ÏE AXEL. Voetbal. Onze voorspelling, dat Schoondijke een goede kans maakte om te promoveren, is uit gekomen. Ook de uitwedstrijd tegen Krui- ningen werd gewonnen. Weliswaar slechts zeer bescheiden, n.l. met io, doch dit ene doelpuntje was juist genoeg. En zo zal Schoondijke dus in de volgende competitie weer haar intrede doen in de K.N.V.Bzij het dan in de laagste, dus de vierde klasse. In deze klasse zullen meer oude bekenden uitkomen, n.l. Biervliet, IJzendijke en Hulst, waarmede deze afdeling aan aantrekkelijk heid heeft gewonnen. Aan Schoondijke de taak om, via deze klasse, het verloren ter rein, n.l. een plaats in de derde klasse te heroveren. Wij wensen Schoondijke geluk met het behaalde succes. Voor de promotie derde klasse werden Zon dag weer enkele wedstrijden gespeeld, die van geen enkele betekenis meer waren. Breskens ontving Middelburg en speelde 44 gelijk. Het enige vermeldenswaardige van deze wedstrijd was, dat er 8 doelpunten werden gescoord, een ongekende weelde voor deze clubs. Axel was op bezoek bij Odio en de Brabanders namen revanche voor de in Axel geleden nederlaag, door thans met 41 te winnen. De landscompetitie. Zo weinig spanning er is in de promotie wedstrijden, zo veel spanning is er in de strijd om de hoogste titel. Het verloop van deze ontmoetingen is van dien aard, dat nog met geen mogelijkheid gezegd kan worden, wie de begeerde titel zal veroveren. Hiervoor komen zelfs nog 4 van de 6 clubs in aan merking. B.V.V., dat tot voor Zondag één punt voorsprong had op S.V.V., verspeelde dit ene puntje, door op eigen veld tegen A.G.O.V.V. gelijk te spelen. In deze wed strijd werd geen endel doelpunt gescoord. S.V.V. was op bezoek bij N.O.A.D. en ook in deze wedstrijd waren de doelpunten wel erg schaars. De Schiedammers waren de ge lukkigste en lieten het Tilburgse net één maal trillen, met welk doelpunt er twee kost bare winstpunten werden gewonnen. En dan tenslotte Heerenveen. De Friezen hebben zich keurig hersteld en dat moest V.S.V. thans ondervinden. Met 31 werd de club uit Velsen geklopt, waarmede deze club tevens is uitgeschakeld. Er zijn nu 4 clubs met 9 punten, doch B.V.V. en S.V.V. hebben 1 wedstrijd minder gespeeld. De stand is nu: B.V.V. 7 S.V.V. 7 A.G.O.V.V. 8 Heerenveen 8 V.S.V. 9 N.O.A.D. 7 10—6 12—10 106 2016 15-15 216 BURGERLIJKE STAND. Gemeente BRESKENS over de maand April 1949. GEBOORTEN: 5, Janneke Neeltje, d. van Albregtse, Adriaan J. en van Wolfert, Adriana; 6, Marinus Abraham, z. van Verschelling, Marinus A. en van Riemens, Elizabeth S.; 17, Leonard Jacobus, z. van van den Broecke, Jan en van Steijaert, Johanna M.; 19, Jacques, z. van Ritico, kaak en van Klaaijsen, Alexia W. H.; 20, Job Adriaan, z. van Francke, Cornelis W. en van Volmer, Elizabeth; 22, Jozina Pieternella, d. van de Meester, Pieter A. en van de Jonge, Jozina S.; 26, Helena Adrina, d. van Verdouw, Izaak en van van Lare, Sara J. HUWELIJKEN: 1, Roest, Jannis A., oud 22 j., wonende te Breskens en Kok, Jansje, oud 20 j., wonende te Lekkerkerk; 