Geëmailleerde Deurplaatjes Aardenburg, voorzitter; D. C. Bouwense, Oostburg, secretaris; Abr. Salomé, Groede, penningmeester; G. Rietema, Cadzand; W. Carels, Breskens; W. van Seben, Oostburg; R. Sondag, Oostburg; A. Vergouwe, Nieuwvliet; P. Evers, Biervliet, terwijl de heer Zuidweg uit Oostburg als technisch adviseur zal optreden. Breskens. Vergadering Varkensverzekering. Woensdagavond had alhier ten huize van de heer J. VeldeKeijmel de jaarlijkse algemene vergadering plaats van de Varkensvereniging E.M.M. welke tamelijk goed bezocht was in tegen stelling met de vorige vergadering die wegens gebrek aan belangstelling moest uitgesteld worden- Uit het jaarverslag bleek dat er een nadelig slot was van f 203,56. Besloten werd een contributie te be talen van f 5,- 's jaars per varken, en voor het 2e varken 60 cent per maand. Voor leden die geen varken houden f 1,- per jaar. De uitkering bij sterfte van een varken beneden 100 kg., 1,50 p. kg; boven 100 kg., f 1,25 p. kg. De aftredende bestuursleden de heren G. Pleijte-Seen en P. Morel wer den bij aclamatie herkozen. In de vacature J. Moggré werd gekozen de heer A!ph. Hamelijnck. In de rondvraag werd besproken al of niet inënten der varkers, welke door het Bestuur alsnog verder ge regeld zal worden. In de daarna gehouden bestuursverga dering werd tot Voorzitter gekozen de heer Andr. Klaassen en tot Penning meester de heer G. Pleijte-Seen. Door de Voorzitter werd dank ge bracht aan de heer Moggré die pl.m. 30 jaar bestuurslid is geweest van bovengenoemde vereniging, doch die wegens vertrek naar elders heeft be dankt. Simultaanwedstrijd dammen. Dhr. J. de Smet uit IJzendijke speelde Dinsdag j.l. alhier in café F. de Mil- liano een simultaanwedstrijd dammen tegen leden van de Dam- en Schaak vereniging „Breskens". Er werd aan 13 borden gespeeld. Dhr. de Smet speelde remise met de heren A. Wis se, H. de Vlieger en A. Baden, ver loor van de heerJ. Lako en won 9 partijen. Kooravond. Woensdagavond werd alhier in de Ned. Herv. Noodkerk de kooravond gehouden van de Kring van Chr. Zang verenigingen in West Zeeuwsch-Vlaan deren, waarvoor ook nu weer de be langstelling zo groot was, dat velen met een staanplaats moesten genoegen nemen. De voorzitter van de Kring, de heer I. van Melle, leidde dezen avond en sprak een kort openingswoord, waarna een aanvang werd gemaakt met de uitvoering van het uitgebreid en ge varieerd programma. Deelgenomen werd door 7 koren, alsmede het Chr. Fanfarecorps „Excel sior" van Cadzand, dat voor de eerste maal aanwezig was. Sluis en Groede gaven ieder een sopraansolo ten beste, terwijl Sluis bovendien nog een duet voor sopraan en alt ten gehore bracht. In de pauze werd gratis thee met koek aangeboden. Het was duidelijk merkbaar, dat het zangleven in de Kring zich weer danig aan het herstellen is, gezien het grotere ledental en de prestaties van sommige koren. Ds. D. van der Meulen van Aar denburg sprak het slotwoord en ging voor in dankgebed. Vergadering „Scheldestroom". Gisteravond had in café „Centraal" de jaarvergadering der zwemvereniging „Scheldestroom" plaats, waarvoor, in tegenstelling met vorig jaar, goede be langstelling bestond. De agenda werd vlot afgewerkt, waarna de voorzitter mededeelde, dat er dit jaar vele verbeteringen aan het zwembad zijn te verwachten, wat be treft de kleedhokjes enz. Op voorstel van het bestuur werd Burgemeester Eekhout tot ere-voorzitter benoemd. Na afloop van de vergadering werd overgegaan tot afwerking van een ge varieerd programma, bestaande uit muziek, zang, hersengymnastiek, toneel, enz. Een een ander bracht danig de lachspieren in werking. Al met al een zeer gezellige avond. Nieuwvliet. De Zeeuwse zangers. Plet bekende koor „De Zeeuwse Zangers" onder leiding van de heer Cor Schijve, trad hier Zaterdagavond op in de zaal van P. Cornelis. Hiervoor bestond zeer grote belang stelling, zodat de zaal dan ook reeds enige tijd