Modevakschool Breskens firma SCHIPPERS i NAUTA Schitterend geslaagde mnziekiubileumfeesten te Breslens. A Groot BAL 1. Een Huis met Schuur en Tuin, I Een Huis met Schuur en Tuin, 3. Een Huis met Schuur, Garage en Tuin, 4. Een perceel Bouwterrein, 3. Een perceel Bouwterrein, Geëmailleerde Deurplaatjes knip- en naailessen avondcursussen Dit is goed en goedkoop A. DE KRUIJTER, BRESKENS ff il bij Mej. M. LEENHOUTS, Wl I A Straatweg, GROEDE met orgel en danstent van W. EKKEBUS en P. BOOGAARD. Het 50-jarig jubileumfeest der Bres- kense muziekvereniging „Uit het Volk - Voor het Volk" behoort weer tot het verleden, doch is een waar succes ge worden. Vrijdagavond werden de feestelijk heden geopend met een concert door de muziekver. „E.M.M." uit Maasdijk, na vooraf een muzikale rondwandeling door de gemeente gemaakt te hebben, tesamen met de jubilerende vereniging. Voor de aanvang van het concert sprak de voorzitter van ,,Uit het Volk - Voor het Volk/' de heer I. de Hullu, een openingswoord, waarbij hij speciaal de Westlandse vrienden, die bij de inge- zetenen waren ondergebracht, welkom heette» Bij deze openingsplechtigheid werden de heren J. F. Ie Bleu Sr., die bij de oprichting bestuurslid was en T. van Veen, destijds vaandeldrager en nu nog steeds bode, benoemd tot ere leden, welke benoeming gepaard ging met een kleine surprise. De heer De Hullu werd bij monde van de voor' zitter van „E.M.M," de heer Middel burg, in verband met het jubileum zijner vereniging en mede voor de gulle ont vangst ook nu weer in Breskens onder vonden, een zilveren lauwerkransje aan geboden om dit strdks aan het nieuwe vaandel te bevestigen. Ook de plaatse lijke winkeliersvereniging bood de jubi lerende muziekvereniging bloemen aan. Dat onze vrienden uit het Westland de kunst verstaan om muziek te maken is op deze avond wel zeer duidelijk gebleken en de directeur en muzikanten viel dan ook na ieder gespeeld num mer een daverend applaus ten deel. Als dank werd de vereniging dan ook een herinneringsmedaille aangeboden, waar na des avonds nog een gezellig samen zijn van beide verenigingen in hotej Valk plaats vond, waarbij door de burgemeester en vele anderen het woord werd gevoerd. Zaterdagmiddag werden de feestelijk heden begonnen met het onthullen van het wapen van Breskens, aangebracht boven een poort tussen twee woningen in de nieuwe woonwijk achter de oude begraafplaats, waarbij de burgemeester het woord voerde en hij de voorzitter der jubilerende vereniging verzocht het wapen te willen onthullen. Hierna wer den door de plaatselijke duivenvereni- ging pl m. 1000 duiven opgelaten en had vervolgens een wedstrijd plaats in langzaam rijden op gewone fietsen, die door dhr. R. v. Quekelberghe Jr. werd gewonnen Onder de tonen van een vrolijke mars werd hierna naar de boot gemarcheerd ter verwelkoming van de bekende Middelburgse gymnastiekver. „Achilles" met de Signaalafdeling. Na aankomst ging het in optocht naar het gemeentehuis, waar de bestu ren werden ontvangen door het ge meentebestuur van Breskens en waar het woord voerden burgemeester Eek hout, de voorzitter van „Uit het Volk - Voor het Volk" en de heer Bal, leider van „Achilles". Na afloop werd een rondgang door de gemeente gemaakt en volgde op het Spuiplein het optreden van de gymnastiekvereniging, wat een schitterend succes