INGEZONDEN. Buitenverantwoordelijkheid der Redactie. Waar de heer Hamelink in zijn laatste schrijven erg afdwaalt en per soonlijk wordt, lust hef mij niet hem nog bij te lichten, al kan ik hem voor 100 mat zetten. Toch kan ik niet nalaten nog even te repliceren met een gedichtje van de Genestet, hetwelk bedoeld schrijven zeer juist karakteriseert. In Huygensvorm ,,'t Houdt geen stéék Maar een steek Houdt het toch Zei een leek. IC. MAAS. V.V.V. „Breskens". Na beëindiging van de ledenwer vingsactie der Ver. voor Vreemdelingen verkeer te Breskens, past het ons, al degenen, die gehoor gaven aan onze oproep om lid te worden der V.V.V. voor de financiële steun, die ons, in de vorm van een lidmaatschap, werd toegezegd, hartelijk dank te zeggen. Wij heten allen welkom in de V.V.V. en hopen door eendrachtige samenwer king en algehele steun, tesamen te komen tot de vervolmaking van het gestelde doel, het vreemdelingenverkeer in onze woonplaats te dienen, te be vorderen en te stimuleren. Binnenkort zal dan ook een algemene ledenver gadering worden uitgeschreven, waar in, naar wij hopen, ernstig de moge lijkheden en plannen voor de toekomst onder ogen zullen worden gezien. Tevens mogen wij er langs deze weg de algemene aandacht op vestigen, dat onze leden-actie door omstandigheden, buiten onze wil, niet ten voile is ge slaagd. Niet ieder gezin ontving een circulaire met aanmeldingsformulier. Dit betreuren wij ten zeerste, temeer daar wij de overtuiging zijn toegedaan, dat nog velen zich als lid der V.V.V. wil len laten noteren. Ter besparing van kosten, doen wij dan ook een beleefd, doch dringend beroep op al degenen, die V.V.V. in de toekomst financieel wensen te steunen en hiervoor nog niet de gelegenheid werd geboden, zich alsnog op te geven aan één der hieronder genoemde bestuursleden. De minimum-contributie bedraagt f 1,50 per jaar, doch men kan voor* elk ge wenst bedrag hierboven intekenen. Bij voorbaat, uit naam van de dui zenden vreemdelingen, die ieder seizoen binnen de grenzen van Breskens ko men en namens de bevolking van Breskens, onze dank en medewerking. Het voorlopig Bestuur der V.V.V. „Breskens": E. Gittenberger, Voorzitter. P. J. Priester, Secretaris. E. Seuss, Penningmeester. J. A. Maas. H. Petermeijer. P. J. Woittiez. W. van de Vijver. M. de Milliano. G. van Heek. BURGERLIJKE STAND. Gemeente BRESKENS over de maand Maart 1948 GEBOORTEN 2, Niek, z. van Ver gouwe, Rutgerus en van Moggré, Johanna Francina; 12, Suzanna Elizabeth, d. van Woittiez, Pieter Jan en van Tazelaar, Maria Helena; 19, Abraham Jacobus, z. van Buijs, Adriaan en van van den Heuvel, Cornelia Jacoba; 20, Willy Johanna, d. van Oosterling, Willem en van Wolfert, Janna Willemina. HUWELIJKEN 25, Vergouwe, Pieter Izaak, oud 24 j., opperman, wonende te Nieuwvliet en de Jonge, Elizabeth Sara, oud 24 j., zonder beroep, wonende te Breskens; 31, Klaaijsen, Jacque Ludovicus Arthur, oud 31 j., slageren Moelker, Elizabeth IClara, oud 26 j., zonder beroep, beiden wonende te Breskens. OVERLIJDEN: 29,Bootsgezel,Teuntje, oud 87 j., zonder beroep, wonende te Breskens, wed. van de. Pagter, Jan. INGEKOMEN 1, Brakman-van Male, Levina M. van Sas van Gent "naar Dorpsstr. 64; 1, Versprille, Adriaan en gezin van Groede naar Scheep vaartstraat 2; 3, Schiphorst-Groosman, Azjelle en kind van Amsterdam naar de Hullustraat 16; 4, Nieuwenburg, Cornelis van Groede naar Boulevard; 4, van de Plassche, Elizabeth van Terneuzen naar Dorpsstraat 93; 4, van Melle-Barendse, Cornelia H. M. van Sluis naar Dorpsstr. 33; 5, Danckaert- Lohman, Maria A. van Aardenburg naar de Hullustraat 16; 8, den Hollan der-Wille, Sara E. en kind van Groede naar Noodplan M6; 8, Reijnhoudt, Johannes P. en gezin van Aardenburg naar Noodplan A 4; 9, Vermeulen, Jozias H. en gezin van Zaamslag naar Noodplan D7; 10, Verduijn, Jannis A. en gezin van Groede naar de Hullustr. 13; 10, Clement-de Groote, Sara E. van Hoofdplaat naar de Hullustraat 7 9, de Koster, Pieter J. en echtg. van Rilland-Bath naar Scheldestraat 6; 11, Rijn, Jacob en gezin van Vlissingen naar Scheepvaartstraat 3 (briefadres); 11, Plubregtse, I-Ienri J. en echtg. van Schoondijke naar Noodplan N 13; 12, van Maren, Wilhelmus van Rotterdam naar Boulevard 73; 13, de Martelaere, Eduardus J. en echtg. van Groede naar de Hullustraat 1; 15, Robijn, Jan en echtg. van Waterlandkerkje naar Noodplan J 13; 16, van Helsdingen, Carel C. en gezin van Vlissingen naar Scheepvaartstr. 