Fa. BATSELAERE-Bevin, SLUIS Komt zieo! Zonder verplichting tonen wij 11 gaarne wot U zoekt Onze extra aanbieding deze week: Plaatselijk Nieuws Oostburg. Nieuwe school. Het staat thans vast dat er alhier een nieuwe school gebouwd zal worden ten behoeve van het Chr. Bijz. Onder wijs. Groene Kruis. Zaterdag j.l. heeft de trekking plaats gehad van de Verloting ten bate van het Groene Kruis. Ook door mid del van het rad van avontuur werden nog vele artikelen te gelde gemaakt. School-tandartsendienst. Zaterdag j.l. had in de boven zaal van café „De Vuijst" een bijeen komst plaats ter bespreking van het verslag van de Schoolarts over 1947, waaruit bleek, dat vele schoolkinderen een slecht gebit hebben. De vereniging van burgemeesters, secretarissen en ontvangers in West Z.-Vlaanderen had gemeend deze zaak, in verband met zijn grote belangrijk heid, eens in breder verband te moe ten bezien. Voor deze bijeenkomst be stond grote belangstelling. O.a. waren aanwezig de heer Scherphuis, tandarts te Zaandam, secretaris van de Centrale Raad voor Sociale Tandheelkunde, het lid van Ged. Staten van Zeeland, de heer Schout, vele burgemeesters, dok toren, onderwijzers, besturen van Zie kenfondsen en Kruisverenigingen en vertegenwoordigers van het Staatstoe zicht op de Ziekenfondsen. Na een openingswoord van burge meester Hoekzema hield Dr. Scherp huis een causerie over doel en inrich ting van de school-tandverzorging en bewees aan de hand van rapporten, dat bij een goede verzorging van de tanden der schoolkinderen 90 pCt. met een goed gebit de school verlaat. Spr. behandelde ook de taak der Zieken fondsen en de wijze, waarop de school tandartsendienst moet worden georga niseerd. Na deze causerie volgde een ge- dachtenwisseling, waarbij ten slotte met algemene instemming besloten werd een commissie te vormen ter voorbe reiding van de organisatie van de school tandartsendienst in West Zeeuwsch- Vlaanderen. In deze commissie namen zitting burgemeester Hoekzema, de heer Van Goor, tandarts te Oostburg en een vertegenwoordiger van de zieken fondsen. Toneel. De Rederijkerskamer „Oefening en Vermaak" alhier, gaf Maandag 29 en Dinsdag 30 Nov. haar eerste uitvoering van dit seizoen. De spelers zaten vast in hun rollen en vooral van de aan kleding van het toneel was veel werk gemaakt. Na afloop viel de spelers een hartelijk applaus ten deel. Dinsdags werd voor het concours gespeeld. De band o.l.v. van Pierre Leenhouts ver zorgde het gezellig bal. Biervliet. Du i vententoonstel ling. De duivenvereniging „De Hoop" or ganiseerde in café Baerdemaeker al hier een duivenkeuring. Er werd in 6 verschillende klassen gekeurd. Kampioenen werden: Oude doflers, eig. R. Blomme; jonge duivinnen, eig. P. Pladdet. De overige uitslagen luidden: Oude doflers: 1. eig. René Blomme; 2. eig. N. Kouijzer; 3. eig. J. v.d. Linde. Oude duivinnen: 1. eig. P. Pladdet; 2. eig. H. de Ruisscher; 3. eig. A. d. Puy. Jaars doflers: 1. eig. Cl. de Pré; 2. eig. A. d. Puy; 3. eig. A. Naeye. Jaarse duivinnen: 1 eig. A. Mussche; 2. eig. Cl. de Pré; 3. eig. C. Vervaet. Jonge doflers: 1. eig. A. d. Puy; 2. eig. J. Timmerman; 3. eig. Cl. de Pré. Jonge duivinnen: 1. eig. H. d. Puy; 2. eig. C. v. Vooren; 3 eig. P. Zeegers. Aanrijding. Zaterdag kwam een personenauto, bestuurd door de heer O. de B. uit IJzendijke gereden in de richting in haar tegenwoordigheid te worden toegelaten. Het was reeds bijna middag, toen hij onder de verschroeide den, die zijn donkere waaiers naar de hemel ophief, de