voorkennis en medewerking van hun college verkregen kunnen zijn en voorts omdat de daarin bedoelde plannen zich nog in een zodanig stadium van voor bereiding bevinden, dat publicatie er van te enen male praematuur moeten worden geacht. BURGERLIJKE STAND. Gemeente BRESKENS over de maand Februari 1949. GEBOREN: 7, Jacomina Jacoba, d. van Ver- duijn, Jannis A. en van Bouwens, Lena M.; 10, Maria Tannetje, d. van Brouwer, Pieter J. en van van der Hooft, Helena M. W.; 19, Geert Jannis, z. van Sok, Geuchien en van de Poorter, Janneke J.; 23, Abraham Jacob Wicher, z. van Moorlag, Jan W. en van Ver- hage, Elizabeth; 25, Maria Eva, d. van Bak ker, Cornelis en van Schouten, Nies J.; 25, Agatha, d. van Maas, Jacobus A. en van Jansen, Catharina S. HUWELIJKEN: 3, Verduijn, Adriaan J., oud 21 j., wonende te Breskens en Verhage, Su- zanna C., oud 21 j., wonende te Oostburg; 29, v. d. Broecke, Pieter J., oud 28 j. en Pier- reuse, Georgette P. L., oud 24 j., wed. van de 'Bath, P., beiden wonende te Breskens; 10, v. d. Broecke, Willem, oud 23 j. en Ver gouwe, Centina, oud 21 j,, beiden wonende te Breskens; 15, van de Velde, Abraham J., oud 44 j., wedn. van Albregtse, E. M. en Jacobs, Krina S., oud 29 j., wed. van Ver meulen, Jacob, beiden wonende te Breskens; 24, Briquet, Jan, oud 24 j. en Brouwer, Su- zanna M., oud 20 j., beiden wonende te Bres kens; 24, de Vriend, Isidorus L., oud 57 j., wonende te Aardenburg, wedn. van Bonamie, Maria A. en de Waard, Tannetje, oud 46 wonende te Breskens, wed. van Brouwer, A. A, OVERLEDEN: 3, Keijmel, Philippus A., oud 44 j., echtgen. van Baas, Johanna S., over leden te Oostburg; 17, Schijve, Suzanna C., oud 78 j., wed. van de Smit, Abraham J. INGEKOMEN: 2, Zegers, Pieter en gezin van Axel naar T. F. Blankenstr. 9; 2, de Smidt, Hubrecht P. van Schoondijke naar Noodplan G 18; 2, Wolfert, Willem en echtgen. van Nieuwvliet naar Noodplan K 5; 2, Nieuwe- link, Levinus en gezin van Biervliet naar Noodplan G 11; 3, Smallegange, Janus en ge zin van Rotterdam naar T. F. Blankenstr. 6; 4, Verduijn, Abraham P. en echtgen. van Oostburg naar Ph. v. Kleefstr. 47; 5, Bent- schap Knook, Johannes A. en gezin van Groede naar Noodplan F 14; 5, van Belois, Jacobus en gezin van Groede naar Noodplan B 2; 7, Willems, André Ch. en gezin van Vlissingen naar Burg, Gerritsenstr. 11; 7, Scheepers, Johannes A. W. en echtgen. van Vlissingen naar T. F. Blankenstr. 16; 8, War moes, August C. en echtgen. van Groede naar Noodplan M 6; 9, de Bath, Abraham en echtgen. van Sas van Gent naar Noodplan F 21; 11, Kasander, Franciscus van Middel burg naar Glacis 10; 11, van Rosevelt, Fran cois J. en echtgen. van Schoondijke van Nood plan K 2; 14, Dammann-Hofstede, Leonora F. A. van Rotterdam naar Noodplan N 7; 15, Kuijper, Marinus en echtgen. van Vlissingen naar T. F. Blankenstr. 5; 15, Jansens, Laban J. en echtgen. van Groede naar Noodplan J 2; 16, Verduijn, Abraham J en gezin van Groede naar T. F. Blankenstr. 8; 16, du Bois-Impens, Rachel van Eecloo naar Burg. Gerritsenstr. 7; 17, de Groote, Jacobus en echtgen. van Kruiningen naar Ph. van Kleefstr. 66; 16, de Greve, Theophile en echtgen. van Vogel waarde naar T. F. Blankenstr. 12; 17, Jong man-Hoogstad, Johanna A. van Terneuzen naar Noodplan K 4; 17, de Vuijst, Catholina A. A. van Amsterdam naar Scheldekade 28; 18, van Schoote, Gustaaf F. en echtgen. van IJzendijke naar Noodplan M 11; 18, Vermeu len, Jacobus en echtgen. van Groede naar Ph. van Kleefstr. 44; 19, Daansen-Stooke- brand, Wilhelmina M. van Amsterdam naar Noodplan E 5; 21, Goossen, Pieter J. en echt gen. van Schoondijke naar Ph. v. Kleefstr. 