NIEUWE BONNEN. Geldig van 28 Maart t/m 10 April 1948. BONKAARTEN KA, KB, KC 804. Melk: 271 Melk 4 1., 273 Melk 7 1. Vlees: 276 Vlees 100 gr., 277 Vlees 300 gr. Boter enz.: 278 Boter 500 gr. boter of marga rine of 400 gr. vet, 279 boter 250 gr. boter, margarine of 200 gr. vet. Koffie en thee: 290 Algemeen 125 gr. koffie, 291 Algemeen 50 gr. thee. Kaas 292 Algemeen 200 gr. of 250 gr. korst- loze kaas. Brood 296 Algemeen 200 gr. 298 Algemeen 1600 gr., 285 Reserve 800 gr., 288 Reserve 400 gr. (alles geldig tot en met 3 April a.s.) 294 Algemeen 400 gr. brood of 1 rantsoen puddingpoeder, vermicelli enz. Pindakaas283 Reserve 1 pot pindakaas (vóór-inlevering). BONKAARTEN KD, KE 804. Melk: 773 Melk 12 liter. Vlees: 776, 777 Vlees 100 gr. Boter778 en 779 Boter 250 gr. boter, mar garine of 200 gr. vet. Kaas: 792 Algemeen 100 gr. of 125 gr. kors- loze kaas. Brood796 Algemeen 200 gr., 789 Algemeen 400 gr., 785 Reserve 400 gr. (alles geldig t/m 3 April). 794 Algemeen 400 gr. brood of 1 rantsoen puddingpoeder, vermicelli enz. BONKAARTEN ZA, ZB, ZC, ZD, ZE, MD, MF, MG, MH 804 (bijz. arbeid, a.s. moeders en zieken). Geldig zijn de bonnen van strook B. Op de bonnen komt de letter B voor met de aan duiding van het artikel en de hoeveelheid. Deze bonnen zijn 14 dagen geldig. De bonnen voor boter en die voor margarine zijn geldig voor boter, margarine en vet. De bon voor pindakaas, die zich alleen be vindt aan de kaarten/der leeftijdsgroep van 14 tot 21 jaar, moet uiterlijk 3 April bij de winkelier zijn ingeleverd. PREDIKBEURTEN Goede Vrijdag Groede, 6 uur, Ds. Schopenhauer (H A.) Nieuwvliet, 7,30 uur, Ds. v. Yperen (PI. A.) Schoondijke, 7,30 uur, Ds.Schopenhauer (PI. A.)' Geref. Kerk Breskens, 7,15 uur, dhr. P. de Jonge Zondag 28 Maart Breskens, 10 uur, Ds. van Vliet. 6,30 uur, Ds van Vliet. Groede, 9,30 uur, Ds. Wiebosch. Nieuwvliet, geen dienst, Schoondijke, 10,15 uur, Ds. Schopenhauer Retranchement 10 uur Ds. Barnouw Doopsgez. Gem. Aardenburg 10,15 uur, Ds. Nolthenius. Ev. Luth. Gemeente Groede, 10 uur, Da. M. P. Stol. Geref. Kerk Breskens v.m. 10 uur, dhr. P. de Jonge n.m. 2,30 uur, dhr. P. de'Jonge Clubgebouw voorm. fabriek Van Melle. 29 Maart (2e Paasdag) Schoondijke, 10,15 uur> Ds. Doorn. Groede, 10 uur, Paassamenkomst in het wederopbouwkamp. Opvoering spel„Toen het nog donker was'' Nieuwvliet, 10 uur, Ds. Winckel. Plaatselijk Nieuws, Oostburg. Toneelkring „W. Z-Vlaanderen." Zondag j.l. vergaderden in- de zaal Mabesoone alhier de afgevaardigden van de toneelkring West Z.-Vlaande ren. Bij de opening sprak de voorzit ter er zijn voldoening over uit, dat zo- velen waren opgekomen. Door de afgevaardigden van Sluis en Waterlandkerkje werd de kas-controle verricht. Het bleek dat de kring een schuld heeft van f 156,19. Het voorlopig bestuur trad in zijn geheel af. De voorzitter, de heer Kaijser, stelde zich niet meer herkiesbaar. De samenstelling werd als volgt: J. Schip pers, Groede, voorzitter; Th. van Kou teren, Oostburg, secretaris; J. de Hullu, Schoondijke, penningmeester en A. de Koene, Cadzand en W. J. Dhondt, Waterlandkerkje, leden. Aan het einde dankte de heer Schip pers de scheidende voorzitter voor het vele, in het belang van de kring ge daan en sprak tevens nog de hoop uit, dat de nog niet aangesloten ver enigingen alsnog spoedig zouden aan sluiten. Eerste steenlegging. Maandagmiddag is de eerste steen gelegd voor de bouw van de 152 z.gn. Finse woningen aan het Vestje alhier. Burgemeester Hoekzema wees er op, dat als dit complex eenmaal klaar is, dit van grote betekenis zal zijn voor de opheffing van het woningprobleem in Oostburg. Het zoontje van de bur gemeester, Johnny, verrichtte de eerste steenlegging, waarna de^ heer Hame link namens „Panagro" aan deze jeug dige metselaar een herinnering over handigde. Mede aanwezig waren de heren A. Schout, lid van Ged. Staten, M. Glerum, hoofdingenieur-directeur van de volkshuisvesting in Zeeland, Ir. Klokke, Stedebouwkundige en het College van B. en W. Geslaagd. Alle leerlingen van de costuum- en linnennaaicursus, gegeven vanwege de R.