poort van het huis naderde. Cecil ging het huis binnen, nam een bad, kleedde zich en dronk een teug wijn. Vervolgens ging hij zitten voor een van de vierkante gaten, die in de toren welke hem tot verblijf strekte, als venster dienst deden. Daar trachtte hij, met de ogen op het binnenplein gevestigd, zijn gedachten in vorm te brengen. (Wordt vervolgd) Philippine. Op een gegeven ogenblik werd de bestuurder door de zon verblind en zag daardoor niet een midden op de weg staand bord, ten teken dat de straat was opgebroken. Hij botste hier tegenaan en nam ook nog de straat maker de J. enkele meters mee, met het gevolg dat deze enkele bloeduit stortingen en kneuzingen opliep. Hij is naar huis vervoed. Zijn toe stand is redelijk wel. Breskens. Tentoonstelling. Zaterdag en Zondag j.l. werd door de Pluimvee- en Konijnenvereniging Animo alhier een tentoonstelling georganiseerd. Gezien het klein aantal leden der vereniging waren er talrijke inzendingen. Jammer voor de organise rende vereniging dat er van de zijde van het publiek zo weinig belangstelling bestaat voor deze mooie en nuttige sport. Hier volgen de bekroningen Vlaamse Reus HaaskleurA. Dierings, ie G.G. Ram Oud en ie Z.G. Ram Jong. Vlaamse Reus WitA. Willems, ie G. Ram Jong en ie G. Voedster Jong. Weeners Wit: S. Taillie ie Z.G. Ram Oud; P. Blaakman, ie Z.Z.G. Voedster Oud; S. Taillie, ie Z.G. Ram Jong en ie Z.G. Voedster Jong. RexblauwP. v. Houte, ie G. Voedster Oud en ie G.G. Ram Jong en ie G.G. Voedster Jong. Klein ChinchillaA. Haartsen, ie G.G. Ram Jong; J. v. Lare, ie Z.G. Voedster Jong; L. F. Kaijser ie Z.G. Voedster Oud. Hollander ZwartA. Krane, ie G. Ram Oud. Tan ZwartP. Cornelis ie G.G. Ram Oud en ie G. Voedster Oud en ie G.G. Ram Jong. Klein Zilver D.G.R. v. Quekelberghe, ie Z.G. Ram Oud en ie G.G. Ram Jong en ie G.G. Voedster Jong. Pool Rdg: A. de Visser, ie Z.G. Ram Oud; R. v. Quekelberghe 2e Z.G. Ram Oud; L. F. Kaijzer ie G.G. Voedster Oud. Ploenders Trio Rhode Island Red.: P. d. Vuijst, ie G.; Haan Jong, P. Snoep, ie Z.G. en Haan Jong, 2e G. Witte LeghornR. v. Quekelberghe, Hen Oud ie G. Koekoek Wyandotte R. v. Quekelberghe, Haan Oud V.G. Mooiste konijn der tentoonstellingP. Blaak man met Witte Weener, Voedster Oud en op 1 na de mooiste, A. Dierings met Vlaamse Reus, Haaskleur, Ram Jong. Mooiste Haan der tentoonstellingP. Snoep, R.I.R. Jong en mooiste Hen, R. v. Quekel berghe met Witte Leghorn, Oud. Omhoog gevaren. In de nacht van Dinsdag op Woensdag is de B.R. 41, schipper Iz. Hoogstad, tengevolge van de dikke mist nabij de z.gn. „Verklikker" om hoog gevaren. De andere dag is hij door een vaartuig van de Bergings Mij. weer vlot getrokken. De alhier gestationneerde reddings boot, die ook nog uitgevaren was, be hoefde geen assistentie te verlenen. Sint Nicolaas. Naar wij vernemen zal St. Nico laas a.s. Maandagmorgen om 10.30 uur in het Verenigingsgebouw komen voor de kinderen der Fröbelschool en die der ie en 2e klasse .van de Lagere Scholen. Des middags zal, eveneens in het Verenigingsgebouw, een gezellige mid dag worden gegeven voor alle kinde ren, bestaande uit: film, zang en tractatie. Mist. Bereikten ons Zondag j.l. reeds be richten over het hangen van een dichte mist over Nederland, toch werd het nog Maandagmiddag voor West Zeeuwsch-Vlaanderen hierin werd be trokken. De mist bereikte hier een dichtheid als zelden voorkomt. Voornamelijk toen de duisternis inviel was het zicht voor automobilisten hoogstens 1 meter. Aanrijdingen bleven dan ook niet