Fa. BATSELAERE-Bevin - Sluis Bazar te Schoondijke Extra aanbieding FR. GROOSMAN Middenstandsexamen 195 0 Garnering I Garnering Verloren: Wed. I. W. VAN DE MR-Dizc, Dorpsstraat 89, BRESKEKS MUTSAERTS KINDERWAGENS J. C. LE BLEU - Dorpsstraat 21 - Breskens Voor de Heren: Weer ontvangen: ONGEBLEEKT KATOEN Wegens verhuizing GESLOTEN. Wed. P. J. NOTEBAART, Breskens Uitstel besteding „Groene Kruis" - gfd. Breskens aanbesteden IJZENDIJKE Vaat ai Uut- ïlajuaM &cAaonmaabiüilbe£m A. Bondewel, Breskens Zil-slaapkamer 9 Merkbrandkasten 400 bossen riet straat kreeg de naam van i Novem- berstraat, het straatje tussen Kapelle- straat en Oude Kerkstraat zal ii Octoberstraat genoemd worden, terwijl de Schoolstraat tot J. H. van Dale straat wordt herdoopt. Nieuwvliet. Concert. Bij gunstig weer zal de muziek vereniging „Nut en Genoegen" a.s. Zaterdagavond concerteren in de Dorps straat. Dit is het laatste buitenconcert in dit seizoen. Schoondijke. Bazar voor de inrichting van de in aanbouw zijnde nieuwe Herv. Kerk. Verantwoording van de ingekomen geschenk zendingen. Giften welke uit de eigen ge meente zijn ontvangen: N.N. i sierkussen, i geborduurd kleedje, 3 stel pannenlappen; M. Zonnevijlle, Westhoek 16, 1 vuilblik, 1 zwabber; N.N. 1 sierkussen; A. Haak, Bilthovensti. 3, 1 sierkussen, 2 sier- kleedjes; Mej. N. Risseeuw, IJzendijke 2 sier- kleedjes; N.N. 42 stuks voor de grabbelton; Wed. J. Butler, Westhoek 14, 1 ondersprei; Dames v.d. Ginst, Willemsweg 36, 2 blauwe pannenlappen; 1 zwarte halsdoek; N.N. 1 kg. suiker, 1 pakje van Nelle thee; N.N. 2 kg. bloem; N.N. 1 wandlijstje, 1 klein wandlijstje, 1 portefeuille, 1 zakspiegeltje; N.N. 1 bonbon schaaltje; M. A. Willemsen, Willemsweg 40, 1 verzilverde siervaas, 1 verzilverde bonbon- schaal; N.N. 3 doosjes pastol tandpasta, 3 broches (voor de grabbelton); A. Gosseije, Tragel West 16, 2 knotten Scheepjeswol; Wed. Iz. Butler, Westhoek 14, 4 gehaakte gordij nen; J. de Jonge-Leenhouts, 1 knot Jaeger wol, 1 jongensrijbroek; J. C. den Hollander, 1 paar zwarte herensokken; M. Scheele, 3 stuks voor de grabbelton; Mevr. S. de Smidt-de Vlieger, 4 stuks voor de grabbelton, 1 vaasje, 1 naaimachinelamp; Iz. v.d. Walle-Huigh, 1 fotostandaard; N.N. 1 snelkoker: N.N. 3 knot ten „Gulden Vlies" wol; J. Martijn, schoen- handel, 3 paar huispantoffels; N.N. 2 pakjes Dukol thee, 2 kg. suiker; Van Lare, Dam straat, 1 alluminium koffiepot; N.N. 3 pakjes maizena; N.N. 8 knotten van 50 gr. gele wol, 5 lederen ceintuurs, 2 geruite tafellakens; Fam. Iz. Bruijnooge, 1 paar herensokken, 1 slip over, 1 paar skisokjes; Wed. A. de Brauwer- Haartsen, 3 tafelplankjes (met haakwerk), 1 onderjurkje, 1 nachtzak, 1 gehaakte loper; N.N. 1 dubbelstuk sunlight zeep, 2 kg. bloem; C. Boekhout, i paar grijze sokken; Fam. Haartsen, Dam 1 kraagje, 1 pak dukol kof fie, 2 stuks voor de grabbelton, 1 onderjurk; Fam. Heinsdijk, 1 slipover, 3 werppoppen; Mevr. van der