De beste jaren van ons leven Wand- koffiemolens Gebr. ROOKUS Altijd even mooi" De Zeeuwse Bazar KARPETTEN JiïidAji YUxwixti <Re£y'ii\ m W. VAN DE VIJVER Altijd koopjes! TORTELDUIF Bio-onderneming Luxembourg presenteert U Breskens, Zaterdag 11 en Maandag 13 Juni, half acht maaA iUand- en leila'di&eten Opiumsmokkel A. Bondewel, Breskens Van Haneghem Zn. ZAKATLAS van Nederland betekende dit een zeer goede prestatie. Enkele ronden voor het einde moest Wagtmans lossen, door een lekke band. Weliswaar was dit evenwel spoedig verholpen, doch Roks had intussen een dergelijke voorsprong genomen, dat hij onbedreigd winnaar werd. Hoe groot de voorsprong was, moge blijken uit het feit, dat Wagtmans alsnog de 2e plaats kon bezetten. De uitslag was 1. M. F. Roks, Sprundel, 2 u. 33 min.; 2. W. Wagtmans, Breda, op 2 min. 23 sec.; 3. R. v. d. Veeken, St. Willi- brord;. 4. C. Saelens, Zelzaete (B.); 5. H. Breedveld, Rotterdam; 6. F. Rijk- aert, Eecloo (B.); 7. A. de Rooij, St. Willibrord; 8. C. Rokx, St. Willibrord; 9. C. Paijmans, Tilburg; 10, P. Muil wijk, Rotterdam. Sluis. Pinkstertournooi. De uitslagen van het alhier gehou den voetbal-Pinkstertournooi zijn: Oostburg Brugse Courant 21 Sluis St. Augustinus o2 Verliezersronde Sluis Brugse Courant 1—4 Winnaarsronde Oostburg St. Augustinus 41 Oostburg behaalde dus de ie prijs en legde beslag op de fraaie beker. Aardenburg. Een 100-jarige. Woensdag vierde Peetje Minne zijn 100e jaardag, bij welke gelegenheid heel de gemeente in feestelijke stem ming was. Het was een grote eer voor de jubilaris, toen zelfs de Commissaris der Koningin, in tegenwoordigheid van burgemeester van Dongen, alsmede de wethouders, hem kwamen gelukwensen, waarbij hem het ere-burgerschap van de gemeente Aardenburg werd aange boden. Voor de geheel versierde wo ning sprak de Commissaris de vele belangstellenden toe, die hun mede werking voor het welslagen van dit feest hadden gegeven. De ere-gasten gebruikten samen met de familie de koffietafel. De harmonie van St. Kruis was ter opluistering aanwezig. Schoondjjke. Bazar voor de inrichting van de in aanbouw zijnde nieuw Herv. Kerk. Na ons vorig verslag in dit blad is wegens de vele werkzaamheden die aan deze bazar verbonden zijn, het comité uitgebreid tot 37 personen. De textielpunten-actie heeft tot op heden 1000 punten opgebracht. Deze punten worden gebruikt voor het aankopen van materialen voor de bazar. Voor het bouwfonds zijn van Oud-Schoon- dijkenaars (personen die gedoopt zijn, of be lijdenis gedaan hebben in Schooudijke) giften binnen gekomen tot een bedrag van f 332, Voor de bazar zijn de volgende giften bin nen gekomen: Nufa, Amsterdam 1 electr. klok, Enfag Den Haag grote doos poeder, parfums e. d., Teulings Den Bosch 3 zilveren broches, 2 zilveren hangers, Mevr. Jansen-Geertsema- Beckering, Utrecht f 25,Wessels Zn. te Utrecht 1 lederen schooltas, Soomers De Jonge Amsterdam 1 doos flesjes Harol Haar water, „Het Westen" Haarlem 1 pijpenrek. Van Dijl Zn., Dordrecht 1 doos flacons shampoo e. d., Chem. fabriek Naarden te Naarden 4 flacons eau de cologne, Van Nelle Rotterdam 3 boeken, De Vijl Utrecht 3 hak messen, Modderkolk Waddinxveen f 10. Kapsenberg, Hillegersberg f 5.Gouda Apollo te Gouda 2 theelichtjes met kaarsen, Scholten Amsterdam 50 pakjes pudding, Willink Hil versum f 2,50, Hala Zeist f 2,50, Brouwer te Vlaardingen f 10.Lieve Co. Vlaardingen f 2.50, Van de Velde Apeldoorn f 2.De ver. Vakpers Apeldoorn f 2.50, Van der Have Kapelle-Biezelinge 10 kg. witte bonen, 10 kg. bruine bonen, Harlaar Mulckhuyse, Amster dam 3 flesjes eau de cologne, 3 flesjes bril lantine. Het begin is er. Wie volgt? Secretariaat: Willemsweg 38, Schoondijke. Groede. Bezoek Hertenkamp. Niet honderden, maar enkele