26; 22, Zonnevijlle-Wesdorp, Suzanna C. van Biervliet naar Noodplan M 5; 19, Lodenstijn, Pieter van Waalwijk naar Scheldestraat 20; 19, de Seijn, Johanna M. C. van Waalwijk naar Scheldestraat 20; 22, Quaars, Izaak van Groede naar W 6gd; 22, Quaar?, Jacob I. en gezin van Groede naar W 6gd; 22, Quaars, Jacob I. van Groede naar W 6gd; 24, Pois- sonnier, Sara C. van Groede naar de Hullu- straat 23; 24, Poissonnier, Cornelia S. van Groede naar de Hullustr. 23; 24, Poissonnier Francois J. van Groede naar de Hullustr. 23; 24, Goderie, Petrus M. en gezin van O. en W. Souburg naar Burg. Gerritsenstr. 22; 25, alleen in zich voor hem zou voelen ontwaken. De grootsheid van zijn le ven had haar diep bewogen. Wederom liet Cecil het hoofd op de armen zinken. „O, God! Ik weet niet meer wat ik zeg of doe. Ik zal nog krankzinnig worden. Doe een keuze voor mij!" De tranen, die in haar ogen waren opgeweld, rolden langzaam over haar wangen en de blik, waarmede zij hem aankeek, was vol mededogen. Haar hart leed bijna niet minder dan het zijne. „Kies voor mij, Venetia," fluisterde Cecil nogmaals. Onder het maken van een bijna wanhopig gebaar rees zij van haar zetel en wierp het gouden haar naar achter. „God helpe mij! Ik kan niet - ik durf niet! En ik ben niet langer bij machte rechtvaardig te zijnZo vurig verlangde zij naar zijn oplossing, zijn rechtvaardiging, zijn terugkeer naar al wat zijn eigendom was, zo smachtend wenste zij hem in haar eigen wereld terug te* zien, dat zij hem niet langer een onpartijdige raad kon geven. (Wordt vervolgd). van de Sande, Maria C. van Den Haag naar Ph. van Kleefstr. 54; 25, van Oostenbrugge- v.d. Broeke, L. A. van Groede naar Nood plan D 7; 28, Roth, Marinus V. van Vlis singen naar Burg. Gerritsenstr. 2; 28, Ver- duijn-Verhage, Suzanna C. van Oostburg naar Boulevard 104; 28, Lako Baas, Johanna van Cadzand naar Noodplan F 3; 26, Lako, Abra ham I. van Zuidzande naar Noodplan F 3. VERTROKKEN: Riemens, Magdalena van Noodplan D 12 naar Middelburg; 4, Kense, Abraham J. en gezin van Boulevard 132 naar Rotterdam; 12, Keijmel, Philippus P. van Dorpsstr. 38 naar Den Haag; 12, Leenhouts, Abraham W. van Noodplan C 2 naar Eind hoven; 14, de Visser-Hovestadt, Adriana H. van Noodplan G 4 naar Yerseke; 18, Flik- weert, Jacob en gezin van W Ó9d naar Aar denburg; 22, Steenhart, Ebrina S. van Nood plan A 16 naar Schoondijke; 22, Lijk, Su sanna M. van Noodplan A 11 naar Velsen; 25, Cijsouw, Agnes A. C. van Dorpsstr. 14 naar Baarn. Voetbal. In de derde klasse F. is nu ook het pleit beslecht. Clinge maakte aan alle onzekerheid een einde en klopte Hoofdplaat met sprekende cijfers 41, waardoor Clinge juist één puntje meer behaalde als IJzendijke en deze laatste club dus haar plaats in de derde klasse zal moeten verdedigen, evenals Hulst. Het is wel een hele terugslag voor IJzendijke, dat in de vorige competitie nog een rol speelde voor de bovenste plaats. De eerste degradatiewedstrijden waren voor onze 2e klassers weinig bemoedigend, daar zowel Middelburg als Breskens het onderspit delfden tegen de 3e klasse kampioenen. De nederlaag van de hoofdstedelingen tegen Rood-Wit liet aan duidelijkheid niets te wensen, daar 6o toch nogal wat wil zeggen, Wij vrezen dan ook dat de hoofdstad straks zelfs geen 2e klassers meer heeft. Wat een triest beeld van het voetbalpeil in Zeeland. Helaas was ook de start van Breskens niet erg bemoedigend. In de eerste helft waren de partijen aan elkaar gewaagd, doch toen J. Fenijn, juist voor het