De Zeeuwse Bazar Tiet UekPiatye ï£teedó, tiieuuxe cUiiLfceien. MOERLAND's Boek- en Papierh., Schoondijke - Tel. 15 succes te brengen, te weten, de Muziek vereniging „E.M.M.", de Band „Amuse- mento" en de Vereniging voor vreem delingenverkeer. Spreker bracht bijzon der dank aan de heer Hoste en zijn mede-bestuursleden, die voor het wel slagen van de loterij zoveel werk had den verzet. Voorts sprak de Burge meester er zijn grote blijdschap over uit, dat de avond kon worden bijge woond door vele van de oud-militairen en hun dames. Inderdaad is de avond voor V.V.Vt een groot succes geworden. Er was o.a. een grote wafelbakkerij. Hoewel vele dames hieraan medewerking had den verleend, was er op het eind van de avond toch geen enkele wafel on verkocht. Wel een bewijs, dat deze wafels letterlijk en figuurlijk in de smaak zijn gevallen. Ook de grabbel ton had een druk bezoek, terwijl het Rad van Avontuur vrijwel de gehele avond gedraaid heeften met succes! De grote trekking, met als hoofd prijzen o.a. twee radio's en een stof zuiger, stond onder leiding en toezicht van Notaris Van den Hoek, te Groede, die er voor gezorgd heeft, dat alles vlot en nauwgezet verliep. Ongetwijfeld kan V.V.V. op een mooie, welgeslaagde avond terugzien, Ook het financieel resultaat ervan was boven verwachting. Aanbesteding. Bij de alhier gehouden aanbesteding op 2 Februari j.l. werd als volgt inge schreven Perceel voor Mevr. Wed. de Die te Goes Fa. Heikamp II, Amsterdam f 21700.- H. Buter, Vlissingen f 16875.- Perceel voor W. Barendse te Groede Fa. Heikamp II, Amsterdam f 22075.- H. Buter, Vlissingen f 16995.- Perceel voor Chr. Brakman te Groede: Fa. Heikamp II, Amsterdam f 14200.- W. C. Leenhouts, Groede f 14100.- F. Bron, Groede f 13690.- J. Risseeuw, Groede f 13540.- H. Buter, Vlissingen f 11575.- Nieuwvliiet. Biljart-demonstratie. Zondagmiddag j.l. had alhier bij de heer P. Cornelis een biljart-demonstratie plaats. Hiervoor bestond goede belangstelling. Al lereerst had een partij tussen mej. Schrier en dhr. J. v. d. Ameele plaats. Mej. Schier speelde 200 punten, libre en dhr. v.d. Ameele ioopunten, doch deze laatste bleef op 25 staan, toen mej. Schrier de partij uitmaakte. Daarna volgde een partij tussen mej. Schrier en Prof. Pardon, resp. 200 en 400 punten cadre, welke partij door eerstgenoemde gewonnen werd bij een eindstand van Prof. Pardon op 346. Beiden gaven blijk van een geweldige controle over de ballen. Hierna volgde een serie fantasiestoten door de heer Pardon, waarvan iedere toeschouwer perplex stond. Breskens. Beroep aangenomen. Ds. v. Vliet alhier, heeft het beroep naar Haamstede aangenomen. Schaakwedstrijd. In het kader van de actiehet schaak leven in W. Zeeuwsch-Vlaanderen te bevor deren, werd Dinsdag j.l. alhier in hotel F. de Milliano een vriendschappelijke schaakwed strijd gespeeld tussen leden van de schaakclub „ljzendijke" en leden van de dam- en schaak vereniging „Breskens", welke door laatstge noemde werd gewonnen. Cadzand. Biljart-wedstrijd. Zaterdag werd in het café van de heer A. Masclee alhier een