Meisjes, zij hebben Uw steun nodig Altijd koopjes Jim, de zoon van Bobby g- Th. Rotman Weer Sinaasappelen. Binnenkort zullen weer sinaasappelen beschikbaar worden gesteld. Ter ver krijging daarvan moet men de bonnen 414 en 420 algemeen uiterlijk 4 Decem ber a.s. bij een handelaar in groente en/of fruit inleveren. Bon 414 algemeen (voor houders van a-, b-, en c-kaarten) geeft recht op 500 gram, bon 420 algemeen (voor houders van d- en e-kaarten) op één kilogram sinaasappelen. Grote trek naar Zuid-Amerika. Curasao is thans reeds twee en een half jaar getuige van een grote trek van Spaanse emigranten naar Venezuela en andere Zuid-Amerikaanse landen, Alleen reeds in de eerste helft van deze maand kwamen ca. 260 personen per boot uit Spanje aan, welke allen per K.L.M. hun reis voortzetten. Het totale aantal emigranten sinds Februari 1946, toen de eerste boot de Annabaai binnenvoer, bedraagt enige duizenden. Bijna al deze reizigers komen, bij hele families tegelijk uit Spanje, om in Venezuela een beter bestaan *te zoeken, Zij komen per boot te Curasao aan en worden dan door de lucht naar Caracas vervoerd. Enkele hunner vliegen naar andere bestemmingen, zoals Maracaibo en Panama, doch het merendeel kiest Venezuela's hoofdstad als eindstation. De Spanjaarden reizen op eigen ge legenheid en vinden in Venezuela vaak een uitstekende positie. Er komen de laatste weken, mede door een aantal radio-praatjes over de P.C.J. de correspondentie betreffende, weer heel veel verzoeken binnen van militairen in de tropen, hun aan brief' contact met een meisje uit het vader land te helpen. De Club „NEDERLAND-OVERZEE, reeds meer dan 2 jaar ijverig bezig met medewerking van o.a. de NIWIN, het Ned. Rode Kruis, de Thuisfronten en de Band N.I., deze correspondentie te verzorgen, kan momenteel echter niet geheel aan alle aanvragen voldoen om de doodeenvoudige reden, dat er te weinig adressen van meisjes voorhanden zijn. Dit komt niet doordat er bij de Nederlandse meisjes geen belangstelling voor onze jongens in Indonesië zou be staan, maar zuiver en alleen omdat velen niet weten tot welk adres zij zich moeten wenden voor een pen vriend. Meisjes, grijpt dus deze kans aan om daadwerkelijk mee te leven met de jongens overzee. Zij bevinden zich in een volkomen vreemd land, met een geheel ander klimaat, te midden van een bevolking met een sterk afwijkende geaardheid. In de nieuwe omstandig heden waarin zij zijn overgeplaatst, lijkt vrijwel niets op het milieu en op de omstandigheden van het eigen ver trouwde „thuis". Kan het anders dan dat deze jonge kerels een niet te onderdrukken behoefte hebben aan een geregeld, hartelijk contact met ons hier. De Nederlandse meisjes kunnen daar om niet genoeg vervuld zijn van de vaste wil alles te doen wat mogelijk is om de jongens daarginds, ergens in de rimboe, op een stille verlaten post, het gedwongen isolement draaglijker te ma ken door geregeld en veel te schrijven. Daarom geven wij hier gaarne het adres van deze correspondentieclub, ten doel hebbende het de jongens in Indië niet aan geestelijke steun te laten ontbreken' Noteert U even: Club „Nederland- Overzee," Postbus 11Bussum. o De CLUB NEDERLAND-OVERZEE wil er toe bijdragen, dat de Nederlandse Militairen in de vreemde meer blijmoe dig en tevreden hun moeilijke taak kunnen vervullen door de morele steun van prettige, hoogstaande brieven en goede lectuur als daadwerkelijke waar dering van het thuisfront. Zij stelt daar toe een ieder, die de goede geest tus sen hier en overzee kan helpen bevor deren, in de gelegenheid een steentje bij te dragen, tot heil van de jongens in Indonesië en ons dierbaar Vaderland. bij WJÜlJteM daar moet je zijn 1 Prachtige nieuwe moderne meubelen MAARRR Nette moderne gebruikte meubelen. Nog enkele windjacks en overalls Wij hopen aanstaande Zaterdag onze Noodwlnkel te openen, staande op het Spuiplein naast Hotel „Valk". Beleefd aanbevelend, WILLEM FENIJN, Breskens - Telefoon 116 Plaatselijk Nieuws