NIEUWE BONNEN. Geldig van 22 Febr. t/m 6 Maart 1948. BONKAARTEN KA, KB,-KC 802. Suiker: 207 Algemeen 750 gr. suiker, boter hamstrooisel enz. of 1500 gr. jam, stroop, enz. of 750 gr. versnaperingen. Waspoeder: 205 Algemeen 250 gr. Bloem: 203 Algemeen 100 gr. bloem of zelf rijzend bakmeel of kindermeel. Brood202 Algemeen 400 gr. of 1 rantsoen gebak (alleen geldig t/m 6 Maart). 201 Algemeen 1600 gr., 200 Algemeen 200 gr., 194 Reserve 800 gr., 196 Reserve 400 gr. (alles geldig t/m 28 Febr. a.s.) Eieren: 150 Algemeen 2 eieren (geldig t/m 28 Febr. a.s.) BONKAARTEN KD, KE 802. Suiker: 709,. 707 Algemeen 250 gr. suiker, boterhamstrooisel enz. of 500 gr. jam, stroop, enz. of 250 gr. versnaperingen. Waspoeder: 705 Algemeen 500 gr. Bloem: 703 Algemeen 100 gr. bloem of zelf rijzend bakmeel of kindermeel of kinder biscuits. Brood: 702 Algemeen 400 gr. of 1 rantsoen gebak (alleen geldig t/m 6 Maart a.s.) 701 Algemeen 400 gr., 700 Algemeen 200 gr., 694 Reserve 400 gr. (alles geldig t/m 28 Febr. a.s.) Bloem: 696 Reserve 500 gr. bloem of zelf rijzend bakmeel of kindermeel of kinder biscuits. Eieren: 650 Algemeen 2 eieren (geldig t/m 28 Februari). BONKAARTEN MA, MB, MC, MH 803 (bijzondere arbeid, a.s. moeders en zieken). Suiker: 1065 Suiker 250 gr. suiker, boterham strooisel enz. of 500 gr. jam, stroop enz. of 250 gr. versnaperingen. TABAK- en VERSNAPERINGENKAARTEN ENZ. OA, QB, QC 802. Tabak: 13, 14, 17 Tabak 2 rantsoenen siga retten of kerftabak. Versnaperingen: 15 Versnaperingen 200 gr. versnaperingen of 200 gr. suiker, boterham strooisel enz. of 400 gr. jam, stroop enz. 18 Versnaperingen 100 gr. versnaperingen of 100 gr. suiker, boterhamstrooisel enz. of 200 gr. jam, stroop enz. Plaatselijk Nieuws. Groede. Damwedstrijd. Vrijdag j.l. werd alhier in het ge meentehuis een damwedstrijd gespeeld tussen de combinatie Groede-Nieuw- vliet en Breskens. W. Oosterling Gr. - A. Wisse 0—2 D. Luteijn N. - W. Luteijn 2--0 Iz. Kense N. - H. de Vlieger 0—2 J. Luteijn-Becu Gr. - J. Basting 1 1 A. Luteijn-BouwensN.- J. Lako 2—0 A. Hoste N. - L. de Vlieger 2—0 J. Basting Gr. - A. Baden o2 I. Verduijn Gr. - H. Dijkslag o2 P. Casteleijn Gr. - R. v.Quekelberghe 2—o F. Klaassen N. - J. Verduijn 2o A. de HiSllu N. - A. Jansen 2—0 M. Casteleijn Gr. - J. Keijmel 11 F. de R'ooij Gr. - P. Vergouwe 11 De uitslag was 1511 in het voordeel van de combinatie Groede-Nieuwvliet. Waar geen plaatsnaam genoemd is Bres kens. Vrouwenbond N.V. V. In een- door de Culturele Com missie der West Zeeuws Vlaamse Be- stuurdersbond belegde vergadering, met als spreker de heer v. d. Spiegel, ver tegenwoordiger van het N. V. V., die doel en streven van de vrouwenorgani satie uiteen zette, is men gekomen tot oprichting van een Vrouwenbond. Niet alleen bestond voor deze ver gadering zeer grote belangstelling, doch bovendien gaven ook alle aanwezige dames zich als lid op. Het dagelijks bestuur werd als volgt samengesteldmevr. Verploeg, Oost burg, voorzitster; mej. Van Witsen, Groede, secretaresse en mevr. Ritsema, Cadzand, penningmeesteresse. De