Ver. West Zeeuws-VlaaiÉren. zee verzonden. Ook de militairen in Suriname en de Nederlandse Antillen zullen met Kerstmis een pakket krij gen. Deze pakketten zullen met Hr. Ms. van Kinsbergen, die over enige tijd zal vertrekken, worden verscheept. De bij de pakketten behorende eti ketten met de namen en adressen van de schenkers, zullen - als de actie over enkele weken is geëindigd - per vlieg tuig worden nagezonden, waardoor ze nog tijdig in Indonesië arriveren om op de pakketten te worden geplakt. Door het Hoofdbestuur van de Ver eniging West Zeeuws-Vlaanderen is het volgende adres verzonden: Aan Zijne Excellentie de Minister van Verkeer en Waterstaat 's-Gravenhage. Geeft met verschuldigden eerbied te kennen het Hoofdbestuur van de Vereniging West Zeeuws-Vlaanderen, dat bekend is geworden het voornemen tarieven wederom in te voeren voor de boot- dienst Breskens/Vlissingen vice-versa dat invoering van tarieven niet in het belang van West Zeeuws-Vlaanderen wordt geacht; dat vele argumenten tegen het voor nemen tarieven wederom in te voeren zijdens diverse instanties zijn kenbaar gemaakt dat de aangevoerde argumenten door onze Vereniging worden overgenomen; dat wij aan deze argumenten echter willen toevoegen dat, indien tarieven worden ingevoerd, het verkeer vanuit Zeeuws-Vlaanderen zich daardoor in sterkere mate zal richten op België; dat deze toename van verkeer van uit Zeeuws-Vlaanderen naar België zeer zeker in belangrijke mate zal toene men na het totstandkomen van de economische Unie genaamd Benelux, alzo na i Januari 1950; dat het ons om meerdere redenen van belang voorkomt dat de gericht heid op overige delen van Zeeland en naar Nederland niet sterker wordt be perkt dan nodig is en passend is in het kader van de economische Unie gevormd door de Benelux. REDEN WAAROM het Hoofd bestuur van genoemde Vereniging zich wendt tot Uwe Excellentie met het eerbiedig verzoek bij de uiteindelijke beslissing met voren staande rekening te willen houden, 't Welk doende enz. Aan Ged. Staten voor Zeeland te Middelburg. Mijne Heren, Op de laatstgehouden vergadering van het Hoofdbestuur van de Ver. West Zeeuws-Vlaanderen werd sterk de wens naar voren gebracht op de laatste trein uit Holland een bootver binding te hebben naar West Zeeuws- Vlaanderen. Namens het Hoofdbestuur moge ik U verzoeken mij te berichten of de mogelijkheid bestaat dat deze wens wordt vervuld. Van deze gelegenheid maak ik te vens gebruik naar voren te brengen dat deze zomer het Belgisch Touristen- verkeer dat per bus Middelburg wenste te bezoeken in meerdere gevallen hin der heeft ondervonden door plaatsge brek op de boot voor de door hen gesmeekt, waren met de zorgeloze spot harer behaagzucht afgewezen en reeds de dag na die, waarop zij wer den doodgeschoten, totaal door haar vergeten. Thans stelde de man, wiens achteloze kus haar hart van ongekende ontroering had doen bonzen, zo wei nig prijs op haar liefde, dat hij zelfs niet bewust was deze te hebben doen ontstaan. Groter vernedering, dodelijker belediging had de trotse amazone niet aangedaan kunnen worden. Toch was zij hem trouw als staal. Alleen had zij zich ingespannen aan de studie gewijd van 't gelaat en de woorden van de man, die hij had liefgehad en voor wie hij was ge vlucht, als een misdadiger voor zijn aanklagers. „Hoe heet je?" vroeg zij bij een pauze. „Och, enkelen noemen mij de Seraph". „Hazo? Hebben jullie in Albion dus ook bijnamen? Wat ben je?" „Soldaat". „Jawel, maar welke rang heb je?" „Kolonel bij de garde". „Zeg aardige inquisiteur; de hertog gebezigde bussen. De