verstrijken van de eerste helft, toen de stand nog steeds dubbel blank was, door de scheidsrechter naar de kleedkamer werd verwezen, was de thuisclub danig verzwakt. Hoewel Breskens in de tweede helft, met 10 man, dapper streed, was Axel nu toch de meerdere en dit werd in drie doelpunten uitgedrukt. Hoewel wij de straf voor J. Fenijn wel wat te zwaar vonden, mag men de houding van deze speler toch niet verdedigen, temeer daar hij zijn club daardoor zeker geen dienst bewees. Als speler dient men zich nu eenmaal te onderwerpen aan de beslissingen van de scheidsrechter, of men het al of niet eens is met diens be slissingen. Wellicht had de heer Verkerk niet zo zwaar gestraft, wanneer ook in de wedstrijd tegen Vlissingen niets was voorgevallen. Komaan Bressiaanders, de zaak is nog lang niet hopeloos, maar dan ook eendrachtig aangepakt. In de vierde klasse gaf Ria uit Westdorpe blijk van een goede sportiviteit, want hoewel deze club reeds kampioen was, werd in Kruiningen gewonnen. Door dit resultaat krijgt Biervliet nog een kans zich in deze klasse te handhaven, daar nu een beslissings wedstrijd gespeeld moet worden tegen Kruinin gen, wie van beiden aan de degradatie zal moeten deelnemen. Zondag waren er ook weer de nodige verrassingen. Vlissingen wist het tegen de 4e klasser De Patrijzen niet verder te brengen dan een 33 gelijk spel. Terneuzen trok naar Goes en behaalde een 21 overwinning. De 2e klasser De Zeeuwen won op het nippertje in Sluiskil met 2—3, nadat Sluiskil tot 7 min. voor het einde nog een 2o voorsprong had. Tenslotte had Oostburg bezoek van E.M.M. uit Vlissingen. De Oostburgers waren ditmaal weer eens productief en wonnen met 3o. Plaatselijk Nieuws Oostburg. Ambachtsschool. In tegenwoordigheid van het bestuur, directeur, leraren en zeer vele ouders, is Dinsdagmiddag een feestelijke bijeen- komst gehouden in de ambachtsschool alhier, om afscheid te nemen van de gediplomeerde leerlingen. In de school was een tentoonstelling ingericht van tekeningen en werkstukken, door de leer lingen vervaardigd, welke tentoonstelling terecht een grote bewondering oogstte Het bleek dat op de school tevens hard wordt gewerkt aan de inventaris voor de nieuwe school, die men het volgen de jaar hoopt te betrekken Tal van werkbanken, zowel voor de bankwer- kerij als de timmerafdeling en prachtige tekentafels zijn reeds door de leerlingen vervaardigd. De voorzitter, de heer J. Mijs, heeft met een toepasselijk woord, de diplo ma's uitgereikt en nadat een verver sing was aangeboden, werd een film ,.van kiel tot zeekasteel" vertoont. Het geheel was een geslaagde middag. Hieronder laten wij volgen de na men van de gediplomeerden en van die leerlingen, die zijn bevorderd van de ie naar de 2e klasse. Smeden'Bankwerken (van klasse I naar klasse 2) P. J. v. d Ameele, J. A. Groosman, Richard v. Voren, Hoofdplaat; J. A. Blok, P. C. v. d. Heuvel, J Mookhoek, 1 A. Porreij, Breskens; A. 1. Bron, O. C. v. d. Vijver. Waterlandkerkje; J. Danckaert, G. H. Reijniers, IJzendijke; J. J. Fremouw, Zuidzande; J. W. Houg, J. J. Visser, Retranchement; R. Meul- blok, F. J. de Wilde, Oostburg; A. Moens, P. L. v Merode, J. Vermeire, Aardenburg; J. P. v. d. Plassche, St. Kruis; M. A. v. Quekelberghe. Eede; W. B. Ie Roy, J. A. de Smit, Sluis; A. A. Verstrijnge, Groede; G. J. B. de Vleesschauwer, Biervliet. Niet bevor derd 6 leerlingen. Timmeren: Van klasse 1 naar klasse 2 G. G. van Boven, Sluis; G. L. F de Boevere, Biervliet; A. Buijze, Cadzand; A. P. Dierks, Retranchement; D. C. v. Hermon, A. J. Rabout, Aardenburg; Abel