Fa. BATSELAERE-Bevin - Sluis VERSPRILLE's Klelinpgazijn Consumptie-tent Tractor aanhangwagen CONCERT telling Ooft- en Tui en Stempels grijze Klokrokken, in licht en donker Marine blauwe Plissé rokken Heren zijden Polohemden Khaki Werkhemden prima Lakenkaioen Vandaag viert Prinses Irene haar tiende verjaardag. gesloten Gek LEENHOUTS, BRESKENS Wegens vacantie gesloten A. Bondewel, Breskens fijn gesneden kaas E. VAN OPDURP ZAKATLAS van Nederland Werk- en bedrijfskleding Wed. H. BONDEWEL, Breskens Gevonden Kinderwagen, 7 pk. Benzinemotor een TANDEM het 70-jarig bestaan der school te vie ren en het geheel van dorlogsgeweld t herstelde gebouw en de vernieuwde schoolmeubelen in gebruik te nemen. Ds. M. N. Schrale, als voorzitter van de schoolvereniging, gaf een historisch overzicht van ontstaan en werkwijze gedurende de eerste 50 jaren. De heer I. P. Anthonisse, oud-schoolhoofd, die bijna 25 jaar zijn krachten aan het onderwijs te Sluis had gegeven, memo reerde verschillende gebeurtenissen tot zijn afscheid in 1944. De heer J. P. J. Wage, wethouder van Sluis, feliciteerde namens het gemeentebestuur. Namens de oudervereniging deed de heer J. de Bruijne zijn gelukwensen vergezeld gaan van een electrische wandklok, de harte wens van het hoofd der school èn van de schoolkinderen, die met een harte lijk applaus van hun blijdschap getuig den. Verder waren nog aanwezig de heer K. Pels, schoolarts te Terneuzen met echtgenote, de heer P. F. van Hootegem, gemeentesecretaris van Sluis en de heer W. J. Bruijnooge, archi tect te Schoondijke, onder wiens lei ding herstel en vernieuwing hadden plaats gevonden. Niettegenstaande de warmte werd de avond verder ge vuld met zang, voordrachten en de vertoning van een amateursfilmpje door de heer J. de Feijter te Sluis ge zellig doorgebracht. Ned. Herv. Kerk. De werkzaamheden aan de nieuwe Ned. Herv. Kerk vorderen goed. Men is Vrijdag j.l. zo ver gekomen, dat het gebouw onder de kap is gegaan Al wegen ook de laatste loodjes het zwaarst, toch ligt het in het vooruit zicht binnen niet al te lange tijd weer in de eigen kerk te kunnen samen komen. Biervliet. Supportersvereniging. De Biervlietse renners zullen nu in het vervolg steun ontvangen van hun supportersvereniging In een druk be zochte vergadering werd hiertoe be sloten. Er zal getracht worden hen met goed materiaal aan de start te doen verschijnen en in staat te stel len goede resultaten te behalen in de verschillende courses. Fiets vernield. De heer K. uit Terneuzen plaat ste zijn rijwiel tegen een stoep bij de in aanbouw zijnde woningwetwoningen. Toen echter een uit de richting Pyra- mide komende goederentram passeerde, werd zijn rijwiel gegrepen en totaal vernield. Botsing. De heer J. V. die met zijn auto een zijweg wilde inslaan werd door een met zand geladen vrachtauto aan gereden. De bestuurders kwamen met de schrik vrij, doch de wagens liepen enige schade op. Breskens. Vergadering Volksonderwijs. Vrijdag 29 Juli werd in het Ver enigingsgebouw een vergadering ge houden, bijeengeroepen door de Burge meester dezer gemeente, teneinde te komen tot definitieve stichting van een afdeling van Volksonderwijs. Reeds geruime tijd geleden was op de Ouderavond der O.L.S. na een propaganda-redevoering van dhr. P. Vermeulen, voorzitter der Kring „Land van Cadzand" van Volksonderwijs daar toe besloten. Op die avond gaven zich reeds een 70-tal der aanwezigen op als lid. Daar door gebrek aan verdere acti viteit deze zaak dreigde te verlopen, is bovengenoemd initiatief ten zeerste toe te juichen. Uit de vergadering bleken een zevental personen bereid een voor lopig bestuur te