Voor de jongens overzee Jim, de zoon van jongens een zekere keus gegund bij het zoeken van een penvriendin, maar ook de belangen van de meisjes wer den niet uit het oog verloren in de werkwijze van de club, welke er op gebaseerd is, personen van gelijk ge loof, leeftijd en ontwikkeling tot el kaar te brengen. Duizenden meisjes vonden op deze wijze een penvriend in de tropen en betuigen ons hiervoor steeds hun dank; duizenden militairen kijken hoopvol als de facteur komt en weten dikwijls niet hoe de Club Ne derland-Overzee te prijzen voor haar werk. Dit geeft ons de moed een speciale oproep tot de Nederlandse meisjes te richten zich op te geven voor deze correspondentie. Laat de jongens in Indië mee genieten van de Hollandse zomer, met Uw vacantie en Uw ge noegens. Stel ons in de gelegenheid om wat vlugger te voldoen aan de vele aanvragen uit de tropen om cor respondentie met een meisje uit het Vaderland. Toon Uw medeleven, ga ook cor responderen meisjes! Het adres is: Club „Nederland-Overzee," postbus 11, Bussum. Wijze Waar de blanke top der duinen Waar de palmen wuivend ruisen, Onder felle tropenzon. Waar een massa jonge kerels, Aan hun zware taak begon. Vragen zij U in 't vaderland Reikt ons toch de vriendenhand. Werkt U mee, zeg nu niet nee, Voor de jongens overzee In de afgelegen rimboe, Doen Uw jongens ook hun plicht. Denkend aan het verre Holland, Aan elk welbekend gezicht. En U hier in Nederland Voelt U dit of staat ge aan de kant, Neen, U werkt vol geestdrift mee, Voor de jongens overzee Daarom sturen wij steeds brieven, Met het nieuws van huis en haard, Om de jongens te gerieven, Is ons vele offers waard. Helpt U ons een handje mee, Steunt de club „Nederland overzee" 't Is voor de jongens overzee, Voor de jongens overzee A. W. ter Horst. De jeugd doet aan sport. Belangstelling voor schoolathletiek. Het klinkt alles zo eenvoudig. Er zullen athletiekwedstrijden worden gehouden voor de schooljeugd. Maar slechts insiders weten wat er aan een dergelijke organisatie vastzit. Wellicht krijgen ook anderen een idee van dit werk, wanneer men zich even realiseert, dat aan zo'n wedstrijd enkele honderden jongens en meisjes deelnamen, dat alles vlot en zonder haperen verliep en dat er presta ties werden geleverd, die een belofte inhou den voor de toekomst. Dat was het resultaat van de schoolathletiekwedstrijden, Zaterdag in Oostburg gehouden. Prachtig zomerweer, een goede sintelbaan, een mooie springbak, tijdig in orde gemaakt als onderdeel van het nieuwe sportterrein en een enthousiaste jeugd. Er was slechts één teleurstelling, n.l. het feit, dat nog teveel scholen schitterden door afwezigheid, maar wij zijn overtuigd, dat het nut van deze edele sport voor de school jeugd, ook zal doordringen tot die onderwij zers, die thans hun leerlingen verstek lieten gaan. Het gaat er immers niet om, door wel, dat je me nog niet eens gekust hebt?" Hij bukte zich werktuigelijk om haar te kussen en trok zich toen plotseling terug. „Ik denk, dat ik tracht me aan