Garnalen-pellers Schoonmaaktijd 1 A. Bondewel, Breskens BOEKHOUDINGEN J. J. Brandverzekeringen Assurantie lij. „De Nederlanden van 1845" J. J. BRUGGE, Breskens Werkman nette wasvrouw, luidspreker en versterker. Val^C- Yledestdancl" Firma SMOOR DE HULSTER, Breskens IJzendijke. Collecte De Paascollecte in de Ned. Herv. Kerk alhier heeft opgebracht f 75>3° en de Zendingscollecte f 73,25. Nieuwvliet. „Simavi". De alhier gehouden collecte voor de' „Simavi" bedroeg f 190,-. Cadzand. Zomerdag. Vanwege het Nederl. Jongemannen Verbond zal in de maand Juli alhier een Zeeuwse zomerdag worden gehou den op de weide van de heer Basting. Oorlogsmuseum. Zoals ook reeds in andere plaatsen geschied is, b.v. Middelburg en Westkapelle, zal door de vereniging Zeeuws Oorlogsmuseum ook alhier op Zaterdag 8 Mei a.s. een oorlogsmuseum geopend worden. Hoofdplaat. Bazar De voetbal- en muziekvereniging hebben besloten om gezamenlijk op 24 en 25 April een bazar te organi seren, die op 26 April met een bal zal worden besloten. Ter bestrijding der kosten, die aan de organisatie voorafgaan, zal een huis-aan-huis collecte gehouden worden. Brand Door het spelen van kinderen met lucifers ontstond brand in een schuurtje. Door tijdige ontdekking kon met emmers water het vuur worden geblust en erger worden voorkomen. Ongeval. Een kind van de heer Th. viel in een waterput en bleek, na op het droge te zijn gebracht, bewusteloos te zijn. Gelukkig kon dr. Brouwer door toepassing van kunstmatige ademhaling de levensgeesten weer opwekken. Zuidzande. Ned. Herv. Kerk. Beroepen (toez.) te Ans, Ds. F. J. ter Beek, alhier. Wijkverpleging Cadzand-Nieuw- vliet-Zuidzande. In de laatst gehouden vergadering deelde de voorzitter mede, dat aan zuster A. H. Jansen op haar verzoek met ingang van 1 April j.l. eervol ontslag was verleend als wijkverpleegster- huisbezoekster der vereniging. Mevrouw van Dronkelaar te Zuidzande zal tijdelijk deze functie waarnemen. Het huishoudelijke reglement werd in dier voege gewijzigd, dat het voortaan mogelijk zal zijn om buiten de bestuurs leden een secretaris-penningmeester te benoemen. In verband hiermede werd als zodanig benoemd de heer J. P. de Zwart te Zuidzande. Daar de voorzitter als bestuurslid van de afd. Cadzand was afgetreden, zal hij dus ook niet meer in het bestuur der wijkverpleging terugkeren. Tot het tijdstip, waarop door de afd. Cadzand weer in deze vacature zal zijn voorzien, werd als waarnemend voorzitter gekozen de heer A. Lako te Zuidzande. Gevonden voorwerpen. 1 das, 1 vulpenhouder, 1 portemon- naie, 1 portemonnaie mete inhoud, 1 leren handschoen. Inlichtingen ter gemeente-secretarie te Groede. Mevrouw Spoor sprak voor de radio. Op Vrijdag 28 Maart j.l. hield Mevr. Spoor in Batavia een voor de luisteraars in Nederland bestemde radiotoespraak, waarin zij o.m. het volgende behartens- waardige zei over de verzending van postpakketten: „Luisteraars, Voor ik U vanavond enige berich ten over zieken en gewonden geef, zou ik U iets over postpakketten willen zeg gen. Bijna dagelijks ontvang ik pakket ten voor militairen, welke onbestelbaar zijn, omdat de geadresseerde reeds naar Holland is vertrokken of omdat het adres onvolledig is. Met goedkeu ring van de afzender worden vele van deze pakjes aan mij uitgereikt ten be hoeve van de hospitalen. Ik maak ze open en verdeel de inhoud. Helaas komt meestal slechts een klein ge deelte voor deze verdeling in aanmer king, omdat de cigaretten, chocolade, koek of suikerwerken, welke vrijwel elk pakket bevat, volkomen bedorven