vóór de aanvang stampvol was. Alle nummers werden keurig uitge voerd en vooral het slotnummer, de „Zeeuwse bruiloft", viel bijzonder in de smaak. De striep-variatie werd na het daverend applaus nog eens her haald. Simultaanwedstrijd dammen. Zaterdag j.l. speelde in café J. v. d. Ameele alhier, dhr. Kotvis uit Zuid- zande, een dam-simultaan-wedstrijd aan 17 borden, tegen dammers uit Groede, Breskens en Nieuwvliet. Dhr. Kotvis won aan 10 borden, speelde remise met de heren VV. Oosterling (Gr.), D. Luteijn (N.), P. Casteleijn (Gr.), H. de Vlieger (Br.) F. Klaassen (N.) I. Verhage (N.) en verloor van de heer Z. D'hont (N.). Cadzand. Toneeluitvoering. Zaterdagavond gaf de toneelvereni ging „Cadsandria" een uitvoering in de zaal van de heer Allaart. Opge voerd werd het toneelstuk „Boerenstrijd" hetwelk zeer goed gespeeld werd. In de pauze werd een verloting ge houden, waarvan de opbrengst bestemd was »voor de aanschaf van toneel gordijnen. Oostburg. Nieuwe brandspuit. Maandag is alhier, een nieuwe auto brandspuit gearriveerd, die een capa citeit heeft van 2000 liter per minuut. Deze spuit, die in 1944 door de firma Reesing te Weesp voor de Duit sers gemaakt werd, is door deze mee genomen naar Duitsland. Na weer naar Nederland teruggevoerd en geheel gereviseerd te zijn, werd zij aan Oost burg toegewezen. De Haagse brandweer heeft deze spuit gebracht, waarbij aanwezig was de commandant, de heer Otter, de inspecteur van het 3e district der Ned. Brandweer, Overste Meenhorst uit Breda en vele anderen. Dat deze spuit, met zijn grote capa citeit, een aanwinst is, niet alleen voor Oostburg, doch voor geheel West Zeeuwsch-Vlaanderen, behoeft geen betoog. West Zeeuwsch-Vlaanderen herbouwt. In de navolgende gemeenten zijn commissies gevormd in het kader van bovengenoemde stichting te Hoofdplaat, de heren J. F; C. Tem merman, Burgemeester, J. I. Stuy en M. G. J. Wijffels; te Biervliet, de he ren A. P. Kostense, Burgemeester, A. Hamers, P. J. Evers; te Zuidzande, de heren D. M. Vermet, Burgemeester, W. van Male, A. A. Verbuyt, H. P. Ever wijn. BURGERLIJKE STAND. Gemeente SCHOONDIJKE- over de maand Februari 1948. GP2BOORTEN21, Arie, z. van A. Geelhoed en W. Verweij. HUWELIJKEN: Geen. OVERLIJDEN10, I. J- Steenhart, oud 86 j. INGEKOMEN 5, D. J. Verhage van Groede; 6, A. Goedhals en gezin van Hoek; 6, A. M. Porreij van Hoek; 10, J. van Lare en gezin van Groede; 12, P. C. J. Korstanje vah Rilland- Bath; 12, B. H. N. ten Cate van Gorssel; 16, C. E. Boerjan en gezin van IJzendijke; 23, M. B. van Damme van Aardenburg. VERTROKKEN 2, J. Geelhoed naar Eijgelshoven; 6, A. Weeda naar Vught; 20, R. W. Hatzmann naar Ritthem; 28, J. Dierx en gezin naar Dresden (Canada); 28 D. A. van Houte en ge zin naar Groede. Vismijn - Breskens over de week van 29 Febr. t/m 6 Maart. 102 kg binnenland garnalen max. p. 78 export f 0,65 633 bot f 0,37 - f 0,75 169 schol I f 0,40 - f 0,50 531 II max. prijs 50 III 50 schar 50270 haring Vanaf 5 Dec. '47 gezamelijk 4.350.626 kg. Haring. Gevonden voorwerpen. Een rechterkinderwantje. Inlichtingen ter gemeente-secretarie te Groede. 1 kop van een lantaarn, 1 wollen shawl. Inlichtingen ter gemeente-secretarie te Schoondijke. Schroevendraaier, matrasje (zitting auto), enig geld, wollen das, enkele handschoenen, een paar motorhand schoenen. Inlichtingen bij de Rijkspolitie te Breskens. PREDIKBEURTEN Zondag 14 Maart Breskens, 10 uur, Hulpprediker C. Bolijn van Haamstede. 6,30 uur, Hulpprediker C. Bolijn. Groede, 14,30 uur, Ds. Derksen Afscheid. Nieuwvliet, 10 uur, Ds. Derksen Afscheid. Retranchement 10 uur Ds. Barnouw Doopsgez. Gem. Aardenburg 10,15 uur, Ds. Nolthenius. Ev. Luth. Gemeente Groede, 10 uur, Da. M. P. Stol. Geref. Kerk Breskens v.m. 10,— uur, de heer P. de Jonge, n.m. 2,30 uur, de heer P. de Jonge. Clubgebouw voorm. fabriek Van Melle. kunnen geleveid worden door Firma SMOOR DE HULSTER, Breskens.

De Schakel | 1948 | | pagina 4