de nieuwe stand van zaken te wennen," zei hij. „De nieuwe stand van zaken?" her haalde ie nieuwsgierig. „Wat bedoel ie?" „Ik bedoel - ik zal er aan moeten wennen om je niet meer te kussen". „Maar - maar waarom?" Hij aarzelde. Verdriet en een zekere koppige vastberadenheid streden in zijn ogen en mond om de voorrang. „Ik vind het lam om het te moeten zeggen - maar we kunnen nu toch niet meer samen trouwen, vindt je zelf wel?" Ze keek hem stom verbaasd aan „En ik dacht altijd dat je erg rijk was," antwoordde ze. „Niet dat ik er iets om zou geven hoor liefste, als je het niet was," voegde ze er haastig bij, bang dat ze hem gekwetst of een verkeerde indruk gegeven had I welke school de meeste punten worden be haald, het gaat uitsluitend om de sportieve ontspanning voor de jeugd, het onderlinge contact. Het deed zo prettig aan de aanmoe digingen te horen van de jongens en meisjes, wanneer er strijd werd geleverd en de win naar of winnares werd spontaan toegejuicht door allen. Hier werd opvoedkunde gede monstreerd. De einduitslag was: i. Openbare school, Oostburg 34.5 p.; 2. Openbare school, Groede 18.5 p.; 3. Openbare school, Cadzand 14 p i,na loting); 4. Christelijke school, Oostburg 14 p. (na loting); 5. Openbare school, Waterlandkerkje, 11 p.; 6. Openbare school, Zuidzande 9 p.; 7. Openbare school, Aardenburg 5 p.; 8. Openbare school, Re- tranchement, 2 p. Totaal 108 punten. Zwemmen is de beste voorzorg tegen verdrinken. SCHELDESTROOM. DUIVENSPORT. Duivenver. „Strijd in Vrede" te Groede. Uitslag prijsvlucht Dourdan op Zondag 24 Juli 1949. Jonge duiven. Los 6.15 u. Aank. ie duif 11 u. 36 min. 38 sec., snelh. 1044 m. per min. 1 J. v. d. Wege O 1. 2, 18 Joh. v. d. Wege. 3, 4, 14 W. Fenijn Zn. 5 J. de Roeck. 6, 7, 8, 10, 12, 16, 20, 21, 23, 24 en ieotferduif A. v. Gijs. 9, 13, 15 I. Vermeulen. 11, 17 J. v. Haneghem. 19 Jac. Ras. 22 J. v. Acker. Idem oude duiven. Aank. ie duif ii u. 49 min. 33 sec., snelh. 999 m. per min. 1 A. Faas. 2 Iz. Maas. 3, 7 Joz. v. d. Wege. 4 G. Dusardeijn. 5, 6, 8 J. de Krijger. 9, 16, 24 H. v. d. Hemel. 10 C. de Poorter. 11 I. de Jonge. 12 W. Ekkebus. 13, 25 Jac. Ras. 14 D. Morel. 15 A. v. Gijs. 17 Ch. de Poor ter. 18, 23 I. Vermeulen. 19 Jan Ras. 20, 21 A. Verstrate. 22 J. v. Haneghem. 26 W. Fenijn Zn. 27 en ie overduif J. de Roeck. Schoondijkse Concours-Verzendingsbond. Uitslag Algemene vlucht Dourdan op Zon dag 24 Juli 1949. Los 6.15 u. Jonge duiven. Aank. ie duif 11 u. 26 min. 48 sec., snelh. 1040 m. per min. 1, 20, 33 P. Groosman SI. 2, 14, 17 J. Maas Br- 3> 5» 6> 7, 27, 31 W. Fenijn Br. 4, 8, 24 L. v. d. Wege Br. 9, 25 J. Faas Br. 10 G. Boekhout Br. 11 A. Bondewel Br. 12 A. d. Baedts SI. 13 J. Risseeuw Br. 15 Ld. Jonge A. Br. 16, 26 A. v Gijs Br. 18 J. Buize Br. 19, 29 P. Buize Br. 21 J. Notebaart Br. 22 P. v. d. Walle Br. 23 E. Pieters Br. 28 P. Cornelis Sch. 30 A. Boekhout Br. 32 A. Ver meulen Br. 34 J. v. d. Broecke Br. ie over duif M. Quaars Br. Duivenmaatschappijen „Eerste de Beste" te Schoondijke en „Vrije Vlucht" te Sasput. Uitslag prijsvlucht Dourdan op Zondag 24 Juli 1949. Oude duiven. Los 6.15 u. Aank. ie duif 11 u. 48 min. 32 sec., snelh. 