MOERLAND's Boek- en Papierh., Schoondijke, Tel. 15 hulp in de huishouding Schrijfmachine. spel tot in finesses weer te geven, doch zeer zeker is hier op zijn plaats een woord van lof aan ,,De Volharding Het stuk werd zeer goed aangevoeld en de rollen zaten er uitstekend in, waarbij een woord van waardering voor de heer Kaijser, die de spelleiding had, zeer zeker ,op zijn plaats is. De toneelvereniging van Nieuw vliet heeft o. i. een zeer goed debuut ge maakt in het toneelconcours. Na afloop had nog een verloting plaats, waarbij de gelukkige winnaars de prijzen uit de handen van Sint Nicolaas en zwarte Piet mochten ont vangen. De avond werd besloten met een gezellig dansje. Groede. De heer H. van Peenen herdacht de vorige week het feit, dat hij 25 jaar geleden zijn vaste aanstelling kreeg als koster der Ned. Herv. Kerk alhier. In totaal is de heer van Peenen echter reeds 52 jaar in dienst der Kerk. Ook van de zijde van het gemeente bestuur heeft het deze plichtsgetrouwe jubilaris niet aan belangstelling ontbro ken. De afdelingen Groede, Nieuw- vliet, Cadzand en Retranchement der C. J. M. V. hebben een collecte geor ganiseerd ten bate van hun leden en bekenden, die als militair in Indië zijn. De opbrengsten waren resp. f 611,55; f 230,40; f 333,56 en f 162,07. Aan de jongens van Groede en Niéuw!-vliet zijn reeds paketten gezon den, inhoudende zeep^ tabak, vscheer- mesjes, postpapier, pepermunt, enz. Voor 62 jongens is tevens nog een abonnement, op een geïllustreerd tijd schrift genomen. Vrijdag j.l. had alhier, evenals in veel andere gemeenten in W. Z. Vlaanderen, het St. Nicolaasfeest plaats, hetwelk voor de kinderen der kleuter school werd gegeven in de zaal van dhr. P. Beun. Het feest werd geopend door de voorzitter, de heer J. v. d. Hooft, waarna St. Nicolaas werd toegezongen door de Kinderen. Daarna werd aan het programma begonnen en werden ~~zang, spelletjes, dansjes en samen- spraakjes door de Kleuters uitgevoerd. Dat het bij de talrijke aanwezigen in de smaak viel, bewees wel de stilte als de kinderen bezig waren. Dat ook de Sint het spelen en zingen van de kin deren waardeerde, was wel te zien aan het mooie speelgoed, dat na afloop aan de kinderen werd uitgereikt én waar de kleuters overgelukkig mee waren. Na afloop dankte de voorzitter allen, die aan het feest hadden meege werkt, waardoor het zo goed geslaagd mocht heten. Des avonds vond nog een rondgang met muziek door het dorp pHats, wat veel volk op de been bracht. Biervliet. Ook de alhier gehouden bazar ten bate van het Groene Kruis heeft een mooi financieel resultaat opgeleverd, n.l. f 1200. -. Dé eerste prijs van de verloting, een damesrijwiel, viel op nr. 804. Prijzen kunnen worden afgehaald aan de Openb. lagere school, indien deze gesloten is, bij dhr v. d. Velde in de schoollaan. Men zal ook trachten te Driewegen voor bovengenoemd doel een bazar te houden. Aardenburg. Alhier bestaat ook het plan van enkele voetballielhebbers om een sup portersvereniging op te richten. Reeds is een vergadering hiertoe belegd. S-een. XeAit^eeAt %0-n.deA koeJk. KERSTBOEKJES voor Zondagscholen Alle soorten KALENDERS, ook dagkalenders Wederverkopers genieten korting, Dinsdag bemerkte nien brand in een schuurtje achter de woning van de heer M alhier. Voordat de brandweer ter plaatse was lag reeds alles in de as. Het pluimvee en tuingereedschap'gingen mede verloren. Breskens. Ingezetenen De collecte voor de achtergebleven gezin nen der verongelukte vissers heeft opgebracht f 7318,51. Ik zeg U voor Uw hulpvaardigheid hartelijk dank en ik dank tevcfis het collecte comité voor het vele werk, dat het heeft wil len verrichtend In overleg'met de achterge bleven familie en met medewerking van enkele landelijke fondsen wordt nu getracht een regeling te treffen, dat de gezinnen ge durende een reeks van jaren uit financiële moeilijkheden zullen zijn. Indien ingezetenen nog niet een bijdrage gegeven hebben, b.v. omdat de collectanten hen niet thuis troffen, dan verzoek ik hen vriende.ijk dit alsnog te doen. Elkè bijdrage, hoe klein ook, is welkom. Zij wordt gaarne in ontvangst genomen door de heren P. J. de Baare Sr., Scheldestraat 26 en Jac. Leen- houts, de Hulludwarsstraat 17. De Burgemeester van Breskens, J. A. EEKHOUT. 