Solisfenconcours. een monopolie voor de import «n en de export uit Amerika, met een goeie provisie voor ons, maar daarover moeten we eerst nog eens Goed Den ken en zien, of er misschien nog een beter bod wordt gedaan. En als we klaar zijn brengen we uit Amerika een souvenier mee. Eduard had ge dacht aan een wolkenkrabbertje, omdat de Eifteltoren al zo ver versleten is; Paul weet nog niet wat hij zal mee brengen, maar ik wel. Ik breng het Vrijheidsbeeld mee, dat nu aan de ingang van de haven van New York staat. Een aardig ding en dat zet ik dan in Breskens, ook bij de haven, n.l. aan de ingang van de Nylon-binnen haven, je weet wel die binnenhaven, die dodr Minister Vos beloofd is, doch die nu door Minister Spitzen nylon oftewel onzichtbaar is gemaakt. Als nu de West Europese Alliantie maar geen roet in het eten gooit, door Paul Spaak te belasten met het secretariaat over het Ruhrgebied, want dan zitten we. Waar moet ik zo'n Benelux-man vandaan halen als Paul is. Ik kan er toch Camille Huijsihans niet voor ne men, want dat is net zo'n type als Van Klefïens, wat gewicht betreft en daarvoor zou ik er dan twee moeten nemen om aan de honderd kilo te komen. Enfin, komt tijd, komt raad. Dan zullen we wel verder zien en ik zal daarop in De Schakel nog wel eens terugkomen. Afgesproken is dat ik in De Schakel ingeschakeld blijf en dat dit blad verder de primeur krijgt van de geheime besluiten van onze Commissie van G. D. En hierbij laat ik het nu en wens U verder allen een Goede Dag toe. L. Voetbal. 2e klasse B. MiddelburgDosco i i; AllianceR.B.C. 1 i; R.A.C.Hero i2; BreskensInternos 13; De ZeeuwenGoes 3o. Aan de kop van de ranglijst blijft de span ning voortduren. R.B.C. heeft niet over ge luk te klagen, nu de wedstrijd tegen Internos ongeldig is verklaard, waardoor er bij R.B.C. twee verliespunten zijn afgetrokken. De der by in Roosendaal leverde eeh verdeling der punten op> waardoor Alliance de beste papie ren heeft behouden, doch de stadgenote ligt op de loer, om bij een misstap de kop over te nemen. Dosco verspeelde een kostbaar puntje in Middelburg en dat zou voor de Bergenaren wel eens noodlottig kunnen zijn. Van Mid delburg intussen een fraaie prestatie, waaruit wij zien dat een kat in het nauw Het gaat intussen ook in de staartgroep duchtig spannen. Bijzonder fraai is de prestatie van De Zeeuwen, dat Goes kansloos klopte. Onze voorspelling dat deze Vlissingse club de dans alsnog zal ontspringen, krijgt door deze uit slag heel wat meer kans van slagen. Inmid dels is ook de Benjamin R.A.C. weer in het nauw geraakt, want Hero heeft het gevaar tijdig ingezien en haalde de volle buit bin nen. Het zou nu al gek moeten gaan wan neer ook de conservenmannen nog in gevaar zouden komen. Helaas is Breskens het kind van de reke ning, want ook nu weer werd verloren. Er zal dus niets anders opzitten dan het een volgend seizoen in de 3e klasse te proberen. Wellicht kan dan het verloren terrein wor den teruggewonnen. Vismijn - Breskens Week van 23 Jan. t/m 29 Jan. 1025556 kg haring f 0,14 - f 0,17 381 sardijn f 0,05 - f 0,52 64 bot f 0,66 - f 0,77 190 kabeljauw max. prijs 359 schar max. prijs Totaal aanvoer haring t/m 29 Jan. 5.405.580 kg. PREDIKBEURTEN Zondag 6 Febr. Aardenburg, 10,30 uur, Ds. Blom Gezinsdienst. Breskens, 10,30 uur, Ds. Doorn Collecte wederopbouw Kerk 6,30 uur, Ds. Boere