VOETBALWEDSTRIJD IE BRESKENS 1 H. DIIVENLIEFVEBBERS Toneeluiivoering De V.V.V. Groede brengt op ZONDAG 4 JANUARI 1948 een Breskens Alliance. HENNEN, EINDEN, KIPPEN. GANZEN. GESLOTEN J. P. H. OUWENDIJK, Oostburg VITAMINEN en HORMOON PREPARATEN A. Bondewel, Breskens door de toneelvereniging „De Volharding" uit Nieuwvliet in het recreatle- gebouvy „DUINOORD" te GROEDE. Opgevoerd wordt „RONKENDE MOTOREN" Aanvang 7 uur. Toneelspel In 3 bedrijven. Entree-prijs f 1,(plus belasting) Bezoekt Zondag 28 December 1947 de Aanvang 2,30 uur. Toegang 50 cent. Kinderen 15 cent. De donateurs worden beleefd verzocht hun kaart bij zich te hebben. Groede. Vrijdagavond gaf de heer I. Ris- seeuw te Zuidzande op het gemeente huis alhier, een schaak-simultaanwed- strijd, waarvan de uitslag is als volgt: Burgemeester Vermet, Zuidzande Oi J. Brakman, Groede io F. Casteleijn, Groede Io A. P. A. de Vlieger, A'dam io L. de Vlieger, Breskens i—-o J. Basting, Groede io M. Casteleijn, Groede ro J. M. de Groote, Zuidzande io D. Haak, Groede io A. Cappon, Zuidzande remise A. J'.v Boogaart, Zuidzande ol I. Verduijn, Groede remise F. Goethals, Breskens OI E. Gittenberger, Breskens eo A. J. de Vlieger, Breskens io De heer Risseeuw won dus van de 15 partijen er 10, speelde er 2 remise, terwijl hij er slechts 3 verloor. Voor waar een mooie prestatie. Als adjunct-commies ter secretarie van Groede is benoemd de beer D.C. de Lange, thans werkzaam op het parket van de heer Officier van Justitie te' Middelburg. De oude afrastering van de plantsoenen voor het gemeentehuis is opgeruimd en in de plaats daarvoor is een ke.urige omheining van ruim een halve meter hoog aangebracht. Een fris groen kleurtje heeft het geheel een prettig aanzicht doen geven. De pomp op het Prinses Marijkeplein wordt opgeknapt. Door de Centrale Diénst van Bouw- en Woningtoezicht is een lantaarn ontworpen, welke op de pomp aangebracht is en electrisch verlicht zal worden. Door deze veranderingen zal -de pomp ook des avonds van nut worden, terwijl de sfeer er op het plein door zal verbeteren. Maandag 22 December werd in de O.L. School een ouderavond gehouden. De voor zitter opende de bijeenkomst en heette allen hartelijk welkom, in' het bijzonder het College van Burgemeester en Wethouders en de Heer en Mevrouw Pels. De notulenwerden onver anderd goedgekeurd, terwijl de rekening en verantwoording vastgesteld werd. Het hoofd der School, de heer Haartsen, gaf een kort verslag van het afgelopen school jaar. Er komt nog' een ouderavond, die ge heel door de leerlingen verzorgd zal worden en tevens wees spreker op een uitvoering van Volksonderwijs, die eveneens uit eigen krach ten verzorgd zal worden. Daarna kwam de heer Pels, schoolarts, aan het woord. Deze zette ineen interessante causerie doel en nut van de schoolartsendienst uiteen. Een zeer nuttige 'lezing, die door alle aanwezigen met grote aandacht gevolgd werd. Vervolgens werd het woord gevoerd door de burgemeester, de heer J. Everaars. Hij wees op het streven van het gemeentebestuur om de school zo spoedig mogelijk in een behoorlijke staat te brengen. De verbouwing van de school is nu goedgekeurd. Er komt o.a. een gymnastiek lokaal, een grotere speel plaats en de ingang voor de kinderen wordt naar het Pr. Marijkeplein verlegd. Hij dankte in het bijzonder het personeel voor de wijze, waarop ze het gehele jaar onder moeilijke omstandigheden, het onderwijs verzorgd badden. in de pauze werden enige verversingen aangeboden. Tot slot werd het werk van de leerlingen bezichtigd en van de gelegenheid tot het stellen van vragen aan het onder wijzend personeel wérd een druk gebruik ge maakt. De avond mag als geslaagd genoemd worden. Oostburg. De Winkeliersvereniging „Oostburg" heeft aan het College van Algemene Commissarissen van de Wederopbouw te 's-Gravenhage de volgende brief ge richt Aangezien wij vernomen hebben dat het bouwplan onzer gemeente door de gemeenteraad is goedgekeurd, nemen wij de vrijheid het onderstaande ver zoek tot U te richten: Onze gemeente, als centrum-gemeente van West Zeeuwsch-Vlaanderen, heeft