voor zitster, mevr. Verploeg, richtte een opwekkend woord tot de vergadering. De voorzitter van de Bestuurders- bond, de heer v. d. Hooft, deelde nog mede, dat de nieuw opgerichtte Vrouwenbond f 25,zal ontvangen uit de culturele kas, welke mededeling met applaus werd begroet Voorts bracht de heer v. d. Hooft nog dank aan de heer v. d. Spiegel voor zijn helder betoog en sprak tevens de wens uit, dat de nieuwe bond steeds' meer zou mogen uitgroeien mede tot verhoging van het bewustzijn van de arbeidersklasse in West Zeeuwsch- Vlaanderen. De vergadering werd hierna geslo ten. Muziekuitvoering. Woensdag en Donderdag gaf in de zaal van dhr. Beun de muziekver eniging „Eendracht maakt Macht" haar jaarlijkse uitvoering. Beide avon den was de zaal tjokvol, toen de voor zitter, de heer Hoste, het openings woord sprak. De verschillende muzieknummers werden onder leiding van directeur Hollaers, zeer verdienstelijk uitgevoerd, waarvoor de muzikanten en directeur dan ook iedere avond een welverdiend applaus in ontvangst mochten nemen. Ook de plaatselijke toneelvereniging deed zich weer van haar beste zijde zien, door een paar mooie kluchten voor het voetlicht te brengen, die de aanwezigen deed schaterlachen. De populaire band „Amusemento" zorgde voor het dansmuziek. Verder had beide avonden in de pauze een verloting plaats, waarvoorzeer veel animo bestond. Öe muziekvereniging kan op twee mooi geslaagde avonden terugzien. Nieuwvüet. Toneeluitvoering. Zaterdag gaf in de zaal van dhr. J. v.d. Ameele de Rederijkerskamer uit Oostburg een uitvoering, die zeer goed bezocht was. Opgevoerd werd het toneelstuk: „Ik kan het toch niet hel pen". De rollen werden goed vertolkt en het was dan ook jammer, dat het niet helemaal stil was in de zaal. De heer Pierre Leenhouts met zijn band verzorgde het bal. Jaarvergadering muziekvereniging. Woensdagavond vond in de zaal van dhr. P. Cornelis de jaarvergade ring plaats der muziekvereniging „Nut en Genoegen". De voorzitter, de heer A. de Hullu-Leenhouts, opende de vergadering met een welkomstwoord tot de aanwezigen. De notulen, voorgelezen door de secretaris, werden zonder op- of aan merking. goedgekeurd. Uit het verslag van de penning meester bleek, dat een batig saldo in kas is van f 1046,51. Bij de bestuursverkiezing werd de heer P. Brakman als bestuurslid her kozen, terwijl als nieuw lid werd be noemd de heer H. de Veij. Van de rondvraag werd door enige personen gebruik gemaakt. De voorzitter sloot onder dankzegging deze vergadering. In de hierna gehouden bestuursver gadering werd in de vacature secreta ris de heer L. F. Kaijser benoemd. Eede. Opening coöp. vlasserij. Zoals wij ook in ons vorig nummer reeds aankondigden, was het Maandag j.l. de dag van de ingebruikstelling van de eerste Coöp-vlasserij. Burge meester van Dongen van Aardenburg, voorzitter van de commissie van kleine vlassers, verrichtte deze plechtigheid in tegenwoordigheid van het college van B. en W., het bestuur van de afd. Zeeland van Nederl. Volksherstel en het bestuur der