Groede, 10 uur, Ds. Boere Bediening H. Doop Nieuwesluis, 2,30 uur, samenkomst Nieuwvliet, 10 uur, dhr, P. de Visser Collecte Kerkherstel Schoondijke, 10,30 uur, Ds. Schopenhauer Biervliet, 10 uur, Ds. Wiebosch Collecte Kerkherstel Hoofdplaat, 10,45 uur> Ds. Winckel Collecte Kerkherstel St. Kruis, 8,45 uur, Ds. Blom. Gezinsdienst Zuidzande, 10 uur, Ds. F. J. ter Beek. Doopsgez. Gem. Aardenburg Aardenburg, 10,15 uur> Ds. Nolthenius Ev. Luth. Gemeente Groede, 10 uur, Da. Stol Geref. Kerk Breskens 10 uur, Ds. D. v. d. Meulen Bediening H. Avondmaal 2,30 uur, Ds D. v. d. Meulen Nabetrachting Doopbed. Clubgebouw voorm. fabriek Van Melle. Chr. Evang. Gemeente Breskens, 9,30 uur, Ds. Praas Nieuwvliet, 10 uur, stud. Flier Retranchement, 2,30 uur, stud. Flier Cadzand, 6 uur, stud. Flier De stand in deze klasse is nu: Alliance 16 11 4 1 '41 12 26 Dosco 17 11 3 3 58—25 25 R.B.C. 16 11 2 3 53—24 24 Vlissingen 16 93 4 3928 21 Goes 17 9 3 5 37—35 21 Internos 15 54 6 2031 14 Hero 17 6 2 9 30—35 14 R.A.C. 17 5 1 11 2937 11 Middelburg 17 5 1 11 25—43 n De Zeeuwen 17 4 2 11 22—44 10 Breskens 17 2 1 14 20—60 5 3e Klasse F. TerneuzenCorn Boys 1o; HulstAxel 1 1; Aardenburg—Clinge 3—0; Hontenisse— Hoofdplaat 61; IJzendijkeOostburg 1 1. Axel faalde opnieuw en wist bij het zwakke Hulst slechts één puntje te bemachtigen. Ter- neuzen behaalde de volle buit, zij het slechts op het nippertje en hierdoor zijn beide ploe gen weer precies gelijk gekomen, met ieder nog drie wedstrijden te spelen. Dus volop spanning. Doch ook in de staartgroep is de spanning toegenomen, mede doordat de wed strijd ClingeHoofdplaat, die door Hoofd plaat werd gewonnen, ongeldig is verklaard. Hierdoor is ook Hoofdplaat, dat Zondag kansloos werd geklopt door Hontenisse, weer in gevaar gekomen en zelfs Sluiskil is nog niet veilig. Clinge kon ook Zondag geen winst boeken, daar zorgde Aardenburg wel voor. IJzendijke deed het heel wat beter, door van Oostburg een puntje te ontfutselen. Hon tenisse mag zich nu wel veilig achten, wat uit de stand blijkt Terneuzen 19 15 2 2 6420 32 Axel 19 16 o 3 76—22 32 Corn Boys 18 11 1 6 6226 23 Oostburg 17 9 3 5 4126 21 Aardenburg 17 73 7 43—40 J7 Steen 17 8 o 9 43—44 16 Hontenisse 19 6 3 10 3566 15 Sluiskil :8 5 3 10 2749 13 Hoofdplaat 16 52 9 2863 12 IJzendijke 17 35 9 39—44 Clinge 17 4 2 11 2i46 10 Hulst 18 4 2 12 2352 10 Georganiseerd door de Bond van Muziek verenigingen in Zeeuws-Vlaanderen, werd Zaterdag in het Ledeltheater te Oostburg een solistenconcours gehouden. Hoewel reeds 's morgens om 8.30 uur begonnen was, was dit concours eerst 's avonds ongeveer 9 uur beëindigd. De laatste uren speelden de so listen in de zaal van café de Vuijst te Oostburg. De uitslag was als volgt: 3e afdeling. 2e pr. 49 p. Th. Kindt, Lamswaarde (piston). 3e pr. 46 p. Jan de Bliek, Groede (bariton). 3e pr. 42 p. mej. Lena de Bakker, Vogel waarde (piston). 3e pr. 42 p. A. P. Leenhouts, A'burg (piston). 4e pr. 39 p. J. Rombout, Lamswaarde (piston). 4e pr. 36 p. W. F. v. Kampen, Vogelwaarde (trompet). 3e pr. 47 p. D. Luteijn, Zuidzande (bugel). 3e pr. 42 p. C. P. v.d. Berge, Axel (bugel). 2e afdeling, ie pr. 58 p. Saartje Wage, Z'zande (sax-alto). ie pr. 57 p. Rinus de Meijer, Biervliet (bugel), ie pr. 56 p. Adr. Luteijn, Zuidzande (bugel). 2e pr. 54 p. Jos. v. Waterschoot, Lamswaarde (bugel). 