werd, getuige het da verend applaus der duizenden toeschou wers. Hierna volgde een concert door de muziekvereniging uit Groede, die later met de Signaalafdeling samen op schitterende wijze de taptoe uitvoerden. Tot slot van deze dag volgde het op treden van de populaire radio-conferen cier Daan Hooykaas, wiens optreden zeer in de smaak van het publiek viel. Zondagmiddag volgde dan het festival, waaraan deelgenomen werd door de muziekgezelschappen uit Groede, Nieuw- vliet, Schoondijke en Watervliet. Na dat de diverse besturen op het ge meentehuis officieel werden verwelkomd, waarbij vele sprekers het woord voer den en evenals de vorige dag een glaasje wijn werd rondgediend, werd een muzikale rondgang gemaakt door de gemeente. Hierna werd op de mu ziektent geconcerteerd door bovenge noemde verenigingen, waarbij Breskens het slotconcert gaf. De muziekliefheb bers hebben volop kunnen genieten, daar het gebodene op zeer hoog peil stond. Aan iedere deelnemende vereniging werd een herinneringsmedaille aange= L boden. Ook deze dag was weer schit terend geslaagd. Zo brak de Maandag aan, waarvan de verwachting niet zo groot was, daar het programma slechts vermeldde ver loting, muzikale rondgang, enz., enz. Doch wij kunnen vanaf deze plaats met een gerust hart neerschrijven dat het één van de mooiste feestavonden is geworden. De eerste verrassing was reeds het brengen van een serenade aan de heren van het Vaandelcomité, n.l. H. de Boer, die het erelidmaat schap werd aangeboden, Jac. Maas en N. C. Valk. Hierna werd terug naar het clublokaal gemarcheerd waar een 16-tal jongelieden, voorstellende de muziekvereniging van vóór vijftig jaar, zich achter de muziek zou scharen. En dit nu bleek de grootste verras sing te zijn, zowel voor "het bestuur van „Uit het Volk - Voor het Volk," dat de feesten organiseerde, als voor het publiek. Het was in één woord af en men kreeg de indruk, toen de jonge lieden stonden opgesteld, of het ver leden was weergekeerd, zowel wat kledij als de wijze van muziekmaken betrof. Na een vrolijke rondgang der beide verenigingen van na en vóór vijftig jaar, werd door laatstgenoemde op de muziektent geconcerteerd, waarbij ze na ieder nummer een daverend ap plaus in ontvangst te nemen kregen en het zeer talrijke publiek het uitbul- derde van de lach. De directeur van dit corps kreeg dan ook, als beloning, een gebakken lauwerkrans in ontvangst te nemen. Ook had hij speciaal een feestlied gedicht, wat door het gehele corps werd gezongen en hetgeen wij hieronder laten volgen: Hulde-lied. WijzeJarig Jetje. Uit het Volk en Voor den Volke - Leeft reeds vijftig jaren lang, En ondanks die vele jaren Is het nog voor niemand bang. •Iedere burger leeft toch mee Met dit gouden jubilé. v In die vijftig lange jaren Klommen wij steeds hoger op, Tot wij zelfs nog enkle jaren Ons' bevonden aan de kop, Kwamen zelfs in deze strijd D'eerste in Uitmuntendheid. D'oorlog gooide ons gezelschap In de grootste armoe neer, Maar het Westland bracht ons uitkomst En u ziet, wij zijn er weer. Al zijn wij ook nu nog klein, Toch reeds mogen wij er zijn. En de burgerij van Breskens Bleef niet enkel maar publiek, Toonde trots heel offervaardig Eén te zijn met het muziek, Heeft het weer in glans gezet Met een vaandel en een pet. En als oude muzikanten Kwamen wij nog even hier, Maar