Kanker mei acces bestreden. DE ZONDEN DER VADEREN. DE BAZAR De schakel ALGEMEEN NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR WEST ZEEUWSCH-VLAANDEREN 5e Jaargang Nummer 246 Drukkers-Uitgevers Firma SMOOR DE HULSTER - Boulevard 120 Vrijdag 30 SEPT. 1949 BRESKENS - Telefoon 27 - Giro 358296 Verschijnt iedere Vrijdag Abonnementsprijs f 1,— per kwartaal; franco per post f 1,15 Prijs der advertentiën 7 cent per m.m. bij abonnement korting Advertenties met „brieven onder nr. of bij ons te bevragen", 10 cent extra Op Zaterdag 1.1., 17 September, heeft Dr. J. Samuels in het Concertge bouw te Amsterdam zijn vijfde demon stratie voor artsen gegeven. Bij deze gelegenheid zijn 8 artsen uit Engeland en een aantal uit Frankrijk en België gekomen, benevens vele Hollandse artsen om deze demonstratie bij te wonen. De demonstratie is een succes ge worden, zoals o.a. blijkt uit de rede, die Dr. W. E. A. Taylor, 190 Queen's Gate, London, bij het einde uit naam van zijn Engelse collega hield. Hij zei, dat hetgeen hij gezien had, schitterend en verbazingwekkend was en dat hij meende te moeten zeggen, dat niet alleen de Engelse artsen, maar alle aanwezigen het met hem eens waren, dat door de ca. 50 gedemonstreerde patiënten, die aan kanker, sarcoom en de ziekte van Hodgkin, dus alle dodelijke ziekten, geleden hadden en met de methode van Samuels met succes be handeld waren, onweerlegbaar was aangetoond, dat met deze methode kanker wordt genezen, niet alleen in het eerste en tweede, maar ook in het derde stadium. Dr. Taylor zei verder, dat het vertoonde hem zo overtuigd had, dat hij met inzet van zijn persoon en zijn naam in Engeland propaganda zou maken voor deze geneeswijze, opdat de Engelse mens zo spoedig mogelijk daarvan profiteren kan. Hij twijfelde er niet aan, dat ook de 12 Engelse artsen, die de laatste cursus gevolgd hadden en waarvan een aan tal al begonnen is, deze therapie toe te passen, hem bij dit werk zullen ondersteunen. Daarna sprak één der oudste discipelen van Dr. Samuels, Dr. Gouwe uit Lutten, die zelf met deze methode onder meer een een man heeft genezen met een inoperabel gezwel in de her senen, die door de neurochirurg tever geefs was geopereerd en daarna als ongeneeslijk opgegeven. Deze patiënt, die zich al 10 jaar in een uitstekende conditie bevindt en zijn werk verricht, werd eveneens vertoond. De vergadering heeft daarna een telegram aan de Minister-President en aan de voorzitters van de Eerste en Tweede Kamer gezonden met het ver zoek, met de meeste spoed een onpartijdige commissie te benoemen, die een onderzoek instelt naar deze methode, waarvan de doeltreffendheid bij deze demonstratie overtuigend ge bleken is, om haar dan met de meeste spoed niet alleen in Nederland, maar ook daar buiten, algemeen ingang te doen vinden. De vergadering betuigde FEUILLETON door PEDLER. Onwillekeurig waren ze beiden op gestaan en stonden nu tegenover elkaar, het meisje een beetje schuw, op haar hoede, alsof ze bang was voor de ge volgen van haar bekentenis. Maar ze had niet bang behoeven te zijn. Er was een zeer zacht licht in de ogen van Lady Bridget toen ze weer sprak - een zachtheid, die al de teder heid en droefheid bevatte van een roman, die al lang dood was in de ogen van de wereld, maar die nog steeds in het geheim voortleefde in een vrouwenhart. „O, liefste," zei ze, haar stem warm door de liefde, die nooit gestorven was, „te denken, dat jij Quintins kind bent, Quins dochtertje, dat hij zo lief had." Ze trok het meisje in haar armen en kuste haar. „God zij dank, dat ik je eindelijk gevonden heb," ging ze bijna plechtig voort. „Het was je vaders haar instemming hiermee door een krachjig applaus. (Dr. Samuels had al vroeger tot de Minister van Sociale Zaken het verzoek gericht, het daar heen te leiden, dat een internationale commissie van eminente mannen tot dit doel wordt benoemd). Daarna werd Dr. Samuels door de verschillende artsen met deze geslaagde demonstratie gelukgewenst. Vertoond werden c.a. 50 patiënten, die geleden hadden aan kanker, sarcoom en de ziekte van Hodgkin. Daaronder bevonden zich 20 patiënten, die al in het derde stadium waren, dat is het stadium, waarin geen operatie of stra- lenbehandeling meer helpt. Deze patiënten hadden, toen zij zich onder behandeling stelden, al uitzaaiingen in het beenderstelsel, de lever enz. Zij Uonden met de geprolongeerde be handeling gered worden. (Zie hierover het boek „De Samuels-therapie". Weer legging van het rapport Brutel). Een relatief groot