NIEUWE BONNEN. Geldig van 29 Fëbr. t/m -13 Maart. BONKAARTEN KA, KB, ICC 802 Melk: 211 Melk 4 liter, 213 Melk 7 liter. Vlees: 216 Vlees 100 gr. 217 Vlees 300 gr. Boter: 218, 219 Boter 250 gr. boter of mar garine of 200 gr. vet. Brood 234 Algemeen 1600 gr. 235 Algemeen 200 gr., 223 Reserve 800 gr., 226 Reserve 400 gr. (alles geldig tot en met 6 Maart a.s236 Algemeen 400 gr. brood of 1 rantsoen puddingpoeder, vermicelli e.d. (geldig tot en met 13 Maart a.s"). Kaas 230 Algemeen 150 gr. kaas of 1 S7i/2 gr. korstloze kaas. Koffie en Thee: 237 Algemeen 125 gr. Koffie, 239 Algemeen 50 gr. Thee. Sinaasappelen 238 Algemeen 500 gr. Sinaas appelen (voorinlevering). Citroenen: 224, 227 Reserve 125 gr. Citroenen (voorinlevering). BONKAARTEN KD, KE 802. Melk: 713 Melk 12 liter. Vlees 716, 717 Vlees 100 gr. Boter: 718 Boter 250 gr. Boter of Margarine of 200 gr. vet 719 Boter 125 gr. Boter ,of Margarine of 100 gr. vet. Brood: 734 Algemeen 400 gr., 735 Algemeen 200 gr., 723 Reserve 400 gr. (alles geldig t?ot en met 6 Maart a.s.) 736 Algemeen 400 gr. brood of 1 rantsoen puddingpoeder, vermicelli, e.d- (geldig tot en met 13 Maart a.s.). Kaas 724 Reserve 100 gr. Kaas of 125 gr. korstloze kaas. Citroenen: 737 Algemeen 125 gr. Citroenen (voorinlevering). Sinaasappelen738 Algemeen 1 kg Sinaas appelen (voorinlevering). BONKAARTEN MA, MB, MC, MD, MF, MG, MH 802 (bijz. arbeid, a.s moeders en zieken). Brood 1073 Brood 800 gr. Boter enz,1078 Boter 250 gr. Boter of mar garine of 200 gr. vet; 1072 Margarine 250 gr. Boter of Margarine of 200 gr. vet. Kaas 1074 Kaas 200 gr. Kaas of 250 gram korstloze Kaas. Eieren 1079 Eieren 5 eieren. Melk 1077 Melk 5 liter. Vlees: 1071 Vlees 300 gr., 1076 Vlees 200 gr- De Sinaasappelen- en Citroenenbonnen moeten vóór 6 Maart bij een fruithandelaar zijn ingeleverd. Plaatselijk Nieuws. Zuidzande. Schaakmatch. Dinsdag j.l. had alhier in café Kramer een schaakmatch plaats tussen leden van de Dam- en Schaakver. „Breskens" en leden van de Schaakver. te Zuid zande. De uitslag was als volgt: Breskens: Zuidzande: Smit - M. Ouakkelaar 1o W. Luteijn - Iz. Risseeuw-Brakman o1 J. Erasmus - S. J. Boogaart 1—o P. J. Priester - R. Bakker o—1 A. v. Haneghem - A. Cappon 0-^-1 E. Gittenberger - D. M. Vermet o1 F. Goethals - Iz. Luteijn 1o J. Hovestadt' - H. Everwijn 1o H. van Melle - P. de Bruijne o—1 L. de Vlieger - J. de Groote o1 4—6 Oostburg. Cabaret. Dinsdag was het cabaret in het Leclel-theater, georganiseerd door het Verbond der Ned. Landbouwers. Het bekende Cabaret van A tot Z bracht een prachtig programma voor het voet licht, waarvoor grote belangstelling be stond. Het was lang geleden dat Oost burg zulke fijne artisten aan het werk zag. Met slechts vijf mensen gaven zij hun nummers ten beste. Het was let terlijk van A tot Z „at". Biljarten- Zondag was het prijskamp op het biljart in het café van de heer M. Mabesoone. Er waren 36 deelnemers, waardoor Maandag de laatste partijen moesten worden gespeeld. Hieronder volgt de uitslag: 1. Iz. v.d. GazelleJ. Zwagermaker. 2. Jac. v. OverbeekeJ. Versprille. 3. A. BuyckJ. de Millianó. 4. M. MabesooneP. Temmerman. 