LAKENKATOEN Batselaere - Bevin V0ETBALWEDSTRI1DEN Ie BRESKENS Nederl. Middenstands Spaarbank MOERLAND's Boek-, Kantoorboek- en Papierhandel, P. VAN OOTEGHEM Firma SLUIS Telefoon 52 LUIDSPREKER gen iets goeds tot stand te brengen. Laten we dit trachten, ieder op eigen manier. En dat U met Uw schrijven veel goeds kunt bereiken, mijnheer de Redacteur, daaraan twijfelt wel nie mand. Nietwaar een goede, opbou wende critiek en welgemeende raad gevingen zijn altijd van harte welkom en gewaardeerd. Met dank voor de verleende plaats ruimte, J. C. Everaars. Groede, 6 Augustus 1949. BURGERLIJKE STAND. Gemeente GROEDE over de maand Juli. -GEBOORTEN 13, Sara Paulina en Paulina Sara, d. van A. C. den Beer en M. J. de Fouw. 19, Christiaan Cor- nelis, z. van C. A. Overdulve en C.T. de Graaf. HUWELIJKEN 14, J. Frelier, wedn. van E. Datthijn, 44 j. en J. M. de Hulster, wed. van P. J. Dierx, 49 j. OVERLIJDEN 22, J. de Vlieger, 85 j., wedn. van E. Schaap. INGEKOMEN 1, I. G. Nelisse, wed. van A. Beeke, van Schoondijke naar Krabbendijk O 202. 15, D. Haak, van Engeland, naar Pr. Marijkeplein A 348. 28, J. M. Robijn, van Nieuwvliet, naar O 219. VERTROKKEN 5, A. A. van Lare en gezin, naar Oostburg, Jacob Cats- park 20. 6, D. C. Koster en gezin, naar Breskens, Boulevard 43. 8, J. P. Wille en gezin, naar Nieuwvliet, Pr. Wilhelminastraat 3. 21, J. de Jonge en gezin, naar Breskens, Burgemeester Gerritsenstraat 15. 22, C. van der Lin den, naar Cadzand, O 8. Gemeente BRESKENS over de maand Juli l949. GEBOREN 4, Jacob Arie, z. van Izaak J. de Jonge en van Naatje Narijs; 8, Cathelina Naria Pieternella, °d. van Pieter Vergouwe, overleden en van Naria E de Baare; 9, Carolina, d. van Ary van der Ster en van Josina J. Bogaarts; 18, Elizabeth Naatje, d. van Dingenis Schouten en van Levina J. den Hollander. HUWELIJKEN: 14, Pieter C. Verpoor ten, oud 23 j. en Elizabeth N. Basting, oud 21 j., beiden wonende te Breskens; 21, Pieter J. Ritico, oud 45 j., wonende te Schoondijke en Naria P. de Winde, oud 47 j., wonende te Breskens, wed. van Pieter M. Nelieste. OVERLEDEN; 5, Berend J. van Soest, oud 40 j., wonende te Breskens, over leden te Oostburg; 11, Joost Lijk, oud 87 j„ wonende te Breskens, wedn, van Neeltje Hilleman. 1NGEKONEN: 1, Johannes W. H. Hellendoorn van Vlissingen naar Voge lenzang 26; 1, Gerritje Geelhoed van Terneuzen naar Noodplan K 6; 6 Da vid C. Koster en gezin van Groede naar Boulevard 43; 7, Naria T. Haart- sen-Pieters van Schoondijke naar le Zandstraat 27; 12, Johannes P. de Smit van Sluis naar Haven Westzijde 6; 18, Pieter D. van der ^Verf en gezin van St. Jansteen naar Noodplan E 4; 19, David PKotvis en gezin van Oostburg naar Dorpsstraat 67; 21, Jannis de Jonge en gezin van Groede naar Burg. Ger ritsenstraat 5; 21, Jean C. P. Loonen en echtgen. van Breda naar Dorpsstraat 69; 22, Pieter N. Ringelberg van Ter- neuzen naar Ph. van Kleefstraat 38; 23, Johanna N. N. Verschelling-Man- neke van Goes naar Dorpsstraat 69; 27, Wilhelmus H. Thiermann van Krui- ningen naar Dorpsstraat 74; 27, Pieter J. Riteco van Schoondijke naar Ph. van Kleefstraat 39; 28, Cornelia D. Groene- wege echtgen. v. de Neester van Zie- rikzee naar Noodplan D 17; 27, Mari- nus P. Ph. van Endhoven van Axel naar Dorpsstraat 74; 29, Narie A. G. de Badts van Oudenbosch naar O 51. VERTROKKEN: 5, Cornelia N. Koet sier-Versprille van Noodplan D 11 naar Bandoeng (Indonesië). 