aantal patiënten werd vertoond, die aan borstkanker geleden hadden en wel 19, waarvan 9 in het tweede en 10 in het derde stadium. Hieronder bevonden zich 2, die al circa 9 jaar genezen zijn en die beiden in het derde stadium waren, toen zij zich onder behandeling stelden. Zeer bewijzend voor de doeltreffend heid van de methode was het feit, dat bij 11 patiënten, voordat zij onder be handeling kwamen, een path, anatomisch onderzoek had plaatsgevonden, dus het gezwel microscopisch was onderzocht en kanker of sarcoom was gediag- nostiseerd. Bij 5 van deze patiënten was de diagnose gesteld door de be kende patholoog-anatoom Prof. Deel man te Amsterdam. Verder werden er overtuigende Röntgenopnamen van 8 patiënten ver toond. Behalve de patiënten met borst kanker werden vertoond een aantal, dat geleden had aan maag-, endeldarm-, baarmoeder-, schildklier-, galblaas- en prostaatkanker. Er werden 3 patiënten met de ziekte van Hodgkin vertoond en zes, die aan sarcoom geleden hadden (een kwaad aardige kankersoort, die bij jongere personen voorkomt). Twaalf van de gedemonstreerde patiënten waren des tijds door hun arts en één of meer chirurgen opgegeven en hadden zich in een hopeloze toestand onder be handeling gesteld. Verder werden gedemonstreerd: twee patiënten, die van borstkanker geope reerd waren en daarna uitzaaiingen in het beenderstelsel en de lever hadden gekregen, een vrouw met maagkanker en uitzaaiingen in de lever, een jonge man met sarcoom, wiens arm was laatste verzoek aan mij om voor je te zorgen." Ze zweeg even, ze herinnerde zich gedeelten uit zijn laatste brief aan haar - een brief, die haar bereikt had nadat hij uit het leven gescheiden was. „Herinner je je het kind?" had hij geschreven. „Ze zal zonder een sou achterblijven als ik weg ben en met geen sterveling om voor haar te zor gen Wil jij uit de goedheid van dat grote hart van je - want het was altijd een groot hait, Bridget - haarde helpende hand reiken in het begin? Ik weet, dat je dat doen zult en ik ga gerust heen". En eindelijk had het toeval - of het noodlot - het plotseling voor haar mogelijk gemaakt om dat laatste ver zoek van de man, die ze had lief ge had, te vervullen. Met in haar hart een dankgebed ging Lady Bridget weer zitten en trok Herrick naast zich in een stoel. „En vertel me nu alles," zei ze. „Al wat er met je gebeurd is sedert Quin stierf. Je noemt jezelf nu Waylen, hè?" „Dat is mijn naam, ik heb er het weggenomen en die daarna uitzaai ingen kreeg, een man met een goed aardig gezwel van de hersenen, een vrouw met een baarmoederkanker met levermetastasen, een man met een endeldarmkanker, die na het openen van de buik inoperabel bleek te zijn, omdat er al uitzaaiingen in de buik en de lever waren, een vrouw met een endeldarmkanker, die na operatie reci dive kreeg, een vrouw met een kanker van de galblaas en Ieveruitzaaiïngen, waarvan de genezing door Dr. Samuels zelfs net waarschijnlijk werd geacht, omdat zij zich in het begin in een zeer slechte toestand bevond en slechts 44 kg. woog en die toch gered werd, een man, die 10 jaar geleden met een brancard was gebracht met de diag nose leverkanker en die uit het zieken huis ontslagen was om thuis te ster ven, hetgeen volgens zijn arts binnen 14 dagen zou gebeuren, bij wie de diagnose op een audere eveneens dode lijke leverziekte werd gesteld en die nu na 10 jaar in een uitstekende toestand werd vertoond, een man met een kan ker van de voorstanderklier (prostaat), die eveneens was opgegeven en niet meer lopen kon, toen hij zich onder behandeling stelde, terwijl hij nu wel gemoed en in goede conditie aan de aanwezige artsen verklaarde, dat hij zich fit en gezond voelde. Interessant is het ook, dat op deze demonstratie vier patiënten met schild klierkanker werden vertoond, die met de methode genezen zijn. Eén daarvan had alleen schildklierkanker, de tweede ook nog een borstkanker, een derde bovendien kanker in beide borsten, terwijl de vierde patiënte, die al vier jaar genezen is, een schildklier- en een baarmoederkanker had. Er zijn nog 3 van dergelijke patiënten onder behan deling, die echter nog te kort zijn be handeld om vertoond te worden. Deze kankersoort is daarom van zo groot belang, omdat men algemeen van me ning is, dat met operatie niemand ge red wordt. In één van de laatste num mers van1 het Ned. Tijdschrift voor Geneeskunde heeft de chirurg Dr. Bax, medegedeeld dat bij schildklierkanker de zekere diagnose tevens de zekere dood betekent. Het is daarom zeer be langwekkend, dat 