Maison Moderne" - Breskens I HEROPENING Jacobs-van Dixhoorn, Breskens nu Fa. BATSELAERE-Bevin - Sluis Gesarol 5% D.D.T. Weckketels Ie GROEDE, iekestml II214 BEGEERTE. f Uw zomerkleding steeds pracht model Zomerjurken Opening, "Riet UeAhaqe,, DORPSSTRAAT 89 NIEUWE ZAAK 1 Wed. I. VAN DE VIJVER-Donze I Bio-onderneming Luxembourg presenteert U BRESKENS, op Zaterdag 28 Mei, om -8 uur. Ruime keuze in ZOMERHOEDEN W.Z.-V1. A.T.O. DE WILDE, tel. 15, Zuidzande eens iels aparls uitg@st©ld Rijkskweekschool voor Onderwij zers(essen) Aanmelding nieuwe leerlingen Boekhouder Coöp. Aankoopvereniging W. Zeeuwsch-Vlaanderen G. A. A. Bondewel, Breskens 2 gemeten zware klavers Cadzand. Koempoelan. Zaterdag en Zondag j.l. had alhier een koempoelan plaats, waaraan alle leiders en leidsters uit alle padvindersgroepen van ge heel Zeeland deelnamen. Des Zaterdags om streeks 7 uur werd dit kamp geopend. Hierna hadden er verschillende spelen plaats. Des Zondags was het een zware dag voor de jongens en meisjes, maar ze hebben getoond wat ze konden. Ook het eten was goed ver zorgd. De algemene leiding berustte bij Hop man Weijmalen en Akela Weiger. Wij doen een beroep op de Jeugd van West Zeeuwsch- Vlaanderen, om zich aan te sluiten bij één of andere Padvindersgroep in hun gemeente. Men zal er geen spijt van hebben. Eede. 100 jarige. Op 8 Juni a.s. hoopt de heer Petrus Minne zijn iooe geboortedag te her denken. Zijn vrouw heeft ook reeds de hoge ouderdom van 92 jaar bereikt. Zij zijn 68 jaar getrouwd. Vader Minne kan echter niet meer lopen en moet van het bed in zijn stoel worden gedragen, terwijl zijn gezichtsvermogen bijna geheel weg is. Wanneer men echter met hem over het verleden spreekt, weet hij zich nog alles goed te herinneren. Als hij echter deze dag nog mag beleven, zal het hem zeker niet aan belangstelling ontbreken. Sluis. Overplaatsing. De kommies A. A. Lambregtse is als dienstgeleider overgeplaatst naar Borssele. Vergadering „Groene Kruis" In de Vrijdag j.l. onder leiding van de voorzitter, de heer J. Ie Clercq, gehouden vergadering werden de af tredende bestuursleden J. de Feijter en J. Fremouw herkozen. De rekening over het afgelopen jaar en de begro ting werden goedgekeurd. Bonte kermis. Ten bate van het R.-K. Jeugd huis werd Zondagavond in het Parochie huis een bonte kermis gehouden. ,-Er waren vele attracties. Ook op Hemel vaartsdag is de kermis voortgezet. IJzendijke. Raadsvergadering. In de laatst gehouden vergadering van de gemeenteraad werden de vol gende besluiten genomen Op zijn verzoek is eervol ontslag verleend aan V. de Witte als omroeper en in zijn plaats benoemd P. de Mar- telaere. Mej. A. G. Bogte werd aange steld als schoonhouders van de open bare lagere school. Op het verzoek van de caféhouders om ook nog in het najaar een Kermis te houden, werd afwijzend beschikt. De Rijkslandbouwwinterschool krijgt een subsidie als bijdrage in de stichtings- kosten. Aan het verzoek van de R.-Kath. woningbouwvereniging te Kloosterzande, om medewerking voor de bouw van zes woningwetwoningen, kon niet worden voldaan wegens het ontbreken van bouwvolume. Het ver plaatsingskosten-besluit is van toepas sing verklaard op onderwijzers. Het voorstel van B, en W. tot het plaatsen van schuurtjes bij vijf woningwet woningen werd goedgekeurd. De Maat schappij voor Ooft- en Tuinbouw zal ten behoeve van haar tentoonstelling in Sept. a.s. een bijdrage ontvangen van f 25,of medaille. Voor ver betering van het electrisch net in de wijk Goed Leven werd een bedrag van f 293,uitgetrokken. Ten behoeve van de scholen zal een projectielantaarn worden aangeschaft. Met de Bank voor Nederl. Gemeenten werd een rekening-courant-overeen komst aangegaan van f 60.000, Groede Benoeming. Tot ambtenaar ter secretarie is be noemd de heer A. Dorsman te Vlis- singen. Hoofdplaat. Voordracht dijkgraaf. Daar de heer H. Cammaert, dijk graaf van de Calamiteuze Hoofdplaat polder, wegens gevorderde leeftijd niet meer voor een herbenoeming in aan merking komt, is een nieuwe voor dracht opgemaakt, waarop voorkomen de heren A. Cammaert en A. Tim- Nieuwe klok. Woensdag heeft de Deken uit Oostburg de nieuwe klok van de R.