Garnalen-pellers 'i Allernieuwste BATSELAERE-Bevln - Slyss BAISELAERE's coÉciie, apart an niet duur. Kooit zien, zonder verplichting. A. Bondewel, Breskens BOEKHOUDINGEN I. J. Bovendien zal J. Visser nog.een siga rettenkoker met inscriptie worden aan^ geboden. Aan het bestuur der Voetbal werd het verzoek gedaan voor een afscheidswedstrijd te willen zorgen. Nadat nog enkele punten besproken waren, sloot de voorzitter deze goed geslaagde vergadering. Raadsvergadering. Woensdagavond kwam de raad onzer ge meente bijeen onder Vporzitterschap van Burgemeester Eekhout. Aanwezige raadsleden J. v. Haneghem, P. Notebaart, S. de Vuijst, Van Hootegem, A. Vermeulen, H. de Baare, J. Leenhouts en M. Visser. Dooi- de Raad der gemeente Beerta wa- een motie ingediend voor verbetering voorde Duw-arbeiders. De heer A. Vermeulen be sprak de toestand in de toekomst voor de havenarbeiders en stelde voor deze motie te steunen, welke werd verworpen. Voor stemden de heren A. Vermeulen en M. Visser. Door de Visserij vereniging was reeds herhaaldelijk gepleit om de vismijn- niet op het eind der haven te 'plaatsen. Met algemene stemmen werd zulks aangenomen en zal ge tracht worden hiervoor een betere plaats te krijgen. Zaterdag heeft de besteding plaats gehad voor het bouwen van badhokjes voor het zwembassin. De raad verleende hiervoor haar algemene toestemming. Over de leiding aan de Steenoven zal een brug moeten gelegd worden voor het bezoe ken van de nieuwe woningen welke zonder hoofdelijke stemming werd aangenomen. Eveneens werd aangenomen enige verzoe ken om bijdragen voor het bezoeken door kinderen van de R. Kath. School te Groede. Bij het punt aanleg straten en riolering bij de nieuwbouw vroeg de heer de Baare of er meer rekening zal gehouden worden met de aanleg van waterleiding, enz. om dit zoveel mogelijk tegelijk te doen. Bij de rondvraag merkte de heer de Vuijst op of er niet meer aandacht kon besteed worden aan het keuren van het hout voor de nieuwe woningen, daar z.i. dit niet voldeed. Weth. van Haneghem verdedigde deze vraag en zeide dat men niet alles kan krijgen zoals men het zelf wilde. De Voorzitter zal deze kwestie met de Opzichter nader bespreken. Door Van Hootegem werd nog een vraag gesteld over een bijeenkomst van ouders van schoolgaande kinderen van de N. Sluis welke door de Voorzitter werd beantwoord en mededeelde dat de kinderen op behoorlijke wijze de school te Breskens zullen kunnen bezoeken. De heer de Visser vestigde de aandacht op het verbranden van zaagsel enz. op de vuil nisbelt, welke brandgevaar zou kunnen ople veren. De heer de Baare besprak het bewonen van een onbewoonbaar verklaarde woning. De Voorzitter deelde mede dat het hier be treft een woning, die betrokkene Uit vrije wil heeft aanvaard. De heer Vermeulen vroeg of het niet moge.- lij.k is alsnog de uitweg voor de nieuw te. bouwen woningen, welke slechts maar 2 m. breed is wat breder te maken, zodat men met' een auto of ander voertuig de woningen beter- kan bereiken. De voorzitter zal dit nader onderzoeken. Verder werd er nog op aangedrongen om het puin dat nog op verschillende plaatsen' ligt op te ruimen. Hierop antwoordde de Voorzitter dat hij gaarne hieraan wilde medewerken doch dat het Gemeentebestuur hierover geen zeggenschap heeft. Daarna sloot de Voorzitter de vergadering Groede. Geslaagd. Te Rotterdam slaagde voor Analyste mej. M. Cijsouw uit onze gemeente. Benoeming. Met ingang van 1 Mei a.s. is benoemd tot' adj. commies ter secretarie te Beemster, de heer J. Lijk, in gelijke betrekking alhier werkzaam. Cadzand. Collecte. De collecte ten bate van de Simavi bracht f 322,op. Beplanting. Nu de beplanting rondom de Ned. Herv. Kerk is gereed gekomen, zal, wanneer alles in volle groei is, dit zeker een schitterende verfraaiing- van het dorpsbeeld geven. in Damesmantels, Dames-mantelcostuums, Damesjurken, Damesblouses. Wij hebben voor U een pracht Tweed-mantelco'stuum, geheel met zijde gevoerd, modern model f 48,50. Dames-, Heren- en Kinderondergoederen, Werkoverhemden, enz., enz. ALLES VINDT U BIJ ONS IN ZEER RUIME SORTERING! 