Groede Iet op Uw saeck! Onder dit opschrift schreven de oud militairen, die in Groede hun mobili satietijd doorbrachten, in „De Schakel" van vorige week een artikel, waaruit duidelijk blijkt hun grote belangstelling en warme liefde voor het Landje van Cadzand. Met dankbaarheid hebben' wij van dat artikel kennis genomen. Want het toont duidelijk aan, dat de vriendschaps banden van weleer nog niet zijn ver broken, integendeel, dat zij nog hecht en sterk zijn. Ons antwoord aan deze oud-militairen, onze vrienden van toen en thans, kan 'kort zijn. Wij zijn diligent! Al het mo gelijke zullen wij, doen, om de bad- plaatsbelangen van Groede, zoveel mogelijk te dienen. Wij /Worden daarbij op intensieve wijze gesteund door de bevolking van Groede, door Burgemeester en Wet houders en door de Leden van de Jlaad, geen uitgezonderd. Wij mogen daarom optimist zijn. Groede heeft met zijn prachtig strand, zijn scheepvaart vlak onder de kust, zijn pittoresque omgeving en zijn mooie kreken (zeil- en vissport) een goede kans, om als badplaats te gaan mee tellen. In Mei a.s. wordt het hertenkamp, met het daarbij behorende hotel-restau rant „Het Vlaemsche Duyn" geopend. Veertien duizend vijfhonderd heersters en veertig hoog opgaande bomen zul len dit hertenkamp de nodige luister geven. Vooral als die heesters en die bomen enkele jaren oud zijn, zal het daar aangenaam te vertoeven zijn. Niet alleen de ingezetenen van West Zeeuwsch-Vlaanderen zullen van dit alles kunnen genieten, maar ook de stadsmensen van elders. En dan zal ook Groede er £fan heb ben medegewerkt, dat de werkers van hoofd en hand, die door het tekort aan deviezen niet meer naar het bui tenland kunnen gaan, hun vacantie, waar zij recht op hebben, op even prettige en doeltreffende wijze binnens lands kunnen doorbrengen. Oud-Militairen, beste vrienden, hebt hartelijk dank voor Uw stimulerend woord entot Mei a.s., bij de opening van ons hertenkamp en ons eerste toeristen-hotel Namens de Vereniging voor Vreem delingenverkeer Groede, P. M. Hoste, Voorzitter. A. P. de Hulster, Secretaris. Vismijn - Breskens over de week van 13 Maart t/m 20 Maart. 382 kg binnenland garnalen max. p. 4711 exp. garnalen f 0,63 - f 0,85 1894 bot f 0,14 - f 0,34 19 schar max. prijs 40 schol f 0,30 - f 0,37 PREDIKBEURTEN Zondag 4 April Breskens, 10 uur, Ds. van Vliet. Bediening H. Doop 6,30 uur, Ds. van Vliet. Groede, 9 uur, Ds. Schopenhauer Bediening H. Doop Nieuwvliet, 2 uur, Ds. Doorn. - Schoondijke, 10,1.5 uur> Ds. Schopenhauer Retranchement 10 uur Ds. Barnouw Doopsgez. Gem. Aardenburg 10,15 uur, Ds. Nolthenius. Ev. Luth. Gemeente Groede, 10 uur, Da. M. P. Stol. Geref. Kerk Breskens v.m. 10 uur, dhr. P. de Jonge n.m. 2,30 uur, dhr. P. de Jonge Clubgebouw voorm. fabriek Van Melle. NiEUWE BONNEN. over het tijdvak van 4 t/m 17 April 1948. BONKAARTEN KA, KB, KC 802. Waspoeder: 289 Algemeen, 250 gr. Suiker: 293 Algemeen, 500 gr. suiker, boter hamstrooisel enz. of iooo gr. jam, stroop enz. of 500 gr. versnaperingen: Brood: 297 Algemeen, 1600 gr.; 234 Reserve, 800 gr.; 286 Reserve, 400 gr. (alles geldig t/m 10 April a.s.); 295 Algemeen, 400 gr. of 1 rantsoen gebak. Eieren: 299 Algemeen, 2 eieren. BONKAARTEN KD, KE 802. Waspoeder: 789 Algemeen, 500 gr. Suiker: 793 Algemeen, 500 gr. suiker, boter hamstrooisel enz. of 1000 gr. jam, stroop enz. of 500 gr. versnaperingen. Brood: 797 Algemeen, 400 gr.; 783 Reserve, 400 gr. (geldig t/m 10 April a.s.); 795 Al gemeen, 400 gr. brood of 1 rantsoen gebak. Eieren: 799 Algemeen, 2 eieren. Bloem: 788 Reserve, 500 gr. bloem of zelf rijzend bakmeel of kindermeel of kinder biscuits. TABAK- en VERSNAPERINGENKAARTEN ENZ. QA, QB, QC 802. Tabak: 31, 35 Tabak, 2 rantsoenen sigaret ten of kerftabak. Versnaperingen: 33 Versnaperingen, 200 gr. versnaperingen of 200 gr. suiker, boterham strooisel enz. of 400 gr. jam, stroop enz.; 36 Versnaperingen, 100 gr. versnaperingen of 100 gr. suiker, boterhamstrooisel enz. of 200 gr. jam, stroop enz. Scheerzeep: Reserve A Tabak, 50 gr. scheer zeep of 100 gr. scheercrême of 400 gr. snelscheercreme. Niet aangewezen zijn en vernietigd kunnen worden de bonnen: 242, 244, 245, 744, 745 Melk; 250, 251, 252, 257, 745, 756, 757 Re- serve. Plaatselijk Nieuws. Groede. Ouderavond O. L. School Donderdag 25 Maart werd in de bovenzaal van het gemeentehuis «de tweede Ouderavond van de cursus 