Lohman, Waterland-Oudeman; C P. Ocké, Th. C. Pijcke, H. P. Souli mans, Hoofdplaat; J. B. van Poecke, J. Strijdonk, Oostburg; R. G. Verheije. Waterlandkerkje. Niet bevorderd 3. GediplomeerdSmeden -Bankwerkers Arn. Brugge, J J Tournois, Schoon dijke. F. E. Baas, R R. R. de Paauw, Sluis. A. M. de Bruijckere, Hoofdplaat S. Dekker, A. 1. Kareis, Waterlandkerkje. J. I. Dierkx, P. A. de Smit, Retranche ment. J. A. Engels, Biervliet. Jan Faas, H. C. Rommers, A Vergouwe. Bres kens. R. P. la Gasse. H. v. d Walle, Cadzand. G. Ch. A. Lohman, St. Kruis, D. L. Luteijn, Oostburg. A. C. Murijn, Jac. Wolfert, Groede. J. P. v.d. Sande, IJzendijke. Niet gediplomeerd 2. Gediplomeerd: Timmerlieden G. J. Beun, G. Cocquit, H. I. de Kraker, Aardenburg. C. I Ekkebus, F. E. v. d Hemel, Groede. J. G. Hoste, Nieuwvliet. Jac. Huijgh, S. A. v d Meulen, Schoondijke. H. P. v. d. Kerk- hove. Oostburg. R. C. J. Marteijn, St. Anna ter Muiden. Niet gediplomeerd 3 Nog een 3e jaar de school gevolgd: W. A. Aalbregtse, Cadzand. P. A. Barendse, J. van Deursen, Sluis. S. Aal bregtse, Aardenburg. Ouderavond Openb. U.L.O.-School. De ouderavonden van de Openb. U.L.O.-school alhier mogen zich steeds in een grote belangstelling verheugen en zo was het ook Vrijdagavond. Een groot aantal ouders van leerlingen dezer school vulden de gymnastiekzaal, toen de voorzitter van de oudercommissie, de heer C. de Snoo, de bijeenkomst opende. De schoolarts voor Z -Vlaande ren, dr. K. Pels, hield een voordracht getiteld: ,,De puberteit uit medisch oogpunt". Dr. Pels behandelde dit moei lijke vraagstuk op eenvoudige en daar door begrijpelijke wijze en had in dit gezelschap van ouders van kinderen, die practisch allen in de puberteitsjaren zijn, wel een zeer aandachtig gehoor. Deze voordracht zal ongetwijfeld voor vele ouders opheldering hebben gegeven over de houding van hun kinderen. Nadat een kopje thee was gedronken, volgde het meer huishoudelijke gedeelte Uit het jaarverslag bleek, dat het aan tal leerlingen was toegenomen, waar door in het afgelopen jaar kon worden overgegaan tot de aanstelling van een vijfde leerkracht. De financiële positie bleek eveneens gezond te zijn, doch de kasgelden von den een goede bestemming, daar op het programma stond, de aankoop van een piano. Daarvoor bleek echter heel wat meer geld nodig te zijn, doch het hoofd der school, de heer Zachariasse, wist na een pleidooi, waarin hij alle aanwezigen finaal van de sokken kletste, de zaak rond te krijgen, zodat de piano, die alreèds ,,op zicht" aanwezig was, in de school blijft. Een prachtige aanwinst. De leerlingen gaan deze zo mer weer op reis en wederom zal de Zeeuwse vereniging ,,Zeelandia" uit den Haag als gastvrouwe optreden. Dat belooft dus weer een pracht reisje te worden. Tot nieuwe bestuursleden werden gekozen de dames Rijckborst, Nieuw vliet en v. Hal, Sluis en de heren J. Keijmel, Breskens, H. de Die, Biervliet en P. Risseeuw, Zuidzande. Tenslotte werd op hartelijke wijze afscheid geno' men van de secretaris, de heer Bogaart uit Zuidzande, die de provincie heeft verlaten, doch voor deze avond spe ciaal was overgekomen. Stemming. De stemming voor de gemeente raad alhier, zal worden gehouden op Woensdag 22 Juni a.s. Voetbal. Oostburg I is ingedeeld voor de bekerronde bij Sluiskil, De Zeeuwen en E. M. M. Sportterrein. Er is een aanvang gemaakt met de aanleg van het nieuwe Sportterrein. Steun Wettig Gezag. Alhier is dezer dagen een plaatselijke commissie Steun Wettig Gezag geinstalleerd, bestaande uit de volgende leden, t.w. Mr. K. Hoekzema, burgemeester; J. Mijs, notaris; I. Brak