5; 17, Adam, Jacobus P. en echtg. van Groede naar Nood plan; 17, Fortrie, Izaak en echtg. van Cadzand naar steenoven 12; 17, Fortrie- Pieters, Janna J. en kind van Cadzand naar Steenoven 12; 18, de Winde, Pieter H. van Den Helder naar Dorpsstr 144; 19, Dubbelman, Pieter van CBR naar Boulevard 122 (brief adres); 19, Verduijn, Izaak en echtg. van Groede naar Boulevard Zw 8; 19, Verduijn, Adriaan M. van Groede naar Boulevard Zw 8; 19, Lucieer-Tilburgs, Francisca J. M. van IJzendijke naar de Hullustraat 28; 19, Schouten, Dingenis en gezin van Schoondijke naar Steenoven 11; 19, Bagchus, Antonie en gezin van Ternruzen naar Dorpsstraat 74; 20, van j?de Plassche, Jannis en echtg. van Schoondijk naar Noodplan K 5 23, Lijk, Suzanna M. van Hellendoorn naar Noodplan A 1130. Scholten, Jacob van Westerbork naar Noodplan D 21; 31, van de Walle, Jacoba P. van Groede naar Noodplan D4; 31, Leenhouts, Willem van Groede naar de Hullustraat 28; 31, Bakker-Schouten, Nies J. van Gouda naar Grote Kade 6 a. VERTROKKEN 17, de Vuijst, Catho- lina A. A. van Scheldekade 28 naar Amsterdam; 17, Ritico, Pieter K. van W 115 naar Schoondijke; 22, Fieret, Albert en gezin van Boulevard 44 naar Baarn; 24, Cortjens, Leonardus L. W. van Scheepvaartstraat 17 naar 's-Gravenhage; 31, Wisse, Cornelis A. van W 64 naar St. Jansteen; 31, den Hollander, Nicolaas M. van Noodplan M 2 naar Landsmeer. Plaatselijk Nieuws. Groede. Een woord ter opwekking. Het muziekgezelschap „Eendracht aakt Macht" te Groede heeft de laatste jaren vele malen getoond, dat het er alleszins zijn mag. E.r werden voortreffelijke prestaties geleverd. Jam mer is het dan ook, dat deze vereniging, welke in de bezettingsjaren in alle stilte haar 1 oo-jarig bestaan herdacht, met financiële moeilijkheden te kampen heeft, zo zelfs, dat dit 1 oo-jarig be staan ook thans nog niet feestelijk ge vierd kan worden. Deze moeilijkheden komen ook niet ten goede aan haar uitvoering, daar zij nog steeds dringend gebrek heeft aan enige kostbare mu ziekinstrumenten. Deze moeilijkheden moeten daarom worden opgelost en wel op korte termijn, nog dit jaar. Dit kan en dit moet. Maar dan zullen velen in en buiten Groede hun mede werking moeten geven. En wel door steun te verlenen aan de bazar, die in September a.s. ten behoeve van dit muziekgezelschap zal worden gehouden en waaraan een dames-comité van ruim dertig personen zijn medewerking verleent. Wil deze bazar slagen - en zij moet slagen - dan is er veel, zeer veel nodig, dat verkocht of verloot kan worden. Geachte Lezer, kijkt daarom Uw bezittingen eens na, of U voor deze bazar, voor dit voortreffelijk doel, niets te missen hebt. Voor elke gift zullen wij U dankbaar zijn. In dit blad zul len wij van alles gaarne rekening en verantwoording alleggen. Stuurt Uw gave in bij onze secretaresse, mevrouw Beuningh, Prinses Marijkeplein 350, onze penningmeesteres, mevrouw Leen houts, Voorstraat 154, o.f bij onze voorzitster, mevrouw L. S. Everaars- Kampman. Bedenk vooral, dat de vereniging „E.M.M." door hare uitvoeringen ons vele aangename uren bracht. Laat ons tonen daarvoor dankbaar te zijn, door deze populaire vereniging thans de helpende hand toe te steken. De be nodigde muziekinstrumenten moeten kunnen worden aangekocht, zoals ge zegd nog dit jaar. Huldeblijk aan H.IVi. de Koningin. Ook de ingezetenen van Groede doen mee aan het aan H.M. de Koningin aan te bieden huldeblijk van de Nederlandse Vrouwen ter gelegen heid van het a.s. regeringsjubileum van H.M. de Koningin. Voor dit doel is, onder voorzitter schap van de echtgenote van de Bur gemeester, een damescomité gevormd, dat als volgt is samengesteld Mevr. J. C. Everaars, mevr. C. W. Cijsouw, mevr. C. Cijsouw, mevr. Becu, mevr. van der Hooft, mevr. Vinjé, mevr. van den Broeke en mevr. van Damme. Dit comité kwam Donderdag j.l. in eerste vergadering bijeen. Uit de bespreking bleek duidelijk de vurige Oranjegezindheid van de bevol king en haar verlangen, om de Koningin op waardige wijze te huldigen voor de wijze, waarop zij gedurende 50 jaar ons land geregeerd heeft. Ned. Herv. Kerk Bedankt voor het beroep naar de Ned. Herv. Gem. alhier, Ds. F. C. Willekes te Rijswijk. Breskens. Ongeval. Toen Woensdagavond het 13- jarig zoontje van de lieer A. E. per rijwiel door de Dorpsstraat .reed, kwam hij in botsing met de heer M. die eveneens per rijwiel van de andere zijde der Dorpsstraat naderde. Het ge volg was dat de 13-jarige jongen met hoofdwonden op de weg bleef liggen. De plaatselijke geneesheer achtte over brenging naar het ziekenhuis te Oost burg noodzakelijk. Zijn toestand is redelijk wel.

De Schakel | 1948 | | pagina 3