pl.m. 30 personen Vrij Houi. Weggelopen: Tjechisch rondhout, Rolluikenband, Ph. HAAK, Schoondijke. Toneeluitvoering Op uitnodiging van de Rederijkers kamer „Nut en Genoegen" gaf de toneelvereniging „Groede" Zaterdag j.l. een uitvoering in de cantine van het Arbeiderslogeerkamp. De voorzitter van „Ons Genoegen," de heer A. Risseeuw, opende de avond en gaf de aanwezi gen de verzekering dat het zeker de moeite zou lonen het spel van „Groede" te komen zien. Ook de voorzitter der vereniging „Groede", de heer Hoste, sprak een kort woord, waarbij hij zijn voldoening naar voren bracht dat zijn vereniging in staat werd gesteld, het blijspel in 3 bedrijven „Tot wederdienst bereid" voor het voetlicht te mogen brengen. De verwachtingen van het publiek zijn dan ook niet. beschaamd; het stuk werd zeer goed vertolkt en mede door het mooie en ruime toneel kwam alles zeer goed tot zijn recht. De heer Risseeuw was dan ook de tolk van allen, toen hij aan het einde „Groede" dankte voor het gebodene. In de pauze werden nog een paar taarten verloot. Zujdzande. Vergadering Jeugd- en Sportvereniging. Het in de zomer van 1947 genomen initiatief tot samenvoeging van boven genoemde verenigingen, heeft nu in een gehouden vergadering haar beslag gekregen. De besturen der beide ver enigingen zijn afgetreden en een nieuw bestuur is gekozen, bestaande uit: de heer H. P. Everwijn, voorzitter; mej. A. E. Aalbregtse, secretaresse en de heer P. Verhage, penningmeester. Voor de afdeling sport werden gekozen de heren H. Goedegebuur, L. Basting en mej. L. Krane; voor de afdeling jeugd: de heren A. Lako, A. Deij en mej. S. de Ligny. De contributie is f 5,- per jaar, terwijl de minimum-bijdrage voor donateurs f 1,50 per jaar is. Breskens. Jaarvergadering „Animo". Zondag 25 Januari hield de Konijnen en Pluimveevereniging „Animo" alhier haar algemene 'jaarvergadering. De voorzitter, de heer de Bourgraaf, opende de vergadering en wees er in zijn openingsrede op dat wegens ver trek naar elders, dit zijn laatste ver gadering van „Animo" was welke hij presideerde. Door de secretaris werd verslag uitgebracht over het afgelopen jaar, waaruit bleek, dat de fokkers dit jaar met veel succes op verschillende tentoonstellingen hebben geëxposeerd, tot zelfs in Amsterdam en Heerlen. Uit het verslag van de penningmeester bleek, dat de tentoonstelling een na delig saldo bracht van pl.m. f 80,- welk bedrag door de ter vergadering zijnde leden spontaan werd voorgeschoten. In het bestuur werd in de plaats van dhr. de Bourgraaf gekozen dhr. A. Krane. Plet bestuur is thans als volgt samengesteld: P. Blaakman, voor zitter; A. Krane, Vice-voorzitter; R. v. Quekelberghe, Secr.-Penningmeester. Leden: J. de Jonge en S. Taillie. Besloten werd eind November weer een tentoonstelling te organiseren. In zijn afscheidswoord wijst de schei dende voorzitter er nog op om een drachtig samen te werken tot bloei van „Animo" en de kleinveeteelt op alle mogelijke manieren te bevorderen. Sluis. Vreemdaiingenverkear. Reeds verscheidene jaren is in de „seizoentijd" onze gemeente een cen trum van vreemdelingenverkeer. Vanaf de Belgische badplaatsen gemakkelijk te bereiken en voor de vreemdelingen, die eertijds Middelburg bezochten, was het de eerste pleisterplaats „over de streep". Het vorig jaar nu, is het wel bij zonder druk geweest. Niet minder dan 125.000 vreemdelingen (voornamelijk Engelsen en Belgen) hebben onze ge meente bezocht. Behaalde bekroningen. Op de kringtentoonstelling van Semper Avanti te Zaamslag' behaalden de leden van Animo te Breskens vol gende bekroningen. VV. Weners S. Taillie 2 ZG - 1 GG, P. Blaakman Sch. 2 G Alaska's P. Blaakman 1 GG - 1 G KI. Chinchil la's A. Haartsen Sch. 1 ZG - 2 G, J. v. Lare Sch. t GG - 2 G - 3 G, L. F. Kayser N'vliet 2 G Tan- Zwart P. Cornells 2 GG - G Hol landers: A. Krane Zuidz. 1 GG; K1. Zil ver R. v. Quekelberghe 1 G Polen R. v. Quekelberghe 1 GG - 3 G, J. J. Visser 1 ZG - 1 ZG. Op de nationale tentooostelling de Mijnstreek te Heerlen behaalde S. Taillie met W. Wener ie ZG eerste in klasse van 20 dieren en R. v. Quekelberghe met D. Geel KI. Zilver ie GG met Rdg. Pool 3 GG. Aanbesteding Bij de op Zaterdag j.l. gehouden aanbesteding voor het opruimen van bouwvallige percelen en puin in onze gemeente werd ingeschreven als volgt J. van Damme, Hontenisse f 9500 H. Homan, O.