7, de Jonge, Izaak J., oud 23 j. en Stofberg, Adriana E., oud 22 j., beiden wonende te Breskens; 7, Klaassen, Andries \fr., oud 22 j. en van Vel- zen, Elizabeth J., oud 20 j., beiden wonende te Breskens; 14, Schillemans, Cornelis M., oud 34 j., wonende te Vlissingen en de Winde, Adriana E., oud 36 j., wonende te Breskens; 2i, van de Velde, Cornelis G., oud 28 j., wonende te Oostburg en van den Broecke, Alida J., oud 29 j., wonende te Breskens; 21, van Zeele, René J., oud 19 j., wonende te Breskens en Schroers, Elizabeth P., oud 20 j., wonende te Breskens. OVERLIJDEN: 7, Wesdorp, Suzanna C., oud 76 j., wonende te Breskens, wed. van Zonne- vijlle, Michiel, overleden te Oostburg; 12, van Peenen, Catholijntje M., oud 75 j., wo nende te Breskens, echtgen. van Bouwens, Jacobus M.; 18, de Roo, Magdalena, oud 87 j. wonende te Breskens; 17, Smoor, Suzanna, oud 75 j., wonende te Breskens, echtgen. van Visser, Jacob; 22, van Poelje, Christina, oud 50 j., wonende te Breskens, echtgen. van de Jonge, Marinus; 25, le Feber, Abraham, oud 75 j., wonende te Breskens, echtg. van Fenijn, Johanna A. M. INGEKOMEN1, Bondewel, Charles en ge zin van Hoofdplaat naar Ph. van Kleefstraat 10 (briefadr.); 5, Roest Kok, Jansje, van Lek kerkerk naai de Hullustraat 3 (briefadr.); 8, Roos, Willem en gezin van Steene (B.) naar de Hullustraat 4; 13, Dootjes, Johannes J. en echtgen. van Rotterdam naar Noodplan J 10; 21, Herman, Jakob W. van IJzendijke naar Boulevard 132; 27, van de Velde, Cornelis G. van Oostburg naar Langeweg 2. VERTROKKEN: 4, de Winde, Pieter H. van Dorpsstraat 71 naar Rotterdam; 8, Klaassen, Andries W. en echtgen. van ie Zandstraat 25 naar Hoek van Holland; 27, Schillemans-de Winde, Adriana E. van de Hulludwarsstr. 9 naar Vlissingen. verliezen over te doen brengen. Ciga rette greep hein het papier uit de hand. „Geef het mij. Sneller dan ik rijdt niemand „Maar je bent reeds uitgeput van vermoeienis, mijn kind". (Wordt vervolgd). Gisteren had te Axel, op het zeer fraai gelegen terrein van de heer J. A. Cap- pon, het muziekconcours plaats, uit gaande van de Bond van Muziekver enigingen in Zeéuwsch-Vlaanderen. Hieraan werd door 25 muziekge zelschappen deelgenomen. De uitslag was als volgt: 4e Afdeling Fanfare „Aglea", ouverture, P. de Noslin. „St. Cecilia" te Stoppeldijk, directeur J. L. Eggermont. 3e prijs, 42 punten. 3e Afdeling Fanfare „Con araore", ouv., S. P. v. Leeuwen. „St. Cecilia" te Philippine, directeur J. L. Cornelis. 2e prijs, 49V2 punt. „Excelsior" te Terhole, directeur J. Vermeire. 2e prijs, 50 punten. „Oefening Baart Kunst" te Hoofdplaat, directeur W. Hollaers. 2e prijs, 49 punten. 2e Afdeling Fanfare „Pergo et peraga", ouv., M. J.Cerfontaine „Ons Genoegen" te Retranchement, directeur J. J. de Voldere. ie prijs, 56V2 punt. „Vrijheid-Eendracht" te Lamswaarde, directeur H. de Gucht. ie prijs, 58 punten, 9e extra-prijs. „Excelsior" te Cadzand, directeur J. A. Basting. ie prijs, 58 punten, 8e extra-prijs. „Nut en Genoegen" te Nieuwvliet, directeur J. Legrand. ie prijs, 58 punten, medaille V. V. V., Axel. „Elk naar zijn krachten" te Hoek, directeur Jasper Anthonisse. ie prijs, 57 punten. „Koninkl. Aardenburgse Fanfaren" te Aardenburg, directeur W. Hollaers. 