doen en hun geld op nuttige wijze blij ven besteden aan de gewone dingen des levens, dan kunnen zij ervan ver zekerd zijn dat er in Nederland, in België, in Engeland enz. geen inflatie komt. Niet komt, omdat een waarde- verlaging van het eigen geld de be staande moeilijkheden op financieel ge bied alleen zou doen toenemen en men dus het tegengestelde zou bereiken van hetgeen men er van meende te moeten verwachten. Nogmaals, er komt geen devaluatie van de Nederlandse gulden en zeker niet, wanneer we de Regering blijven steunen in haar be heersing van het loon- en prijspeil. Wanneer alom in de lande stakingen zouden ontstaan - waaraan de heren communisten gaarne willen medewer ken - en die stakingen zouden uit draaien op ongemotiveerde loonsver hogingen, dan zou, om het loon- en prijspeil in evenwicht te doen blijven een prijsverhoging eveneens alom moeten worden ingevoerd (waardoor de loonsverhogingen haar effect weder om zouden hebben verloren) en dan glijden we af, steeds verder en verder op de helling der inflatie. We mogen evenwel met recht veronderstellen dat het Nederlandse volk genoeg gezond verstand bezit,, om zich niet voor het wagentje van deze communistische acties voor loonsverhogingen te laten span nen. Immers loonsverhoging is niet het doel van die duistere vaderlanders, doch het stichten van onenigheid tus sen de grote groepen der burgerij; het bewerken van de grond voor bin nenlandse onlusten, om daarin het zaad van het alle heil brengende com munisme te kunnen doen ontkiemen! En oorlog Mensen, wees gerust, die komt er ook niet, althans zeker niet in de eerstvolgende vijftien of twintig jaar. Binnen die tijd is Rusland daarvoor niet gereed, dank zij de gron dige vernieling door de moften in Rusland aangebracht. En vijftien of twintig jaar zullen wel voldoende zijn om de zegeningen van het Marshall plan in de zestien deelnemende landen van Europa zo effectief zichtbaar te maken, dat Rusland en zijn sateliet- staten achter het ijzeren gordijn, ver langend naar een hap uit de hoorn des overvloeds dier vermaledijde kapi talistische landen, over enige tijd gaarne hun medewerking zullen willen verle- bevangen soldaten te salueren. Cha- teauroy was met een schitterend gezel schap de kamer binnengetreden. Met arendsblikken keek de kolonel om zich heen. ,,'t Is een mooie boel hierIk zal je gelegenheid geven dat aardige werkje te Beylick voort te zetten, hoor!" De soldaten stonden te kijken als honden, die de zweep zien. Ze wisten, dat Chateauroy de man was om zijn bedreiging ten uitvoer te brengen, al deden zij op dat ogenblik niets meer dan 't geen hun, zoal niet openlijk dan toch stilzwijgend was geoorloofd. Cecil trad vooruit, „'t Is mijn schuld, kolonel Zacht en bedaard doch flink klonken die woorden uit de mond van de man,' die de eerbiedige houding had aange nomen, welke hij tegenover zijn chef nooit een seconde uit het oog verloor. Onafgewend hield hij de blik op het sombere oog van de Zwarte Havik ge richt. Dat zich een schertsende, bonte, talrijke schare bezoekers achter Cha- teaury verclrong, was hem onverschillig. Een grimmig lachje kwam op 't ge laat van de markies. (Wordt vervolgd). nen aan het bewerkstelligen van de werkelijke vrede, waarvoor de oorlog [939-1945 feitelijk is gestreden en uit gevochten. Dit alles klinkt wellicht erg optimis tisch en ongeloofwaardigik baseer die uitspraak op de meningen van ver schillende Rusland-kenners en ik houd mij liever daaraan vast, dan dat ik me overgeef aan allerlei pessimistische toe komstbeschouwingen, welker waarheid wij uiteraard eveneens slechts gissen kunnen. Wanneer we nu allen zouden willen trachten zoveel mogelijk de zon zijde van het leven te zien, zouden we dan niet veel verder komen, dan wan neer we slechts wanhopen aan een. herlevende, gelukkige toekomst Ik weet wel dat het vooral in het zo getroffen Land van Cadzand, waar de zo nodige woningvoorziening zo tergend langzaam voortschrijdt, dikwijls moeilijk valt om nog te hopen op een komende betere wereld, doch dan stel ik mij de vraag of men met pessimistische ge dachten en levensopvattingen die her bouw kan bespoedigen Uiteraard niet en daarom moeten de betrokkenen trachten weer een 'vrolijke kijk op het leven te krijgen. Het bevordert de werklust, de ondernemingsgeest en vooral de wederzijdse waardering en onderlinge harmonie. Mens durft te leven, onder alle omstandigheden, duri te lachen en te zingen. Uit opgewekt heid is nog nimmer iets slechts ge boren. Breng in Uzelf de rust die ge £0 hoog nodig hebt om het leven te aanvaarden, niet zoals dit zich aan U voordoet, doch zoals gij het in blijde lach voor U kunt ontplooien. Laat Uw gedachten, door ophitsende, sensationele of pessimistische krantenkoppen niet beïnvloeden, doch