7 van dergelijke pa- tienten onder behandeling zijn, waar van 4 vertoond werden, die met de methode genezen zijn. Eén van de meest interessante ge vallen was ongetwijfeld een patiënte, die na amputatie van de borst honder den natastaten in haar beenderstelsel had gekregen. Alleen de onderarmen en onderbenen waren vrij. Verder had zij ook nog uitzaaiingen in het buik vlies en de lever. Deze vrouw is een recht op. Ik ben Herrick Waylen ge doopt en ik kon natuurlijk niet de naam Lindris dragen." „Neen, natuurlijk niet. Maar ik wist niet, dat je een tweede naam had. Quin vertelde me alleen dat hij je Herrick genoemd had." „Waarschijnlijk had vader het zelf ook vergeten," antwoordde Herrick met een vaag glimlachje. „Hij was erg vergeetachtig in zulke dingen. Het ver wondert me, dat hij niet helemaal ver geten heeft me te laten dopen." De beide vrouwen lachten zachtjes met tedere toegevendheid over de dwaasheden van de man, die ze bei den hadden lief gehad en zo goed hadden begrepen. „Het zou net iets voor hem zijn ge weest", gaf Lady Bridget toe. „Maar ga door, vertel me alles." En Herrick vertelde haar, hoe Rex Dereham, de man met wien ze ge ëngageerd was geweest, zich terug had getrokken toen het schandaal had plaats gehad, hoe ze letterlijk zonder een cent was achter gebleven en gevoeld had, dat ze een heel nieuw leven moest jaar lang op een brancard ter behan deling gebracht, omdat de vrees bestond, dat er een z.g. spontane fractuur kon ontstaan. De Röntgenfoto's van deze vrouw werden vertoond, waarbij men kon zien, dat vooral de wervelkolom bezaaid was met metastasen. Nu, na een behandeling van meer dan IV2 jaar, vertoonde zij zich voor het auditorium van artsen, lachend en verblijd met het resultaat, dat bereikt is. Kort daarop werd een vrouw binnen gebracht, die nog maar betrekkelijk kort onder behandeling is, maar in een dergelijke hepeloze toestand kwam, dat een ieder de behandeling ontraadde en de zuster, door wie zij verpleegd werd, meende, dat zij met de meeste spoed naar huis moest worden teruggebracht, omdat zij binnen enkele dagen zou sterven. Deze vrouw verklaarde opge wekt aan de artsen, dat zij niet meer overgaf, goed at, geen pijn meer heeft en zich in een uitstekende conditie be vindt, een resultaat, dat binnen be trekkelijk korte tijd bereikt werd. Hoewel dit nu mogelijk is, zou deze patiënten veel verdriet bespaard zijn, als zij de causale therapie hadden ondergaan nog voor zij geopereerd werden. Een zeer verbazingwekkende patiënte was ook een jong meisje van 17 jaar met een sarcoom op het hoofd, dat zich uitstrekt van het voor- tot het achterhoofd en toen zij onder behande ling kwam, al op twee plaatsen in het inwendige van de schedel was inge broken. Door de vertoonde Röntgen foto's bleek overtuigend, dal in de laatste zeven maanden het gezwel niet in het minst meer was gegroeid. De barstende hoofdpdn was verdwenen en het meisje werd in een goede-conditie aan de artsen vertoond. Opvallend was de uitstekende conditie, waarin zich alle gedemonstreerde patiën ten bevonden, hetgeen door allen be vestigd werd. De verdere bijzonderheden en de gedetailleerde opsomming van de pa tiënten, die op deze demonstratie zijn vertoond, zullen later gepubliceerd worden. Alle artsen waren het er over eens, dat deze demonstratie in elk opzicht geslaagd was en men verdrong zich dan ook na de rede van Dr. Taylor en Dr. Gouwe om Dr. Samuels met zijn succes geluk te wensen. Bezoekt op Vrijdag 30 Sept. Zaterdag 1 October en Maandag 3 Oct. TE SCHOONDIJKE beginnen en daarom weg was gelopen en er in was geslaagd naar Frankrijk te komen. „Ik nam een baantje aan als reis gezelschap voor een oude dame, die daar heen ging - een erg vermoeiende, oude dame," voegde ze er glimlachend bij de herinnering, bij, „die twee kameniers en een gezelschapsjuffrouw nodig had om haar te helpen het leven door te komen. Ik vrees, dat mijn ge tuigschriften geen onderzoek zouden hebben toegelaten, want ik schreef ze zelf. Maar ik vermoed, dat de oude dame aangetrokken werd door mijn gezicht, want ze nam me ten minste direct aan. Ik verliet haar drie maan den later toen ze naar Engeland terug keerde, ging naar Parijs en kreeg daar mijn betrekking bij madame Clémentine. En ik ben sedert die tijd bij haar ge bleven." „Je zult nu niet langer bij haar be hoeven te blijven," zei Lady Bridget gedecideerd. Herrick keek haar weifelend aan. „Ik vrees van wel," antwoordde ze. „Ziet u, ik heb geen andere bekwaam

De Schakel | 1949 | | pagina 1