-en W.-Souburg f 7135; C. F. Hoornick, Vlissingen f 7000 P. J. v. d. Sande Breskens f 5444 Fa. Gebr. de Bokx, Terneuzen f 4250 P"a. de Meijer en de Rooij, A'dam f 3600 Th. Cambier en P. Vermeulen, Breskens f 3540 Fa. Gebr. Vergouwe, Breskens f 3000 P^a. H. en B. Meeuw- sen, Rilland-Bath f 2885 Joh. Ver gouwe Breskens f 2600. Filmavond. Maandagavond werd in de Ned. Herv. Noodkerk, vanwege de Nat. Chr. Geheelonthoudersvereniging een film avond gegeven, welke vrij goed be zocht was. Vooral het komische voor programma viel zeer in de smaak. In de pauze sprak de heer van Veen uit Utrecht een kort propaganda- woord, terwijl tevens een kaart werd uitgereikt, waarop men zich kon opge ven als lid of donateur en welke bij de uitgang kon worden afgegeven. Door velen werd hiervan gebruik gemaakt. Ook de tevoren gegeven kindervoor stelling was goed bezocht. Beroep aangenomen. Ds. W. H. Kelder Jr. te Leiden, vroeger alhier, heeft het beroep naar Amsterdam aangenomen. Prinses Margriet-fonds. In vervolg op het bericht in ons vorig nummer, dat meldde, dat aan de heer Verboven het Margriet-embleem was uitgereikt ter herinnering aan het offer, dat zijn zoon op zee aan het vaderland had gebracht, kunnen wij nog mededelen, dat ook onze dorpsge- note, Mevr. M. S. de Rooy-Manhave, een dergelijk embleem ontving, omdat haar echtgenoot in 1941 bij de scheeps ramp van de „Schie" het leven verloor. Dit embleem mag alleen door de zeelieden zelf gedragen worden. Daar om zal het thans een ereplaats krijgen in de woonkamers der nagelaten be trekkingen, waar het voor dezen niet alleen zal zijn een dierbare herinnering, maar waar het tevens dankbaar tot hen zal spreken van het medeleven, dat H. K. PI. Prinses Juliana met de oorlogsslachtoffers toont. zwarte hond met rode hals band om. Terug te bezorgen bij W. BURGERS, Dorpsstr., Breskens. GEVRAAGD voor direct: FIRMA VAN OOSTLNBRUGGE. Aanmelden Café DE MILLIANO te Breskens. Ontvangen een partij geschikt voor bouwsteigers, maken van loodsen, schuren, enz. niet mooi, doch goedkoop en sterk. Bredestraat 26, Oostburg, Telef. 41. Retranchement. Vergadering „Ons Genoegen". De muziekvereniging „Ons Genoegen" hield Zaterdagavond haar jaarvergade ring in de zaal van de heer Luteijn. Hiervoor bestond goede belangstelling. Toneel, voordrachten, declamatie, mu ziek en verloting wisselden elkander af. Uit de jaarverslagen bleek dat de vereniging een voorspoedig jaar gehad heeft. De gehouden bazar slaagde uit stekend, terwijl ook de concerten goed bezocht werden. Tevens werden een groot aantal donateurs geboekt. Dit zijn zeker alle stappen in de goede richting. Men moet echter ook bedenken dat de aanschaf van nieuwe instrumenten een bijzonder kostbare aangelegenheid is. Hen gedeelte er van is thans afgeleverd. Het is dus te ho pen, dat de belangstelling voor de ver eniging niet zal verflauwen. De aftredende bestuursleden J. de Hullu en Joh. Scheerens werden bij acclamatie herkozen. Burgemeester Leenhouts werd tot ere-voorzitter be noemd en de lieer W. Visser, die reeds jarenlang bestuurslid is, tot ere-lid. ,&an het einde sprak Burgemeester Leenhouts zijn grote waardering uit voor het werk der vereniging. Nieuwvliet Jaarvergadering Staatspensioen, Maandagavond hield de afd. Nieuw vliet haar jaarvergadering in de zaal van de heer Cornells. De rekening en verantwoording van de penningmeester gaf als ontvangsten f 886,87 en als uitgaven f715,44. Alzo een batig slot van f 171,43. In de vacature van een bestuurslid werd benoemd de heer J. Quaars. De periodiek aftredende bestuurs leden P. de Keuninck en A. Wille werden herkozen. PREDIKBEURTEN Zondag 1 Februari Breskens, 10 uur, Ds. van Vliet. Collecte wederopbouw Kerk. 6,30 uur, Ds van Vliet. Groede, 17,30 uur, Ds. Derksen. Nieuwvliet, 10 uur, Ds. Derksen. Retranchement 10 uur Ds. Barnouw Schoondijke 10,15 UUI Ds. Schopenhaue- Doopsgez. Gem. Aardenburg 10,15 uur, I's- N'olthenius. Ev. Luth. Gemeente Groede. 10 uur, Da. M. P. Stol. Geref. Kerk Breskens v.m. 10 uur, de heer P. de Jonge, n.m. 2,30 uur, de heer P. de Jonge. Clubgebouw voorm. fabriek Van Melle.

De Schakel | 1948 | | pagina 4