gezelschappen hebben hun tocht moeten vervolgen met achterlating van hun vervoermid del te Breskens. In de kring van het Hoofdbestuur is de opvatting geuit dat, indien nacht diensten tussen Breskens en Vlissingen werden onderhouden, een aanzienlijk deel van het vrachtvervoer deze nach telijke verbinding zal benutten waar door meerdere plaatsruimte zoude ont staan op de dagdiensten. Een en ander wordt U kenbaar ge maakt opdat mogelijk een oplossing van het vervoervraagstuk per boot Vlis- singen/Breskens gevonden kan worden. Aan de Provinciale Vereniging voor Vreemdelingen Verkees Middelburg. Mijne Heren, Meerderen hebben opgemerkt dat het Belgisch Touristenverkeer dat gebruik maakt van bussen, door plaatsgebrek op de boot, niet meer per bus verder kan komen dan Breskens en als wan delende touristen Vlissingen bereiken. Dit bevordert het touristenverkeer vanuit België naar Walcheren uit de aard der zaak niet. Ook in Vlissingen stranden autobussen waarvoor niet voldoende plaats op de boot te vinden is met het gelijke resultaat dat bussen zonder emplooi in Vlissingen achter blijven. Wij maken U hierop attent opdat U mogelijk enige coördinatie kunt over wegen om overgezette voetgangers ge bruik te doen maken van de bussen die aan de overkant staan. Ik laat aan Uw prudentie over de nodige stappen te doen nu in het vooruitzicht is gesteld dat de vervoers capaciteit Breskens/Vlissingen zal toe nemen. A. H. M. van den Hoek, Secretaris. BURGERLIJKE STAND. Gemeente BRESKENS over de maand September 1948. GEBOORTEN2, Anthonetta Catho- lijntje, d. van le Bleu, Jacobus en van Bouwens, Maria Catholijntje; 7, Rudolf Pieter, z. van van de Vijver, Izaak Jannis en van van Petegem, Maria Catharina; 14, Hendrikus Johannes Cornelis, z. van Dijkslag, Hendrik en van de Kruijter, Catharina Jozina; 18, Cornelis, z. van Kosten, Cornelis en van Moelker, Sara Magdalena; 29, Wilhelmina Johanna, d. van Keijmel, Philippus Abraham en van van der Hooft, Maria Tanneke; 29, Johanna, d. van van der Lijke, Jannis Pieter en van Reijnhoudt, Maria Aagje. HUWELIJKEN: Geen. OVERLIJDEN: 22, du Bois, Catharina Elizabeth Maria, oud 43 j., echtgen. van Maas, Krijn; 25, Verduijn, Adriaan, oud 84 j.; 25, de Vuijst, Abraham Blaas, oud 73 j., overleden te Oostburg. INGEKOMEN: 10, Geluk, Leendert M. en gezin van Washington naar 2e Zandstraat 11; 10, le Feber, Hen drik van Rotterdam naar de Hullustr. 11; 10, Keijmel, Anna W. A. van Rotterdam naar Noodplan J 14; 15, Albregtse, Adriaan J. van Velsen naar Scheepvaartstraat 29; 17, Flipse, Jan en gezin van Cadzand naar Noodplan J 9; 22, van Noppen, Cornelia van Rotterdam naar Boulevard 78; 28, van Ooteghem, Maria L. van Etten en Leur naar Havenstraat 8. voegt er niet bij welke titel hij voert," riep een der officieren. „Och, loop! Wat kunnen die titels mij schelen! Ik ben een kind uit het volk. Wel zo? Ben je dus hertog, me neer de Seraph? Dat betekent nog zoveel niet. Fialin hebben ze te Parijs ook wel hertog gemaakt en hier zijn aristocraten genoeg, die de grove uni form dragen en hun eigen paard poetsen." „Je spreekt van aristocraten in de gelederen. Dit doet mij aan iets den ken. Hebt ge bij uw regiment ook niet een zekere Louis Victor?" Met die woorden wendde de Se- rap zich naar een der officieren. „Een kranige kerel," zeide deze. „Een dag of wat geleden heeft hij zich bij Zarailla prachtig gedragen. Hij zal daarvoor een onderscheiding ontvan gen. Hij heeft daareven een gevaar lijke opdracht gekregen en is nu niet hier. In weerwil van zijn kalm uiterlijk is hij een vuurvreter. Wee de