rsmenpp CICEIT IE DIEUWVLIET geblokkeerd geld defect GELD Algemene Vergadering Federatie van op Dinsdag 2lï Februari a.s. Jasper Anthonisse, S Zuiver als goud.- Verloren ervaren bediende jongste bediende. aankomend bediende. Adm.-biireGU LE BLEU, Breskens ihilooiiiiekiiiiÉi Fa SMOOR DE HULSTER Voetbal. Zondag was het een gloriedag voor de Oostburgse voetballers. Door alle drie de elftallen werd gewonnen.. Oostburg I Clinge I 41. Oostburg II Glinge II 62,\ E. M. M. IV Oostburg lil 2—3. Biljarten. De Oostburgse biljarters speelden Zondag in het café van de heer'M. Mabesoone alhier de returnmatch te gen Philippine. Oostburg won van deze sterke ploeg Oost Zeeuws-Vlamingen. Vergadering bond van landeigenaren. De bond van landeigenaren be handelde in een vergadering de nieuwe schaderegeling. Dat men hier aller minst mee tevreden was, behoeft geen betoog. Een en ander zou een dus danige achterstelling der eigenaren van grotere bedrijfsgebouwen betekcnën, dat de bond hiertegen krachtig meent te moeten protesteren. Een adres zal te dier zake wordén gericht aan de fractieleiders der volks vertegenwoordiging. Ook werd critiek uitgeoefend op de mogelijkheid van koppeling van de herbouw aan de grootte van de bedrijfsgebouwen, i.e. schuren. Men zal blijven aandringen op integrale vergoeding of anders ze ker als eerste eis stellen: een zelfde behandeling van steun aan bedrijfsge bouwen, ongeacht de grootte. Tenslotte werd nog besloten om bij een mogelijke verkiezing van hoofd ingelanden 'van Het Vrije van Sluis met een lijst uit te komen, waartoe te zijner tijd een vergadering zal worden uitgeschreven, waarbij alle stemgerech tigden uit de kring Groede van het Vrije van Sluis zullen worden uitge nodigd. Concert Zeeuwse Zangers. Op Vrijdag 13 Febr. j.l. gaven de Zeeuwse Zangers in het Ledel- theater een uitvoering. De heer Hoolhorst sprak een ope- 'ningswoord. Dergelijke uitvoeringen toch zijn een evenepient in West Z. Vlaanderen, daar in deze vereniging werkelijk de allerbeste krachten bij eb* kaar gebracht zijn, terwijl tevens de naam van de leider, de heer Cor Schijve, waarborg is voor een correcte uitvoering van de ten gehore gebrachte nummers. Geen wonder dan ook dat het ruime Ledeltheater practisch ge heel was uitverkocht en de liefhebbers van zang intens hebben genoten. Het zou ons te ver voeren om op ieder punt van het zo rijk aan af wisseling zijnde programma terug te komen, daar deze .stuk voor stuk af waren. Maar toch moeten we een paar namen noemen en wel mej. Anny Maas, die als mezzo-sopraan, met en kele liedjes, waarvan één met de heer Sam Lako als bariton-solist, een groot en welverdiend succes oogstte. Ook mej. Nelly Verhage in haar liedje „Slape zacht" van Em. Hulle- broeck was keurig. Mevr. H, Verhage - Risseeuw droeg voor „De pas van drie" van D. Tomkins, waarin zij zich als goed declamatrische deed kennen. De schets, voorgedragen door Mevr. L. Masclee-de Voogdt: „Wa Saore be leefd'n", was enig. 