997 m. p. min. 1, 26 P. Blaakman. 2, 15 Th. Stijaert. 3 Ch. d. Poorter. 4 M. Goedhals. 5, 30 J. Seen. 6, 10 A. Sijnesael. 7 G. d. Wever. 8 O. d. Leijzer. 9, 21 Th. Vermeulen. 11, 20 J. v. d. Broecke. 12 H. Veldhoen. 13 A. Filebert. 14 A. d. Reu. 16 P. Huigh. 17 F. Ocké. 18 B. Pijcke. 19 S. Tallie. 22, 24, 31 W, d. Rie. 23 Gebr. Wever. 25, 27 A. Neijsen. 28 J. Stijaert. 29 J. Dhondt. ie overduif P. d. Hullu. Idem jonge duiven. Aank. ie duif 12 u. 1 min. 5 sec., snelh. 973 m. per min. 1, 7 Th. Stijaert. 2 A. Filebert. 3, io, 11 A. v. d. Heuvel. 4 H. Stijaert. 5 P. Cornelis. 6, 12 E. Minaert. 8 C. d. Jonge. 9 Ch. d. Poor ter 3. 12, 18 A. Neijsen. 14 H. Veldhoen. 15 A. d. Coninck. 16 Th. Vermeulen. 17 W. d. Zwart, ie overduif O. d. Leijzer. Duiven-Mij. „Nog Sneller" te Breskens. Uitslag prijsvlucht Dourdan op Zondag 24 Juli 1949. Jonge duiven. Los 6.15 u. Aank. ie duif 11 u. 42 mih. 53 sec., snelh. 1031 m. per min. 1, 8, 11 J. Maas. 2, 3 en ie overduif W. Fenijn. 4, 15 J. Faas. 5 G. Boekhout. 6 A. Bondewel. 7 J. Risseeuw. 9, 14 E. Pieters. 10 I. d. Jonge A. 12 A. Quaars. 13, 17 P. Buijze. 16 L. Stofberg. Idem oude duiven. Aank. ie duif 11 u. 45 min. 28 sec., snelh. 1045 m. per min. 1 A. Bondewel. 2, 4, 6 J. Risseeuw. 3 G. v. Grol. 5 L. d. Meester. 7 A. Quaars. 8 G. Pleijte. 9 J. v. d. Broeke. van haar bedoeling. En toen hij bleef zwijgen ging ze wat schuchter voort: „Komt dat er iets op aan - of we niet rijk zijn? Kan het jou veel sche len, Rex? Ik kan zo zuinig zijn en ik zou leren koken - Montie zou me in het begin wel helpen er mee". „Dat is het niet. Het is hier geen kwestie van geld". Hij sprak scherp, een scherpte geboren uit het feit, dat hetgeen hij op het punt stond te doen hem zo tegen de borst stuitte. Geen fatsoenlijk man vindt het prettig om door de omstandigheden genoodzaakt te worden iets lelijks te doen - al was het alleen maar om geen andere reden, dan dat het zijn zelfrespect hindert om te weten, dat hij de moed niet heeft om anders te handelen. „Als het dan geen geldkwestie is, wat is het dan wel?" vroeg het meisje langzaam. „Ik begrijp er niets van". Voor het eerst bekroop haar een ver killende angst, een voorgevoel van ze wist niet wat. (Wordt vervolgd). NIEUWE BONNEN. Geldig van 31 Juli t/m 13 Aug. 1949. Elk der volgende bonnen geeft recht op het kopen van Voedingsmiddelenkaarten 909. 241 Vlees (A, B en D) 100 gr. vlees; 242 Vlees (A, B) 300 gr. vlees243 Vlees (D) 100 gr. vlees. 244 Algemeen (A, B en D) 250 gr. rijst. 