Gevonden voorwerpen. i dameswant. Inlichtingen gemeente-secretarie te Schoondijke. Schoondijke- Benoeming. Benoemd tot adjunct-commies ter secretarie der gemeente Baarn, mej. E. de Smidt, thans ambtenaresse ter secretarie alhier. Groede. Een drieling. In het gezin De Reuv. d. Velde onder deze gemeente is Zondag j.l. een drieling geboren, twee meisjes en één jongen. Moeder en kinderen maken het goed. Ned. Herv. Kerk. Aangenomen het beroep naar de Ned. Herv. Gemeente alhier door Ds. C. B. Boere te Delft. Sluis. Schaken. Te Sluis is een Schaakclub opge richt waarvoor zich 16 leden opgaven. Tot voorzitter werd gekozen G. van Oorschot en tot secretaris de heer Blois. Toneeluitvoering. Op Vrijdag 19 en Zaterdag 20 November gaf de toneelvereniging „De Oranjebloem" haar eerste uitvoering in dit seizoen voor haar leden. Beide dagen was de zaal geheel bezet. Het toneelspel „Een pierót" treedt op" viel zeer in de smaak. Een bijzondere vermelding verdient dhr. J. Smooren burg, die, ondanks een Vrijdagavond opgelopen ernstige knieblessure, zich geheel in zijn rol gaf. Dit was de eerste vereniging welke in dit seizoen voor het concours speelde. Nod. Herv. Kerk. Met de voorbereidende werk zaamheden voor de bouw van de Ned. Herv. Kerk is bereids een aanvang ge maakt. Hij zal weer op de oude plaats verrijzen. Cadzand. Vios. Alhier is weer opgericht de mond harmonica-vereniging Vios met een 20 tal werkende leden. Leider is de heer E. van de Bussche uit Retran- chement. Raadsvergadering. In de Maandag j.l. gehouden raads vergadering werd besloten tot ver- hoging van de jaarwedden van de ge meente-werkman en ambtenaar ter secretarie. Op voorstel van B. en W. zal de voormalige onderwijzerswoning tot gemeentehuis worden verbouwd. Tot leden van de huisvestingscom missie werden benoemd de heren A. Bril en P. van Luijk Sr. IJzendijke. Riolaring. De gemeenteraad besloot de riolering, die eerst door een sloot in de Jonk vrouwpolder zou gelegd worden, thans door een weiland in diezelfde polder te doen aanbrengen. Dit werk. waar van de kosten pl.m. f 30.000,zullen bedragen, zal worden uitgevoerd onder toezicht van de opzichter de heer Blok. Biervliet. Moois gift Ds. Wiebosch ontving voor de electrische voetverwarming in de ge restaureerde Ned. Herv. Kerk een gift van f 500,Bovendien kwam ook nog een gift van f 25,binnen voor de Chr. Bewaarschool, terwijl de col lecte te Borssele voor dit doel f 146, opbracht. Nieuwvliet. Muziekuitvoering. Zaterdag j.l. gaf de muziekver eniging „Nut en Genoegen" een uit voering in de zaal van de heer P Cornells. De verschillende nummers werden goed uitgevoerd. Na de pauze werd een klucht opgevoerd in 2 bedrijven „Professor Daantje" waarbij de zaal vaak daverde van de lach. Het was een uitstekend geslaagde avond. Retranchement. Gouden bruiloft. Donderdag a.s hoopt het echtpaar Abr. de Koenev. d. Luijster alhier zijn 50-jarige echtvereniging te her denken. Oostburg. Korfbal. Oostburg speelde een vriendschap pelijke korfbal-wedstrijd tegen Zuid- zande en won met 7-5. Premiekeuring. -Dinsdag is door de vereniging „Rust Roest" een premiekeuring ge houden van i'/2-jarige hengsten en merries, benevens een veulenkeuring. Hiervoor bestond weer grote belang stelling, terwijl ook de kwaliteit der paarden uitstekend was. Breskens. De veerdienst. Ondanks het feit, dat reeds enige tijd geleden gemeld werd, dat met 2 ploegen aan de aanlegplaats voor de ferryboten werd gewerkt, is deze nog steeds niet klaar. Men heeft nu goede hoop dat een en ander in de eerste helft van December zal gereed zijn. Voor degenen, die graag met de pont overvaren, omdat men daarop altijd zo heerlijk van de frisse zeelucht kan genieten en bij stormweer als het ware zacht in slaap wordt gewiegd, is er goed nieuws. Aangezien het nog steeds niet botert met de motoren van de ferryboot „Prins Hendrik," die lange tijd onder water hebben gezeten 19. Maar wat een strop voor Jimmy, dat De knecht hem nu te pakken had! Een eindje touw