Be- douinen, die hem aanvallen! Kent u hem?" (Wordt vervolgd). VERTROKKEN: 3, van Kaam, Mari- nus P. van Dorpsstraat 47 naar Hon- tenisse; 8, de Badts, Arsene G. G. van O 51 naar Oudenbosch; 8, de Meester Abraham van Noodplan D 17 naar Rotterdam; 8, Vergouwe, Benjamin J. van Steenoven naar Rotterdam; 15, Boidin, Johannes van Vogelenzang 2a naar Driebergen-Rijsenburg; 29, van Quekelberghe, Willy O. R. van Scheep vaartstraat 12 naar Rotterdam. Plaatselijk Nieuws Aardenburg. Er was eens Bij graafwerkzaamheden voor de nieuwe riolering stuitte men op grote meerpalen, vermoedelijk afkomstig van het vroegere riviertje „De Eede." Jong Hervormden. Onder voorzitterschap van de heer Karreman hielden de Jong-Her- vormden hun 3e jaarvergadering. Ds. Blom hield een korte inleiding, waarna gezongen werd Gezang 149. Door de leden werd onder leiding van de heer D. van Male Hawaii- en Indische muziek ten gehore gebracht, waarna het toneelstuk „Het kan ver keren" werd opgevoerd. In de pauze was er een verloting. Na een tableau „Trouw aan Holland", werd door allen staande het Wilhelmus gezongen. De heer J. Vermeulen zorgde met een accordeon voor de muzikale omlijsting. Huldiging raadsleden. In de laatst gehouden raadsver gadering zijn door de voorzitter, burge meester van Dongen, waarderende woorden gesproken tegen een 3-tal raadsleden, die ieder reeds meer dan 25 jaren lid van de gemeenteraad waren, n.l. mevr. E. J. van den Broeckede Man en de heren C. Buijck en C. Sturtewaegen. Hen zal een zilveren herinneringsmedaille worden aangebo den. Ook weth. Lannoije, de heer A. Paridaen als vertegenwoordiger van St. Kruis en weth. Catsman, boden mede gelukwensen aan. Cadzand. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Koudekerke; (2e pr. pl.), Ds. M. Enker alhier. Biervliet. Ongeval. Vorige week is het 8-jarig dochtertje van de fam. E. alhier spelenderwijs met een rijdende tram in aanraking gekomen, waarbij het een 25-tal me ters werd meegesleurd. Met een ge broken beentje en een diepe buikwond werd het meisje naar het ziekenhuis te Oostburg vervoerd. Gelukkig is thans het levensgevaar geweken. Oostburg Orkest zonder naam. Dit radio-ensemble o. 1. v. Ger de Roos, de drie Musketiers en enkele anderen, brachten Dinsdag een bezoek aan Oostburg in het Ledeltheater. Wat deze artisten ten beste gaven was af. De overvolle zaal heeft dan ook intens genoten. Het is te hopen dat nog meer zulke avonden zullen volgen. Oranjevereniging. Vrijdag j.l. vergaderde de Oranje vereniging onder voorzitterschap van de heer J. Germing, welke er aan her innerde, dat met voldoening op de gehouden feestweek kon worden terug gezien. Burgemeester Hoekzema sprak zijn dank uit voor al hetgeen het be stuur van de Oranjevereniging en de leden der verschillende commissies hebben gedaan. Tot nieuwe bestuursleden werden gekozen de heren J. Zachariasse, J. Sanderse, P. Bril, C. van Zuilen, P. van der Laan en Ed. van Hulle. In verband met zijn vertrek naar Middelburg nam de voorzitter afscheid van de vereniging. De heer P. v. d. Plas sprak hem nog enige waarderende woorden toe en bood hem een aan denken aan. Benoeming. Tot inspecteur van de belastin gen te Amsterdam is benoemd de heer J. P. Risseeuw, vroeger alhier. Niwin. Ten behoeve van de Oostburgse militairen, die in Indonesië vertoeven, zijn dezer dagen een 17-tal kerstpak ketten verzonden. Nieuw sportterrein. Aan het nieuwe sportterrein hoopt men spoedig te kunnen beginnen. Er komt een oefenveld en twee tennis banen, welke laatste men in het a.s. voorjaar hoopt te kunnen gebruiken. Aangezien het terrein vlak bij de noodwoningen aan de Veltersweg ligt, zouden, wanneer enkele dier woningen niet meer bewoond zouden zijn, deze zeer goed als kleedkamer kunnen wor den gebruikt. Rectificatie. In de opgave der geboorten over de maand September 1948 is abusievelijk geplaatst Mare Johan, z. van A. C. Brouwer en van S. A. Faict te IJzendijke, hetgeen moet zijn Mare Johan, z. van S. A. Faict, te IJzendijke. Z.V.U.