5. Iz. VerplankeJ. Kareis. Sluis Gedenkbord voor Knocke. Aan de gemeente Knocke in België zal een gedenkbord worden aangebo den. voor de aan deze gemeente be wezen diensten. Biervliet. Uitvoering ten bate van het NIWiN-werk. Het NIWIN-comité alhier gaf Woens dag j.l. een uitvoering ten bate van het Niwin-werk in het „Oude Raedt- huys". Opgevoerd werd een toneelstuk in drie bedrijven: „Adieu en au revoir". Zaterdag a.s. zal deze uitvoering her haald worden. Groede. Laatste vergadèring Herstelraad. De Herstelraad Groede kwam Maan dag j.l. in laatste vergadering bijeen, onder voorzitterschap van de heer Iz. de Hullu, oud wethouder der gemeente. De voorzitter deelde 'mede, dat de Herstelraad zijn medewerking had ver leend aan de uitreiking van niet min der dan 6134 stuks textielgoederen (dekens, lakens, slopen) ep ruim 10000 extra textielpunten. Aan het slot van de vergadering bracht Burgemeester Everaars namens het gemeentebestuur aan de leden van de Herstelraad dank voor hun be langloze arbeid in deze en zulks in het bijzonder aan de voorzitter en de secretaris. Daarbij bleek, dat de Her stelraad kans had gezien tot aller tevredenheid te werken, daar slechts één klacht over verdeling werd inge diend, welke klacht later nog geheel ongegrond bleek. Vanwege het gemeentebestuur zal ook dank worden betuigd aan de Regering, die deze goederen beschik baar stelde en aan Stichting Herstel Zeeland 1945, die aan deze actie, om de gedupeerden voor koude en ellende te behoeden, zulk een werkzaam aan deel heeft gehad. Lezing Z.V.U. Vrijdag j.l. hield de heer de Bree, leeraar aan de H.B.S. te Vlissingen, in het gemeentehuis voor de leden van de Z.V.U. eén werkelijk bijzonder interessante lezing over „Zeeuwse avonturiers op de Zuidzee". Als gevolg van de koude weersomstandigheden was het aantal bezoekers minder dan mocht worden verwacht. Allen hebben echter met volle belangstelling ge luisterd. Na afloop mocht de heer De Bree een welverdiend applaus in ont vangst nemen. Breskens. Damwedstrijd. Vorige week had alhier in het hotel van Gebr. de Milliano een revanche wedstrijd dammen plaats tus sen BreskensNo 1. De uitslag is als volgt Wisse Luteijn de Vlieger Lako Basting Baden L. de Vlieger v. Haneghem v. d. Velde Verduijn Hoogstad Keijmel v. Opdorp A. Jansen_ 1711 Ouderavond O L.S. Woensdagavond werd in de Openbare School de jaarlijkse ouderavond gehouden. De opkomst der ouders was groot, zodat velen zich mefeen staanplaats tevreden moesten stellen. Verscheidene genodigden o.a. de bur gemeester en Mevr. Eekhout, de godsdienst leraar Ds. Van den Ende -hadden aan de uitnodiging van de Oudercommissie gehoor gegeven. De Inspecteur v. h. L.O. had be richt van verhindering gezonden. De bijeen komst werd door de voorzitster der ouder commissie Mevr. Vroon geopend, die alle aanwezigen welkom heette. Vervolgens kwamen de leerlingen aan de beurt met een gevarieerd programma zang, declamatie en als hoofdschotel werd een toneelstukje gespeeld. De jeugdige spelers en speelsters gaven blijk hun rollen goed inge studeerd te hebben. Ze oogstten dan ook een welverdiend applaus. In pe pauze werd een verloting gehouden om de onkosten van deze avond te bestrijden. Door Ds. Van den Ende werd tot de ouders een aansporing gericht hun