246 Algemeen (A, B) 200 gr. kaas of 250 gr. korstl. kaas; 254 Algemeen (D) 100 gr. kaas of t25 gr. korstl. kaas. (De letters achter de bonnummers geven de kaarten aan, waarop de be treffende bonnen voorkomen). BONKAARTEN ZA, ZB, ZC, ZD, ZE, MD, MF, MH 908. (bijzondere arbeid, a.s. moeders en zieken). Geldig zijn de bonnen, gemerkt met de letter T. De bonnen 224, 225, 228, 229, 230, 231, 233, 235, 236, 237, 238 en 239 Algemeen van de bonkaarten voor voe dingsmiddelen 905 kunnen vernietigd worden. FILMNIEUWS Zaterdag 30 Juli wordt te Breskens en Zondag 31 Juli te Sluis vertoond de groots opgezette en spannende film „San Antonio" met de populaire film ster Errol Flynn. Een film waarin naast liefde en romantiek, de sensatie de hoofdtoon voert. Een film met Errol Flynn belooft altijd wat goeds en in deze film is hij bijzonder op dreef zo dat de spanning er tot de laatste meter in blijft en voor de liefhebbers van een goede sensatiefilm is dit dan ook d e film. Plaatselijk Nieuws Nieuwvliet Concerten. Blijkens een advertentie in dit num mer zal de plaatselijke muziekvereni ging „Nut en Genoegen" a.s. Zondag avond concerteren in de Dorpsstraat. Naar we vernemen organiseert de vereniging „V.V.V. Nieuwvliet" op Zondag 7 Augustus nabij het zeebad „Eldorado" een uitvoering, te geven door de bekende mondharmonicavereni ging „Vios" uit Cadzand. Bij gunstig weer zal hiervoor ongetwijfeld belang stelling bestaan, daar „Vios" voor menigeen nog een goede bekende is. Oostburg. Overgangsexamen Chr. U.L.O. School. Onvoorwaardelijk bevorderd van de le naar de 2e klasse: Jans Dees te Aardenburg; Riek van den Heuvel, Cocky Verdouw, Finus Cijsouw, Jo van der Lijke, Dirk Nico- lai. Kees van de Sande en Dick Spoor te Breskens; Els de Bruijne, Nelly de Feijter, Elly de Smidt en izak de Bruijne te Cadzand; Suus Dieleman en Herman de Sutter te Oostburg; Gilles van der Slikke en Simon Vastenhout te Schoon dijke; Bram du Fossé te Sluis en Teeuw de Hullu te Zuidzande. Voorwaardelijk bevorderd 2; afgewezen 2. Onvoorwaardelijk bevorderd naar de 3e klasse: Azeline de Witte en Mark de Bokx te Breskens; Mien de Jonge te Groede; Loes Cauwels, Ina Contant, Riet Fondse en Ko Vercouteren te Oostburg; Jopy Quist en Iny Ramondt te Schoondijke. Voorwaardelijk bevor derd 2; afgewezen 1. Onvoorwaardelijk bevorderd naar de 4e klasse: Rina Leenhouts, Piet Leen- houts. Karei Riemens en Piet Riemens te Aardenburg; Henk van de Sande te Breskens; Suus Lucieer en Hans de Meester te Groede; Mien Vinke te Hoofdplaat; Jo van Bortel, Corry Quist, Ko de Koeijer en Rinus Vastenhout te Schoondijke; Julien du Fossé te Sluis en Jan Haak te IJzendijke Voorwaar delijk bevorderd 1herexamen 1afge wezen 1 Hervatting lessen. Evenals vroeger, bestaat ook thans weer de gelegenheid om zich te bekwamen voor typist, kantoortypist, dictaattypist, enz., terwijl men een speciale cursus kan volgen in etalage- of reclameschrifti Dit onderwijs wordt sedert 1920 in deze gemeente'gegeven door de heer M. A. Aalbregtse, leraar M. O. schoonschrijven en stenografieën steeds met veel succes, daar tot nu toe geen afgewezen candidaten voor kwamen. 62. De arme man wordt woest, ja dol! Hij rukt de haren uit zijn bol! „Politie!" brult hij, „Help me toch! Dat mormel ruïneert me nog!" Jim vlucht in allerijl op straat, Maar de politie is paraat! Ja, Jim, nu zal 't niet lang meer duren, Of 't is gedaan met al je kuren! Daa Wa; Zijn Jim Huf Die „Pa; 'k 2 Retranchement. Da jeugd op stap. Vrijdag maakten de leerlingen van de laagste klassen der O. L. Schbol alhier een uitstapje per S.B.M.