-K. Kerk gewijd. ZATERDAGMIDDAG 28 Mei, om 1,30 uur, van onze €S in Dameshoeden, Mode-artikelen en Manufacturen ^tj Wij hebben voor deze speciale gelegenheid een keurcollectie gegarn. hoeden, aparte modellen. In mode-artikelen de nieuwste snufjes. Een uitgebreide collectie wol, zowel in kwaliteiten als prijzen. Ij Stoffen In manufacturen brengen wij lakens, slopen, katoen p. meter Interlock ondergoederen, het bekende merk „Hollandia", enz. .tl van een voorlopige toonkamer van de betere Meubelen en Antiek, enz. (vlak bij de bushalte) T1NO ROSSI, de beroemde zanger In Deze zanger treedt op als paardrijder, vechterbaas en stierenvechter. Nooit zag U een Tino Rossi film met zoveel nieuwe liedjes en met zoveel sensatie. Kaartenverkoop van 6,30 tot 7,30 uur. Toegang alle leeftijden. Koopt Uw zand en grind bij die firma die ook de levering van al Uw bouwmaterialen verzorgd. Scherpe prijzen. Vlotte levering. Door geheel Zeeland. Wilt U voor de a.s. Pinksterdagen Wij brengen U vanaf Zaterdag iets buitengewoons. Een partij dus van iedere jurk slechts i stuks. Alleen kleine maten. Prijzen reeds vanaf f 19,50. Mogen wij U dus eens tot een bezoek uitnodigen Plissé Rokken f 14.75, enz> enz- Bij een aardige Jurk hoort een prima Corset. CORSETTEN met zij sluiting Fransch Brocké, reclameprijs f 8,95 Speciale BUIKCORSETTEN., prachtkwaliteit t/m maat 98. EXTRA GROTE BUSTEHOUDERS, prima pasvorm. Met verwijzing naar de adv. op de achterzijde van dit Blad, betreffende de opening van het Zwembad te Breskens, op morgen (Zaterdag 28 Mei), maakt het bestuur der Zwemvereniging bekend, dat deze opening UITGESTELD is tot ZATERDAG 4 JUNI. Ondergetekende verzoekt beleetd aan allen, die van goede wille zijn, en gere geld hun SCHILLEN meegeven, deze aan de voorkant van de straal le zeilen, daar hel niel mogelijk is in de nieuwe gedeelten alles door de tuinen op ie halen, ook daar waar nog geen stralen zijn. Ze worden geregeld in de morgen uren op gezette lijden gehaald. Bij voorbaai mijn dank. I. BOERDAM. V. V. V. „BRESKENS" In verband met de weersgesteldheid op Hemelvaartsdag is de georganiseerd door V.V.V. „Breskens" tot 6 Juni a.s., (2e Pinksterdag). Aanvang 14 uur. Inschrijving voor deel name per paar of individueelVan Zuijenstraat 10, Breskens, telefoon 93, vóór 6 Juni of bij de start. Voor reeds ingeschrevenen is opgave niet nodig. te Middelburg Voor de nieuwe cursus kunnen zich mondeling of schriftelijk aanmelden (vóór 15 Juni): candidaten voor het toelatingsexamen voor de ie en 2e klasse. Zonder toelatingsexamen hebben recht van toegang tot de ie klasse bezitters(sters) van een U.L.O.-diploma A of B en bezit- ters(sters) van een diploma H.B.S. 3 jr. of daarmee gelijk gesteld diploma tot de 3e klasse bezitters(sters) van een einddiploma H.B.S. met 5- en 6-jr. cursus, van een gymnasium en van een inrichting met daarmee gelijk gesteld diploma. Candidaten voor de ie klasse moeten vóór 1 September 1949 15 jaar oud zijn. Zij, die nog examen moeten doen kun nen zich voorlopig aanmelden. Nadere inlichtingen omtrent de toelating zijn te verkrijgen bij de Directeur. A. DE JONGE, Noordstraat 29 - Middelburg Opleiding voor onderwijzeres bij het Kleuteronderwijs (Fröbelonderwijzeres) mondeling of schriftelijk vóór 20 Juni a.s. Voor de cursus aan de Rijkskweek school, Lange Noordstr. 29, Middelburg bij de Directeur A. DE JONGE. Voor de cursus aan de Christelijke Kweekschool, Herengracht 52, Middel burg, bij de Directeur Dr. K. HUI- ZENGA. Bij voldoende deelname zal ook aan beide Kweekscholen een cursus gevormd worden voor diploma B (Fröbelonder wijzeres). heeft nog enkele avonden ter beschik king voor het verrichten van adm. werk zaamheden. Brieven onder nr. 228 aan het bureau van dit blad. Breskens beschermt Uw gewas tegen aardvlo (springers), koolrupsen en ander onge dierte. Uit voorraad leverbaar ook In kleinverpakking van 1 kg. af 1,— per pak Emaille en gegalvaniseerd met inzet TE KOOP: staande te Retranchement. Te bevragen bij A. VERHAGE-Wlilems, Groede, O 140 GELD verkrijgbaar tegen 3 zonder borg, voor alle doeleinden, niet beneden f 1500,—. Vraagt inlichtingen. „Samenwerking" Verstolkstraat31 Leeuwarden.

De Schakel | 1949 | | pagina 3