6, Jacomina H. van de„Sande van Vogelenzang 18 naar Oostkapelle 12, Johannis H. Hanse van Dorpsstraat 74 naar Vlissingen. 14, Francina N. Blokland-Gazan van le Zandstraat 1 naar Vlissingen. 15, Pieter A. van Hanegem en echtgen. van Scheldestraat 8 naar Vlissingen. 19, Evert Boom en echtgen. van Dorpsstraat 35 naar Sluis. 23, Gijsbertus P. H van Beusekom van Dorpsstraat 74 naar Ter- Vliegende Djongos Het aantal employé's der K.L.N. in Batavia telt 3800 man, waaronder vele Indonesische krachten. Tot het vliegend personeel behoren o.m. 90 vliegers, 22 stewardessen, waaronder ook enkele Indonesische stewardessen, bovendien 9 stewards en een vliegende djongos (een Indonesische steward). Ook aan de ver zorging aan boord van de vliegtuigen wordt zeer veel aandacht besteed. Zelfs op de kortste trajecten maakt men ken nis met „mes en vork". De luchtvaart in Indonesië, een land dat zich door zijn geografische structuur bijzonder hiervoor leent, gaat een grote toekomst tegemoet, niet alleen voor het bestuur van dit enorme gebied, het economisch herstel, of het toerisme, dat langzamerhand weer op hang komt, maar voor het gehele land in al zijn levensgebieden. Vereenvoudiging voorschriften vervoer varkens in grensgebied De Ondervoorzitter van het Bedrijf schap voor Vee en Vlees, heeft be sloten met ingang van 8 Augustus het vervoer van biggen (varkens met een levend gewicht van 50 kg. of minder) in het grensgebied voorlopig vrij te laten. Het vervoer behoeft derhalve niet meer gedekt te zijn door een ge- leidebiljet. Tevens is bepaald, dat het vervoer van varkens van elk gewicht tot in of vanuit het grensgebied voor lopig niet meer langs een doorlaatpost behoeft te geschieden. Bij een eventuele opleving van de smokkelhandel in biggen en varkens dient men er rekening mede te hou den, dat de oude voorschriften weder om in werking zullen treden. De voorschriften voor het grensge bied wat betreft het verantwoorden van biggen en varkens in het vee boekje, het vervoerverbod gedurende de nachturen in het grensgebied en tweede gebied, alsmede de voorschrif ten betreffende het verhandelen en vervoeren van fok- en mestvarkens met een levend gewicht van meer dan 50 kg. blijven ongewijzigd van kracht. PREDIKBEURTEN Zondag 14 Aug. Aardenburg, 10,30 uur, Ds. Blom Breskens, 10 uur, de heer P. de Visser 6,30 uur, Ds. Schopenhauer Groede, 9,30 uur, Ds. Boere Nieuwesluis, 2,30 uur, samenkomst Nieuwvliet, 2 uur, Ds. Boere Schoondijke, 10,30 uur, hulppred. Bouwen, IJ zend ij ke Hoofdplaat, 10 uur, Ds. Winckel Collecte restauratie Kerk Biervliet, 10 uur, Ds. Wiebosch Bediening H. Doop Collecte