man, deurwaarder; L. Schippers, amanuensis en C. H. M. v. Zuilen, griffier van het waterschap „Het Vrije van Sluis". Cadzand. Gouden Huwelijksfeest. Gisteren heeft het echtpaar J. Deunink- van Dale alhier de dag herdacht waarop het vóór 50 jaar in de echt verbonden werd. Het heeft hen deze dag niet aan belangstelling ontbroken. Breskens. Vergadering „V. V. Breskens". De ,,V. V. Breskens" hield Vrijdag j.l. zijn jaarlijkse algemene vergadering. Na opening door de Voorzitter, die in het kort de benarde positie van het eerste elftal memoreerde, volgde de voorlezing der notulen en het jaarver slag door de Secretaris. Uit het jaar verslag bleek o.m., dat een actie, ge voerd ten behoeve van de nabestaanden van omgekomen spelers, een bruto bedrag van f 11.358,11 opgebracht heeft, waarvan na altrek der onkosten f f0.581,kon worden overgedragen. Op 31 December telde de vereniging 107 leden en 106 donateurs. In 1948 kwamen 4583 bezoekers. De jaar rekening sloot met een kassaldo van f 501,49. Op de post ledencontributiën werden enige aanmerkingen gemaakt vanwege het lage bedrag, doch hierin bleek een grote achterstand te zijn. Hierna kwamen de verkiezingen aan de orde. De aftredende bestuursleden Kramer, Duin en Woittiez werden zonder stemming herkozen, evenals de kascommissie, bestaande uit de heren Brugge, Van Male en De Marree. Daarna volgde de samenstelling van de elftalcommissie. Daar de vorige commissie, bestaande uit 5 leden, wegens bijzondere omstandigheden reeds een ontijdig ontslag had geno men, werd besloten het aantal leden terug te brengen tot 3, welke na ge houden stemming bestaat uit de volgende herenG. van Heck, A. Oosterling en H. Vermeulen. Bij de rondvraag werd gevraagd hoever het met het nieuwe voetbalveld stond. Hierop kon de Voorzitter mededelen dat het wel als vast kan aangenomen worden dat het er komt, doch dat hiervoor ambtelijke wegen moeten worden bewandeld en afhankelijk is van subsidie's, zodat hierop geen drang kan uitgeoefend worden. Na nog enkele minder belang rijke onderwerpen behandeld te hebben, sloot de Voorzitter onder dankzegging voor de goede opkomst deze vergade ring. V. V. V. „Breskens". In de Donderdag 24 Maart 1.1. gehouden eerste naoorlogse vergadering van het definitieve Bestuur der V. V. V. „Breskens", werden de be stuursfuncties als volgt verdeeld E. Gittenberger, voorzitterJac. Maas, vice-voorzitter; P. J. Priester, secretaris; P. J. Woittiez, 2e secretaris; E. Seuss, penningmeester. Nat. Instituut „Steun Wettig Gezag". In deze gemeente werd opge richt een plaatselijke commissie van het Nationaal Instituut „Steun Wettig Gezag". Deze commissie is als volgt samen gesteld Burgemeester J. Eekhout, ie voorzitter; de heer J. A. Smits, 2e voorzitter en P. C. Woltering, secretaris. Leden J. P. Hooftman, P. de Baare Sr., A. J. de Crook, J. A. Basting en I. A. de Hulster. Biervliet. Kerkinwijding. De Hervormde Kerk is nu zover gereed, dat deze op Donderdag 14 April des avonds om half zeven weer in gebruik genomen wordt. De Jong Hervormden zullen bij die gelegenheid een nieuw doopvont aan bieden. Het is een ontwerp van architect Jac. Faas en vervaardigd bij een meu belfabrikant te Hilversum. De standaard heeft dezelfde motieven als de preek stoel. Het geheel is van oud eiken hout. Op het kegelvormig bovendeel komt het zilveren doopbekken, dat afgesloten wordt een eikenhouten deksel. Schoondijke Muziekuitvoering Zaterdag j.l. gaf de muziekvereniging „Oefening kweekt kunst", in de cantine

De Schakel | 1949 | | pagina 2