het zal weer tijd gaan worden Voor een heerlijk glaasje bier, En al komt dat niet te pas, 't Is voor reekning van de kas. Daarom bij het afscheid nemen Wensen wij uit ieders naam Dat de toekomst moge brengen Grote groei en bloei tezaam. Wij zijn hierin Breskens' tolk Lang leev' „Uit en Voor het Volk". Vermeldenswaardig is zeer zeker dat vier jongelieden uit naburige gemeen ten, n.l. de heren J. Bouwens en Jac. Heule uit Nieuwvliet en de Gebr. R. en C. Verschoore uit Groede, die goed muzikant zijn, hun medewerking hier aan verleenden door ook gecostumeerd mee te doen. Hierna volgde de verlo ting, na afloop waarvan de heer De Hullu, als voorzitter der jubilerende vereniging, werd gehuldigd, daarbij toe gesproken door de directeur, de heer J. C. Ie Bleu, die gewaagde van het vele wat de heer De Hullu gedurende reeds 49 jaren als werkend lid en later ook als voorzitter voor de vereniging heeft gedaan en waarbij hij hem als blijyend aandenken, namens het bestuur en werkende leden, een fraai schilder stuk aanbood. Ook de vice-voorzitter sprak hierop nog woorden van dank tot de heer De Hullu voor de prettige wijze van samenwerking in het bestuur en bood hem een herinneringsmedaille aan, terwijl hij ook nog woorden van dank richtte tot de directeur, die na de bevrijding spontaan bereid werd gevonden de muziek weer op gang te helpen. Ook hij kreeg de herinnerings medaille in ontvangst te nemen, be stemd voor het nieuwe vaandel. Tot slot volgde hierna het optreden van Pierre Leenhouts uit Oostburg, die als mondharmonica-virtuoos en imitator zeer veel succes oogstte. De muziekvereniging „Uit het Volk - Voor het Volk" kan op een schitterend geslaagd feest terugzien, bijgewoond door duizenden mensen en waarbij iedere dag de feestvreugde duurde tot in de kleine uurtjes. Bij de gehouden verloting vielen de prijzen op onderstaande nummers 560 - 246 - 61 - 358 - 577 - 588 424 - 978. De tevens ter gelegenheid van dit feest georganiseerde Winkelweek door de Winkeliersvereniging „Ons Belang" is een groot succes geworden. Examens Smeden, enz. Voor het examen vakbekwaamheid smeden, machineherstel en reparatie te Amsterdam gehouden, slaagden o.a. de heren P. J. Cruson te Nieuwvliet en H. Cijsouw te Groede. Gevonden voorwerpen. i portemonnaie. Inl. ter gemeente-secretarie te Schoondijke. Een Vulpen. Inl. bij de Wachtm. Koole, Breskens. PREDIKBEURTEN Zondag 4 Sept. Aardenburg, 10,30 uur, Ds. Blom Breskens, 10 uur, Ds. G. Verdoes Kleijn Collecte wederopbouw 6,30 uur, Ds. Winckel Groede, 9,30 uur, Ds. Boere Nieuwesluis, 2,30 uur, samenkomst Nieuwvliet, 9 uur, Ds. Schopenhauer Collecte Noodlijdende Kerken en Personen Schoondijke, 10,30 uur, Ds. Schopenhauer Hoofdplaat, 10,30 uur, Ds. Winckel Collecte restauratie Kerk Biervliet, 10 uur, Ds. Wiebosch Waterlandkerkje, 9 uur, Ds. Winckel Collecte voor de Kerkvoogdij St. Kruis, 8,45 uur, Ds. Blom Doopsgez. Gem. Aardenburg Aardenburg, geen dienst Ev. Luth. Gemeente Groede, 10 uur, Da. Stol Geref. Kerk Breskens 10 uur, Ds. van der Meulen, Aardenburg 2,30 uur, Ds. van der Meulen Bediening H. Avondmaal Clubgebouw voorm. fabriek Van Melle. Chr. Evang. Gemeente Breskens, 9,30 uur, de heer Geene Nieuwvliet, 10 uur, Ds. Praas Retranchement, 2 uur, Ds. Praas Cadzand, 6,30 uur, Ds. Praas 45 nieuwe textielpunten Per 1 September zijn geldig verklaart