NIEUWE BONNEN. Geldig voor het tijdvak van 11 t/m 24 April a.s. BONKAARTEN KA, KB, KC 804. Melk: 301 Melk, 4 1.; 303 Melk, 7 1. Vlees: 306 Vlees, 100 gr.; 307 Vlees, 300 gr. Boter: 308, 309 Boter, 250 gr. boter of mar garine of 200 gr. vet. Kaas: 320 Algemeen, 200 gr. kaas of 250 gr. korstloze kaas; 313 Reserve, 200 gr. kaas of 250 gr. korstloze kaas. Brood: 322 Algemeen, 1600 gr.; 314 Reserve 800 gr.; 316 Reserve, 400 gr- (geldig t/m 17 April a.s.); 321 Algemeen, 400 gr. brood of 1 rantsoen puddingpoeder/ver micelli e.d. BONKAARTEN KD, ICE 804. Melk: 803 Melk, 12 1. Vlees 806, 807 Vlees 100 gr. - Boter: 808 Boter, 250 gram boter of marga rine of 200 gr. vet; 809 Boter, 125 gr. boter of margarine of 100 gr. vet. Kaas: 820 Algemeen, 100 gr. kaas of 125 gr. korstloze kaas. Brood: 822 Algemeen, 400 gr.; 815 Reserve 400 gr. (geldig t/m 17 April a.s); 821 Al gemeen, 400 gr. brood of 1 rantsoen pud dingpoeder/vermicelli e.d. BONKAARTEN ZA, ZB, ZC, ZD, ZE, MD, MF, MG, MH 805. (bijz. arbeid, a.s. moeders en zieken). Geldig zijn de bonnen, van strook C. Deze bonnen zijn 14 dagen geldig. Van de bonkaart 804 kunnen de volgende bonnen welke niet zijn aangewezen worden vernietigd Bonkaart KA 804: 280 Reserve, 282 Re serve, 281 Reserve, 272 Melk; Bonkaart ICB 804: 274 Melk; Bonkaart ICC 804: 287 Re serve, 275 Melk; Bonkaart KD 804: 790 Al gemeen, 791 Algemeen, 784 Reserve, 774 Melk; Bonkaart KE 804: 790 Algemeen, 791 Algemeen, 786 Reserve, 787 Reserve, 775 Melk. De bonnen in de strook B van de toeslag- kaarten ZA 804, ZB 804, ZC 804, ZD 804, ZE 804, MD 804, MF 804 en MH 804 zijn alle aangewezen. Deze bonnen zijn na 10 April a.s. ongeldig. Van de tabak- en versnaperingenkaart kunnen na 17 April a.s. worden vernietigd de bonnen resp. Tabak 32 en versnaperingen 34- PREDIKBEURTEN Zondag 11 April Breskens, 10 uur, Ds. van Vliet. Collecte opbouw kerk. 6,30 uur, geen dienst wegens vacaturebeurt te Nieuwvliet. Groede, 9 uur, Ds. van Yperen. Nieuwvliet, 2 uur, Ds. van Vliet. Schoondijke, 10,15 uur, de heer M. v. d. Ende C. t. d. H. D. Retranchement 10 uur Ds. Barnouw Doopsgez. Gem. Aardenburg 10,15 uur, Ds. Nolthenius. Ev. Luth. Gemeente Groede, 10 uur, Da. M. P. Stol. Geref. Kerk Breskens v.m. 10 uur, dhr. P. de Jonge n.m. 2,30 uur, dhr. P. de Jonge Clubgebouw voorm. fabriek Van Melle. Plaatselijk Nieuws. Breskens. Voetbal wedstijd Breskens—R.K.C Zondag 11 April a.s. zal alhier ge speeld worden een vriendschappelijke wedstrijd tussen Breskens I en R.K.C. I (2e Klasse B. K.N.V.B., uit Waalwijk). Deze wedstrijd is bedoeld als afscheids- wedstrijd van de ie~ elftal-speler van v.v.- „Breskens", Jan de Visser, die op 16 April naar Amerika vertrekt. Sport vrienden, neemt op waardige wijze afscheid van Jan de Visser door aan wezig te zijn bij deze wedstrijd. (Zie voor bijzonderheden advertentie elders in dit blad). Tevens willen wij hier even op het volgende wijzen. Elke bezoeker van deze wedstrijd (dus ook de donateurs) zal in de gelegenheid gesteld worden het grootste sportevenement in Neder land op wielergebied, n.l. de Ronde van Nederland, te steunen. Voor dit doel zal door het bestuur van v.v. „Bres kens" aan elke bezoeker naast de normale entréprijs van f 0,50 een be- wijsje worden aangeboden a f 0,25 als bijdrage in de kosten van de tijdrit van Breskens naar Hulst als onderdeel van de Ronde van Nederland; Sport vrienden van W.' Z.-Vlaanderen komt allen deze wedstrijd bezoeken, waar door U tevens het slagen van de Ronde van Nederland helpt bevorderen. De ronde van Nederland. In verband met de „Ronde van Nederland", waarin als onderdeel een tijdrit voorkomt van Breskens via ver schillende dorpen in ons Landje naar Hulst, heeft de Breskense Wielerclub de organisatie in onze gemeente op zich genomen. Teneinde hiervoor de be nodigde financiën bij elkaar te krijgen, had Woensdagavond op het gemeente huis een bijeenkomst plaats van be stuursleden der verschillende verenigin gen in onze gemeente, uitgenodigd door de burgemeester, die namens de Wielerclub het woord voerde. Hij deed hiertoe een beroep op de aanwezige vertegenwoordigers om een bijdrage aan de Wielerclub voor dit grote sportgebeuren te willen geven. Allen zegde dan ook, voor zover hiertoe bij machte, hun steun toe, zodat de financiële moeilijkheden hiermede opge lost mogen genoemd worden, terwijl een eventueel overschot ten goede komt