was gauw gevonden En daarmee Jimmy vastgebonden. Hij zat te kniezen en te treuren, En dacht: „Wat zal me nu gebeuren!" Tot hij de doctor op een dag Eens zijn sigaar opsteken zag. De doctor had daarvoor zo'n ding, Dat - floep! - vanzelf aan 't branden ging. Maar door de rook en door de hitte Geraakt de man al gauw aan 't „pitten"; Jim heeft nu in een paar seconden Het aansteek-instrument gevonden, Waarmede onze slimme klant Het touwtje - ft! - in tweeën brandt. en waarschijnlijk geheel door nieuwe zullen moeten worden vervangen, zal binnenkort naast de „Koningin Wil- helmina" ook de pont „Moerdijk" in de vaart blijven. Het zal zeker nog voorjaar worden vooraleer op blijvende verbetering in de veerdiensten kan worden gerekend. Nieuwe straatnamen. De straten van het woningwet woningen-complex nabij de oude be graafplaats zullen genoemd worden: Philips van Kleefstraat, Burgemeester Gerritsenstraat en Thijs Feddo Blan kenstraat. BURGERLIJKE STAND. Gemeente BRESKENS over de maand October 1948. GEBOORTEN: 1, Dignus Abraham, z. van Neuféglise, Willem en van Ampt, Johanna J.; 5, Anita Maria, d. van de Bie, Petrus J. en van van Belois, Anna S.; 7, Daniël Johannes, z. van Pieters, Emile P. en van Schrier, Jo- zina K.; 13, Adriaan, z. van Brugge, Jan J. en van Dubois, Maria; 15, Jo hannes Jacobus Maria, z. van van Dijk, Jakob en van Heijman, Flora E. E.; 20, Johannes P., z. van de Kruijter, Izaak C. en van Mookhoek, Esther M. HUWELIJKEN: 7, Koetsier, Geert, oud 27 j., wonende te Rotterdam en Versprille, Cornelia Maria, oud 19 j., wonende te Breskens; 12, Wijnen, Jan, oud 51 j., wonende te Vlissingen, wedn. van Kneepkens, Maria C. B. en Jacobs, Kommerina, oud 45 j., wonende te Breskens, wed. van de Clerck, Victor. OVERLIJDEN: Geen. INGEKOMEN: 2, Eikelenboom, Simon Th. van Axel naar Dorpsstr. 74; 5, Lange, Maria M. van Alblasserdam naar de Hulludwarsstr. n; 6, Leen- houts, Jacobus C. en echtgen. van Brunssum naar Nijverheidstr. 7; 15, van Peenen-de Gardeijn, Sara van Schoondijke naar Glacis 10; 15, van de Wege, Jan C. van Terneuzen naar Noodplan K 9; 16, Meeusen, Catharina P. van Zeist naar Dorpsstr. 89; 16, Rixten, Lambertus van Usquert naar Noodplan L 2; 21, de Klerk, Johannes J. van Graauw naar de Hulludwarsstr. 29; 27, de Pender, Cornells en gezin van De Werken naar Vogelenzang 15. VERTROKKEN: 5, Sutin, Johan en echtgen. van 3e Zandstr. 3 naar Vlis singen; 5, Erasmus, Janneke E. M. van Boulevard 45 naar Zürich (Zwitserland); 11, v.d. Heuvel-Pleijte, Sara P. van de Hullustr. 10 naar Vlissingen; 25, Bag- chus, Antonie en gezin van Dorpsstr. 74 naar Vlissingen; 22, Reijnhoudt, Cornelis J. A. van Nijverheidstr. 11 naar Sluis; 22, Wijnen-Jacobs, Kom merina van Scheepvaartstr. 18 naar Vlissingen; 30, Brakman, Pieter I. A. en gezin van Noodplan A 1 naar Ge leen; 29, Quaars, Maria A. van 2e Zandstr. 17 naar Breda. Vismijn - Breskens Week van 14 Nov. t/m 20 Nov. 732 kg pellerij garnalen max. prijs 19 haring max. prijs 4728 sardijn f 0,10 - f 0,56 6662 bot f 0,30 - f 0,64 30 tong f 2,f 2,60 141 rog f 0,17 - f 0,22 502 wyting f 0,10 - f 0,19 PREDIKBEURTEN Zondag 28 Nov. Aardenburg, 10,30 uur, Ds. Blom. Breskens, 10,30 uur, Ds. Winckel Bediening H. Doop 6,30 uur, Ds. Wiebosch. Groede, 9 uur, Ds. Winckel. Nieuwesluis, 2,30 uur, samenkomst. Nieuwvliet, 9 uur, Ds. Schopenhauer. Schoondijke, 10,30 uur, Ds. Schopenhauer Hoofdplaat, 14,30 uur, Ds. Winckel. Dankzegging H. Avondmaal Biervliet, 10 uur, Ds. Wiebosch St. Kruis, 8,45 uur, Ds. Blom. Waterlandkerkje, 2 uur, Ds. Wiebosch Zuidzande, 10 uur, Ds. F. J. ter Beek. Doopsgez. Gem. Aardenburg 10,15 uur, Ds. Nolthenius. Ev. Luth. Gemeente Groede, 10 uur, Da. Stol. Geref. Kerk Breskens v.m. 10 uur, de heer P. de Jonge, n.m. 2,30 uur, de heer P. de Jonge. Clubgebouw voorm. fabriek Van Melle. Chr. Evang. Gemeente Breskens, 10 uur, Ds. Praas. Nieuwvliet, 10 uur, Ds. Servaas. Retranchement, 2,30 uur, Ds. Servaas. Cadzand, 6 uur, Ds. Servaas.

De Schakel | 1948 | | pagina 2