugbetaald f 169915,87. Het laatste door dat kantoor uitgegeven boekje draagt het nummer 21612. 13 M. lang, 3,05 M. breed, 1,75 M. diep middeldlk, Kromhout motor 40 P. K. Te bevragen bij Anth. ROEST, Breskens in verschillende uitvoeringen. Drukkerij firma SMOOR DE HULSTER Breskens. Vismijn - Breskens Week van 24 Oct. t/m 29 Oct. 15975 kg exp. garnalen f 1,55 - f 0,43 77 binnenl. garnalen max. prijs 818 pellerij garnalen f 0,25 m. pr. 947 bot f 0,76 - f 0,41 30 schar f 0,80 - f 0,66 94 tong (groot) f 2,40 - f 1,45 391 tong (middel) f 1,64 - f 1,12 779 wijting f 0,42 - f 0,08 130 rog f 0,29 - f 0,26

De Schakel | 1949 | | pagina 3