2e prijs, 50V2 punt. 2e Afdeling Harmonie „Jour de Joie", Fantasie, Alb. Voulet. „Concordia" te Axel, directeur A. J. Schieman. ie prijs, 57V2 punt. Ie Afdeling Fanfare „Laetare", ouverture, M. Poot. „Uit het volk Voor het volk" te Breskens, directeur J. C. le Bleu. 2e prijs, 51 punten. „Eendracht maakt macht" te Water vliet (B.), directeur Fr. Cattoir. ie prijs, 60V2 punt, 3e extra-prijs. „Veronica" te Zuidzande, directeur H. P. Everwijn. ie prijs, 60 punten, 5e extra-prijs. „Weldoen door vermaak" te Clinge> directeur E. A. van den Branden, ie prijs, 58V2 punt, 6e extra-prijs. le Afdeling Harmonie „Maskerade", Fant.-Ouv., G. Boedijn. „De volharding" te Zaamslag, directeur H. de Gucht. 2e prijs, 51V2 punt. „De verenigde werklieden" te Terneu- zen, directeur A. I. B. Schirris. Ie prijs, 58V2 punt, 7e extra-prijs, medaille V. V. V., Axel. „Hosanna" te Axel, directeur P. C. Brakman. ie prijs, 56V2 punt. Afdeling uitmuntendheid Fanfare „Gladiator", Cortège de Ballet, Alb. Adroit. „Eendracht maakt macht" te Groede, directeur W. Hollaers. 2e prijs, 53V2 punt. „Geduld overwint" te IJzendijke, direc teur Jasper Anthonisse. ie prijs, 57 punten. Afd. uitmuntendheid Harmonie „Tancrède", ouverture, Rossini arr. van Leeuwen. „Koninklijke Harmonie" te Hulst, direc teur A. van den Broeck. ie prijs, 61 punten, 2e extra-prijs. Ere-afdeling fanfare „Si j' etais Roi", ouverture, Adam arr. Bouchel. „Harmonie" te Oostburg, directeur J. i A. Gosseije. ie prijs, 57 punten. Ere-afdeling Harmonie ,,L' Italienne a alger", ouverture, G. Rossini-Christol. „De verenigde vrienden" te Sas van Gent, directeur J. Mannaert. ie prijs, 60V2 punt, 4e extra-prijs. Vaandel-afdeling Fanfare „Symphonische schets", Prélude, G. Boedijn. Kon. „Harmonie" te Biervliet, directeur Jasper Anthonisse. ie prijs met grote lof, 69 punten, ie extra-prijs. Vaandel-afdeling Harmonie „Le carnaval Romain", ouverture Berlioz, arr. G. Meister. „Oefening kweekt kunst" teSchoondijke, directeur A. J. Luteijn. ie prijs, 56 punten. PREDIKBEURTEN Zondag 29 Mei Aardenburg, 10,30 uur, Ds. Blom Breskens, 9 uur, de heer P. de Visser 6,30 uur, Ds. Wiebosch Groede, 10,30 uur, de heer P. de Visser Nieuwesluis, 2,30 uur, samenkomst Nieuwvliet, 2 uur, Ds. Wiebosch Collecte Inw. Zending Schoondijke, 10,30 uur, Ds. Schopenhauer Hoofdplaat, 10 uur, Ds. Winckel Biervliet, 10 uur, Ds. Wiebosch St. Kruis, 8,45 uur, Ds. Blom Waterlandkerkje, 9 uur, Ds. Schopenhauer. Doopsgez. Gem. Aardenburg Aardenburg, 10,15 uur, Ds. Nolthenius Ev. Luth. Gemeente Groede, 10 uur, Da. Stol Geref. Kerk Breskens 10 uur, Ds. van Helsdingen 2,30 uur, Ds. van Helsdingen Clubgebouw voorm. fabriek Van Melle. Chr. Evang. Gemeente Breskens, 9,30 uur, Ds. Praas Nieuwvliet, 10 uur, Ds. Enter Retranchement, 2,30 uur, Ds. Enter Cadzand, 7 uur, Ds. Enter