biljart-wedstrijd gespeeld tussen Cadzand en Oostburg. Oostburg won deze match met 17 punten verschil. ljzendijke. Ledenvergadering Kath. Volkspartij. In de algemene ledenvergadering van de Katholieke Volkspartij, afd. ljzendijke werd de volgende motie aangenomen: „De afdeling „ljzendijke" van de Katholieke Volkspartij in vergadering bijeen, spreekt Emmers Bakkersmanden Voetballen Huishoud- weegschalen Lepels WEER IN VOORRAAD: Wringers Droogrekjes Wasmanden Gummiringen Speelgoederen Vergassers Koffers Zeemen Strijkplanken Borstelwerk Vorken Knopen Gummischorten Naalden Firma M. DE KRAKER - Breskens Enkele AMERIKAANSE STIFT-VULPENNEN Ball-Point f 11,85 SYSTEEMKASTJES met kaarten en alphabeth WINKEL-, KOEK- en BONBONZAKKEN zijn grote verbazing en diepe teleurstelling uit over het besluit van het Ministerie van Openbare Werken en Wederopbouw, om van nu af aan geen urgentie te verlenen voor de woningbouw in de geteisterde ge bieden, doch het behoefte-element over het gehele land reeds nu tot basis te nemen en wel op de volgende gronden: a. West Zeeuwsch-Vlaanderen voelt zich on danks allerlei beloften door de Overheid losgelaten, terwijl nog een schrikbare ach terstand bij de herbouw valt in te halen; b. De vrees bestaat dat niet voldoende mate rialen ter beschikking zullen komen, en dat ook het gebrek aan arbeidskrachten steeds nijpender zal worden, zodat de Wederop bouw van ons tot de zwaarst getroffen ge bieden behorende streek de eerste tientallen van jaren niet verwezelijkt zal zijn; c. Het is onbillijk om niet allereerst en met de grootste krachtsinspanning te herstellen wat door een minderheid voor allen in het land is geofferd; d. Het voorafgaande rechtvaardigt het ver moeden, dat in België verblijvende evacué's van West Zeeuwsch-Vlaanderen zich daar blijvend zullen vestigen en dat nieuwe vesti gingen aldaar door oorlogsgedupeerden, wier woningen de eerste jaren niet zullen kunnen worden herbouwd, geleidelijk aan zullen toenemen". Oostburg. Bonte avond door het Gilde-orkest. Donderdag j.l. werd in het Ledel-Theater een bonte avond gegeven door het Gilde- orkest van Maldeghem. De grote zaal was zo goed als geheel bezet. Dit amateurgézelschap presenteerde weer echte „Vlaamse leute," wat het Z.-Vlaamse publiek zo echt „ligt". Was Const, van Parijs meesterlijk met zijn viool solo, zo deed Frans d'Oubioul de zaal scha teren van het lachen met een schets. Ook de accordeonist Jack Dumoulin was uitmuntend. Als attractie trad de- heer Pierre Leenhouts uit deze gemeente op in zijn revue: „Aan de oever van de Schelde," waarbij hij een don derend applaus in ontvangst mocht nemen. Alles bijeen een avond van zwier en plezier. BURGERLIJKE STAND Gemeente OOSTBURG. over de maand -Januari 1948. GEBOORTEN2, Sara Maatje, d. van J. Bakker en van V. Haak te Oostburg; 3, Jacobus Johannes Izaak, z. van J. J. Boeije en van IT. Rietberg te Oostburg; 8, Magdalena Maria, d. van A. Groenenberg en van H. Zeijger te Oostburg; 10, Jan Hendrik, z. van J. Locht en van J. Renes te Oostburg; 11, Andrea Irma Maria, d. van P. A. Heijndrikx