vormen, om de werk zaamheden te verrichten, die nodig zijn, om tot een definitieve vereniging te komen. In dit voorlopig bestuur zullen als voorzitter, secretaris en penning meester zitting hebben de herenF. Koster, P. Roth en I. de Hulster. Een dezer dagen zal dus degenen, die zich indertijd als lid opgegeven hebben, een kwitantie aangeboden worden voor de contributie over dit jaar. Het oprichten van een afdeling Breskens der ver- eniging Volksonderwijs is zeer zeker nodig. Dit toch is „de" vereniging, die onze openbare school helpt en steunt. De voorstanders dezer school mogen dus wel bedenken, dat zij door het lidmaatschap dezer vereniging hun steentje bijdragen voor een bij uitstek goed doel. Moge de vereniging dus Telefoon 52 DE VEEL GEVRAAGDE en hebben wij weer voor U in voorraad. Prijzen reeds vanaf f 11,50. met korte mouwen en WACHTEND in 175 cm. en 195 cm. breed. GEEF ONS HIEROP NU REEDS UW BESTELLING velen in haar gelederen verzamelen, om het devies der vereniging Onverdeeld naar de openbare school te helpen ver wezenlijken. Winkeliersvergadering. Dinsdagavond had alhier in het Verenigingsgebouw een vergadering plaats van de winkeliersvereniging „Ons Belang". De voorzitter sprak zijn vreugde uit over het feit, dat reeds pl.m. 92 pCt. van de plaatselijke winkeliers bij de vereniging zijn aangesloten, doch drukte zijn spijt uit dat de opkomst voor deze vergadering zo gering was. De notulen der vorige vergadering werden onver anderd goedgekeurd. Hierna kwam het punt organisatie winkelweek „Wibres" aan de orde. De voorzitter gaf een uiteenzetting van de organisatie van deze winkelweek, te houden eind Augustus, volgens het idee van het bestuur, waarbij hij zei deze te moeten beschouwen als een repetitie voor de grote winkelweek tijdens de St. Nicolaasdagen. Het moet zo zijn, dat alle aangesloten winkeliers mee kunnen doen, ongeacht hun étalage en men moet trachten zoveel mogelijk mensen van buiten de gemeente te trekken, b.v. door een étalage-wedstrijd, waarbij fouten moeten worden opge spoord, alsmede door bij aankoop van een bepaald bedrag nummers te ver strekken, waarop waardevolle prijzen kunnen vallen. Voor de organisatie van een en ander werd een commissie be noemd bestaande uit de heren: Crince, Luchtmeijer, A. Verduijn, Hovestadt en Roth. Het ligt in de bedoeling de winkel week te houden van 25 t/m 31 Aug., de week dus die samenvalt met het 50-jarig bestaan der plaatselijke mu ziekvereniging. Bij de rondvraag ont spon zich een levendige discussie over de verschillende mogelijkheden waarbij de vergadering zijn vertrouwen uit sprak in het bestuur. Muziekjubileum. Aangezien op 29 Aug. a.s. de muziekvereniging „Uit het Volk - Voor het Volk" alhier haar 50-jarig bestaan zal herdenken, is men druk doende met voorbereidingen te treffen om dit feit enigszins op feestelijke wijze te vieren en wel op Vrijdag 26, Zater dag 27 en Zondag 28 Aug. Zo zijn reeds toezeggingen om te komen con certeren op één van bovengenoemde dagen, ontvangen van verschillende muziekcorpsen, w.o. Maasdijk, Water vliet (B.) en diverse corpsen uit de naburige gemeenten, terwijl ook de Signaalafd. en Gymnastiekvereniging Achilles" uit Middelburg haar mede werking zal verlenen. Verder zal op Zaterdagavond 27 Aug. de bekende Radio-conferencier Daan Hooykaas in de openlucht voor het publiek optre den. Ook de pas weer opgerichte winkeliersvereniging „Ons Belang" zal die week van zich doen spreken door het organiseren van een winkelweek. Nadere bijzonderheden zullen nog wor den bekend gemaakt. Een geslaagde reis. De leden der Reisvereniging „Uut in Thuus" maakten Zondag