van de textielkaart VA 905 de bonnen gemerkt „U één punt", „V één punt", „U vijf punten", „V vijf punten", „U reserve" ter waarde van 10 punten en „V reserve" ter waarde van 15 punten. FILMN1EUWS Bio Onderneming Luxembourg ver toond vanaf Vrijdag de film „Leven in de Brouwerij" met George Formby, de grote Engelse komiek. Deze film die een kostelijke aaneen schakeling van de meest dwaze grappen is, zal elke bezoeker doen schaterlachen, en om zijn zorgen eens te doen ver geten is deze film het probate middel. George Formby met zijn onafscheidelijke banjo zal eens een beetje leven in de brouwerij brengen en maken dat de muren schudden van het lachen. Wij twijfelen er niet aan of deze film zal in deze vacantietijd een enorme belangstelling trekken. Vismijn - Breskens Week van 21 Aug. t/m 27 Aug. 9902 kg exp. garnalen f 1,06 - f 0,78 53° pellerij garnalen max. prijs 142 binnenl. garnalen max. prijs 3284 bot f 0,28 - f 0,09 385 schar f 0,60 - f 0,29 182 schol f 0,60 - f 0,36 [8o tong (groot) f 2,45 - f 1,30 988 tong (middel) f 1,- f 0,49 575 tong (klein) f 0,68 - f 0,30 16 rog f 0,37 - f 0,22 ADVERTENTIES Dorpsstraat 67 BRESKENS TE KOOP een wit driehoek Buiskachel en 2 electr. Kookplaten met leiding. I. VERGOUWE, Molenwater 41, Breskens Dorpsstraat 146 Op 5, 6 en 7 Sept. a s. beginnen de weer. Nieuwe leerlingen kunnen zich vanaf heden opgeven. Ingaande 1 October a.s. zullen ook gegeven worden van 79 uur. Dames, leer In korte tijd zelf Uw kleding maken Het Is Uw voordeel Vraagt Inlichtingen, het verplicht U tot niets. J. JANSEN-VERHAGE Hoofdlerares 20 pond Stoofperen f i, io pond Handappelen f i, 6 pond Tomaten f i, 2 pond 'Druiven f i, 2 grote Meloenen f i, Enz., enz. N.B. Stoofperen prima voor de Weck. Groenten- en Fruithandel 2e Zandstraat Telefoon 134 jp op Zaterdag 3 en flf Maandag 5 Sept. a.s. PRIMA HENNEN met volle 8 dagen garantie. Alle rassen 10 wk. f 4.75, 12 wk. f 5.25, 14 wk. f 5.75, 5 -ttind. f 6.25, 5I/2 mnd. f 6.50. Hoenderpark, Bosrand 9a, Ede. Ten overstaan van Notaris J. MIJS te Oostburg, zal op Donderdag 15 September 1949, des nam. 19 uur, in het caté van de heer DE VUIJST, Markt, Oostburg, ten verzoeke van de erven van de heer G. A. J. ZONNEVIJLLE in één zitting publiek worden verkocht: Nieuwstraat 33 te Oostburg, kad. Sectie B, nr. 2055, groot 3.04 A. verhuurd aan Mej. Wed. Risseeuw voor f 22,50 per maand. Nieuwstraat 31 te Oostburg kad. Sectie B, nr. 2357, groot 1.46 A. Dit perceel is vrij van huur. aan de Bredestraat 5 te Oostburg, kad. Sectie B, nrs. 1949 en 1950, samen groot 15.46 A., ged. verhuurd aan Mej. Wed/Lagendijk voor f 5,25 per week en ged. verhuurd aan P. Daansen Wzn. voor f 32,50 per jaar. aan de Zandstraat te Oostburg, kad. Sectie A, nr. 1003, groot 66 cA. Dit perceel is vrij van huur. te Zuidzande, kad. Sectie A, nr. 1611, groot 6.87 A. Dit perceel is vrij van huur. Aanvaarding onder gestanddoening van de lopende huur, bij betaling koop penningen 1 maand na toewijzing. Lasten voor rekening kopers vanaf dag van toewijzing. Bijdrage in de oorlogsschade gaat over op koper. Koper van perceel 3 moet boven de koopsom opleggen f 1824,81 (bijdrage in de oorlogsschade) plus rente. Meerdere inlichtingen ten kantore van voorn. Notaris. kunnen geleverd worden door Firma SMOOR DE HULSTER, Breskens.

De Schakel | 1949 | | pagina 3