en van I. A. Beernaers te Aardenburg; 12, Ronald Theophilus, z. van L. J. Debbaut en van M. Coens te Aardenburg; 13, Alphonsius Levinus, z. van J. Buise en van P. E. Verstraete te Groede; 19, Anita Sidonia, d. van J. J. de Bruijne en van M. I. Ver- cruijsse te Sluis; 22, Marinus, z. van C. van Oostenbrugge en van A. Kie vit te Breskens; 27 Agnes Maria E. R. M., d. van M. C. Notschaele en van V. Marteijn te ljzendijke; 28, Maria, Ludovica, d. van P. L. van Morrelgem en van A. Mille te Sluis; 28, Johanna Magdalena, d. van J. J. Flikweert en van A. A. Cruson te Aardenburg; 28, Maria Adriana, d. van C. Bouwens en van S. Denissenko te Oostburg; 29, Daniël, z. van J. Heijnsdijk en E. Dek ker te ljzendijke; 30, ITubertus Walter, z. van C. J. Raes en van E. M. van De Burgemeester van SCHOONDIJKE maakt bekend dat het College van Algemene Commissa rissen voor de Wederopbouw voornemens is een aantal percelen in de gemeente Schoon dijke, liggende in de Dorpsstraat, Fabrielcs- hoek, Prinses Beatrixstraat, Lijnbaanhoelc en Lange Herenstraat, te ONTEIGENEN ten name van deze gemeente en ten behoeve van de wederopbouw dat een lijst en een kaart, aangevende de te onteigenen percelen vanaf heden tot 26 Februari a.s. ter gemeente-secretarie kosteloos voor een ieder ter inzage liggen; dat op Donderdag 26 Februari en Vrijdag 27 Februari a.s. op het gemeentehuis des v.m. 10 uur door een Commissie zitting zal wor den gehouden tot het aanhoren van eventuele bezwaren tegen deze onteigening; dat alle belanghebbenden tot uiterlijk 24 Februari a.s. hun bezwaren ook schriftelijk kunnen indienen bij het Bureau Onteigeningen en Toewijzingen voor West Zeeuwsch-Vlaan deren, Bredestraat, Oostburg. De Burgemeester van Schoondijke, F. A. VAN ROSEVELT. SCHOONDIJKE, 29 Januari 1948. Zware eiken stoelen met verende zitting en pracht bekleding. Eenvoudiger garnituren vanaf f 119, 6 Stoelen met triplex zitting f 45, Groot eiken schrijfbureau f 75, Old-Finish theemeubel f 59,50 Van Delft's kinderwagens, vanaf f 119, Clubstel - Linnenkasten - Ligstoelen Viltzeil - Dressoirs - enz. - enz. - enz. Ga 't vragen bij Verhage Kruisweg, GROEDE - Telef. 43 den Hemel te ljzendijke. OVP^RLIJDEN 15, Luteijn, Anthonij, oud 61 jechtgenoot van F. C. Legrand te Oostburg; 16, van Roo, Jacob, oud 84 j., wedn. van J. E Risseeuw te Groede; 22, Plog, Johannes B oud 66 j., echtgenoot van J. van den Ameele te Cadzand. HUWELIJKEN 8, Wisse, Isaac Abra ham, oud 23 j. te Schoondijke en Tem merman, Elizabeth, oud 19 j. te Oost- burg. Gevonden voorwerpen. Kinderregencape. Inlichtingen Bureau Rijks politie te Breskens. PREDIKBEURTEN Zondag 8 Februari Breskens, 10 uur, Ds. van Vliet. 6,30 uur, Ds van Vliet. Groede, 9,30 uur, Ds. Schopenhauer. Nieuwvliet, 14 uur, Ds. Schopenhauer. Retranchement 10 uur Ds. Barnouw Doopsgez. Gem. Aardenburg 10,15 uur, Ds. Nolthenius. Ev. Luth. Gemeente Groede, 10 uur, Da. M. P. Stol. Geref. Kerk Breskens v.m. 10 uur, de heer P. de Jonge, n.m. 2,30 uur, de heer P. de Jonge. Clubgebouw voorm. fabriek Van Melle.

De Schakel | 1948 | | pagina 4