Ie Een fCind DE APENSTREKEN VAN BOBBY G. Th. Rotman De Oranje-vereniging heeft het initiatief genomen voor de feestelijkheden ter ge legenheid van het 50-jarig regerings jubileum van Hare Majesteit de Konin gin. Het getuigt werkelijk van moed, van wilskracht om een dergelijk festijn te organiseren. Want het zal geen half- werk zijn, dat zij aanpakt. Op haar grogramma heeft zij o.a. staan een Openluchtspel, iets wat in Breskens nog nimmer aanschouwd werd. Zij kan op de daadwerkelijke steun van alle plaat selijke verenigingen rekenen. Maar dat is niet voldoende. De organisatoren willen weer eens op echt-ouderwetse manier feest vieren; zij willen de Bres- kense bevolking iets geven, waar het jaren later nog met vreugde over zal spreken. Dagen van ontspanning, zoals wij die in 1925 hadden, toen de ge hele bevolking, van het bewaarschool kind af tot de grijsaard toe van 's morgens vroeg tot 's avonds laat in touw was om mee te helpen het feest te doen slagen. Bressianen, laten wij dat weer 's doen Laten wij de zorgen van het heden eens een moment aan de kant zetten! Zeker, we zijn bekaaid uit de oorlog gekomen, maar laten we toch beden ken, dat wij er weer een end boven op zijn. Kijk 's om je heen, ge ziet dan, dat op alle gebied van ons maatschap pelijk leven vooruitgang is. Vergelijk b.v. eens de woningtoestanden nu met de krottige huisvesting van pas-na-de- bevrijding. Zie naar de vele bedrijven en neringen, welke zich op bewonde renswaardige wijze wisten te herstellen. Wij, mannen en vrouwen, hebben de laatste jaren hard moeten werken. Laten we het bij de Jubileumfeesten er eens op echt gezellige manier van nemen. Om dat te kunnen doen, moe ten wij allen meehelpen en verrichten, wat de feestorganisatoren van ons ver langen. Zij zullen op ons meermalen een beroep doen. Help en bouw met hen mee! Tast ook in de buidel en draag ook het geldelijke steentje aan, indien met de collectelijst aan Uw deur wordt gekomen! Ik dank U. J. A. EEKHOUT, Burgemeester van Breskens. Zij, die wensen deel te nemen aan een optocht van praalwagens, versierde rijwielen, groe pen, enz., kunnen zich ten spoedigste hier voor opgeven bij één der onderstaande be stuursleden der Oranjevereniging I. DE HULSTER, Voorzitter. Jac. VERDUIJN, -Secretaris. Mevr. KEIJMEL-Suweijn, Penningm. A. VISSER. A. LEENHOUTS. P. DE BAARE. A. DE KRAMER. NIEUWE BONNEN. Geldig van 20 Juni t/m 3 Juli 1948. BONKAARTEN KA, KB, KC 806. Melk; 451 Melk, 6 1.; 453 Melk, 7 1. Vlees: 456 Vlees, 100 gr.; 457 Vlees, 300 gr. Boter 958, 459 Boter, 250 gr. boter of mar garine of 200 gr. vet. Brood: 470 Algem., 1600 gr.; 463 Res. 1200 gr.; 466 Res., 400 gr. (geldig t/m 26 Juni); 471 Algem. 400 gr. brood of 1 rantsoen vermicelli e.d. Kaas: 472 Alg., 200 gr. kaas of 250 gr. korst- loze kaas; 464 Res., 200 gr. kaas of 250 gr. korstloze kaas. Thee: 473 Algem., 50 gr. Koffie: 475 Algem., 125 gr. Eieren: 474 Algem., 2 eieren. BONKAARTEN KD, KE 806. Melk: 953 Melk, 12 1. Vlees956, 957 Vlees, 100 gr. Boter: 958 Boter, 250 gr. boter of margarine of 200 gr. vet; 959 Boter, 125 gr. boter of margarine of 100 gr. vet. Brood970 Algem., 400 gr.; 963 Reserve, 400 gr. (geldig t/m 26 Juni a.s.), 971 Algem. 