uit. Gelukkig hadden geen ernstige persoon lijke ongelukken plaats. Ook het passagiersvervoer met de bussen van de S.B.M. ondervond veel vertraging. Het behoeft natuurlijk geen betoog dat ook de veerdienst over de Schelde verre van normaal verliep. Verschillende duivenliefhebbers, wier duiven zo in de omgeving van de ge meente rondvlogen en door de zeer schielijk opgekomen mist werden overvallen, hebben gevoelige verliezen geleden, doordat deze dieren hun hok ken niet meer hebben kunnen terug vinden en spoorloos verdwenen zijn. Van de zijde der gedupeerde duiven- houders dringt men er bij ons op aan een beroep te willen doen op het pu bliek, om bij het vangen der duiven het ringno. bekend te maken, zodat de dieren weer bij de rechtmatige eigenaar terug komen. Excursie. Dinsdag 30 Nov. j.l. maakten personeel en directie van de N.V. Gebr. Verduijn's Suikerwerkenfabriek alhier een excursie naar de ie Ned. Coöp. Suikerfabriek te Sas van Gent. De reis, die geschiedde per autobus, ver liep uitstekend, zodat men in opge wekte stemming te Sas van Gent arri veerde, waar eerst in een hotel een kopje thee met gebak werd gebruikt. Hierna begaf men zich naar de Sui kerfabriek, waar de zeer interessante rondgang geschiedde onder leiding van de verkoopleider en twee chimikers. De terugtocht vond plaats via Ter- neuzen, alwaar ook nog even werd gestopt voor het nuttigen van een consumptie. Te pl.m. 7 uur kwam men ten zeerste voldaan over deze zeer leerzame en prettige reis, weer in Breskens aan. Groene Kruis. Tot Magazijnmeester van het Groene Kruis alhier is benoemd de heer H. Meeusen. Geslaagd. Wij vernemen dat dhr. J. C. P. Loonen, wonende te Breda en werk zaam alhier, geslaagd is voor het diploma Architect V.B.O. Groede. De drieling. De Nutsspaarbank, bijkantoor Oost burg, heeft aan het echtpaar de Reu van de Velde, voor de hun dezer dagen geboren drieling, boekjes met een storting van f 10,- aangeboden. Jong Hervormden. Vrijdag j.l. kwamen de Jong Her vormden in de pastorie bijeen. Ds. Schopenhauer van Schoondijke, die voor het laatst als consulent aanwezig was, daar de beroepen predikant Ds. Boere spoedig hoopt te komen, be ëindigde zijn inleiding over het „Hu welijksformulier". De voorzitster, mej. A.. Cijsouw, sprak nog enige woorden van dank tot Ds. Schopenhauer en de familie Van den Ende, voor alles wat zij tot nu toe voor de Jonge Kerk hadden ge daan. Geslaagd. Mej. J. de Fouw, vroeger alhier, slaagde dezer dagen voor het diploma A. der ziekenverpleging in het Diacones- senhuis te Breda. Nieuwvliet. Uitslag verloting. Bij de gehouden trekking der ver loting, verbonden aan de onlangs alhier georganiseerde bazar, viel de hoofd prijs op lot no. 256. Hierdoor werd de heer Jac. de Hullu Az. eigenaar van het herenrijwiel. De overige prijzen vielen op de na volgende nummers: 547, 707, 787, 142, 617, 223, 317, 356, 365, 28,669, 748, 520, 50 en 750. Toneeluitvoering. Blijkens een advertentie in ons vorig nr. zal de toneelclub „De Vol harding" alhier a.s. Zaterdag 4 Dec. een uitvoering geven in de zaal van P. Cornelis. Hiermede opent deze toneelclub het nieuwe seizoen. Ditmaal zal als con coursstuk worden opgevoerd het be kende blijspel, getiteld „Robbedoes," terwijl na de pauze de klucht „De ontplofbare bruidegom" de lachspieren der toeschouwers in beweging zal brengen. Voor de toneelliefhebbers wederom een programma om volop te genieten. De resultaten van vorige opvoeringen door de Sintepierse Rede rijkers mede in aanmerking genomen, mogen