-Kath. Vereniging voor Industrie- en Huishoudonderwijs ,,St. Anna" te Biervliet hebben het diploma behaald. De pastoor van Biervliet reikte de betreffende bescheiden uit. Ontspanningsmiddag Ceres". Dinsdag gaf de Vereniging „Ceres" in de zaal van dhr. De Vuijst voor haar leden een ontspanningsmiddag, waarvoor zeer grote belangstelling be stond. De voorzitster, mevr. van Cruijningen, opende deze middag met een welkomst woord tot de leden en heette bijzon der welkom enkele leden van het Prov. bestuur. Verder wees zij op het feit, dat de vereniging haar 35-jarig jubileum vierde. Hierna sprak een der leden van het Prov. bestuur, waarna over gegaan werd tot afwerking van het zeer uitgebreide feestprogramma, be staande uit: muziek, zang, declamatie en toneel. Al het gebodene werd door leden van „Ceres" uitgevoerd en viel bij d$ aanwezigen zeer in de smaak. In de pauze had een verloting plaats. Mevr. van Cruijningen sloot deze zeer gezellige bijeenkomst. Ouderavond. Vrijdag j.l. werd in de O. L. School een ouderavond gehouden. Van de kleinste tot de grootste leerlingen werkten aan de avond mee. Een woord van lof is hier zeker op zijn plaats voor al hetgeen zij gepresteerd hebben. Het hoofd der school, de heer de Lozanne, dankte het gemeentebestuur voor het herstel der school en deed tevens de mededeling, dat het aantal leerlingen zodanig gestegen was, dat er een vierde leerkracht moest worden bijgenomen. De voorzitter der oudercommissie de heer Haaiman, bracht dank aan mevr. de Lozanne voor het feit, dat zij reeds maanden lang de functie van een onderwijzeres, die ziek is, waarneemt en bood haar bloemen aan. Ook mevr. Hoogesteger, die de costuumpjes der elfen geheel gratis vervaardigd en ge schonken had ontving bloemen. Breskens. Nieuwe directeur. Benoemd tot directeur van het Chr. gemengd koor „Sursum Corda," de heer W. Gast te Middelburg. Vergadering Oranjevereniging. Zaterdagavond had alhier in de O. L. School de algemene vergadering der Oranjevereniging Prinses Marijke" plaats. De voorzitter, dhr. de Hulster, opende de vergadering en sprak daarbij zijn leedwezen uit over de zeer slechte opkomst der leden. Een bijzonder woord van welkom richtte hij tot de Ere voorzitter, Burgemeester Eekhout, van wie de Oranjevereniging sedert haar oprichting reeds veel medewerking mocht ondervinden. Vervolgens werden de notulen der vorige vergadering on veranderd goedgekeurd, terwijl uit het jaarverslag van de secretaris bleek, dat het bestuur in het afgelopen jaar zeer actief is geweest; zo werd o.a. het ledental opgevoerd tot bijna 400. Ook werd melding gemaakt van het verjrek van de voorzitter, dhr. de Bourgrjiaf, die onze gemeente heeft verlaten en bij wiens afscheid van het bestuur door de ere-voorzitter -en de heer de Hulster, toen vice-voorzitter, hartelijke woorden van waardering zijn gespro ken voor het veler dat dhr. de Bour- graaf in het belang van de vereniging heeft gedaan. Uit het financieel verslag bleek, dat er een batig saldo van ruim f 400,- in kas is. Tot leden van de kascommissie werden de heren J. de Kruijter en Andr. Klaassen. benoemd. In de plaats van de heer de Bour- graaf werd als bestuurslid gekozen de heer A. de Kramer. Vervolgens kwamen de plannen voor het a.s. Regeringsjubileum-feest ter sprake. Het bestuur heeft reeds een voorlopig feestprogramma opgemaakt, hetwelk ter goedkeuring aan de aan wezige leden werd voorgelegd. Hieruit bleek, dat men wil trachten er een 2- daags feest van te maken en wel op 6 en 7 Sept. a.s., waartoe reeds door enige instellingen en verenigingen hun medewerking toegezegd is. Het pro gramma zal t.z.t. bekend worden ge maakt. Tot slot van de vergadering werden enige zeer mooie films vertoond door de heer Fr. van Melle, o.a. de reis en verblijf van de heer I. van Melle in Afrika, alsmede een sportfeest in Breskens, 20 jaar geleden. Vergadering Supportersvereniging. De supportersvereniging „de Sport vrienden" hield Maandag j.l. in café Fr. Monjé haar algemene vergadering. De opkomst was bevredigend, hoewel het volgens de voorzitter nog niet ge noeg was. 100 pCt. moet men opko men. De agenda werd vlot afgewerkt en uit de verslagen van penningmeester en secretaris bleek dat zowel financieel als wat het door de vereniging al ge presteerde betreft, de vereniging te vreden kan zijn. Bij het financieel ver slag werd nog door de penningmeester opgemerkt, dat in de rekening opge nomen was een nota van de S.B.M. die echter om reden dat er 86 K M. ge rekend was naar Terneuzen en terug nog niet betaald was. De vergadering kon zich met het standpunt in dezen van het bestuur verenigen. Bij de be stuursverkiezing werden de heren Iz. v.d. Broecke en B. Zegers herkozen, terwijl in de plaats van de heer de Lijzer, die naar Aardenburg vertrekt, gekozen werd de heer F. Visser. Besloten werd om voor de leden een insigne aan te schaffen. Verder werd door het bestuur medegedeeld dat een wedstrijd zal worden gespeeld tussen de supportersvereniging en een ander elftal, ten bate van de omgekomen vissers. Door het bestuur werd met instemming van de vergadering f 20,- uit de kas aan de voetbalvereniging overgedragen voor dit doel. Verder werd besloten J. Visser een grote foto van het elftal aan te bieden bij zijn vertrek en de andere spelers ter her innering aan hem een kleine foto.

De Schakel | 1948 | | pagina 3