Kerkherstel Waterlandkerkje, 2 uur, Ds. Winckel Collecte voor de Kerkvoogdij St. Kruis, 8,45 uur, Ds. Blom' Zuidzande, 10 uur, de heer I. Verduijn Doopsgez. Gem. Aardenburg Aardenburg, geen dienst. Ev. Luth. Gemeente Groede, 10 uur, Da. Stol Geref. Kerk Breskens 10,30 uur, Ds. Sikkel, Amsterdam 4 uur, Ds. Sikkel Clubgebouw voorm. fabriek Van Melle. Chr. Evang. Gemeente Breskens, 9,30 uur, stud. Hamers Nieuwvliet, 10 uur, de heer Cappon Retranchement, 2 uur, de heer Cappon Cadzand, 6,30 uur, stud. Hamers Plaatselijk Nieuws Groede Stranddrukte Door de wel zeer gunstige weers omstandigheden was het Zaterdag en Zondag j.l. aan het strand en bij het hertenkamp bijzonder druk en gezellig. Men hoorde er niet alleen Zeeuwsch praten, maar er waren ook veel Franse, Belgische en Brabantse bezoekers. Aan het hertenkamp stond zelfs een auto uit Florida geparkeerd. Wel een bewijs, dat Groede, als bescheiden badplaats, steeds meer gaat meetellen. Het is dan ook niet te verwonderen, dat de wei nige hotels, welke Groede bezit, in de onmogelijkheid verkeren, aan alle aan vragen om logeerruimte te voldoen. Geen wonder, dat diegenen die nu een of meer kamers in de hotels hebben, ook reeds voor het volgende jaar be spreken. Daarom is het jammer, dat het kampeercentrum „Duinoord", door zijn nog weinige bekendheid, het veel minder druk heeft. Verwacht mag ech ter worden dat, na wat propaganda, ook „Duinoord" het volgende jaar vele trekkers en badgasten zal herbergen. Al met al ziet het er voor Groede als badplaats niet gek uit. AMSTERDAM Herengracht 580 Ter kennis van belanghebbenden wordt gebracht, dat de periodieke verificatie van spaarboekjes en spaardeposito's van ons Agentschap BRESKENS zal plaats hebben op Woensdag 17 Augustus a.s., ten kantore van het Agentschap, Spuiplein 15 van 10-12 en van 1-3 uur, alwaar de boekjes en depositobewijzen dienen te worden ingeleverd. DE DIRECTIE. De Encyclopaedic voor iedereen f 8,90 Reynold's Flyer f 4,90 Reynold's Baby f 6,90 Reynold's inkfpatroon f 1,50 Merkvulpennen. Plaatsing nieuwe gouden pen ter vervanging van oude, wordt direct uitgevoerd. Papierwaren en gros SCHOONDIJKE Telefoon 45 ZONDAG 14 AUGUSTUS a.s. Breskens Junioren Schoondijke Junioren Breskens 3 Schoondijke 2 Breskens 2 Schoondijke 1 Toegang 50 en 15 cent Aanvang 1 uur. KUNSTHANDEL ftiColaL „ONDER DE LUIFEL" Dorpsstraat 50 - BRESKENS SCHILDERIJEN - AQUARELLEN en PASTELS RESTAUREREN en INLIJSTEN Geslaagd. Bij de op 4 Aug. te Amsterdam gehouden examens slaagde voor Engels L. O. de heer J. C. Haartsen, hoofd der O. L. School, alhier. Nieuwvliet Concert De mondharmonicavereniging „Vios" van Cadzand gaf Zondag j.l. een con cert bij „Eldorado" in de duinen. Dit op verzoek van de V. V. V. Hiervoor bestond goede -belangstelling. Op reis. De leden van de afd. Nieuwvliet van de A. N. L. B. maakten Zaterdag een uitstapje naar Tilburg, waar het dierenpark werd bezocht! Retranchement Voetbal De Zaterdag j.l. ter gelegenheid van de kermis gespeelde voetbalwedstrijd