'Jxu-ee.de en deAcLe. Raaidag. geiCaten. Biervliet. Toneelclub opgericht. Alhier is een toneelvereniging opge richt onder de naam „Jacob van Len- nep". De leden dezer club verleenden reeds jaren als groep hun medewerking- bij de uitvoeringen der muziek- en- voetbalvereniging. Thans besloot men echter een definitieve vereniging op te richten. BURGERLIJKE STAND Gemeente BRESKLN3 over de maand Februari 1948. GEBOORTEN 28, Cornelia Catharina Elizabeth, d. van Lekens, Marinus Jannis en van Verstraaten, Elizabeth Cornelia. HUWELIJKEN: 12, van Maren, Wil helmus, oud 21 j., wonende te Rotter dam en Daansen, Anna Wilhelmina, oud 21 j., wonende te Breskens; 12, Hoogstad, Adriaan, oud 26 j., en Duininck, Sara Cornelia, oud 22 j., beiden wonende te Breskens; 12, van de Wege, Jan Cornelis, oud 21 j., wonende te Terneuzen en Willems, Abramina Barendina Elizabeth, oud j 22 j., wonende te Breskens; 24, van Gijs, Jannis, oud 36 j., en Pleijte, Cornelia Maria, oud 26 j., beiden wonende te Breskens; 25, de Ruijter, Hendrik, oud 29 j., wonende te Axel en van Melle Josina Margaretha, oud 24 j., wonende te Breskens. OVERLIJDEN 25, Ekkebus, Francois, oud 84 j., zonder beroep, wonende te Breskens. INGEKOMEN2, Roest, Jannis A. en gezin van Nieuw Lekkerland naar de Hullustr. 3; 2, Misilje, Sara van Axel naar Scheldestr. 15; 2, Lekens, Marinus J. van Cadzand naar W 50; 6, Vos, Pieter van Groede naar de Hullustr. 16; 6, Vos, Leentje van1 Groede naar de Hullustr. 16; 10, Beekman-Verdouw, Johanna van Ter- neuzen naar Noodplan G 18; 11, Woittiez, Willem J. en gezin van Sas van Gent naar de Hullustr. 24; 11, Bogaert-Commelin, Maria G. van 's-Gravenhage naar Scheldekad.e 25; 16, de Paauw-Miedema, Maria van Hontenisse naar Noodplan N 4; 13, Mulder, Hendrik B. van Bergen op Zoom naar Dorpsstr. 47; 14, Schrier- 't Hart, Evertje van Delft naar de Hullustr. 1819, van der Panne, Jan W. en gezin van CBR naar Noodplan •E 19 (briefadres); 24, de Jonge-van Hardeveld, Henriette G. van Amsten- rade naar Boulevard 24; 24, de Clerck- Jacobs, Kommerina van Sas van Gent naar Scheepvaartstr. 18; 28, van Vel- zen-Röber, Pieternella J. van Yerseke naar Boulevard n,8. VERTROKKEN .11, Notebaart, Adri- ana F. van ie Zandstraat 23 naar Oostburg; ii, Notebaart, Francina J. van ie Zandstraat 23 naar Oostburg; 16, de Baare, Maria P. van 2e Zand straat 21 naar Amsterdam; 19, Detmers, Huishoudtrappen zware uitvoering, 6, 7 en S treden, f 1,67 per tree Vleesmolen maat 5, 8 en 10, f 9,85, f 13,15, f 17,90 Kachelrekjes 3-slag (beuken) f 3,60 Strijkplanken bekleed f 12,30 Tafelmessen i (roestvrij) p. 6 stuks f5,95, f7,95, f8,95 Broodmessen (roestvrij) 8 duim f 2,95 Scharen f 2,95 en f 3,95 Prima lakverf f 2,50 per bus Haarsnijmachines f 5,95 en f 9,85 Bretelles - Sokkenhouders - jarretelles gevraagd a 75 ct. per kg. Garnalen des gewenst aan huis bezorgd. Aanmelden M. VAN KERKVOORT, Noodplan C 17, P. VOS, De Huilustraat 16, Breskens. GELD verkrijgbaar zonder borg, voor alle doeleinden, door ons spaarcredietsysteem. Vraagt inlichtingen. „Samenwerking" Verstolkstraat 31 Leeuwarden. Voor Inrichten, bijhouden en controleren van Behandelen van Belastingaangiften en Reclames ALLE ASSURANTIËN b'J kunnen geleverd worden door Firmer SMOOR DE HULSTER, Breskens. De 100.000. Naar wij vernemen 'is op no. 5267 in Zeeuwsch-Vlaanderen de f 100.000 gevallen op een lot verkocht door Deb. M. A. A. Versprille-de Kraker te Breskens. Hendrik van Rijkskamp „Vogelenzang" naar Groede; 23,' Oreel-Marijs,'Wilhel mina en kind van Noodplan F 12 naar Vlissingen; 24, Bootsgezel-den Outer, Maria M. van Woonschip „Schollevaar" naar Terneiizen; 27, de Back, Izaak J. van Boulevard 3 naar Oostburg; 28, Verplanke, Francois H. van Noodplan E 17 naar Goes.

De Schakel | 1948 | | pagina 4