voor de dit jaar in onze gemeente te houden wielercours. De heer J. Hooftman dankte namens de Wieler club alle aanwezigen voor hun mede werking, in het bijzonder Burgemeester Eekhout. Vermeldenswaard is nog, dat niet, zoals de meeste mensen denken, de renners van de 'Boot komen, op hun fiets springen en weg rijden> zodat alles in vijf minuten afgelopen is. Integen deel men wees ons er op, dat hier in ploegen gestart zal worden, zodat dit grote sportgebeuren in onze gemeente zeer zeker 1V2 uur in beslag zal nemen. Ook zullen op 30 April de Belgen zonder formaliteit de grens mogen overschrijden voor dit sportgebeuren te kunnen gadeslaan. Collecte. Tijdens de voetbalwedstrijd Axel MO.C. is gecollecteerd voor de nabe staanden van de slachtoffers der vis sersramp alhier. Deze bracht f 135,- op. Schaak- en Dam-simultaan-séance Dinsdag j.p gaf dhr. J. L. Woudstra een schaak-simultaan-séance en dhr. A. Wisse een dam-simultaan- séance voor leden van de dam- en schaakvereniging „Breskens" in hotel Gebr. de Milliano alhier. Dhr. Woudstra speelde aansis bor den, won 8 partijen, verloor van de heren P. Zwaan, C. Loep, J. Boon en L. de Vlieger en speelde remise met de herenJ. Erasmus en P. J. Priester, terwijl de partij met G. Woudstra Jr. door tijdgebrek onbeslist bleef. Dhr. Wisse speelde aan 12 borden, won 4 partijen, verloor van de heren A. Baden, A. Hoogstadt en W. v. Haneghem en speelde remise met de heren Jos. Basting, H. de Vlieger, J. Jacobs, A. Jansen en J. Lako. Ned. Herv. Kerk. Bedankt voor het beroep (toez.) naar de Ned. Herv. Gem. alhier, Ds. F. C. Willekes te Rijswijk. Oostburg. Voetbal. Donderdagmiddag speelden de elf tallen van de lagere scholen de voor ronde om het kampioenschap. De uit slagen luidden als volgtWaterland kerkjeSchoondijke o2, IJzendijke Biervliet 14, WaterlandkerkjeBres kens 1o, SchoondijkeBiervliet 1 1 (na strafschoppen door Biervliet ge wonnen), IJzendijke Waterlandkerkje 1—3- Oostburg II speelde in Aarden burg tégen Aardenburg II om de beker. Voor de rust speelde Oostburg tegen sterke wind en leidde met 52. Toen de 2e helft zou aanvangen was er echter geen enkele Aardenburgse speler meer op het terrein. Bezoek aan Haarlem. Leerlingen van het lyceum alhier brachten een tegenbezoek aan de leer lingen van de H.H 0. Haarlem. Bij deze gelegenheid wei d een handbalwed strijd gespeeld, die de Haarlemse meisjes wonnen met 2-1De Oostburgse jongens wonnen de voetbalwedstrijd eveneens met 2-1. Badankt a:s directeur oer muziek. De heer Cor Schijve heeft om gezondheidsredenen bedankt als direc teur van de Oostburgse muziekvereni ging „Harmonie". Propaganda-, Kunst- en Filmavond. Gisteravond gaf de Ned. Blinden- bond een propaganda-, kunst- en film avond in de Ned. Herv. Noodkerk. Medewerkenden waren de blinde kunste naars: Gusta van der Heyden (viool), Joh. Slegtenhorst (piano) en Joh. van den Berg (declamator-spreker). Zeer zeker heeft deze avond er toe bijge dragen het medeleven en medevoelen voor onze blinden te versterken en hen in de nacht van hun leven te helpen, met alles wat maar mogelijk is. Nieuwe school. De eerste nieuwe school in West Zeeuwsch-Vlaanderen nadert zijn vol tooiing, n.l. de St. Bavo school, die deze week onder de kap ging. Lezing. Maandag j.l. trad in de Geref. Kerk vanwege het comité Handhaving Rijkseenheid als spreker op dr. Feuille- tau de Bruin, met als onderwerp: ,,Het Koninkrijk in de branding". Spr. be handelde de politiek van de regering in Indië. Dat er zeer aandachtig geluisterd was, bewees wel het groot aantal vra gen, die spr. aan het einde te beant woorden kreeg. Groede. Benoeming. Met ingang van 1 Mei a.s. hebben Burgemeester en Wethouders van Groede, tot ambtenaar ter secretarie dier ge meente, in de rang van adjunct com mies, tevens controleur der plaatselijke belastingen, benoemd de heer A. Schout, te s"-Gravenhage. De heer Schout is momenteel werk zaam op het Ministerie van Onderwijs, IC. en W. Daarvoor was hij o.a. ambtenaar ter secretarie te Vlissingen. Schoonlik e. Bazar. Volgende week zal alhier ten bate van de Padvindsters- en Padvinders- groep te Schoondijke een grote bazar worden gehouden. Sluis. Toneeluitvoering. De rederijkerskamer „De Oranje- bloem" gaf Zaterdag en Zondag j.l. een opvoering van het stuk „Levensscha- duwen," hetwelk zeer goed vertolkt werd. Zondag was er bal na.

De Schakel | 1948 | | pagina 3