Dames-mantels C. L l „LANDBOUWBELANG" GA Firma BATSELAEHE-BEVin - SLUIS BATSELAERE-BEVIN, ook UW ADRES lange Harenslraaf 44, Sctioontf c - Iel. 23 Zondagsvriend" Hoofdplaat. De R.K. Meisjesvereniging uit Groede gaf Zondagavond in de zaal van méj Dierikx alhier, een zang- en toneel avond. Na enige zangnummers werd over gegaan tot opvoering van het zeer mooie Kerstspel: ,,En waar de Ster bleef stille staan" van Felix Timmer mans, hetwelk zeer in de smaak van hét publiek viel. Ook werd nog een verloting -gehouden. Deze zelfde uitvoering had reeds eerder - eveneens met groot succes te Groede en IJzendijke plaats. Biervliet. De muziekvereniging „Harmonie" alhier zal Zondag a.s. om twaalf uur een radio-concert geven voor de A.V.R.O. Bij de Zondag j.l. alhier gehou den prijsschieting op de baan van de heer Oubrie, behaalde de heer L; Brakke, als enige een prijs, door een zijvogel af te schieten. Breskens. Van het Gemeentebestuur uit Groede werd onderstaand schrijven gericht aan B. en W. alhier: Met grote teleurstelling en innig medelijden met de nabestaanden van de slachtoffers hebben wij vernomen, dat andermaal een vissersscheepje, het welk in Uw haven thuis behoort, met man en muis is vergaan, wellicht mede als gevolg van de oorlog. Wij begrijpen de 7 droefheid, welke thans weer in vele gezinnen is ge komen. Wij voelen ons, als nabuurgemeente, gedrongen op deze wijze van ons mede leven te getuigen, daarbij de hoop uit sprekend, dat de nabestaanden de kracht zullen hebben aan hun droef heid het hoofd te bieden. - Hebt U al eén cm2; Onder deze slagzin dient de Nationale Monumen ten-commissie zich aan voor het inza melen van gelden voor het oprichten, van oorlogsgedenktekenen (o.a. te Fede) en voor de verzorging van oor logsslachtoffers. Te Breskens zijn de „cm2" verkrijgbaar op het gemeente huis en bijkantoor Amsterdamse Bank. Draagt allen een steentje bij voor dit nobele doel. Beroepen te Haamstede Ds. v. Vliet, Ned. Herv. Predikant alhier. Tot dienstgeleider bij de belastin gen alhier is benoemd, met ingang van Januari 1.1., de heer PI. J. de Bokx, Vogelenzang No. 25. De laatste dagen der vorige -en in de eerste van deze week hebben zich wel in het bijzonder gekenmerkt door een flinke storm. Niet alleen was het een handy-cap voor de vissers, die nu werkeloos in de beschuttende ha ven moesten blijven liggen en dus niet ter haringvangst konden, maar ook in het dorp zelf is hier en daar enige schade ontstaan. Zo is b.v. in de nacht van Vrijdag op Zaterdag j.l. het hou ten barakje, dat als noodwoning diende voor de familie K. aan de Dorpsstraat, het dak afgerukt, zodat de bewoners te pl.m. 4 uur in de morgen dit mochten verlaten. Ook in de zijgevel van een graan- pakhuis, van de heer V., eveneens in de Dorpsstraat, woei Dinsdagmorgen een gat waardoor 't dak zich op gevaarlijke wijze begon op en neer te bewegen. Veiligheidshalve is dan ook door de politie het betreffende stuk Dorpsstr. afgezet en alle verkeer omgeleid door de Achterweg. Het pakhuis is inmid dels ontruimd. Wij ontvangen nog steeds de nieuwste prima WOLLEN STOFFEN in Teddy, Rattiné en Velours. PRIJZEN VOOR IEDERS BEURS! Nieuwe punten Nieuwe artikelen Manufacturen, Handdoeken, Lakens, Slopen, Flanel, Ondergoederen, Werksokken, Sportkousen, enz., enz. - Zondag j.l. was voor de Geref. Kerk alhier een belangrijke dag. Hoe wel reeds geruime tijd vrijwel alle spreekbeurten door de heer P. de Jonge uit Middelburg werden vervuld, vond toch eerst Zondag de officiële bevestiging plaats als lerend-ouderling bij bovengenoemde kerk. De bevesti ger, Ds. Hindriks, had tot tekst Matth. 