en Maan dag per touringcar een tocht door de Ardennen, waarbij overnacht werd in Han sur Lesse. Het is een schitterend geslaagde reis geworden, waaraan allen met genoegen zullen terugdenken. Concert. Blijkens een advertentie elders in dit blad, zal de muziekvereniging „Uit het Volk Voor het Volk" al hier Zaterdagavond een concert geven op het Spuiplein. Bij deze gelegenheid zullen de nieuwe uniformpetten in ge bruik worden genomen. Geslaagd. De heer J. Robijn, onderwijzer aan de Openb. Lagere School alhier, slaagde Dinsdag te Rotterdam voor het examen Hoofdacte L. O. Benoeming tijdelijk onderwijzer. In de plaats van de heer Van Male, die in militaire dienst most, is tot tijdelijk onderwijzer aan de O. L. School alhier benoemd de heer Fremouw te IJzendijke. Simultaan-Schaakwedstrijd. Vorige week Dinsdag werd in het Verenigingsgebouw een simultaan- schaakwedstrijd z.g. entournement ge speeld door de heren I. Risseeuw Brakman en Burgemeester Vermet, beiden uit Zuidzande, tegen 3 spelers uit Groede, 1 uit Zuidzande, 1 uit Middelburg en 7 uit Breskens. Het was een zware partij voor de simultaan- spelers, doch desondanks wisten ze te winnen met 93. Gewonnen werd door de heren Woudstra Jr., Middelburg, Smits, Breskens, terwijl remise speelden de heren Bakker, Zuidzande en Hove stadt, Breskens. Verder werd op deze avond bekend gemaakt dat de Bres- kense Schaakclub zich aansluit bij de Z.S.B. en dat nieuwe leden altijd wel kom zijn. Vismijn - Breskens Week van 24 Juli t/m 30 Juli 155 kg pellerij garnalen max. prijs 130 binnenl. garnalen max. prijs 7512 exp. garnalen f o,8i - f 2,17 1366 bot f 0,10 - f 0,31 485 schar f 0,09 - f 0,39 1034 schol (middel) f 0,14-f 0,41 719 schol (klein) f 0,09 - f 0,25 323 tong (groot) f 1,10 - f 1,85 485 tong (middel) f 0,20 - f 0,56 1987 tong (klein) f o, 10 - f 0,56 7 tarbot f 1,10 ADVERTENTIES Wegens overplaatsing van machines, enz. naar ons nieuw bedrijf Is de zaak vanaf Maandag 8 tot en met 22 Aug. van 8 tot en met 13 Augustus BRESKENS te geven door de Muziekvereniging .,Uit het Volk Voor het Volk" te BRESKENS op Zaterdag 6 Augustus a.s., om 7,30 uur, op de muziektent. Inmaakpotten Inmaakglazen Inmaakketels Ringen, beugels, enz. Weer als vóór de oorlog Bij Ph. van Kleefstr 52 BRESKENS Prima Hennen en Eenden, alle rassen Hennen 9 wk. f 4.3 mnd. f 4.50, 31/2 maand f 4.75, 4 mnd. f 5.5 mnd. f 5.50. N. H. Blauwe 5 mnd. f 5. W. Legh. br. '48 f 3.75. Khaki Campb. Een den br. '48 f 2.75, id. 3 mnd. f 3.50. Jonge Ganzen 3 mnd. f 5.4 mnd. f 6.p. st. Hoenderbedrijf „Sumatra" Veenendaal Fa. SMOOR DE HULSTER, Breskens. de beste kwaliteit Ook weer Beddetijk een GOUDEN RING, gemerkt J.j. B. 23-3-24. Terug te bekomen tegen kosten dezer advertentie, Hullustraat 19 te Breskens. te Oostburg Inschrijvingen voor het plaatsen van een consumptie-tent op het tentoonstellings terrein te Oostburg op 10, 11 en 12 September gelieve men In te dienen bij het secretariaat M. MAAS te Biervliet. Vergat U nog Uw Inschrijvingsformulier voor fruit, bloemen of groenten in te zenden Doe het dan vlug, gaarne vóór 15 Augustus. Werkt illen mee om een goed beeld te krijgen, waartoe West Zeeuwsch-Vlaanderen In staat Is. Namens het Bestuur: M. MAAS, Secretaris. TE KOOP; z.g.a.n. J.HEIJBOER, 3eZandstr Breskens TE KOOP In goede staat zijnde Te bevragen aan het bureau van dit blad. TE KOOP: In goede staat, met nieuwe banden. Te bevragen aan het bureau van dit blad. te koop. Dubbel lucht, vier nieuwe en drie 60% banden, oplooprem, f1200. DE WILDE, tel. 15, Zuidzande. kunnen geleverd worden door Firma SMOOR DE HULSTER, Breskens.

De Schakel | 1949 | | pagina 3