JACOBS-van Dixfaoorn, Breskens DEKENS s. 3 BUITEN- EN Zomer-garnering SCHOENHANDEL „Maison Moderne", Wed. I. VAN DE VIJVER-Donze, BRESKENS Bio Onderneming LUXEMBOURG presenteert U „GODIN DER WILDERNIS" Breskens, op Zaterdag 7 Mei, om 7,30 uur. Bt rp zi W.Z.-Vi. A.T.O. DE WILDE, tel. 15, Zuidzande Wed. P. J. NOTEBAART, Breskens Café DE VU IJST te OOSTBURG Steriliseerketels Wasteilen Wasketels Petroleumstellen Vergassers Waterketels A. Bondewel, Breskens BETERE Schoenen philips wn rasumm - mus goedgelijkend portret P. J. ROTH Wed. H. BONDEWEL, Breskens ongem. kamer BEURTDIENST „CADZANDRIA" denken, niet tevergeefs van ons zijn weggegaan. Gij allen, die hier in het massagraf begraven ligt, gij allen, waarvoor dit monument werd opgericht; Rust in vrede. Onze gedachten gaan tevens uit naar de familieleden, naar de vaders en de moeders, zoons en dochters, naar de broers en de zusters, grootvaders en grootmoeders, die hier aanwezig zijn. Wij betrekken daarbij ook degenen, die van ver gekomen zijn en elders hun haardsteden hebben, doch thans hier zijn omdat in het massagraf ook nabestaanden van hen rusten. U door leeft voor de zoveelste maal het zware verlies, dat U trof. Het bewijs, dat de bevolking van Breskens met U mee voelt, moge U, hopenlijk, tot steun en tot troost strekken. Geachte heer Carels. Ik zeg U en Uw commissieleden dank voor al het werk, dat gij hebt willen doen. Ik weet, dat U veel moeilijkheden hebt moeten overwinnen om tot dit resultaat te komen. Gij hebt evenwel niet versaagd. Gaarne neem ik, namens de Gemeente, het monument van U over. De Chr. Zangvereniging „God is mijn lied" zong nog 3 coupletten van „Boven de Starren", waarna deze plechtigheid ten einde was. Velen bleven nog even op-het kerk hof om bloemen op de graven te leg gen, het monument te bezichtigen en daarop de ingebeitelde 102 namen te lezen van hen, die in het massagraf rusten. Het gedenkteken is zeer sober gehouden, doch zeker zorgvuldig afge werkt. Oud-Bressianer gedecoreerd. De heer A. Fenijn, de bootsman van de „Willem Ruys," is in Breskens zeker geen onbekende. Weliswaar woont hij nu in Rotterdam, maar hij is en blijft een rasechte Bressianer en wanneer de heer Fenijn soms verlof heeft, dan zien wij hem zeker in Breskens Trouwens, het is zijn liefste wens, wanneer hij met pensioen gaat, Breskens weer als woonplaats te- kiezen. De. heer Fenijn is een zeeman in hart en nieren. Hoe kan het ook ahders, als jongen van Breskens. Ook tijdens de oorlogsjaren heeft Bootsman Fenijn steeds gevaren en ook schipbreuk geleden. Hij is er echter niet minder op geworden en nog kort geleden hebben wij hem in Bres kens ontmoet, in blakende welstand. Maar ja, het bloed kruipt waar het niet gaan kan en zijn schip is nu eenmaal zijn alles, dus lang houdt men hem daar niet vandaan. Waarom deze ontboezeming over de heer Fenijn? Wel, om de doodeen voudige reden, dat geheel Breskens het moet weten, dat deze zeerob Koninklijk is onderscheiden. En dat deze onder scheiding verdiend is, daarvan getuigd de uitreiking daarvan. Het verslag, het geen wij lazen in het „Rotterdams Nieuws blad", willen wij onze lezers niet ont houden en daarom nemen wij dit on verkort over. Het luidt als volgt: an Willem Ruijs In tegenwoordigheid van Mr. T. M* Pellinkhof, van de Afd. Sociale Zaken van het Directoraat-Generaal van Scheep vaart, de voltallige Directie van de Kon. Rotterdamsche Lloyd en vrijwel alle leidende figuren uit het bedrijf, heeft de heer Th. A. Wr. Ruys, één der Directeuren, vanmorgen aan bootsman Fenijn van de „Willem Ruys" en een drietal andere leden van het personeel van de Lloyd, de heren H. v, Dongen