Stichting tentoonstelling „De Nederlandse Vrouw 1898-1948" Voor deze tentoonstelling worden meisjes gevraagd, die, geheel belangeloos, zich beschikbaar willen stellen als koerierster, gids, tearoomhulp, assistentie bestuur, hulp kantoorwerkzaamheden enz. gedurende I week in het tijdvak van 18 Augustus tot 29 September. Eén maaltijd per dag wordt verstrekt. Meerdere kosten worden niet vergoed. Zij, die familie of kennissen hebben in Den Haag, dus logies hebben, genieten de voorkeur. Gegadigden hiervoor kun nen zich opgeven bij Mevr. Eekhout. Voor het houden van enige radio causerieën in het kader der tentoon stelling ,,De Nederlandse Vrouw" is zendtijd toegewezen o.a. op 4 Mei van 10.30-10.35 uur, onderwerp: „Een huismoeder werkt 100 uur per week", over de Avro. 11 Mei van 12.30-12.40 uur, onderwerp Ervaringuitwisseling als voorzitster ener contact-commissie, over de Avro; 1 Juni, Mevr. Brokmeier-v. d. Beugel met het onderwerp „Hoe een vrouw de man ziet", over de Avro. Vismijn - Breskens Week van 18 April t/m 24 April. 1325 kg binnenland garnalen max. p. 4973 pellerij garnalen max. prijs 10293 m exP- garnalen f 0,58-f 0,85 4119 bot f 0,10 - f 0,37 15 kabeljauw f 0,18 169 tong f 1,20 - f 2,55 753 schar f 0,10 1029 schol f 0,10 - f 0,33 80 rog f 0,26 Plaatselijk Nieuws. Aardenburg. Bekerwedstrijd. Alhier werd de bekerwedstrijd Aar denburg-Oostburg gespeeld met 4 spelers van het 3e. Aardenburg met 2 van het tweede. Nadat de rust met 3-0 voor Aardenburg was ingegaan, kwam het einde 4-4. Oostburg. „Carmen". In het kamp „Wilgenhof" werd Woensdag de prachtige Opera „Car men" van George Bizet vertolkt. Voetbal. Oostburg II speelde eveneens voor de beker tegen De Zeeuwen III. Weer een grote zege voor de Bedel mannen (8-2). z.v.u. Vrijdagmiddag hield de heer Kees Hana zijn lezing over Denemar ken voor de leerlingen der middelbare scholen, waarbij de Ned. Herv. Nood kerk geheel bezet was. Dezelfde avond vond deze ook plaats in de bovenzaal van café de Vuijst. Hier was de belang stelling echter zeer teleurstellend. Schoolwedstrijden Zaterdagmorgen zijn in Café de Vuijst de wisselbekers uitgereikt aan de winnaars uit de school-voetbalwed- strijden. Zulks geschiedde door de voorzitter, de heer J. Lastdrager, in tegenwoordigheid van wethouder Van Kampen, het bestuur der school-voetbal- wedstrijden en de onderwijzers. De mooie beker, beschikbaar gesteld door de Z.V.B., werd uitgereikt aan het ie elftal van de Ambachtschool te Oost burg, terwijl de kampioen van de lagere school-elftallen, Biervliet de beker ontving, beschikbaar gesteld door enige belangstellenden. Voor de beide kampioenen en de 2e prijswinnaars waren medailles be schikbaar, waarvan één van de gemeente Oostburg, alsook fraaie diploma's. 1 jVlei-viering. Er bestaan plannen om vanwege de besturen der democratisch socialis tische verenigingen in West Zeeuwsch- Vlaanderen de 1 Mei-dag op feestelijke wijze te vieren. In het Ledeltheater zal een Mei spel worden opgevoerd en zal samen zang plaats vinden. Groede. Feestavond, Woensdag had alhier in het Arbei- derslogeerkamp „Duinoord" een feest avond plaats ter gelegenheid van haar 1-jarig bestaan. De kampleider, de heer Witzen, opende de avond, waarbij hij alle aanwezigen hartelijk welkom heette, w.o. vele genodigden. Vervolgens gaf hij het woord aan de EelEerw. Heer Pastoor Froger, die als wnd. voorzitter van de culturele commissie ook enige woorden sprak. Hierna volgde de af werking van het feestprogram, dat be stond uit zang, muziek en toneel en waarvan