we verwachten, dat ook dit maal voor genoemde uitvoering weder om goede belangstelling zal bestaan. Het muzikale gedeelte van het na afloop te houden bal zal worden ver zorgd door de band „Miaraho," alge meen bekend als de „kleine band" van Groede. Waterlandkerkje. Collecte. De klaprooscollecte heeft alhier f 16,28 opgebracht. Zuidzande. Toneeluitvoering. Zaterdag j.l. gaf de Rederijkerskamer „Al doende leert men" alhier voor een overvolle zaal een toneeluitvoering, in de zaal van de heer P. de Witte. Opgevoerd werd: „Betje regeert," blij spel in drie bedrijven, door H. Bakker. Het stuk werd zeer goed vertolkt, terwijl na afloop een gezellig dansje volgde verzorgd door de band „Hup en Vooruit" van Pierre Leenhouts uit Oostburg. Retranchement. Muziek- en Toneeluitvoering. Op Zaterdag 27 Nov. j.l. gaf de muziek- en toneelvereniging „Ons Ge noegen" haar eerste uitvoering in dit seizoen. Na een openingswoord door de heer Almekinders, voorzitter der vereniging, begon te ruim 6 uur het muzikale gedeelte van het programma. De verschillende nummers werden vlot uitgevoerd en men had een aandachtig gehoor. Men kon zien dat het gebo- dene in de smaak viel. In de pauze had een verloting plaats. Na de pauze kwamen de dames en heren van het toneel aan de beurt. Er werd opgevoerd: „Zwarte Willem," (de tragedie van een verknoeid leven) in vier bedr. door Will. v.d. Berg. Dit stuk werd vrij goed vertolkt en viel in goede smaak bij het publiek. „Ons Genoegen" kan tevreden zijn over deze uitvoering, hetgeen de voor zitter deed uitkomen in zijn slotwoord aan het einde van de avond. De Ere-voorzitter, Burgemeester Leenhouts, sprak ook nog een woord van dank voor het gebodene door de vereniging en spoorde de bewoners van zijn gemeente aan, om deze vereniging zo goed mogelijk bij te staan en te steunen in het belang van de bevol king van Retranchement. Een gezellig bal besloot deze mooie avond. Het was, de 2e vereniging welke in dit seizoen voor het concours speelde. NIEUWE BONNEN. Geldig van 5 t/m 18 December 1948. Elk der volgende bonnen geeft recht op het kopen van BONNEN VOOR VLEES 441, 443 Vlees 100 gr. vlees; 442 Vlees 300 gr. vlees. ALLE BONKAARTEN Rijst: 447 Algemeen 100 gr. rijst. Boter448 Algemeen 250 gr. boter of marga rine of 200 gr. vet. BONKAARTEN KA, KB, KC 812 Boter: 451 Algemeen 500 gr. boter of marga rine of 400 gr. vet. Kaas: 452 Algemeen 200 gr. kaas of 250 gr. korstloze kaas. Koffie: 453 Algemeen 125 gr. koffie. Thee454 Algemeen 50 gr. thee. Kaas B 465 200 gr. kaas of 250 gr. kozst- loze kaas. BONKAARTEN KD, KE 812. Boter457 Algemeen 250 gr. boter of mar garine of 200 gr. vet. Kaas: 458 Algemeen 100 gr. kaas of 125 gr. korstloze kaas. TABAK- EN VERSNAPERINGENKAAR- TEN, ENZ. QA, QB 808. TABAK 139, 143 Tabak 2 rantsoenen siga retten of kerftabak. BONKAARTEN ZA, ZB, ZC, ZD, ZE, MD MF, MG, MH 813. (bijzondere arbeid, a.s. moeders en zieken) Geldig zijn de bonnen van de strook Z. Deze bonnen zijn 14 dagen geldig. Bovenstaande bonnen kunnen reeds op Vrijdag 3 December a.s. worden gebruikt. De tussen tijds aangewezen bonnen alge meen 414 en Algemeen 420 voor resp. 500 gr. en 1 kg. sinaasappelen moeten uiterlijk op 4 December bij een handelaar in groenten en of fruit worden ingeleverd. Prima INTERLOCK DAMESHEMDEN DAMES-DIRECTOIRS, gr. en kl. maten Flanellen DAMES-NACHTHEMDEN Onze confectie-afdeling brengt weer alleraardigste wollen Damesjurken, lange, korte en driekwartsmouwen, vanaf f 23,95.

De Schakel | 1948 | | pagina 2