en D. Suurbeek, beiden magazijnbaas, en de heer J. Jacobs, scheepstimmer man, de versierselen van de hun door H.M. de Koningin verleende Koninklijke onderscheiding, de Ere-medaille in zilver, verbonden aan de Orde van Oranje Nassau, op de borst gespeld. „Boots" Arie Fenijn, de populaire figuur op de „Willem Ruys", heeft ge durende de hele oorlog gevaren en be hoorde tot de overlevenden van de „Dempo" toen dit grote passagiersschip in 1944 in de Middellandse zee verging. Kapt. Vellenga, Commodore van de vloot van de Lloyd en Gezagvoeder van de „Willem Ruys", had zijn va- cantie onderbroken om zijn bootsman te komen gelukwensen „Boots, ouwe jongen, dat is mooi; van harte hoor Arie", zei Kapt. Vellenga met een forse klap op de schouder van de heer Fenijn. En „Boots" Fenijn zei later tegen zijn vrouw: „Dat is aardig van de „ouwe", dat hij daar apart voor overgekomen is". FILMNIEUWS „Godin der wildernis". Jean Preston is op zoek naar zijn verloofde, Gregg Jones, die op een Indische reis is ver dwenen. Het spoor leidt al spoedig naar de binnenlanden van Afrika. Alvorens Jean zijn verloofde heeft gevonden, komt hij voor allerlei moeilijkheden te staan. Hij reist langs rivieren en ontmoet krokodillen, kudden nijlpaarden en de grote watervallen van Afrika. We zien Indische olifanten in twee gevecht handgemeen tussen een leeuw en een man een leeuwenjacht door met spe ren. gewapende negers, enz. Een film die het echte bioscooppubliek in spanning en ver rukking zal brengen. Gevonden voorwerpen. i sleutel. Inlichtingen ter gemeente-secretarie te Schoondijke. PREDIKBEURTEN Zondag 8 Mei Aardenburg, 10,30 uur, Breskens, 10,30 uur, Ds. Schopenhauer 6,30 uur, Ds. Wiebosch Groede, 10 uur, Ds. Boere Nieuwesluis, 2,30 uur, samenkomst Nieuwvliet, 2 uur, Ds. Winckel Bediening H. Doop Schoondijke, 10,30 uur, Ds. v. d. Ende Hoofdplaat, 9 uur, Ds. Winckel Biervliet, 10 uur, Ds. Wiebosch St. Kruis, 8,45 uur, geen dienst Waterlandkerkje, 2 uur, Ds. Boere Doopsgez. Gem. Aardenburp Aardenburg, 10,15 uur> Ds. Nolthenius Ev. Luth. Gemeente Groede, 10 uur, Da. Stol Geref. Kerk Breskens 10 uur, de heer P. de Jonge 2,30 uur, de heer P. de Jonge Clubgebouw voorm. fabriek Van Melle. Chr. Evang. Gemeente Breskens, 9,30 uur, Ds. Praas Nieuwvliet, 10 uur, de heer Van Wijck Retranchement, 2,30 uur, Ds. Praas Cadzand, 6,30 uur, Ds. Praas Plaatselijk Nieuws Groede. Stille omgang. Woensdagavond heeft ook hier de stille omgang plaats gehad naar de algemene en R.K. begraafplaats. De deelname was groot en bewees dat ook Groede zijn doden en diegenen uit de naburige gemeenten, die hier in de Octoberdagen van 1944 dodelijk ge troffen, of aan de elders bekomen ver wondingen bezweken zijn en hier ter- aardebesteld werden, niet vergeet. Candidaatstelling gemeenteraad. Maandagavond had een verga dering plaats voor het stellen van can- didaten van* de V. V. D. voor de ge meenteraad. De samenstelling is als volgt: C. Cijsouw-van Cruijningen, J. Risseeuw-Bron, A. Salomé-Verhage, A. de Hulster-de Vlieger, J. de Smit- Cornelis. Breskens. Koninginnedag. Ter gelegenheid van de 40e jaardag van H.M. de Koningin, op Zaterdag j.l., werd vanwege de Oranjevereniging voor de schoolgaande kinderen een filmvoorstelling gegeven in het Ont spanningsgebouw. De vertoonde films vielen zeer in de smaak van de kin deren, alsmede de verstrekte chocolade melk met koekjes. Het des avonds te geven concert door de plaatselijke muziekvereniging, kon vanwege het koude weer geen doorgang vinden, in de plaats waar van met een pittig marsje door enkele straten deze dag besloten werd. Aanbesteding. Bij de gehouden aanbesteding van een verbindingsstraatje tussen de Weijkmanlaan en de Ph. van Kleef- straat werd ingeschreven als volgt: J. Vergouwe f 2195.P. J. van de Sande f 2111.Th. Cambier en P. Vermeulen f 1580.allen te Breskens. Geslaagd. Aan de Rijks-Universiteit te Leiden slaagde voor het doctoraal examen Rechtswetenschappen de heer J. C. C. de Pree, vroeger alhier. Sluis. 