2e pr. 50 p. C. d. Ruijsscher, B'vliet (trompet). 2e pr. 50 p. F. v. Luijk, Axel (bariton). 3e pr. 48 p. mej. Lies de Meijer, Biervliet (sax-alto). 3e pr. 45 p. O. Verbeke, IJzendijke (bugel). 3e pr. 42 p. Jac. v. Hanegem, Retranchement (bugel). ie afdeling, ie pr. 62 p. F. Thomas, IJzendijke (bugel), ie pr. 60 p. G. de Krijger, Biervliet (alto). ie pr. 58 p. Arth. v. d. Bussche, Retranche ment (bariton), ie pr. 56 p. J. C. Heule, Nieuwvliet (bugel), ie pr. 56 p. Jac. Ie Grand, N'vliet (piston), ie pr. 56 p. D. P. Luteijn, N'vliet (tuba), ie pr. 56 p. H. v.d. Berge, Axel (tuba), ie pr. 56 p. Jacob Bakker, Axel (tuba), ie pr. 56 p. Adr. v. Meurs Sr., Axel (helicon). 2e pr. 53 p. P. van Hoorn, Axel (clarinet). 2e pr. 5 1 p. Iz. de Hullu, N'vliet (trombone). 2e pr. 49 p. Arth. v. d. Bussche, R'ment (bugel). 3e pr. 46 p. Ach. de Krijger, Biervliet (bugel). 36 pr. 42 p. A. Suwijn, IJzendijke (bariton). 4e pr. 39 p. W. Robijn, Zuidzande (piston). Afdeling Uitmuntendheid, ie pr. m. 1. 64 p. Adr. van Meurs W.Pz., Axel (trombone), ie pr. 62 p. A. de Koeijer, Sluiskil (clarinet), ie pr. 60 p. Alb. Rottier, Lamswaarde (bugel), ie pr. 58 p. Adr. v. Meurs, Axel (sax-alto). ie pr. 56 p. H. de Veij, Nieuwvliet (bariton). 2e pr. 53 p. Joh.v. Hanegem, R'ment (bugel). 2e pr. 53 p. A. P. J. v.d. Poel, Lamswaarde (tuba). Ere-afdeling. ie pr. m. 1. 68 p. Jan Meijers, Sas van Gent (sax.-sopraan). ie pr. 60 p. J. C. Ritico, Oostburg (trompet), ie pr. 57 p. Jac. J. de Hullu, N'vliet (piston), ie pr. m. 1. 66 p. mej. Saartje Faas, Bier vliet (sax.-sopraan). ie pr. 62 p. Jac. Anthonisse, Biervliet (tuba), ie pr. 57 p. A. P. v.d. Walle, S'dijke (bariton), ie pr. 56 p. Jac. Bossand, Oostburg (trombone) ie pr. 56 p. Jan Meijers, Sas v. Gent (tuba). 2e pr. 54 p. Abr. Wage, Zuidzande (tuba). Superieure afdeling, ie pr. m. 1. 68 p. P. A. v. d. Walle, S'dijke (clarinet). ie pr. m. 1. 67 p. J. W. de Zwart, S'dijke (clarinet). ie pr. 57 p. W. Versprille, S'dijke (clarinet). 2e pr. 52 p. H. E. de Gucht, Hulst (trompet). Kwartet. 3e pr. 45 p. A. M. Dierings (piston), M. P. Dierings (tuba), J. C. Basting (Cor) en J. J. Bliek (trompet), Cadzand. Duo. ie pr. 58 p. Joh. Meijers (sax.-sopraan) en J. W. Sijpestijn (bugel), S. v. Gent. De extra-prijzen werden behaald door: ie Jan Meijers, Sas van Gent; 2e P. A. v.d. Walle, Schoondijke; 3e J. W. de Zwart, Schoondijke; 4e mej. Saartje Faas, Biervliet; j 5e Adr. van Meurs, Axel; 6e Jac. Anthonisse, Biervliet. Plaatselijk Nieuws Oroede. Bezoek aan Brugge. Reeds het vorige jaar werd door de plaatselijke Vereniging voor Vreem delingenverkeer te Groede contact ge zocht met Brugge, het eens zo wel varende handelscentrum, dat ook de bezoeker van thans nog zo veel schoons te bieden heeft. De bedoeling was meer bekendheid te geven aan de aantrekkelijkheid welke beide plaatsen bezitten. Reeds thans ziet men 's zomers tal rijke Belgische bezoekers aan het strand te Groede, en het hertenkamp trekt heel veel belangstelling van onze Zuider buren. Dezer dagen bereikte ons een ver zoek om met enige plaatselijke ver enigingen een contactavond te willen verzorgen voor de gezamelijke sport verenigingen te Brugge. Het ligt nu in de bedoeling om met de toneelvereniging Groede en de band Amusemento eind Februari naar Brugge te trekken om daar voor deze verenigingen een gezellige avond te verzorgen en