zijn. De oorzaak van dit bederf is de slechte of onvoldoende verpakking. Ik weet, hoe U in Holland dit alles uit Uw eigen mond gespaard heeft en met hoeveel lieve gedachten U alles heeft verzonden. Daar ook in Indië lekkernijen en cigaretten schaars zijn, zeker op de buitenposten, betekent elk pakje uit Holland vreugde. In het belang van U zelf en van de mannen in Indië, voor wien Uw pakjes zoveel betekenen, verzoek ik U dus U zoveel mogelijk te houden aan de richtlijnen, die bijvoorbeeld de NIYVIN U geeft in de vorm van het verjaar dagspakket. De daarvoor bestemde dozen en etiketten kunt U tegen een kleine vergoeding kant en klaar kopen bij de comité's en Uw eigen „Thuis front-organisatie". Het zal veel teleur stelling voorkomen en veel besparen!" ADVERTENTIES U weet toch dat de beste POETSARTIKELEN zijn Boenwas Koperpoets 1 Kachelglans Schoencrême. Vloeibare boenwas, politoer, goudbrorré, kastpapier, vetpapier, kastranden, bor stelwerk, kwasten, prima lakverf. Onze koudwaterverf geeft niet af. Voor Inrichten, bijhouden en controleren van Behandelen van Belastingaangiften en Reclames ALLE ASSURANTIËN bij De Burgemeester van SCHOONDIJKE maakt bekend dat het College van Algemene Commissa rissen voor de Wederopbouw voornemens is een aantal percelen in de gemeente Schoon- dijke, liggende in de Lange Herenstraat, te ONTEIGENEN ten name van de gemeente en ten behoeve van de wederopbouw dat een lijst en een kaart, aangevende de te onteigenen percelen vanaf heden tot 28 April a.s ter gemeente-secretarie kosteloos voor een ieder ter inzage liggen dat op Woensdag 28 April a.s. op het gemeentehuis des voormiddags 10 uur door een commissie zitting zal worden gehouden tot het aanhoren van eventuele bezwaren tegen deze onteigening dat alle belanghebbenden tot uiterlijk 26 April a.s. hun bezwaren ook schriftelijk kun nen indienen bij het Bureau 0«teigeningen en Toewijzingen voor West Zeeuwsch-Vlaan- deren, Bredestraat, Oostburg. Schoondijke, 8 April 1948. De Burgemeester van Schoondijke, F. A VAN ROSEVELT. Ondergetekende houdt zich beleefd aanbevolen voor het sluiten van en alle andere soorten van verzekerin gen bij de (Agentschap voorh. H. I. VAN DE SANDE) Verzekeringen, welke wegens verwoes ting van de panden of inboedels tijde lijk zijn opgeschort, kunnen op de oude polis weer worden geldig gemaakt. Gedipl. Beëdigd Makelaar in Assurantiën Vogelenzang 30 Telefoon 60 De Commissie van Beheer voor de Grintweg Oostburg-Groede roept' solli citanten op voor de betrekking van voor het onderhoud van de grintweg van Oostburg naar Groede op een jaar wedde van f 1740,te vermeerderen met kindertoelage. Zij, die met der gelijke werkzaamheden bekend zijn, genieten de voorkeur. Schriftelijke sollicitaties te richten aan de Commissie van Beheer, p/a Gemeen tehuis Oostburg. GEVRAAGD: die bereid is bij haar aan huis mijn was te doen. Mevr. EVERAARS, Voorstraat, Groede. gevraagd a 75 ct. per kg. Garnalen des gewenst aan huls bezorgd. Aanmelden M. VAN KERKVOORT, Noodplan C 17, P. VOS, De Hullustraat 16, Breskens. TE KOOP: Inlichtingen bij „De luit", de winkel op wielen, naast het postkantoor, Breskens. TE KOOP In goede staat zijnde KEUKENKACHEL en een HERENFIETS met nieuwe banden. D. DE VISSER, Molenwater, Breskens. schitterend geïllus treerd tijdschrift Overtreft alle andere bladen. Met gratis mode-bijlage en interessante kinderrubriek. per kwartaal. Weekabonnementen 35 cent. Losse Vraagt gratis proefnummer. Abonnementsprijs f 4,50 nummers 40 cent.

De Schakel | 1948 | | pagina 4