een krachtige middenstand. Deze mid denstand is echter door het oorlogs geweld zeer zwaar getroffen, o.m. werd bij bijna alle leden van de winkeliers vereniging het bedrijfspand verwoest en bij velen gingen ook de bedrijfs voorraden en bedrijfsinstallaties ver loren. Het is nu reeds ruim 3 jaar na de bevrijding en de bedrijven der nering doenden zijn nog steeds gevestigd in barakken, nissenhutten, kamertjes en dergelijken. Vanzelfsprekend zouden wij thans, niettegenstaande de vele en grote moeilijkheden, gaarne zeer spoedig met de herbouw van onze bedrijven begin nen. Dit is echter eerst mogelijk na dat is vastgesteld op welke plaats men zal mogen -herbouwen en hoe groot de toegewezen oppervlakte grond zal zijn. Redenen waarom wij U beleefd verzoeken alle medewerking te wil len geven om de goedkeuring van het herbouwplan van onze gemeente te bespoedigen. Hierdoor schept U de mogelijkheid om nog deze winter de plannen gereed te maken voor de te herbouwen bedrijven. Zodra het voorjaar komt, kan dan met de opbouw worden begonnen. Eede. Vrijdagavond kwam een autobus van de N. V. Stoomtram-Mij. Breskens- Maldeghem, komende uit de richting Maldeghem nabij de grens te Eede in botsing met een stilstaande luxe auto van de heer B. uit Sluis, welke niet verlicht was. De auto werd door de bus een eind meegenomen, waarbij ten slotte beide auto's op een hoop stenen langs de weg reden en zwaar bescha digd werden. Met de persoonlijke on gelukken liep het tamelijk goed af. Slechts één der buspassagiers bekwam enige schaaf- en snij wonden. NIEUWE BONNEN. Brood: 079 Algemeen. 2000 gr.; 074 Reserve -800 gr.; 078 Res. 400 gr.; 579 Algemeen 800 gr.; 574 Res. 400 gr., (alles geldig t.m. 3 Jan.) Tabaksartikelen: Tabak U 01 en-Tabak U 03 2' rantsoenen tabak of sigaretten (geldig t./m. 10 Jan.) Voor prima dieren wordt ingestaan. Levering onder garantie. Hennen, 8 maanden oud, meest aan de leg.- W. Legh. f 8.R. Isl. Reds, Barn., Acona's en Patrijs Legh. idem f 9.— p. stuk. Kippen br. '46 weer tegen de leg f 4,50 bovenstaande Poorten br.'46 f 5,50 p. st. Khaki Campb. eenden 8V2 mnd. oud f 6.p. st.; Wit Ind. loop eend flesch-model 8V2 mnd. f 8.p. st. Zware landganzen br. '47 f 17,50 p. stuk. Vanaf 12 st. franco. Ganzen vanaf 5 st. franco. Kisten in bruikleen. Aanbevelend, Hoenderpark „DE SIERKIP," HÖOGELAND W.Z. 60, UTRECHT. wegens Inventarisatie OP 2 en 3 JANUARI a.s. OPTICIEN - Langestr. 38a - Telef. 128 De tijd nadert om Uw duiven weer in conditie te brengen. Wij verkopen de bekende van de Apotheek ST. ELOOI. De producten die werkelijk succes brengen. Verder ook FT F) 5 ^onc*er borgen kjT Ril J voor elk doel. Vrijbl. voorw. SCHRIJFT ALLEN. Spaarcred. Inst. Mathen. weg iio, R'dam-W. Wij verleen den in ruim een jaar plm. f 150.000 in contanten. PREDIKBEURTEN ie Kerstdag Breskens, 10 uur, Ds. van Vliet, 6,30 uur, Ds van Vliet. Groede, 9,30 uur, Ds; Derksen. Nieuwvliet, 2 uur, Ds. Derksen. Doopsgez. Gem. Aardenburg 10,15 uur> Ds. Nolthenius. 4 uur, Kerstfeest Zondagschool; Geref. Kerk Breskens- 10 uur, dhr. P. de Jonge Vertrek bus Groede 9,30 uur 2,30 uur, Kerstfeestviering Vertrek bus Groede 2 uur 2e Kerstdag Breskens, 5 uur, Kerstfeest zondagschool. Groede, Da Stol en Ds. Derksen Kerstzangdienst Zondag 28 December Breskens 10 uur, Ds. van Vliet 6,30 uur, Ds. van Vliet. Groede 9,30 uur, Ds. M. Schrale van Sluis. Nieuwvliet 2 u., Ds. Schrale van Sluis. Retranchement 10 uur Ds. Barnouw Schoondijke 10,15 uur Ds. Schopenhauer. Sluis, 9,30 uur, Ds. Derksen van Groede. Sint Anna ter Muiden, 11 uur, Ds. Derksen. van Groede. Doopsgez. Gem. Aardenburg 10,15 uur» Ds. Nolthenius. Ev. Luth. Gemeente Groede, 10 uur, Da M. P. Stol Geref. Kerk Breskens v.m. 10 uur, Ds, Oostenbrink Bediening H. Avondmaal n.m. 2,30 uur, Ds. Oostenbrinck Nabetrachting Vertrek bus Groede 2,15 uur. Clubgebouw voorm. fabriek Van Melle. 31 December Breskens, 7 uur, Ds. van Vliet. Groede, 5 uur, Ds. Derksen. Nieuwvliet, 7 uur, Ds. Derksen. Doopsgez. Gem. Aardenburg 7 uur, Ds/ Nolthenius 1 Januari Breskens, 10 uur, Ds. van Vliet.

De Schakel | 1947 | | pagina 3