aldus de weg te banen tot nauwere samenwerking in het be lang van het vreemdelingenverkeer. Nieuwvliet. Vergadering r.Helpt Elkander". Vrijdagavond kwam de varkens houdersver. in algemene ledenverga dering bijeen bij J. v. d. Ameele. Ongeveer 50% van het ledenaantal was aanwezig. Na opening door voor zitter Iz. van Hoorn werden de notulen voorgelzen en ongewijzigd vastgesteld. De rekening over 1948 eindigde met een tekort van f 74» 80 (ontvangsten f 607,15 en uitgaven f 681,95) en was door de kascontrölecommissie vooraf nagezien en in orde bevonden. Het salaris van de secretaris-penningmeester werd verhoogd van f 20, tot f 50, per jaar. De heren Jan Dubois en Jan Fremouw werden in het bestuur ge kozen in de plaats van de aftredende bestuursleden J. v. d. Ameele en Iz. Verhage, die zich niet meer herkies baar stellen. Bij de rondvraag werden enkele interne aangelegenheden be sproken. Besloten werd dat de eerste Zaterdag van elke maand tussen 6 en 8 uur gelegenheid zal bestaan om door de leden de maandelijkse contributie ad f 1,te betalen. Bij verzuim van betaling zal een boete opgelegd wor den ad 5 cent per overtreding over ten hoogste V2 jaar, daarna verhoogd tot 25 cent per maand. Hierna volgde sluiting door de voorzitter. In de later gehouden bestuursver gadering is de heer Jan Fremouw tot secretaris-penningmeester gekozen. Een origineel idee Deelden wij de vorige week mede, dat de ten behoeve van de bazar ge houden huis-aan-huis collecte f 438 had opgebracht, thans kunnen wij melden, dat dank zij enige nagekomen giften de totaal-opbrengst van deze collecte f 462 heeft bedragen. Voorts ontvingen wij nog van J. K.-W. een wollen damestrui en een lampenkapje; M. L.-V. 6 luierbroekjes; A. V. een boek M. G. een boek A. V. een gehaakt kleedje D. L.-v. K. bagagedrager, jongensbroekje en taartschep A. de H.-de VI. een paar schoenen D. C. een paar schoenen, koffiefilter, melkkan en suikerpotA. B. dominospel en een paar schoenen D. D.-B. K. handvegerA. V. een pakje tabakA. de H.-L. 3 kluwen vissersgaren L. E.-K. paar wollen sok jes en wantjes. Maar dat is nog niet alles, wat wij U kunnen mededelen. Want elke Woensdagavond is er een groepje jongere en oudere dames, dat ten huize van onze vice-voorzitster onder een gezellige gedachten wisseling voor de bazar zit te breien, te haken of te borduren. Zo zijn er twee dames, Jdie elk aan een prachtige sprei bezig zijn. Ook van deze avondjes hebben wij hoge verwachtingen. Verder is er nog een actie, om voor deze bazar mooie bloemen en planten te kweken. Ook de opbrengst daarvan zou wel eens mee kunnen vallen. En maken vele kleintjes geen grote, geachte lezer of lezeres Al met al mogen wij zeggen, dat alle tekenen er op wijzen, dat deze ten behoeve van de Muziekvereniging „Tot Nut en Genoegen" te organiseren bazar een goede kans maakt in alle opzichten te slagen. Maar daarvoor is veel origineels nodig. Het is dit vooral, dat wij niet mogen vergeten. Nogmaals doen wij daarom een dringend beroep op alle ingezetenen van Nieuwvliet en de omliggende buurtschappen, om met voorstellen en plannetjes te komen. Het is het originele, dat bij een bazar wonderen kan doen, ook bij de onze. Het Bazar-Comité Nieuwvliet. Vergadering Bond v. Staatspensioen. Woensdagavond hield de afd. Nieuwvliet v. d. Bond voor Staats- pensionnering een algemene ledenver