-bus naar Knokke. Het was die dag nu eens niet lezen, schrijven, rekenen, taal, maar zee, strand, boulevard, speeltuin, ijs, limonade, wafels en snoep. Het was een gezellige dag. Gezond wonen. Momenteel wonen alhier pl.m. 650 zielen w.o. 99 personen van 65 jaar en ouder. Breskens. Propaganda-demonstratie. Op Zaterdag 23 Juli j.l. heeft de afd. Zeeland van de K.N.P.V. alhier een propaganda-demonstratie van politie honden gehouden met het doel om ook te Breskens tot oprichting van een dresseervereniging te komen. Deze demonstratie, welke plaats vond op een weide van de Wed. Manneke aan de Langeweg, trok mede door het mooie weer veel belangstelling. Nadat de secretaris van de afd. Zeeland, de heer P. Romijn uit Goes een welkomstwoord en een korte inlei ding had gehouden waarin hij er op wees dat er geen bijzondere gaven voor nodig waren om een hond af te richten doch alleen liefde en begrip voor het dier, werd overgegaan tot het afwerken van het, aan afwisseling rijke programma. Aan deze demonstratie werd deel ge nomen door 4 honden n.l. „Castor" en „Milton" uit Bergen op Zoom, door „Mica" uit Souburg en door „Castor" uit Breskens. Nadat enkele personen uit .het pu bliek wat kleine veorwerpen hadden verloren of verborgen, werden de hon den opgezet om deze weer op te zoe ken, hetgeen zij op keurige wijze volbrachten. Daarna werd het K.N.P.V. keurings programma afgewerkt met uitzondering van het waterwerk. Zo zagen wij dan het nut om een hond goed te laten volgen zowel links als rechts naar gelang de noodzaak, zoals verkeer enz., het springen over een haag en een schutting, het weigeren van voedsel door vreemden, het aan vallen en tot staan brengen van een vluchtende boef, het transport van deze persoon naar een politiebureau, het verdedigen van zijn baas en diens bezittingen. Er vond nog een roofoverval plaats waarna de hond „Mica" uit Souburg eerst het geroofde en daarna de rover opspeurde. „Castor" uit Breskens, welke niet aan alle oefeningen deelnam liet nog een aardig staaltje van zijn kunnen zien door de „slangenloop" perfect uit te voeren. Het was een mooie en leerzame middag en alle honden hebben de hun opgedragen taak tot in de puntjes volbracht en het was te zien dat het voor deze dieren geen kwelling was, maar dat zij de opdrachten met plezier vervulden. De pakwerker ofwel „de boef", de heer Hoveijn uit Vlissingen had het niet gemakkelijk deze middag en menig zweetdruppeltje is dan ook door hem gelaten. De terrein-leiding was in uitstekende ham Berj N de well dag zone uit niet lang aan E lichl C ook well bela Z spoi ven Bre- Viss Chr alhii Dui reis Goe Jacc bra< E Haa Her ook dooi Hiei Wes beki prac B een het het D dan klas; Wo< Vlis gehc van Rodi „J- v werl N redd verti Jonj motc 1 10 lijk nieu n.l. deur wel gen de waa zeer kom den blad

De Schakel | 1949 | | pagina 2