Hooft, Willemsweg, 1 nacht zak, 1 pannenlap; J. van Luijck, 1 dames truitje; N.N. 1 paar grijze sokken, 1 pet, 2 katoenen borstrokken; M. Bruijnooge, 1 paar klompen; C. Herrebout, 2 schortjes, 1 borstelhanger, 1 wapenschild, 1 Mikke Mous; N.N. 1 bruine koekschaal; N.N. 1 couranten hanger, 2 knotten zwarte wol, 1 beeldje; N. N. 1 damesvest; Mevr. Verplanke-Wijngers, 2 gehaakte kleedjes; J. Riemes, Pr. Beatrix- straat 1 potje vet; A. P. Haartsen-Koster 1 doos met 6 vorken; H. Massilje, Pr. Beatrix- straat 1 paar gebreide wanten, 1 geborduurd kleedje, 1 sierklompje, 1 doos sigaren; N.N. 2 boeken; N.N. f 2,50; N.N. 14 gladiolen bollen; N.N. 2 gehaakte kleedjes (voor fau teuils), 30 stuks voor de grabbelton; Gez. Risseeuw, Willemsweg 2 overhemdjes, 1 kleine onderjurk; A. J. Boidin, 2 emaille pannen; R. ten Cate, 1 gehaakt kleedje, 1 kruikje eau de cologne; M. Verstraaten, Dam 11 lijstjes, 3 kleinigheidjes; J. C. v.d. Velde, 1 mooie blik ken doos; Mevr. L. Boeije-v.d. Plas, 1 presen teerblaadje; J. Martijn, schoenhandel, 1 lijstje, 1 schemerlamp, 2 sierkannetjes, 1 gebreide onderjurk, 2 sierkleedjes, 1 groot sierkleed; N.N. 1 knot zwarte wol, 1 knot grijze wol, 1 spel, 1 lichtblauw damast tafellaken; Wed* Joris 10 stuks voor de grabbelton, 1 bonbon mandje, 1 pijpenrek, 1 siervaasje, 2 lijstjes, 4 kleedjes, 2 gehaakte afnemers; A. A. Joris 1 jampot, 1 bakje met 6 onderleggers, 2 was handjes, 1 kleedje; J. van Lare-Risseeuw, 1 doosje met 6 lepeltjes (Zilmeta); Fam. Scho penhauer, 1 haardketeltje, 1 sigarettendoos, 1 schilderijtje; Gez. Leenhouts, Willemsweg, 1 theezeefje; M. Marinisse, 1 eierstel; N.N. 2 pakken koffie (i/2 pondï; S. v.d. Pias-Ribbe, 1 botervlootje; J. van Male-de Zeeuw, 6 eier- warmers, 1 kinderjurkje; N.N. 1 stukje baby- zeep, 2 klossen garen; N.N. 5 knotten zwarte wol. Demonstratie. Onder auspiciën van de werk tuigencommissie in West Zeeuwsch- Vlaanderen is Dinsdagmiddag op de hofstede van de heer L. Cammaert alhier een demonstratie gegeven met landbouwwerktuigen achter kleine tractoren. De belangstelling was niet bijzonder groot. Ook de weersomstandigheden waren eigenlijk te goed om een en ander op de juiste waarde te kunnen schatten. Wanneer de grond nat is, zou men wellicht een ander aspect hebben ge kregen. De kooplust was, mede in ver band met de devaluatie van de gulden niet groot. De belangstelling ging dan ook meer uit naar de verschillende typen van tractoren, waarvan een grote verscheidenheid aanwezig was. Oostburg. Winkelweek. Zaterdag was het de laatste dag van de Oostburgse Winkelweek. Er werd door de plaatselijke Wielerclub een wielerwedstrijd gehouden aan de Zuidzandsestraat voor ingezetenen van Oostburg. In de categorie van 1830 jaar won Iz. Bertou voor O. Barra. Daarna volgde de groep van 3050 jaar gewonnen door F. de Koning voor Iz. Verplanke. Tot slot de groep boven 50 jaar wat grote hilariteit onder het talrijke publiek teweeg bracht, door C. Roets voor L. Mathijs gewonnen. De organisatie heeft beslist eer van hun werk behaald. 