dui zenden hebben met Pinksteren een be zoek gebracht aan de Hertenkamp alhier. Het was nog aanmerkelijk druk ker dan met Pasen, toen er ruim 3000 bezoekers waren. Het merendeel van de bezoekers was atkomstig uit Walcheren en Zuid- Beveland. Maar ook velen uit België gaven van hun belangstelling in deze blijk. Zo was er een touringcar uit Brussel met een veertigtal studentjes van een Belgische kostschool. Men vond de Hertenkamp en de omgeving daarvan zo aardig, dat de leider van dit gezelschap verklaarde spoedig terug te komen, „maar dan met de gehele school". Biervliet Jonge Kerk. De Jong-Hervormden kwamen Vrij dag j.l. in de pastorie bijeen onder voorzitterschap van Ds. Wiebosch. De heer de Visser hield een inleiding over „Waarom trouwen wij in de kerk een onderwerp dat in het mid delpunt van de belangstelling stond, gezien de geanimeerde bespreking die er op volgde. Na een gezellig samenzijn sloot Ds. Wiebosch deze vergadering. Woningmisère. Het werk aan 24 woningwet woningen ligt reeds 8 maanden stil. Het gemeentebestuur heeft intussen een nieuwe aanbesteding gehouden. Ze zou den thans hebben besloten het werk te gunnen aan de laagste inschrijvers, de Fa. Schop uit Ridderkerk. Terug uit Indonesië. Na een verblijf van enkele jaren in Indonesië is de marinier ie klasse C. Krocké Woensdag weer ïn zijn woonplaats teruggekeerd, alwaar hij feestelijk ontvangen is. De Kon. Har monie bracht hem een serenade en zijn ouderlijke woning was feestelijk versierd. Nieuwvliet. Ringrijderij. Tijdens de kermisdagen alhier, had' den weer de traditionele ringrijderij' wedstrijden te paard plaats, waarvan de uitslag is als volgt: 2e Pinksterdag: ongehuwde personen 41 ronden. 1P. Riemens 51 ringen gestoken 2. Iz. de Hullu lz z. 38 3. Mar. Geluk 33 4. Abr. de Hullu A.z. 32 5. P. Hoste 31 6. P. Verhage 30 7. M. Versprille 7 plus pollepel. 3e Pinksterdag: gehuwde personen 26 ronden 1. F. Klaaijsen 31 ringen gest. 2. Z. D'Hont 22 3. J. Fremouw 21 4. D. Luteijn-Verstrate 21 5. André de Muijter 21 6. Joz. v. Hoeve 19 7. P. Bouwens 17 8. Jac. Boeije 17 9. Abr. Adriaansen 16 10. Anth Herweijer 15 plus pollepel. F. Klaaijsen is thans definitief beker' winnaar (koning in 1946, 1948 en'49). Vermeldenswaard is voorts, dat de heer P. Riemens thans 3 jaar achtereen koning is, hetgeen een zeer zeldzame gebeurtenis is in de ringrijderssport; vorig jaar kwam de wisselbeker defini tief in zijn bezit. Breskens Wedstrijd-rijwieltocht Op 2e Pinksterdag werd de wedstrijd- rijwieltocht, georganiseerd door V.V.V. „Breskens" verreden. Het traject was 40 km. lang en voerde door een mooi gedeelte van West Zeeuws-Vlaanderen, speciaal wat betreft het natuurschoon. Aangezien de V.V.V. zich op Hemel vaartsdag genoodzaakt zag de tocht uit te stellen, was het aantal deelne mers minder dan het aantal inschrij vingen, temeer, daar juist de 2e Pink sterdag door velen gekozen wordt als uitgaansdag en het publiek naar elders trekt. Toch kan worden gezegd, dat de tocht, zij het dan met weinig deel nemers, als zodanig een succes is ge weest. Het ligt dan ook in de bedoeling om deze tochten jaarlijks te organiseren. Het feit, dat het aantal deelnemers niet groter was, is, naar de mening der organisatoren van de tocht een gevolg van de onbekendheid van het publiek omtrent de opzet en het karak ter van een dergelijke tocht. De V.V.V. heeft echter goede hoop, dat dit in de toekomst anders zal zijn en dat deze tochten evenzeer in de smaak zullen vallen als de bekende wandeltochten elders. De uitslag was als volgt ie prijs P. Daansen 2. H. v. d. Lijcke 3. Wed. v. d. Broecke en R. v. d. Broecke 4. M. de Bokx5. S. v. d. Broecke en S. Verstraaten 6. Mevr. van Heek en mevr. Daansen 7. F. Gittenberger en A. de