1947-1948 gehouden. De Voorzitter heette in het bijzonder het college van B. en W. welkom en sprak er zijn voldoening over uit, dat de belangstelling zo groot was. De avond werd geheel door de leerlingen zplf gevuld met zang, voordrachten, muziek en een operette. Alle nummers werden zeer vlot uitgevoerd en de jeugdige acteurs, actrices, zangers en muzikanten oogstten dan ook telkens een welverdiend applaus. De verloting tot steun van, het schoolfonds bracht eveneens een mooi bedrag op. De avond werd door de Burgemeester gesloten, die dan ook zeker namens alle aanwezigen sprak, toen hij alle medewerkenden en in het bijzonder het personeel hartelijk dankte voor deze mooie avond. Aardenburg. Collecte. Een dezer dagen werd te Aarden- burg o. 1. v. Mevr. J. M. v. Dongen Bonte, mevr. M. de HulluHolm, mevr. J. W. A. KestelooSoeters, mevr M. A. v. d. MeulenKroescklaas, mevr. A. NoltheniusDelvoye een collecte gehouden ten bate van „Simavi". Sluis. Ongeval. Een Belgische arbeider, werkzaam bij de Ballast Maatschappij te Sluis, is Woensdagmorgen van de stelling ge vallen van 4 m. hoogte. Met een ernstig schouderfractuur is hij naar het zieken huis te Oostburg overgebracht. Schoondijke. Afscheid van de school. Woendagmiddag namen de leerlingen van de openbare school alhier wegens het bereiken van de niet leerplichtige leeftijd, wegens overgang naar een andere school, afscheid van de onder wijzers. Wethouder J. de Feijter sprak namens het gemeentebestuur en reikte de getuigschriften uit. Oostburg. Uitreiking diploma's. Woensdagmiddag werden in de Ambachtschool alhier de diploma's uit gereikt. Laat ons hopen dat het flinke werkkrachten zijn. Keuring. Woensdagmiddag is alhier een keuring gehouden van volbloed stieren. De belangstelling was groot en de kwaliteit van het aangevoerde vee bevredigend.. Voordrachtavond. De Z.V.U. organiseerde alier een voordrachtavond. Mevr. E. J. v. d. Broeckede Man had gekozen „Peer Gynt". Het werd verduidelijkt door gram. platen van de gelijknamige suite v. Edo Grieg. Het was schitterend. De belangstelling maakte ditmaal een gunstige uitzondering, de zaal van dhr. de Vuijst was nagenoeg geheel bezet. Bezoek scholieren. Woensdag arriveerden, een 20 tal meisjes met 2 leraressen van de Calder High school voor meisjes te Liverpool. De Engelse gasten zijn bij leerlingen en leraren ondergebracht, en zijn de gasten van het openbaar lyceum. Er zullen uitstapjes gemaakt worden naar Walcheren en Brugge. Heden Vrijdag vertrokken de gasten weer naar PJngeland. Oostburg kreeg echter nog meer be zoek, een groot aantal leerlingen van de R.H.B.S. te Haarlem verbleven enkele dagen alhier, eveneens als gasten van de leerlingen van het-lyceum. Dit bezoek had een sportief karakter. Een handbalwedstijd tussen de meisjes van genoemde scholen werd gewonnen door Haarlem met 31. De voetbalwedstrijd werd met 1o gewonnen door Oost burg, echter voor Haarlem geflatteerd. Inderdaad een pracht resultaat voor Oóstburg. Het waren prettige wedstrij den. Zaterdag keerden de Haarlemmers huiswaarts. De ronde van Nederland. Deze ronde werd in een ver gadering druk besproken in Hotel Du Commerce te Oostburg. Aanwezig waren de Burgemeesters van Oostburg, Schoondijke en Breskens en vele wieler sportenthousiasten. De heer Calon, uit IJzendijke, gaf een korte uiteenzetting van deze voor Zeeuwsch-Vlaanderen zo'n voorname sportgebeurtenis. De Wielerclub van Hulst neemt hierin het initiatief. De tijdrit van Breskens naar Hulst kost deze club f 6000. Spreker doet een beroep op anderen om deze kosten mede te helpen dragen. Deze tijdrit zal gereden worden van Breskens via Groede, Nieuwvliet, Zuidzande, Oóst burg, Schoondijke, IJzendijke, Philippine enz. W. Z.-Vlaanderen zou f 1000 moeten bijdragen. Ter vergadering werd reeds f 300 toegezegd. Spreker hoopte dat deze rit voor W. Z.-Vlaanderen een succes mag worden. Breskens. Droeve plechtigheid. Vorige week is alhier nabij het „Duivelshoekje" het lijk aangespoeld van de 20-jarige I. v. d. Heuvel, die in Januari 1.1. op zo noodlottige wijze bij dè vissersramp van de BR I voor de Belgische kust is omgekomen. Zaterdagmiddag is onder zeer grote belangstelling het stoffelijk overschot op de algemene begraafplaats alhier teraardebesteld. Aan de groeve spraken Burgemeester Eekhout en de heren C. de Pree en P. de Baare.

De Schakel | 1948 | | pagina 3