9 December 1947. Voor de bakkersgezellen alhier sprak de Heer M. j. B. van Beers, secretaris der afd. Vlissingen van de Nederlandse bakkers- gezellenbond. Spr. wees op de noodzakelijk heid van- organisatie, hetgeen hij de rugge steun der bakkersgezellen noemde. Tevens sprak hij de wens uit dat op prettige wijze met de bakkerspatroonsbonden zou worden samengewerkt in het belang der. gezelien. Dat hiervoor goede animo bestond, blijkt wel uit het feit, dat alle aanwezigen'zich als lid opga- en. Ook is reeds een bestuur samengesteld, bestaande uit de heren: J. Verdouw, voorzit ter; P. Verduijn, penningmeester en -A. Ver sprille, secretaris. Oostburg. Dat het ook hier met de bouw van nieuwe winkelpanden nog niet bijzon der vlotten wil, blijkt wel uit het feit, dat nog slechts één winkelier het zo ver heeft kunnen brengen, dat zijn pand aan de Brouwerijstraat de vorige week onder de kap is gekomen. Deze gebeurtenis is dan' ook niet onopge merkt voorbijgegaan. Bij het hijsen van de vlag op het pand heeft burge meester Hoekzema in tegenwoordig heid van de opdrachtgevers enige waarderende woorden gesproken aan het adres van de aannemer en de arbeiders, die in korte tijd dit bouw werk hadden dóen verrijzen, daarbij de hoop uitsprekende, dat spoedig meerdere winkelpanden zouden worden gebouwd. Aan alle oudjes, vallende onder de noodwet ouderdomsvoorziening, is door het gemeentebestuur een 'pak havermout en een blik melk uitgereikt. De R.K. bond van metaalbe werkers „St. Elog" te Utrecht heeft besloten de R.K. Kerk alhier te adop teren. Ds.4 A. A. Oostenbrink, Geref. predikant alhier, heeft bedankt voor het beroep naar Varsseveld. Teneinde de bevolking op T. B»C. te onderzoeken zal de speciale fotografie-wagen van het Rode Kruis naar hier komen. Het is zeker van het grootste belang, dat deze verraderlijke ziekte bijtijds onderkend wprdt. Het door de gemeenteraad genomen besluit tot het doen bouwen van 28 woning wetwoningen op een terrein achter de Brou werijstraat, zal niet meer worden uitgevoerd, daar de kosten zo hoog waren, dat geen goedkeuring'werd verkregen. Voor de zeer vele blijken van belangstel ling, zowel van hier als elders, op .Vrijdag 14 Nov. 1.1. mij betoond ter gelegenheid van mijn 80ste jaardag, betuig ik mijn oprechte dank. J. LEENHOUTSLuteijn. Breskens, December 1947. Dorpsstraat 143. Gevraagd te Haarlem in gezin van 3 volw. pers. eer. tegen Januari. Aanm. en inl. M. P. STOL, Ev. Luth. pastorie, Groede. Nog af te geven alle rassen jonge Hennen a. en t. de leg f 7.50 p. st. W. Legh. br. '46 d. d. rui f 4.50 p. st., andere- rassen br. '46 f 5.50 p.-st-. Khaki Campb. Eenden 7 mnd. a. en t. de leg f 5.— p. st. Hoenderbedrijf „De Molen" Veenendaal Te koop gevraagd: i. g.st. z. Brieven onder nr. 1520, bureau van dit blad Cadzand. Thans is ook in deze gemeente een aan vang gemaakt met de aanleg van waterlei ding. Indien de winter geen roet in het eten gooit, zal het dus in de loop van 1948 moge lijk zijn van deze goede verbetering te profi teren. Gevonden voorwerpen. 2 nieuwe kolenzeven1 zilveren broche. Inlichtingen ter gemeente-secretarie te Schoondijke. PREDIKBEURTEN Zondag 14 December Breskens 10 uur, Ds. van Vliet Herdenking 150 jaar Ned. Zending. 6,30 uur, Ds. van Vliet. Groede 9,30 uur, Ds. Derksen. Nieuwvliet 14,u. Ds. Derksen. Retranchement 10 uur Ds. Barnouw Schoondijke 10,15 uur Ds. Schopenhauer. Doopsgez. Gem. Aardenburg 10,15 uur> Ds. Nolthenius. Ev. Luth. Gemeente Groede, 10 uur, Da M. P. Stol Geref. Kerk Breskens v.m. 10 uur, dhr. P. de Jonge, Middelburg, n.rn. 2,30 uur, dhr. P. de Jonge, Middelburg. Clubgebouw voorm. fabriek Van Melle. BURGERLIJKE STAND. Gemeente A-ARDENBURG over de maand November 1947. GEBOREN 2, Anna M., d. van M. Plaisier en van A. de Jong; 12, Antonius S. G., z. van M. Kamminga en O. M. T. Willems; 17, Jacomina, d. van Jacobus de Eeijter en P. de Putter; 24, Christina J., d. van H. de Jonge én E. S. Willemsen; 23, Maria H. d. van A. P. de Windt en C. Bolk. - OVERLIJDEN Geen. HUWELIJKEN 6, Pieter Luteijn, oud 33 j., jm. uit Yerseke en Maria C. Daansen, oud 29 j., jd. alhier; 13, Cornelis F. Oubrie, oud 23 j., jm. uit Biervliet* en Cunea T. Willemsen, oud 18 j.-> jd. alhier; 18, Jacobus F. van Hal, oud 26 j., jm. en Erna M. Buzeijn, oud 18 j., jd., beiden alhier; 21, Willem J. Jansen, oud 61 j., wedn. van E. M. van de Wege en Anna S. Aalbregtse, oud 51 j., jd., beiden alhier.

De Schakel | 1947 | | pagina 4