aanvaard de nuchtere feiten geen geruchten die U ook de zonnige kant kunnen tonen en houdt die kant naar U toegekeerd, dan zult ge weer genot vinden in de arbeid en het leven waard vinden ge leefd en doorleefd te worden. Het voorjaar staat voor de deur en de nimmer aflatende natuur geeft U het prachtigste voorbeeld, dat na een don kere winter steeds zonnige dagen komen. L. INGEZONDEN. Groede let op Uw saek. Een dezer dagen verscheen in ver schillende grote dagbladen een artikel van de volgende inhoud Zeeland krijgt er een badplaats bij. „Groede, een voor de oorlog bij vacantiegangers volkomen onbekende plaats in Zeeuwsch-Vlaanderen, bij Breskens, kreeg in het afgelopen seizoen honderden aanvragen om logies, tot zelfs uit Zwitserland. Men is echter slechts ingericht op het herbergen van enige tientallen vreem delingen". Het bovenstaande wijst er op dat de aandacht van Nederland, ja zelfs van het buitenland op Groede als bad plaats is gevestigd. De oud-militairen van I-II-40 R.I. die de mobilisatietijd in Groede, en als kustwacht aan het Groese strand heb ben doorgebracht, hebben de schoon heid van het landschap leren kennen en waarderen. Zij verheugen zich ten zeerste op deze belangstelling en het behoeft zeker geen betoog dat het voor Groede van groot gewicht is deze belangstelling te stimuleren. Zij hopen daarom dat het streven van B. W. en de V.V.V., om van Groede een badplaats van betekenis te maken, met succes zal worden be kroond, temeer daar door de uitvoering van diverse werken van B. W. heb ben getoond zich geheel in te zetten tot het welzijn van Groede. Ver. I-II-40 R.I. V.V.V. „BRESKENS". Een dezer dagen worden in Breskens en het aan de Rijksweg gelegen gedeelte van Groede, huis. aan huis circulaires bezorgd, uitgaande van het voorlopig bestuur der Ver. voor Vreemdelingenverkeer te Breskens. Langs deze weg stelt de V.V.V. een ieder in de gelegenheid, zich als lid van de ver eniging op te geven. Men is vrij in de jaar lijkse bijdrage; behalve dan, dat de minimum- bijdrage f 1,50 per jaar bedraagt. Heelt nu werkelijk iedereen, ongeacht be roep, rang of stand, belang bij een goede V.V.V.? Zo op 't eerste gezicht lijkt dit niet het geval. In de allereerste plaats toch komt een druk vreemdelingenverkeer ongetwijfeld ten goede aan de middenstand. De V.V.V. rekent dan ook zeker op hun algehele medewerking. Maar een goed funtionerende, financieel krachtige V.V.V., zal zeer zeker ook, en niet in de laatste plaats, werkzaam kunnen zijn ten behoeve van de eigen bevolking, spe ciaal voor hen, die geregeld ontspanning en vertier zoeken aan hun eigen strand en duinen. En welke Bressiaander doet dit in het zo merseizoen niet? Van kindsbeen af is de Bressiaander vertrouwd geraakt met de zee, het strand en de duinen. En niet enkel in de week, op Zaterdag en op Zondag, doch nu iedereen van een welverdiende vacantie kan genieten, zullen -velen de behoefte gaan ge voelen, hun vacantie of een gedeelte daarvan, in de naaste omgeving door te brengen. Maar dan moet hun iets geboden kunnen worden. Dit kon vóór de oorlog. Dat kan en moet nu weer kunnen, daar heeft iedereen in Breskens belang bij. Maar dan moet er een vereniging zijn, die zich voor dit mooie werk geeft. En dit wil de V.V.V. doen, evenals vóór de oorlog. Waar dit in het kader van haar actie te pas komt, kan een goede V.V.V. in de ge meente, ook op cultureel gebied werkzaam zijn. Hoewel dit werk vanzelfsprekend op de tweede plaats komt, moet deze factor niet uit het oog worden verloren, daar dit werk even eens de gehele bevolking ten goede komt. V.V.V. „Breskens" rekent op Uw aller steun! U kunt dan van de steun van de V.V.V. verzekerd zijn! Het voorlopig Bestuur der V.V.V. „Breskens". Stichting „W. Z.-Vl." herbouwt" Jhr. A. F. C. de Casembroot, Com missaris der Koningin in de Provincie Zeeland, heeft het Erelidmaatschap van de Stichting „West Zeeuwsch-Vlaan deren herbouwt" aanvaard. WIELRENNEN De Ronde van Nederland Van het districtshoofd van de maré- chaussée kapt. van Vuuren is toe- zegging ontvangen, dat op 30 April a.s. aan de Belgen, die belang stellen in de Ronde van Nederland, faciliteiten zullen worden verleend. Op die dag mogen de Belgen bij de post Kapelle- brug de grens overschrijden op vertoon van hun eenzelvigheidskaart. Deze toestemming geldt tot middernacht. Na middernacht zal men alleen nog vrij de grens over mogen in Belgische richting, om zich huiswaarts te bege ven. Vismijn - Breskens over de week van ,13 Maart t/m 20 Maart. 382 kg binnenland garnalen max. p. 4711 exp. garnalen f 0,63 - f 0,85 1894 bot f 0,14 - f 0,34 19 schar max. prijs 40 schol f 0,30 - f 0,37 Gevonden voorwerpen. 1 handschoen. Inlichtingen ter gemeente-secretarie te Schoondijke.

De Schakel | 1948 | | pagina 2