's Avonds concerteerden de muziek verenigingen van Oostburg en Schoon dijke nogmaals samen op het Ledel- plein. Er is muziek gegeven van de bovenste plank en er was zeer veel belangstelling. Tot slot van deze schitterend ge slaagde winkelweek werd gedanst aan de Tol. Nieuwe directeur. Daar de tegenwoordige directeur» der Oostburgse muziekvereniging, de heef J. Gosseije, de wens te kennen heeft gegeven weer werkend lid te willen worden, is tot directeur benoemd de heer J. Meijer uit Sas van Gent, die deze benoeming bij wijze van proef voor zes maanden heeft aangenomen. Een nieuwe kerk. Wederom is er in Oostburg een nieuw kerkgebouw gereed gekomen. Aan de Oudestad is n.l. gebouwd de nieuwe Gereformeerde kerk. Het is een ruim kerkgebouw geworden, plaats bie dend aan 236 bezoekers. Het interieur maakt een frisse, doch stemmige in druk. De muren zijn geheel in wit op getrokken, terwijl het plafond in eiken is gehouden. In de kerk staan 14 eiken banken met klapzittingen, waarvoor nog enkele rijen stoelen. De preekstoel is geheel eiken. Onder de kerk is een kelder, waarin de ketel voor de centrale verwarming. Niet alleen zijn langs de wanden gene ratoren aangebracht, doch tevens lopen verwarmingsbuizen onder de voeten- banken. Een fraai, nieuw pijporgel is even eens geplaatst. Donderdag (dus gister avond) is de kerk plechtig in gebruik genomen. Aan deze dienst werd mede werking verleend door de Chr. Zang vereniging, onder leiding van de heer J. de Feijter. Ds. A. A. Oostenbrink, de vroegere predikant, heeft een histo risch overzicht gegeven, terwijl de pre- dicatie werd verricht door de nieuwe predikant ds. J. B. van Mechelen, die het beroep naar Oostburg heeft aan genomen en Zondag a.s. zijn intrede zal doen. Breskens. Lestikoff. Voor een stampvolle zaal trad Woensdagavond alhier in het Vereni gingsgebouw op, de heer Lestikofïf in een aantal experimenten „uit een andere wereld." Dat het gebodene zeer in de smaak van het publiek viel, bleek uit het uitbundig gelach in de zaal. Het was een succesvolle avond waar voor de heer Lestikoff aan het einde een daverend applaus in ontvangst mocht nemen. Gevonden voorwerpen. 1 manchester vest. Inlichtingen ter gemeente-secretarie te Schoondijke. PREDIKBEURTEN. Zondag 25 Sept. Aardenburg, 10,30 uur, Ds. Blom Breskens, 10 uur, de heer de Haan, Nispen 6,30 uur, cand. van den Ende afscheid Groede, 9,30 uur, Ds. Boere Nieuwesluis, 2,30 uur, samenkomst Nieuwvliet, 9 uur, Ds. Schopenhauer Collecte Kerkherstel Schoondijke, 10,30 uur, Ds. Schopenhauer Hoofdplaat, 10 uur, Ds. Winckel Biervliet, 10 uur, Ds. Wiebosch Waterlandkerkje, 2 uur, Ds. Boere St. Kruis, 8,45 uur, Ds. Blom Doopsgez. Gem. Aardenburg 10,15 uur, Ds. Nolthenius Ev. Luth. Gemeente Groede, 10,30 uur, Da. Stol Geref. Kerk Breskens Clubgebouw