'De heer Schijve en zijn zoon Sam, die wij reeds meerdere malen op de 4-handige piano staaltjes van hun kun nen hebben horen geven, waren ook nu weer bijzonder „in vorm" met hun „Piet-Hein-rapsodie," terwijl laatge- noemde, in de 14 variaties van „Aan de oever van een snelle- vliet," waarbij mevr. Verhage-Risseeuw voor de tekst zorgde en ook nog een variatie zong, toonde de vleugel meesterlijk te kun nen bespelen. Tot slot werd nog de welbekende oude dans met zang de ;,Striep-variatie" gegeven, die ook nu weer zo insloeg, dat deze herhaald moest worden. Als toegift volgde nog de quadrille. Alles bij elkaar een avond van hoog kunst genot. Bouwplan. In een bespreking tussen het be stuur van de afdeling Oostburg van de Vereniging West Zeeuwsch-Vlaan deren, enige raadsleden, en een Haagse deputatie, werd besloten zich nog niet bij de stand van zaken neer te leggen en ter verkrijging van opheldering inzake het bouwplan, een nadere be spreking in Den Haag aan te vragen. Cadzand. Uit Jndië terug In deze gemeente zijn twee militairen uit Indië teruggekeerd. Het zijn de O.V.W.'r J. de Back en dienstplichtige M. J. de Lijser. 55-js.rig huwelijksfeest. Maandag j.l. vierde het echtpaar A. de Maillie-Louweret hun 557jarig huwelijksfeest. Het heeft hen die dag niet aan belangstelling pntbroken. Breskens. Dammen. De gisteravond in het hotel van Gebr. de Milliano gespeelde revanche- wedstrijd. dammen tussen Breskens No 1 eindigde in een, overwinning voor Breskens. De uitslag was 17n. Jaarfeest. Gisteravond gaf de Chr. Meisjes vereniging „Jonge Kracht" alhier in de Ned. Herv. Noodkerk haar jaarfeest. De opkomst was zeer groot en de avond is dan ook schitterend geslaagd. De verschillende nummertjes werden door de jonge meisjes zeer goed uitge voerd. Ds. van Vliet opende en sloot dit jaarfeest met gebed. Gevonden voorwerpen. Een kinderwantje. Inlichtingen ter gemeente-secretarie te Groede. Een rijwiel, 1 een padvindersriem. Inlichtingen bij de Rijkspolitie te Groede. 1 lipssleutel. Inlichtingen ter gemeente-secretarie te Schoondijke, PREDIKBEURTEN Zondag 22 Februari Breskens, 10 uur, Ds. van Vliet. 6,30 uur, Ds van Vliet, Groede, 17,30 uur, Ds. Derksen-. Nieuwvliet, 10 uur, Ds. Derksen. Retranchement 10 uur Ds. Bamouw Doopsgez. Gem. Aardenburg 10,15 uur, Ds. Nolthenius, Ev. Luth. Gemeente Groede, 10 uur, Da. M. P..Stol. Geref. Kerk Breskens v.m. 10,— uur, de heer P. de Jonge, n.m. 2,30 uur, de heer P. de Jonge. Clubgebouw voorm. fabriek Van Melle. ADVERTENTIES verkrijgbaar zonder borgen voor alle doeleinden Eerste hypotheken. Auto-Financiering. Aanvr. portiantw. Postbus6011, Den Haag van de in de Provincie Zeeland op Dinsdag 24 Februari 1948, In Café „SLOT OSTENDE" te GOES. Aanvang 1 uur nam. Deze vergadering is toegankelijk voor allen die lid zijn van een bij de federatie aangesloten vereniging. ZEGT HET VOORT!! HET BESTUUR. door de Muziekvereniging „Nut en Genoegen", medewerking van in de zaal van de heer Cornelis-Luteijn. Aanvang 7 uur. Leden vrije toegang. Niet-leden f 1, met inbegrip bel. Optreden van diverse solisten. NA AFLOOP' BAL. -g AHuminium Pannen, alle maten, met geïsoleerde hand- p: vaten, onverwoestbaar, Zwitsers 3 5 fabrikaat. 5* E IS. in Breskens of Vlissingen op Vrijdag 6 Februari 1.1. Heren Polshorloge merk Zeer gaarne terug bij D. C. BOUWENSE, Oude Haven 56, Oostburg, Telefoon 150. De Amstcrdarnsche Bank N.V. Breskens vraagt voor spoedige indiensttreding en Gevraagd Bakkerij A. HAMELIJNCK, Breskens. Vlaak Uw van Spaarbank en Giro vrij. Inlichtingen Is Uw Vulpen breng hem dan naar Breskens hij komt dan weer als nieuw terug

De Schakel | 1948 | | pagina 4