400 gr. brood of 1 rantsoen vermicelli. Kaas: 972 Algem., 100 gr. kaas of 125 gr- korstloze kaas. Eieren: 974 Alg., 2 eieren. BONKAARTEN ZA, ZB, ZC, ZD, ZE, MD MF, MG, MH 807. (bijzondere arbeid, a.s. moeders en zieken): Geldig zijn de bonnen van strook J. De bonnen in de strook G van de toeslag- kaarten ZA 807, ZB 807, ZC 807, ZD 807, ZE 807, MD 807, MF 807, MG 807 en MH 807 zijn alle aangewezen. Deze bonnen zijn na 19 Juni a.s. ongeldig. Plaatselijk Nieuws Retranchement. Een mooie prestatie. Een sportieve groep uit deze ge meente, bestaande uit de dames G. Eversdijk, N. Eversdijk, J. v.d. Luijster, C. Markusse-Porreij, M. Markusse en de heren D. Basting, J. Coppens, J. Fremouw, A. Zwier en K. Zwier, wist Zondag bij de wandeltocht Sluis-Brugge en terug (40 km.) een eerste prijs en een beker in de wacht te slepen. Ze behaalden het hoogst aantal punten, n.I. 411. Niettegenstaande het erg warm was en allen gecostumeerd waren, had deze groep geen enkele uitvaller. Bij aankomst |n Sluis, waar vele anderen doodmoe neervielen, trokken zij hun schoenen uit, schoten in hun klompen en gaven nog enkele „klom pendansen" ten beste. Voorwaar een prestatie, die alle respect afdwingt. Oostburg. Voetbal. Zondag verloren de Oostb. Junioren tegen die van Groede met 42. Oostb. II moest in Groede I zijn meerdere erkennen 32. De grote Kermis-match OostburgMiddelburg eindigde in een 53 overwinning voor Mid delburg. Prijsbolling. De palingbolling bij dhr. Wesdorp ein digde in een overwinning voor het paar StokkermanCrook. Kermis. Wat er op de Oostburgse kermis aan attracties te beleven viel, was enorm. Zo zag men kraam op kraam, molen op molen staan, waarbij dan nog de verschillende dansge legenheden. Of hier voor allen goed te ver dienen viel, is te betwijfelen. Wielerwedstrijd. Maandag werd de jaarlijkse Ronde van Oostburg verreden voor. amateurs en nieuwe lingen. Hét zware parcours en het warme weer brachten veel uitvallers. Er werd door ruim 70 renners gestart, waarvoor Burge meester Hoekzema het startschot lostte. Ten slotte werd Wagtmans uit Breda winnaar voor van Est uit St. Willebrord. Concert. Zondagavond gaf de Oostburgse muziek vereniging, o.l.v. de heer J. Gosseije, haar jaarlijks concert aan de Tol, waarvoor veel belangstelling bestond. Nieuwvliet. Vergadering Volksonderwijs. Dinsdag had in de zaal van de heer P. Cornelis een ledenvergadering plaats van de afd. Groede en Nieuwvliet van Volksonder wijs. De belangstelling was jammer zeer ge ring. De voorzitter, de heer Rijckborst opende de vergadering, waarna de notulen werden voorgelezen en onveranderd goedgekeurd. Uit het verslag van de penningmeester bleek, dat de rekening sloot met een batig saldo van f 171,51. De aan de beurt van aftreding zijnde bestuursleden, de heren Rijkborst en de Hulster, werden bij acclamatie herkozen. Als afgevaardigde naar de Prov. vergadering te Goes a.s. Zaterdag, alsmede naar de algemene vergadering te Utrecht in November a.s., werd de voorzitter benoemd. Bij de rondvraag werd besloten weer een propaganda-vergadering te organiseren in het a.s. winterseizoen. Schoondijke. Aanbesteding. Vorige week had alhier de aanbe steding plaats van 30 woningwetwo ningen en schuren aan de Lange Heren weg en aan de Kattekreek. Perceel I. I. de Bliek, Schoondijke f75480, De Rijk&Minderhoud,M'burgf 72421, Perceel II. J. v. Damme, Hontenisse f 47,000 Fa. Ligny Gunter, Schd. f 46,300 Massa: S. de Vries, Zaandam f359,800 j. v. Damme, Hontenisse f 359,000 Bouwcomb., Wassenaar f319,000 J. A. Mol, Breda f 308,560 Fa. de Jonge v. d. Linde 's Heer Abtskerke f 303,300 M. Damen, Breda f299,000 J. de Waal, Hontenisse f 297,900 D. Priem, Ovezande f 297,496 Biervliet. Uitnodiging Harmonie" Ter gelegenheid van het 50-jarig regerings jubileum van H. M de Koningin zal te Den Haag een muziekfestival plaats hebben, waar toe de Kon. Harmonie alhier is uitgenodigd. Breskens. Geslaagd. Met goed gevolg heeft onze dorpsgenoot