gadering bij J. v. d. Ameele. De voor zitter A. Brakman opende met het gebruikelijke welkomstwoord en vond het jammer dat zo weinig leden aan wezig waren. Vervolgens werden de notulen voorgelezen en zonder op- of aanmerkingen goedgekeurd. De rekening over 1948 eindigde met een batig saldo van f 14,14 en werd in orde be vonden. De heer Jan Dubois werd tot bestuurslid gekozen in de plaats van de heer Brakman, die zich niet meer herkiesbaar stelde. In de rondvraag kwamen elkele onderwerpen van huis houdelijke aard ter sprake. Besloten werd voortaan éénmaal per jaar een feestavond te organiseren, welke dan uitsluitend toegankelijk zal zijn voor de leden. De heer Brakman werd be noemd tot erevoorzitter. De heer v. d. Ameele dankte de scheidende voorzit ter voor de goede samenwerking in het bestuur. Daarna sprak de heer Brakman woorden van dank tot be stuur en leden voor de genoten mede werking en gezellige bijeenkomsten in de vele jaren, dat hij voorzitter is geweest en hoopt dat het de vereniging in de toekomst goed moge gaan. Hij sloot deze vergadering met een woord van dank voor de opkomst en de vlotte afwikkeling van de agenda. In de later gehouden bestuursvergadering is J. v. d. Ameele tot voorzitter ge kozen. Mooie prestatie en goed succes. Op het Zaterdag te Oostburg gehoudensolistenconcours, georganiseerd door de Bond v. Muziekverenigingen in Z.-Vlaanderen, werd door een zestal solisten van onze plaatselijke Fanfare deelgenomen. Het korps uit de kleinste gemeente van West Z.-Vlaanderen leverde hiermede een groot percentage solisten. Het resultaat was dat 5 der deel nemers beslag wisten te leggen op een eerste prijs, terwijl 1 hunner een tweede prijs verwierf. In de ie afdeling Jwerd een eerste prijs behaald doorJ. C. Heule met bugel (56 punten), Jac. Legrand met piston (56 punten) en D. P. Luteijn met tuba (56 punten); een twede prijs door Iz. A. de Hullu met trombone (51 punten). In de afdeling Uitmuntendheid be haalde H. de Veij met bariton een eerste prijs (56 punten), terwijl in de Ere-afdeling door de heer Jacob de Hullu met piston een eerste prijs (57 punten) werd gewonnen. De muzieklieihebbers kunnen deze solisten binnenkort in eigen gemeente be luisteren, ze zullen optreden met piano begeleiding door Jasper Anthonisse tijdens het concert op Zaterdag 26 Februari e k. in de zaal van P. Cornelis. We hopen dat de heren dan wederom hun nummer op verdienstelijke wijze zullen uitvoeren. Oostburg. Met verwijzing naar een advertentie van de •N.V. „Grontmij" is op zijn verzoek eervol ontslag verleend als Hoofdopzichter bij de Rijks Dienst voor Landbouwherstel de heer F. H. Keiser te Oostburg waarmede hij ge lijktijdig is benoemd als Uitvoerder bij de N.V. „Grontmij" in Zeeuwsch-Vlaanderen. Afscheid brandweercommandant. Wegens het bereiken van de pen sioengerechtigde leeftijd en mede om gezondheidsredenen, heeft de heer P. Daansen Wzn Zaterdagmorgen afscheid genomen als commandant van de Oost- burgse vrijwillige brandweer. Breskens. „Nog Sneller". De duivenvereniging „Nog Sneller" hield vorige week haar jaarvergadering in het lo kaal Pleijte. 56 leden waren aanwezig. Uit het jaarverslag bleek, dat de viering van het 30-jarig bestaan der vereniging in Juni met de daaraan verbonden jubileum- vlucht een volledig succes is geweest. Hierna

De Schakel | 1949 | | pagina 2