Ruijsscher8. J. J. v. d. Lijcke en I. P. Verdouw 9. J. v. d. Broecke. Allen te Breskens. Er waren mooie prijzen beschikbaar. Van Zuijenstraat dat zegt men van BRUIDSFOTO'S van BRESKENS - Telefoon 129 Foto-atelier en fotohandel bij WaMzm daar moet je zijn Voor prachtige MODERNE NIEUWE MEUBELEN, zuiver wollen Holtap vloerkleden, ook pluche. Holtap kleden vanaf f 62,50. Zware deurmatten (geschoren cocus), enz. MAARRR! Voor nette moderne gebruikte meubelen Is dit je vertrouwdste en voordeellgst adres. Ja, met recht, daar moet je voor zijn bij WILLEM FENIJN O.a. 2 crapeaux, 4 stoelen, 2-persoons ledikanten, spiralen, tafels, stoelen, prachtige zo goed als nieuwe kinderwagen. Voor weinig geld, weer goed besteld BRESKENS - Telefoon 116 VERMIST: een Tegen beloning terug te bezorgen bij J. DE KOK, Boulevard 36, Breskens. DE ALLERGROOTSTE FILM U zit 3'/j uur in spanning. Voor deze extra film Is de prijs f 1,en f 1,60 Voorstellingen Denkt U er om dat U plaats komt bespreken vanaf 6 uur. EEN IEDER MOET DEZE FILM KOMEN ZIEN Ligstoelen, visstokken, vistuigen, vele soorten ballen, schopjes, emmertjes, badmutsen, zonnebrillen, trekwagens, kruiwagens, zandvormen, koffers, riemen, zakmessen, zeepdozen, haarkammen, eau de cologne, enz. Prachtsorterlng in Speelgoederen - Glaswerk - Zemen Firma M. DE KRAKER, Boulevard, Breskens - Telef. 38 Weet U dat U schilderstukken het best kunt kopen bij de kunstschilder Kunsthandel „Onder de luifel" Olieverfstukken, Aquarels, Pastels, alle Schildersbenodigdheden Tevens lijstenmakerij Dorpsstr. 50 - BRESKENS Onlangs achterhaalden een drietal ambtenaren van de C. C. D. in hun kwaliteit van buitengewoon kommies der Invoerrechten en Accijnzen en on bezoldigd rijksveldwachter een opium smokkel in Rotterdam. De controleurs hadden op een be paald punt van die stad postgevat in verband met een onderzoek naar een smokkelafïaire. Het viel hen op, dat iemand uit een taxi stapte, een café binnenging en even later terugkwam met een andere persoon in het bezit van een koffer. Deze lieden stapten vervolgens weer in de taxi en reden weg. Een en ander wekte de argwaan van de controleurs en zij volgden de taxi, die tenslotte bij een hotel stopte. Daar konden de controleurs de ver dachte mannen aanhouden. Bij nader onderzoek werd in een door verdachten gehuurde kamer van het hotel de kof fer gevonden, waarin zich ongeveer 4 kg. ruwe opium bevond, die naar schat ting een waarde vertegenwoordigde van ca. f 40.000, De mannen werden gearresteerd. Het onderzoek, voortgezet door een der controleurs in samenwerking met de politie, bracht voorts aan het licht, dat.de opium met een Zweeds schip, dat op de Levant vaart, was aange voerd. Vismij'n - Breskens Week van 29 Mei t/m 4 Juni 726 kg pellerij garnalen max. prijs 1012 binnenl.garnalen fo,35 - f0,50 10137 exp. garnalen f 0,50-f 1, 5266 bot f o,[2 - f 0,27 139 tong (groot) f 1,20 - f 2,70 1239 tong (klein) f 0,23 - f 0,80 1260 schar f 0,10 - f 0,35 611 schol f o, 11 - f 0,45 24 wijting f 0,10 - f 0,11 54 rog f 0,30 - f 0,38 HENNETJES W. Legh., Rh. Isl. Reds 8 wk. f 4.50, 10 wk. f 4.75 en 12 wk. f 5.p. st. Jonge Campb. Eenden 10 wk. f 4.50 p. st. Hoenderpark, Bosrand 9a, Ede (Gld.) geheel vooroorlogse kwaliteit f 8,95 Waar men een KEUKENFORNUIS hoort [roemen Zal men U steeds de naam Worden jaren gegarandeerd. Koken op de plaat, geen vuile pannen. Bakoven regelmatig verwarmd. Trekken aan alle schoorstenen. Thans weer uit voorraad leverbaar Ijzerhandel BRESKENS hebben we enkele ontvangen. Is er soms iets voor U bij Voorts bedden, tafelkleden, gordijnstoffen, cocos- en bouclé-lopers, tafelzeil, plastic, enz. Meubelhandel Van Zuijenstr. 15 - Breskens Fa. SMOOR DE HULSTER, Breskens.

De Schakel | 1949 | | pagina 3