J. Boerdam het examen afgelegd voor vak bekwaamheid timmerwerkzaamheden, voorde Stichting Raad van Bestuur Bouwbedrijf. Voor het uitoefenen van bovengenoemd vak zal hem een ministeriële goedkeuring worden verleend. Feestavond duivenvereniging. Zaterdag j.l. had in "café Pleijte een feestavond plaats ter gelegenheid van het 30-jarig bestaan der duivenvereniging „Nog Sneller" alhier. De heer De Baare, „voorzitter van de feestcommissie, sprak voor een volle zaal feestvierenden het openingswoord, waar na hij in het kort memoreerde het wel en wee der vereniging. Vervolgens bracht hij hulde aan de heer Vermeulen en Pleijte, die 30 jaren bestuurslid der vereniging zijn, waar na hij het bestuur 2 diploma's aanbood ter herinnering aan deze dag. De heer Vermeu len hierna het woord verkrijgende, dankte voor de vele goede wensen en zegde toe, indien hij het mag beleven nog 30 jaren be stuurslid te willen zijn. De koffiemaaltijd en het verdere gedeelte van de avond verliep uitstekend, mede door de conferencier IJze- baard uit Axel in samenwerking met de band uit No. Eén, afgewisseld met een dansje en het optreden van enkele leden der ver eniging. De heer De Baare was dan ook de tolk van allen, toen hij in de kleine uurtjes de avond sloot met de opmerking dat deze prachtig was geslaagd en bracht dank aan allen, die tot het slagen van dit feest meege werkt hadden. moet evenzeer leren zwemmen als fietsen en het ideaal is, dat de grote meerder heid jongelui zo leert zwemmen, dat ze drenkelingen hulp kunnen bieden. „SCHELDESTROOM". Groede. Opening Hertenkamp. Zaterdag j.l. had de officiële opening plaats van het hertenkamp alhier door de vertegenwoordiger van H.M. de Koningin, opperhoutvester Brantsma uit Apeldoorn, die vergezeld was van zijn echtgenote. Velen hadden aan de oproep tot bij woning van deze plechtigheid gehoor gegeven en waren hiertoe bijeengeko men in het gemeentehuis. Zo zagen wij naast de leden van de raad dezer gemeente, de heer Philipse, wnd. Com missaris der Koningin, leden van Ged. en Prov. Staten, burgemeesters uit O. en W. Z.-Vlaanderen met hun wet houders, leden van de Prov. en plaatse lijke V.V.V., vertegenwoordigers van de Ned. Heide Mij., alsmede vele anderen. Burgemeester Everaars sprak het welkomstwoord, waarbij hij opmerkte, dat als iemand veel voor het herten kamp gedaan heeft, dit zeker H.M. de Koningin is geweest, die ook de mooie herten heeft geschonken. Spr. zeide dat door het initiatief van de V.V.V. en door samenwerking der verschil lende instanties - Rijksdienst Land bouw Herstel, Pleide-Mij. enz., - dit mooie werk tot stand is gekomen. Er wordt nogal eens gezegd dat het veel geld kost, doch het komt niet duurder dan het anders doen opruimen van I bunker, terwijl met het tot stand ko men van dit hertenkamp er nu 12 •\\,f Jl1 W W" vy>. -• \\l C" 77\/s* jt 90. Daar slingert de agent|zijn steen, Helaas - precies langs Bobby heen Hij komt met grote kracht terecht Op 't zitvlak van de arme knecht; De knecht raakt met zijn hoofd beklemd In 't gaatje, voorjde boom bestemd! Geen kik wordt van de man gehoord; Zijn kreet wordt in de klei versmoord. Flang! Weldra giert een tweede steen Hoog over gras en struiken heen, Doet met een plof Oom's hoge-zijen Tot op zijn schouders nederglijen, Brengt daarna met een luiden knal Het prachtig theeservies ten val; De hete thee, zo bruin en geurig, Spat links en rechts; - ach, ach, [hoe treurig! dienstbaar zijn gemaakt. Verder wees de burgemeester er nog op dat men nu nog over een weinig fantasie moet beschikken bij het aanschouwen van het