Plaatselijk Nieuws Schoondijke. Geslaagd. Voor het examen bevolkingsboek houding slaagde mej. J. J. Leenhouts, werkzaam ter secretarie alhier. Nieuwvliet. Minister Lieftinck ten spijt!» De tijd, dat we onze guldens zo ge makkelijk uitgaven, ligt ver achter ons. Het geld is n.l. veel duurder ge worden. Vrijwel een ieder is daarom verplicht het wat zuiniger te doen. Het is in de eerste plaats de huisvrouw, die zulks bemerkt. Maar het is ook deze, die weet, dat we vaak niet zo arm zijn, als we doen voorkomen, dat we, als we werkelijk willen, nog veel kunnen missen. En dat willen we zeker, als het gaat, om de belangen te dienenvan onszelf. Nieuwvliet heeft immer een uitstekend muziekgezelschap gehad en dat moet zo blijven De bazar, welke thans voor dit muziekgezelschap wordt georganiseerd, moet daarom slagen En alles valt en staat met de huis-aan-huis actie van Zaterdag a.s., dus Zaterdag 28 Mei. Dan gaat onze ophaaldienst door het dorp. Vooraf gegaan door de nodige muzikanten. Natuurlijk worden ook de buiten wijken bezocht, want ook vandaar komen de sympathie-betuigingen met ons werk. Laat ieder, die wat kan missen - en dat kan een elk - zijn geschenk gereed leggen, zodat onze dames niet behoe ven te wachten. Inwoners van Nieuwvliet en omgeving, vroeger was het zo, dat er nergens méér en spontaner werd gegeven, dan hier. Laat het zo blijven. Laat ook de 28e Mei slagen. Helpt de Muziekver eniging „Nut en Genoegen" en daar door Uzelf!! Volgende week leggen we graag van deze huis-aan-huis. actie rekening en verantwoording af, ook in dit blad. Ingebruikneming Ned. Herv. Kerk. Op Donderdag 2 Juni a.s. zal des avonds om 7 uur de her-inwijding van de gerestaureerde Ned. Herv. Kerk plaats vinden. De consulent Ds. Winckel van Hoofdplaat, zal in deze dienst voor gaan. Tevens is er ook een collecte voor de kosten, die deze restauratie heeft meegebracht. Biervliet. Mooie gift. Ds. Wiebosch vond, toen hij van zijn vacantie terugkeerde, een gift van f 500,voor het kerkherstel in zijn brievenbus. Jong Hervormden. - Op Vrijdag 3 Juni spreekt in de samenkomst der Jong Hervormden om 7.15 uur in de pastorie, hulpprediker P. de Visser over „Waarom trouw ik in de kerk". Oostburg. Rijtoer Ouden van dagen. Meneer, gaan we deze zomer weer op reis? Een vraag die schrijver dezes, de laatste weken telkens opnieuw wordt gesteld door de Oostburgse oudjes. Geen wonder, als men zich herinnert het uitstapje dat de vorige zomer met de oudjes is gemaakt naar Rotterdam. Toen hebben zij volop genoten en zij praten er nog over. Wat een voldoe ning geeft dat voor hen, die deze reis hebben mogelijk gemaakt en daarmede bedoelen wij in de eerste plaats alle ingezetenen dezer gemeente. Want voor zo'n reis is geld nodig, zelfs veei geld en dat moet komen van de ingezetenen. Zullen onze oudjes dit jaar weer op reis gaan? Hoe graag zouden wij deze vraag spontaan bevestigend willen be antwoorden. Want heus, wij gunnen het onze oudjes zo graag Immers wat hebben deze mensen. Dag in, dag uit, hetzelfde