25-jarig jubileum. De heer R. Grahame, directeur bij de Incasso-bank alhier, herdacht Zon dag de dag dat hij vóór 25 jaar bij deze instelling in dienst trad. Candidaatstelling K.V P. De candidatenlijst van de K.V.P. al hier is thans officieel vastgesteld en luidt als volgt: 1. L. van Dongen; 2. A. van Deursen; 3. M. van Wijns- berghe; 4. Ad. Groosman; 5. J. de Rijcke; 6. G. Metz; 7. J. de Wandel en 8. J. van Horck. Cadzand. Collecte. De collecte ten bate van het Leger des Heils heeft alhier f 36,- opgebracht. ONTVANGEN BUSTEHOUDERS, CORSETTEN, LOSSE BALEINEN, JARRETELLES, enz., enz. Boulevard 78 een uitermate spannende jungle film Voorstelling Plaatsbespreking van 6-7 uur. Toegang 14 jaar. Ruime keuze in de nieuwste voor Japonnen en Mantels Koopt Uw zand en grind bij die firma die ook de levering van al Uw bouwmaterialen verzorgd. Scherpe prijzen. Vlotte levering. Door geheel Zeeland. Schoondijke. Steun wettig gezag. Tot leden van de commissie van het Nationaal Instituut „Steun wettig ge zag" zijn benoemd: Burgemeester F. A. van Rosevelt, L. C. C. Cammaert, J. Moerland, P. Toussaint, A. J. Verhage- Verkeij. Oostburg. Koninginnefeest. Het bestuur der Oranjever eniging alhier had weer opnieuw voor een aantrekkelijk programma gezorgd en reeds vroeg trokken Herauten te paard, gevolgd door ruiters van de rijver. „West Zeeuwsch-Vlaanderen", door de gemeente. Vervolgens waren er kinderspelen alsmede kinderzang, begeleid door de Oostburgse Harmonie. De kleppermars door de schooljeugd was een groot succes. Vooraf gegaan door de muziek en de beide Padvin- dersgroepen trok men daarna naar het huis van de burgemeester voor het planten van een Julianaboom. 's Mid dags waren er volksspelen op het Ledelplein, o.a. ringrijden te paard, 's avonds een concert en nogmaals de kleppermars en rondgang van de muziek door de gemeente met lampions. IJzendijke. P.T.T. Met ingang van 30 April j.l. is tot brievenbesteller in vasten dienst be noemd de heer W. Rous, die reeds een tiental jaren als hulpbesteller werkzaam was. Aardenburg. Kermis. Men is voornemens de Kermis alhier te verplaatsen op Zaterdag, Zondag en Maandag. Er is een verzoekschrift ingediend bij de gemeenteraad. Vismijn - Breskens Week van 25 t/m 30 April. 4461 kg exp. garnalen f 0,57-f 1,03 815 binnenl. garnalen m. p. f o, 50 314 pellerij garnalen max. prijs 4016 bot f o,[3 - f 0,40 162 tong f 0,60 - f 3,10 154 schar f 0,29 - f 0,43 271 schol f 0,22 - f 0,48 671 rog f 0,15 - f 0,24 187 wijting f 0,18 - f 0,25 MErbhmm VAN Noodplan O 3 Telefoon 37 8 MeiMoederdag. Alle Bloemwerken. Bloemen verzenden door heel Nederland Speciaal huis CORSETTEN en BANDAGE Onze Corsetlère Is op DONDERDAG 12 MEI a.s. aanwezig van 10 tot 4 uur in met inzet Voor Uw Voor een als VAN OUDS Burgemeester Gerrltsenstraat BRESKENS Zie étalage Schitterende sortering Gevraagd een te Breskens. Brieven z. sp. m. aan het bureau van dit blad, onder nr. 225. TE KOOP: 1100-20, In prima staat. Garage VAN PUTTEN VROON Telefoon 32 Breskens Twee maal per week VEE- EN BEURTDIENST Breskens - Dordrecht - Rotterdam Telefoon 78 Goederen worden aangenomen iol Zater dagmiddag 12 uur. Te Rotterdam Vrijdag 12 uur. Beurtvaartadressen voorverzen- ding van goederen aan het kantoor op de Haven verkrijgbaar.

De Schakel | 1949 | | pagina 3