kinderen aan het godsdienstonderwijs te doen deelnemen. Het hoofd der school gaf nog een overzicht over het afgelopen jaar o.a. over dé schoolreis en besprak de plannen voor de dit jaar te houden schoolreis, waarbij de leerlingen der hoogste klassen een uit stapje zullen maken naar Arnhem. Dit is fmantiëel "alleen mogelijk door uitwisseling van leerlingen met kinderen vandaar. Ver volgens sloot hij deze bijeenkomst die er ongetwijfeld toe bijgedragen heeft de band tussen school en ouders te verstevigen. Damwedstrijd. De gisteravond in het hotel van Gehr. de Milliano gespeelde damwedstrijd tussen BreskensNieuwvliet eindigde in een over winning voor Breskens. De uitslag was to4. Uitvoering. Gisteravond gaven de Chr. Meisjes- en Chr. Jongemannenvereniging een avond in de Ned. Herv. Noodkerk, ten bate van hel club gebouw. Toen Ds. van Vliet, het^ openingswoord sprak, was de zaal geheel bezet. Vóór de pauze was het in het bijzonder het sprookje van FI. Andersen„De nachte gaal", dat, door goede vertolking en aankle ding zeer in de smaak van het publiek viel. De in de pauze gehouden verloting van een prachtige sprei, taarten, tulbanden, siga retten, enz. (geschonken door milde gevers), slaagde uitstekend. Na de pauze werd nog een zeer ernstig stuk gegeven, waarin duidelijk tot uiting kwam, dat het leven alleen ons de- ware vreugde niet kan geven, doch dat deze alleen te bereiken is in het geloof. Tussendoor werden nog op zeer verdien stelijke wijze declamatie's, zang en muziek ten beste gegeven. Alles bij elkaar een gevarieerde en mooie avond. De voorzitter der C. J. M. V. sprak het slotwoord. Overgeplaatst. De Rijksambtenaar J. van Liere alhier is met ingang van 1 Maart als zodanig verplaatst naar Vlissingen-. PREDIKBEURTEN Zondag 29 Februari Breskens, 10 uur, Ds. van Vliet, 6,30 uur, Ds. van Vliet. Groede, 9,30 uur, Ds. L. M. J. S. Herfkens Nieuwvliet, 14 uur, Ds, L. M. J. S. .Herfkens Retranchement 10 uur Ds. Barnouw Doopsgez. Gem. Aardenburg 10,15 uur> Bs. Nolthenius. Ev. Luth. Gemeente Groede, iö uur, Da. M, P. Stol. Geref. Kerk Breskens v.m. 10,— uur, de heer P. de Jonge, n.m. 2,30 uur, de heer P. de Jonge Clubgebouw voorm. fabriek Van Melle. BURG ÊRLÏJKESTA ND Gemeente BRESKENS over de maand Januari 1948. GEBOORTEN: 9, Neeltje Jacoba Hendrika, d. van Vermeulen, Plendrik en van Provoost, Johanna Maria; 12, Katharina Neeltje, d. van Meeusen, Daniel Hendrik en van Schrier, Katharina Jozina; 16, Pieter Cornelis, z. van Klaassen, Eliza Jacob en van Bouwens, Maria Lena; ió, Jannis Pieter, z. van van Haneghem, Jannis Johannis en 'van Gazan, Pieter-nella Maria; 26, Johan, z. van Albregtse, Johannes en van Quaars, Wilhelmina Antoinetta. HUWELIJKEN: Geen. OVERLIJDEN 14, Stofberg, Esther, oud 82 jaar, zonder beroep, wonende te Breskens. INGEKOMEN: 2, Eckhardt, Geerard A en gezin van Koudekerke naar Scheepvaartstr. 15; 5, Doense, Hendrik en gezin van Vlis- - J. Boogaart 1 1 - C. A. Blaakman 20 - W. Blaakman 2—0 - Ch. de Poorter 0—2 - A. I-Iamelink 20 - B. v. Waes 02 - Th. de Poorter 20 - A. de Bie 20 - A. de Vulder 20 - A. Blaakman 20 - J. Adam 2 - A. Geernaert 20 -Th. Steijaart 02 - Aug. Steijaart 02

De Schakel | 1948 | | pagina 3