4 19: „Volg mij", terwijl hij ook nog een persoonlijk- woord tot de heer de Jonge sprak. De gemeente zong aan het einde van de dienst de heer de Jonge nog toe Ps. 134 3. Zaterdag j.l. gaf de afdeling W. Zeeuwsch-Vlaanderen van het Ned. Rode Kruis een filmavond in het Rijks kamp „De Haven" alhier. Het openingswoord werd gesproken door de heer Hoste uit Oostburg, die zijn bewondering uitsprak over het in zo grote getale opgekomen publiek, gezien het feit, dat men eerst door een modderbad moest heenworstelen voordat men het Rijkskamp kon be reiken. Hierna werden een teken-, circusfilm en een film over het Rode Kruiswerk in Indië vertoond, In de pauze werd een verloting gehouden welke f 200, opbracht en tot slot werd de hoofdfilm De witte Engel" vertoond, een film over het leven van Florence Nightingale, welke met grote aandacht gevolgd werd. Allen gingen dan ook voldaan huiswaarts. Op de Internationale Jubileum- Tentoonstelling van de Nederlandse konijnenfokkersbond in samenwerking met Veer en Pels op 9, 10 en 11 Jan. .8 te Amsterdam, behaalden de leden van Animo te Breskens met hun dieren de volgende praedicaten. Witte weners S. Taillie, Groede GG. Alaska's: P. Blaakman, Breskens VG. en G. Tan zwart P. Cornelis, Bres kens G en G. Hollanders: A. Krane, Zuidzande G en 3 G. Klein Chinchilla's: J. v. Lare-Dierx, Schoondijke ZG, ZG, GG en GG. Klein zilver, donker geel: R. van Quekelberghe, Breskens 1 GG en 1 GG. Schoondijke. Zaterdag j.l. was het de beurt van de rederijkerskamer „Nut en Genoegen" alhier, om in het kader van het toneel concours West Z.-Vlaanderen haar kunnen te tonen. De zeer mooie zaal van het arbeiders-logeerkamp „Prins Willem" was tot in alle hoeken bezet, toen de voorzitter, de heer A. Risseeuw, tot de aanwezigen een woord van welkom sprak en wel in het bijzonder tot de heren jury-leden, alsmede tot de genodigden der zusterverenigingen. Hierna werd overgegaan tot opvoe ring van „Ik heb gezondigd", familie drama in 3 bedrijven, waarbij bleek dat de rollen er goed in zaten en de spelers wisten dan ook het publiek tot tranen toe te roeren. Aan het einde was dan ook het daverend applaus zeer zeker verdiend. Wij hebben in voorraad: Prima Concurrent zaailijnzaad oudere nabouw. Voor vlassers, die land gepacht heb ben in andere delen des lands, zorgen wij voor de vlugste en goedkoopste transport. Bestelt daarom nog heden aan boven staand adres of aan: J. J. MOGGRÉ, Schoondijke. A. J. LEENHOUTS, Oostburg. R. v. d. BUNDER, Aardenburg. met gratis ongevallenverzekering, het mooiste geïll. Belg. Weekblad, f 4,50 per kw. Zendt nog heden postwissel aan P. S. VAN OVER- MEEREN, Sluis. Zuidzande. Op 1 Januari j.l. bedroeg het aantal inwoners 977. Hiervan waren 507 man nen en 470 vrouwen. In vergelijking met 1946 een vooruitgang van 7 man nen en 8 vrouwen. IJzendijke. De toneelvereniging alhier speelde Zondagavond in het Hofzicht-Theater haar concoursstuk: „Het geheim van de Sleutel," toneelspel in 3 bedrijven. De zaal was geheel bezet, evenals de beide' vórige uitvoeringen op Zaterdag avond en Zondagmiddag. Het spel viel zeer in de smaak van het publiek; de verdere beoordeling moeten wij echter aan de heren Jury-leden overlaten. Na afloop van het concoursstuk werd nog een zeer mooie klucht in één be drijf opgevoerd, n.l. „Het valse etiket," wat danig de lachspieren in beweging bracht. Aardenburg. De door de Kon. Aardenburgse Fanfaren gegeven concerten in het Sociëteitsgebouw trokken goede be langstelling. Het na de pauze gegeven toneelspel „De nieuwe typiste", viel zeer in de smaak. De avonden werden besloten met een gezellig bal. Stichting „Aardenburg herbouwt" Heden is door de Firma Rein- dersma uit Souburg een aanvang ge maakt met de bouw van een viertal te herbouwen panden van de Stichting „Aardenburg Herbouwt" te Eede. Deze panden maken deel uit van een groep van 14 huizen in Aardenburg en Eede, waarvan de herbouw in op dracht van deze Stichting plaats heeft. Successièvelük zal met de bouw van de overige pSnden dezer groep door genoemde firma wórden aangevangen. Gevonden voorwerpen. 1 lederen handschoen. Inlichtingen ter gemeente-secretarie te Schoondijke.

De Schakel | 1948 | | pagina 4