wij speciaal willen noemen de opvoering van de Kinderoperette „Lentebloemen" door kinderen van de Openb. Lagere School uit deze ge meente. Deze operette werd door de kinderen schitterend vertolkt, waarbij ze een overweldigend applaus in ont vangst te nemen kregen. Ook het op treden van de „The Texas-Rancers"- band, bestaande uit arbeiders der ver schillende kampen en met medewer king van de heer Pierre Leenhouts, viel zeer in de smaak van de aanwe zigen. In de pauze werd een verloting gehouden, terwijl verder ieder aanwe zige een tractatie kon bekomen. De secretaris van de culturele com missie was dan ook de tolk van alien, toen hij aan het einde alle medewer kers van deze avond dank bracht. Ook Burgemeester Everaars sprak nog enige woorden van waardering tot de arbei ders, alsmede tot de kampleider en diens vrouw voor de vele moeiten die zich steeds getroosten in het belang van deze mensen. Lezing. Ook in deze gemeente hield Kees Hana zijn lezing over Denemar ken in het gemeentehuis voor leden der Z.V.U. De opkomst was bevredigend. Gezellige zitjes. In de laatst gehouden vergade ring van de gemeenteraad werd be sloten om in het hertenkamp en in het plantsoen nabij de Parochieput enige zitbanken aan te brengen. Waterlandkerkje. Nieuwbouw. Ook hier zijn plannen gemaakt van wege de gemeente om tot nieuwbouw over te gaan. Opdracht is gegeven tot het maken van een tekening voor de school terwijl voor de secretariswoning rijkssteun is aangevraagd. Biervliet Noodkerk, Daar een begin is gemaakt met de restauratie van de Ned Herv. Kerk, is een barak in het arbeiders-logeer- kamp „Willem Beukelsz." ingericht als Noodkerk. Zondagmorgen werd hierin door Ds. Wiebosch de eerste dienst geleid. Er zijn 210 zitplaatsen, die bij deze dienst allen bezet waren. Hoofdplaat. Ongeval. In de werkplaats van de fa. Ver- straete-de Jonge kwam een timmerman met zijn hand in de schaafmachine terecht, waardoor twee vingers werden afgesneden. Op medisch advies werd het slachtoffer naar het ziekenhuis te Hulst vervoerd. Breskens. Nationale Herdenkingsdag. Ter herdenking van onze doden ver zoek ik de bevolking op Dinsdag 4 Mei 's avonds van 6 uur af de vlag halfstok te hangen. De stille gang naar het kerkhof zal plaats vinden van het gemeentehuis af om 20 minuten vóór 8. Om 8 uur zal 2 minuten van volkomen stilte in acht worden genomen. Het begin en einde wordt per sirene aangegeven. De Burgemeeester, J. A. Eekhout. In verband met bovenstaande ver zoekt het Bestuur der Oranjevereniging „Prinses Marijke" alhier haar leden om zich aan te willen sluiten bij boven genoemde stille gang. Herdenking Ter gelegenheid van de her denking van de bevrijdingsdag, op 5 Mei a.s., zal de muziekvereniging „Uit het Volk-Voor het Volk" des avonds concerteren. Militaire oorlogsslachtoffers- - In de te Goes gehouden vergadering van de afdeling Zeeland van de Bond van Nederlandse Militaire oorlogsslacht offers, werd o.a. tot bestuurslid gekozen Mevr. Wed. W. M. L. Francke-Ver- hulst, alhier. Cadzand. Vereniging Zeeuws-Oorlogsmuseum, Bovengenoemde Vereniging deelt mede dat zij een „dependance" van het museum in de duinen alhier zal openen. De officiële opening - waarbij ver schillende autoriteiten zijn uitgenodigd - zal plaats vinden op Zaterdag 8 Mei a.s. te 14.30 uur in Hotel Faas te Cadzand, terwijl na de opening een bezoek aan het museum zal worden ge bracht en - bij gunstig weer - een korte excursie naar het „Zwin" zal worden gemaakt. Deze opening zal geschieden door

De Schakel | 1948 | | pagina 4