Coöperatie. Plier past zeker een woord van hulde aan de kleine vlassers, die, toen Volksherstel een bijdrage van f 20.000,- schonk, direct hebben toegetast en een moderne turbine kochten, terwijl dat gene, wat nog nodig was voor gebouw etc., door het nemen van aandeeltjes werd bijeengebracht. De heer J. Visser uit Goes, sprak namens Volksherstel er zijn voldoening over uit, dat mede door de financiële hulp dezer instelling aan de zwaar ge dupeerde vlassers weer toekomstmoge lijkheden zijn geschonken. Na afloop werd door het gezelschap in café „De Bieze" een kop koffie ge dronken en over alles nog wat nage- boomd. Voornamelijk de „warmwater- roterij" kwam ter sprake, die, wanneer men in de toekomst deze werkwijze zou kunnen toepassen, grote voordelen biedt. Nu geschiedt zulks nog op het land, waardoor niet alleen de kwaliteit verminderd, maar ook de bewerking duurder wordt. Zoals wij dus zien is men geenszins van plan het bij dit begin te laten. Zowel de voorzitter der Coöperatie, de heer Sturtewagen, als ook burgemeester Van Dongen slaan reeds een blik in de toekomst en zullen zeker niet aarzelen om, als de kans geboden wordt, deze opnieuw te grijpen. Hoofdplaat. Damwedstrijd. Zaterdag j.l. werd in het café van dhr. Jac. Blaakman te Slijkplaat een damwedstrijd gespeeld tussen No 1 en Breskens. Boogaard - A. Wisse o2 C. H, de Poorter - W. Luteijn o2 C. A. Blaakman - H. de Vlieger 2o A. de Bie - J Lako o2 T. H. de Poorter - A. Baden 11 Hamelink - L. de Vlieger 2o A. de Vulder - R. v. Quekelberghe 2o M. Blaakman - J. Verduijn 1 1 P. Geernaert - A. de Kramer 2o A. Steijaart - P. van Opdorp 2o J. Blaakman - I. de Jonge 2o P. Vermeulen - A. Jansen 2o Jac. Blaakman - P. Vergouwe o2 Weer thuis uit Indië. Na twee jaar is Vrijdagmiddag gearriveerd de oorlogsvrijwilliger Pr. van Vooren. Overal wapperde de drie kleur. Schoondijke. C.-H. Kiesvereniging. In de gehouden vergadering van de Christelijk Historische kiesvereniging werden tot bestuurslid gekozen de heren W. de Graaf en J. de Groote. IJzendijke. Groens Kruis. Onder voorzitterschap van de heer Schilleman kwam het „Groene Kruis" afd. IJzendijke, Waterlandkerkje e.o., Vrijdag j.l. in vergadering bijeen. Het jaarverslag van de penning meester gaf een batig saldo van f I523-73> waaraan de gift van Ned. Volksherstel niet vreemd was. De af tredende bestuursleden, de heren Schil leman en Vermeulen werden bij accla matie herkozen, terwijl de heer Ch Verheije zich niet meer herkiesbaar stelde. Verder werden nog tot bestuurslid gekozen de heren C. de Nood en J. v. d. Broecke. Oostburg. Uitvoering Rederijkerskamer. Maandag en Dinsdag gaf de Rede rijkerskamer „Oefening en Vermaak" alhier in de zaal van de heer Ph. de Vuijst twee goedgeslaagde uitvoeringen. Opgevoerd werd: „Ik kan het toch niet helpen". De spelers en speelsters lieten zich van hun beste zijde zien. De be langstelling was redelijk. Beide avonden werd de dansmuziek verzorgd door de plaatselijke populaire band „Hup en Vooruit" van Pierre Leenhouts.

De Schakel | 1948 | | pagina 3