monotone bestaan, zonder enige afwisseling- En dan in een om geving, die nu reeds heel wat jaren verre van verkwikkend is Daarom, laat ook deze oudjes eens 1 dag volop ge nieten van een mooie rijtoer, door een prachtige -omgeving. Laten zij eens I dag feestelijk onder elkaar zijn. U moet dat gezien hebben, om te weten wat dat betekent voor hen. Hoe ze ogen tekort komen om alles in zich op te nemen, hoe ze zingen, hoe ze glunde ren, wanneer zij in een hotel gaan koffiedrinken en een lekkere maaltijd voorgezet krijgen. Hebt U ze het vorige jaar, toen ze 's avonds weer in Oost burg arriveerden en daar werden op gewacht door de muziek, zien dansen? Hebt U ze horen vertellen van hun reis, enthousiast en dankbaar? Zo ja, dan is U het met ons eens, dat onze oudjes ook dit jaar op reis moeten en dan zult U helpen, dit mo gelijk te maken. De commissie, die zich met de organisatie belast, is reeds aan de slag gegaan Er zijn reeds plannen gemaakt, plannen, die slechts tot uitvoe ring gebracht kunnen worden, wanneer er genoeg geld zal zijn. De commissieleden zullen één dezer dagen ook bij U komen met een in tekenlijst. Wij weten het, het leven is duur, het kost veel zorg de eindjes aan elkaar te knopen, maar toch durven wij U te vragen, voor dit mooie en zo sympathieke doel, een uitzondering te maken. Steunt zoveel U kan, de oudjes zullen er U dankbaar voor zijn. Be denkt daarbij, dat ook wij hopen oud te worden en dan Openbaar Lyceum. Met ingang van 1 September a.s: zal aan het Openbaar Lyceum alhier een voorbereidende klasse ge vormd worden, waarin kinderen, die niet in de gelegenheid zijn om opge leid te worden voor het toelatings examen, kunnen plaats nemen op verklaring van het hoofd der school, dat de kinderen geschikt zijn voor voort gezet onderwijs. Het ligt in de be doeling een modern klasje te vormen, waar zo veel mogelijk met de nieuwe opvattingen omlT^nt onderwijs rekening gehouden zal worden. Een groot voordeel van deze voor bereidende klasse zal zijn, dat de over gang naar het middelbare onderwijs makkelijker zal zijn en dat de leerlingen van de voorbereidende klasse een meer uniforme opleiding hebben dan thans het geval is. De mogelijkheid om op de gewone wijze toelatingsexamen voor de eerste klasse van het Lyceum te doen, blijft natuurlijk bestaan. De Kroonwijk in Oostburg zal 9 Juli geopend worden. Nog slechts een 20-tal huizen in de nieuwe Kroonwijk in deze gemeente zijn nog onbewoond, doch zullen bin nen enkele weken eveneens gereed zijn en daarmede zal deze nieuwe wijk, in de volksmond Finland genoemd, zijn voltooid. Kroonwijk, bestaande uit 152 huizen, is practisch een dorpje apart, waarin de bewoners elkaar pas lang zamerhand gaan kennen. En dat is geen wonder, daar er in deze wijk vo gels zitten van diverse pluimage. Zeker, er zijn onder hen heel wat Oostburgers, maar daarnaast toch ook veel mensen uit andere plaatsen, zelfs uit andere provincies. Wij denken daarbij aan het onderwijzend personeel en de vele

De Schakel | 1949 | | pagina 2