tussen Retranchement I en Oostburg II eindigde in gelijk spel 44. Oostburg Wederopbouw. Er wordt ook hier hard gewerkt aan de wederopbouw van de gemeente. De nieuwe winkelstraat, die al gedeel telijk voor het verkeer is opengesteld, heeft de naam van Burchtstraat ge kregen. Voorts zijn twee bakkerszaken in aanbouw en is een aanvang gemaakt met de graafwerkzaamheden voor de 6 nieuwe winkelpanden. Ook de bouw van de Geref. Kerk vordert goed, ter wijl met de bouw van de Ned. Herv. Kerk mag worden begonnen. Wielersportvereniging. In de gehouden vergadering van de wielersportvereniging „Oostburg" is besloten om ter gelegenheid van de winkelweek in September, een wieler wedstrijd voor ingezetenen van Oost burg te organiseren in 3 categorieën, n.l. van 18 t/m 30 jaar, van 31 t/m 50 jaar en van 51 jaar en ouder. Breskens. Muziekfeest. De muziekfeesten, welke op Vrijdag 26, Zaterdag 27, Zondag 28 en Maan dag 29 Augustus in onze gemeente zullen plaats hebben, ter'gelegenheid van het 50-jarig 'jubileum der muziek vereniging „Uit het Volk - Voor het Volk," beloven een groot succes te worden. Zo is reeds van onderstaande verenigingen bericht ontvangen dat zij hun medewerking hieraan zullen ver lenen De Westlandse muziekvereniging uit Maasdijk; „Achilles" uit Middelburg met de Signaal-afdeling en Gymnastiek vereniging (100 leden); de muziekver. uit Groede, Nieuwvliet, Schoondijke, en Watervliet (B.) Ook zal optreden de bekende Radio conferencier Daan Hooykaas. Verder zijn er verschillende ^attrac- Telefonisch aangesloten "1 AA onder nummer Melk- en Zuivelhandel Havenstraat 8 - BRESKENS In aansluiting op de advertentie op de achterpagina van dit blad, delen wij U mede, dat het Is aangekomen en dus ZATERDAG 13 AUG. 1949 met de verkoop wordt begonnen. TE KOOP een MET VERSTERKER. D. DE SMIT, Ph.v.Kleefstr. 31, Breskens ties, terwijl de Winkeliersvereniging „Ons Belang" een winkelweek zal or ganiseren van 25 t/m 31 Augustus. (Zie voor programma de raambiljet ten, Winkelierskrant en „De Schakel" volgende week). Lijk opgevist. Juist bij het afdrukken van ons blad vernamen wij dat zojuist de „Breskens 28" Schipper van Haneghem Is binnen gekomen met het lijk van een vrouw persoon In badpak, welke dreef In de Deurloo. Vermoedelijk heeft men te doen met het lijk van de Engelse dame, die enige dagen geleden voor Vlissingen Is verdronken. Middenstandsexamens. Bij het gehouden Middenstands examen te Bergen op Zoom slaagden o.m.: mej. E. Raes en de heren A. Matla en Ch. Aers te Oostburg; mej. A. Buijck te Waterlandkerkje en de heren C. Verstraete te IJzendijke en P. Pyfferoen te Eede. Gevonden voorwerpen. 1 zakmes. Inlichtingen ter gemeente secretarie te Schoondijke. Vismijn - Breskens Week van 30 Juli t/m 6 Augustus 3295 kg exp. garnalen f 0,85 - f 2,95 1482 bot f O, [O - f 0,54 64 schol (middel) f 0,41 - f o, 59 264 tong (groot) f 1,10 - f 2,10 777 tong (middel) f 1,- f 0,56 872 tong (kléin) f 0,25 - f 0,89 3 tarbot f i,io - f 1,90

De Schakel | 1949 | | pagina 3