-Model woningen. Op Zaterdag 23 October zal door de Burgemeester dezer gemeente de eerste modelwoning van de Z.V.U. worden geopend. Zoals reeds eerder werd aangekondigd is de bedoeling van deze, in de provincie Zeeland circule rende tentoonstelling, aan te tonen hoe met „moderne en eenvoudige" meube len tegen redelijke prijs een smaakvol interieur kan worden verkregen. De meubelen zijn ontworpen door Ir. F. H. Klokke, vervaardigd door Du Fossé's meubelfabrieken te Sluis en verkrijgbaar via de plaatselijke meubel handelaren. Aan de verdere aankleding van de woning werken eveneens plaat selijke winkeliers mede, benevens het Gasbedrijf te Oostburg. De zorg voor het inrichten der woningen is toever trouwd aan een werkcommissie waarin o.a. vertegenwoordigers van provinciale lichamen zitting hebben. Tot deze commissie trad in de laatste weken nog toe: Pastoor Buys te Ierseke. De oorspronkelijk beoogde samen werking met de Stichting Goed Wonen te Amsterdam bleek in de praktijk niet uitvoerbaar, daar de opzet de ten toonstelling geheel in Zeeuwse handen te houden, moeilijk in overeenstem ming was te brengen met de opvat tingen van „Goed Wonen". De werkcommissie hoopt dat deze woning, die gedurende 8 dagen in W. Z.-Vlaanderen te bezichtigen is, grote belangstelling zal ondervinden van het publiek. Op 6 November a.s. zal de tweede modelwoning te Souburg wor den geopend. Zuidzande Jeugd- en Sportvereniging. De jeugd- en sportvereniging die reeds geruimen tijd waren samenge voegd, zullen deze samenvoeging weer ongedaan maken, aangezien weer een zelfstandige jeugdvereniging zal wor den opgericht. De voorzitter, de heer H. P. Ever wijn, stelde zich niet meer beschikbaar. Hem werd dank gebracht voor het vele werk in het belang der vereniging verricht. Het voorlopig bestuur van de Sportvereniging is thans als volgt samengesteld: H. Goedegebuur, voor zitter; L. Basting, secretaris; L» Krane, penningmeesteresseJ. de Groote en M. Versluijs, leden. Groede Huwelijksfeest. Het was Vrijdag j.l. 40 jaar geleden dat het echtpaar P. Haak-v. d. Meere in het huwelijk trad. Vele blijken van belangstelling moch ten zij op die dag ontvangen. Lezing Z. V. U. Uitgaande van de Z. V. U., hield de heer Korstanje, inspecteur voor de scheepvaart in Zuid Nederland, voor een talrijk publiek een lezing over het op „De Schelde" te Vlissingen gebouwde passagierschip „Willem Ruijs" Deze lezing werd met lichtbeelden verduidelijkt. Na afloop viel de heer Korstanje een hartelijk applaus ten deel. Breskens. Wederopbouw. Wij verwijzen onze lezers naar de in dit nummer voorkomende adverten tie van de voorlichtingsavonden, die alhier en ook te Sluis, Aardenburg en Schoondijke de volgende week zullen worden gehouden. Daar op het gebied van de weder opbouw nog vele dingen om ophelde ring vragen, is het zeker een goed idee van de Vereniging West Zeeuwsch- Vlaanderen, onder welks auspiciën deze avonden belegd worden, om over deze voor onze streek zo zeer belangrijke aangelegenheid deskundige voorlichting te laten geven. Vooral daar de ge legenheid bestaat om zowel schriftelijk vóór de vergadering als mondeling

De Schakel | 1948 | | pagina 2