hertenkamp, daar nog niet alles mooi groen is. U moet het zien als een huis dat afgebouwd, doch nog niet gestoffeerd is. Hierna begaf het gezelschap zich in auto's, voorafgegaan door de muziek- en ruitervereniging, naar het herten kamp, waar opperhoutvester Brantsma het lint doorknipte en de aanwezigen langs de vele mooie paden zich naar het hotel „Het Vlaemsche Duyn" be gaven, dat eveneens Zaterdag werd geopend. Hier werd door de heer Brantsma en vele anderen nog het woord gevoerd, die allen Groede ge luk wensten met dit mooie hertenkamp. Jammer hierbij was, dat de vele aan wezigen niet in één zaal konden ver enigd worden, zodat veel van het ge sprokene voor sommigen onverstaan baar bleek. Het hertenkamp is gebouwd onder deskundige /leiding van de heer Albers uit Goes, bouwtijd ongeveer 6 maanden, terwijl het naar de eisen des tijds in gerichte hotel is ontworpen door archi tect W. de Meijer uit Sas van Gent en gebouwd werd döor aannemer De Wilde uit Zuidzande. De bouwtijd hiervan bedroeg 3 maanden en 10 dagen Beroep. Tot predikant aan de Ned. Herv. Kerk alhier is beroepen (toez.) J. de Jager, cand. en reserve-veldpred. te Den Bosch. Sluis. Wethoudersbenoemingo In de Vrijdag gehouden raadsvergadering werd de heer J. Focke toegelaten als raadslid, terwijL in de vacature, ontstaan door het heengaan van de heer J. F. Smoorenburg, tot wethouder werd gekozen de heer J. P. J. Wage (P. v. d. A.). Gevonden voorwerpen. Een meetlint. Inlichtingen ter gemeente-secretarie te Groede. DUIVENSPORT. Duivenvereniging „Strijd in Vrede," Groede. Prijsvlucht Breteuil op Zondag 13 Juni 1948. Los 12 uur. Aankomst ie duif 3 u. 51 min. 23 sec., snelheid 920 m. per min. 1, 20, 31 F. de Rooy. 2, 9, 10, 26 W. du Rie. 3, 15, 16, 29 J. Frelier. 4, 23, 27 J. Rogiers. 5, 35 A. Vinjé. 6, 14, 38 I. Becu. 7, 17, 19 J. v. d. Wege. 8, 11, 21 A. v. Gijs. 12 A. Verstrate. 13 A. Weeda. 18, 37 J. de Krijger. 22, 24, 34 G. Dusardeijn. 25 en ie overduif J. v. Haneghem. 28 J. Maas. 30 I. de Jonge. 32 J. v. Acker. 33 I. Maas. 36 J. d. Dekker. Vismijn - Breskens Week van 6 Juni t/m 12 Juni 1202 kg binnenland garnalen max. p. 1541 pellerij garnalen max. prijs 13531 exP- garnalen f 0,54-f 1,17 6982 bot f 0,10 - f 0,49 269 tong f 1,67 - f 2,80 318 schar max. prijs 1596 schol f 0,28 max. prijs 176 rog f 0,35 - f 0,49 11 griet f 1,35 - f 1,45 10 tarbot f '1,74 - f 1,84 PREDIKBEURTEN Zondag 20 Juni Breskens, 6,30 uur, Ds. Schopenhauer. Groede, 5 uur, Ds. Schopenhauer. Bediening H. Avondmaal. Nieuwvliet, geen opgaaf ontvangen, Schoondijke, 10,15 UUT> Ds. Schopenhauer. Biervliet, 10 uur, Ds. Wiebosch. Hoofdplaat, 10 uur, Ds. Winckel. Extra collecte voor het Kerkewerk in de Classis IJzendijke. Slijkplaat, 15,30 uur, Ds. Winckel. Extra^ collecte voor het Kerkewerk in de Classis IJzendijke. Doopsgez. Gem. Aardenburg 10,15 uur» Ds. Nolthenius. Ev. Luth. Gemeente Groede, 10 uur, Da. M. P. Stol. Geref. Kerk Breskens v.m. 10 uur, de heer P. de Jonge, n.m. 2,30 uur, de heer P. de Jonge. Clubgebouw voorm. fabriek Van Melle. MIJN MOEDERLAND. Zeeuwsch-Vlaanderen is mijn Moederland, Daar wil ik altijd zijn. Zeeuwsch-Vlaanderen is mijn Rechterhand, Daar is het toch zo fijn. Je ziet daar oude molens staan, Zelfs met „twee wieken" De meisjes die staan je vast aan, „Kom maor is kieken". Amerika is een mooi land, Dat lied kent iedereen, Toch ruil ik het niet voor mijn land, Dat. „West Zeeuwsch-Vlaanderen heet. Al is het in een and're streek Een waar festijn, In West Zeeuwsch-Vlaanderen wil ik toch Gelukkig zijn. P. LEENHOUTS, Oostburg.

De Schakel | 1948 | | pagina 2