voorm. fabriek Van Melle. Geen opgaaf ontvangen Chr. Evang. Gemeente Breskens, 9,30 uur, Ds. Praas Nieuwvliet, 10 uur, Ds. Enter Retranchement, 2 uur, Ds. Enter Cadzand, 6,30 uur, Ds. Enter Vismijn - Breskens Week van II Sept. t/m 17 Sept. 14726 kg exp. garnalen f 1,37 - f 0,77 367 pellerij garnalen max. prijs 115 binnenl. garnalen max. prijs 1493 bot f l,oi - f 0,12 57 schar f 0,65 - f 0,40 15 schol f 0,42 - f 0,37 219 tong (groot) f 2,40 - f 1,20 1241 tong (middel) f 1,46 - f 0,61 451 tong (klein) f 0,69 - f 0,48 17 wijting f 0,13 4 f°g f 0,26 3 kabeljauw f 0,53 DE LESSEN voor bovenstaand examen vangen aan op Woensdag 28 September a.s., des avonds om 7 uur. Nadere inlichtingen bij DAMES Nu het winterseizoen aanstaande is, hebben wij voor U een geheel nieuwe collectie garnering voorradig, o.a. knopen, gespen, ceintuurs, kragen, plissé's, enz., enz. Telefoon 52 Demi Saisons vanaf f 44,50 Regenjassen vanaf f 17,95 Pracht pantalons, diverse dessins f 19,25 Petten in de meest verschillende soorten. Jongens Plusfourbroeken vanaf f 10,95 Jongens korte broeken Jongens bruine velvet broeken de nieuwste Dameswintermantels Wollen Damesjurken Alleraardigste Najaarsjurken vanaf f 18,95 Zware zijden Damesjurken Wij hebben weer een pracht aanbieding in voor U in de breedten 175 en 195 cm. Komt U eens zien. een VULPEN (Parker). Tegen beloning terug te bezorgen bij Iz. VERDUIJN, Boulevard 14, Breskens is onze zaak vanaf Zaterdag 24 tot en met Vrijdagavond 30 Sep tember Firma M. DE KRAKER, „Zeeuwse Bazar", Breskens. Noodplan O 3 Telefoon 37 ten bate van de Ned. Hervormde Kerk. Zie strooibiljetten Bloemen verzenden door heel Nederland van winkelpand voor de heer J. J. DE MEESTER te Breskens, tot Vrijdag 30 September a.s., op dezelfde tijd en plaets. I. J. DE GROOTE, Architect. Het bestuur zal het definitief herstel van haar Wijkgebouw aan de Langeweg. Bestek verkrijgbaar bij de heer M. P. MEEUSEN, Dorpsstraat 89, voor alle ambachtslieden, die lid zijn van het „Groene Kruis". AANWIJS op Maandag 26 Sept., des avonds 5 uur, ter plaatse. Het bestuur W. CARELS, Voorzitter. M. P. MEEUSEN, Secretaris. Old Finish Huiskamer dressoir, schuiftafel, 2 fauteuils, 4 stoelen voor f 375,-- Clubstellen f 290,-- Spiraalmatrassen f 35,-- Stalen slaapkamers f 127,50 Kamer-garnituur f 169,50 De nieuwste modellen vanaf 80,-- Woninginrichting IV ALLES FRANCO HUIS HENNEN EN EENDEN. Alle rassen hennen 3*/2 mnd. f 4.50, 4^ mnd. f 5.- en 5*/2 mnd. f 5.50; N.H. Blauwe 5 mnd. f 5.50, gekr. ras 5 mnd. f 5.-; W. Legh. br. '48 f 3.50; Khaki Campb. eenden 5 mnd. 3.50; Witte Ind. loopeend, 5 mnd., f 4.50 p. st. Pluitnveebedrijf „SUMATRA," Veenendaal. Alleenstaand heer vraagt voor direct liefst te Breskens. Brieven onder nr. 2450 bureau v. d. blad. TE KOOP van liquiderende vereniging Brieven onder nr. 245, bureau v/d blad. te koop bij J. RISSEEUW—Verplanke, Groede-Kruisdijk.

De Schakel | 1949 | | pagina 3