Voetbaldiagnose Op de ranglijst van de 2e klasse A zien we daar staan op de 7e'plaats Breskens met 7 wedstrijden en 5 punten. Voorwaar, in een korte spanne tijds werkte Breskens zich resoluut de hoogte in. In de wedstrijd De ZeeuwenBreskens, stak zelfs het onmisbare spontane geluksgevoel bij vele spelers- zijn kop weer op. Uit bovenstaande moet o. m. de: conclusie getrokken- worden, dat ondanks de wonden die de oorlog V.V: Breskens toebracht (zoals niet één club in geheel Nederland kreeg te incasseren); ondanks de passieve houding, der gemeente autoriteiten (men moet alleen maar zien hoe pl.m. 30 paarden vorige week op het drassig voetbalterrein de basis legden voor vele been blessures) en laatst, maar zeker niet de minst „afbrekende" stukjes van Max, zij allen niet in staat zijn de levensdrang, de bezieling om het ook deze competitie weer tot eén goed einde te brengen, aan te tasten. We weten het, de' kracht van een land, een volk, een mens, blijkt niet uit het ont breken van wonden, maar uit het vermogen om de geslagen wonden te herstellen. In memoriam f Ook nu weer wordt ons een slag toege bracht. Op wrede wijze werd, met twee zijner kameraden, onze doelverdediger uit ons mid den gerukt. Ook voor V.V. Breskens is dit een onher stelbaar verlies. Door zijn sportiviteit, zijn onvolprezen ijver die steeds een stimulans was tot navolging en de opbeurende kracht die van hem uitging zal hij voor ons altijd in de bovenste gelederen der V.V. Breskens blijven vertoeven. Bij mij heeft hij een onuitwisbare indruk achtergelaten. Max. NIEUWE BONNEN. Tijdvak' varr 23 Nov. t./m. 6 Dec. 1947. BONKAARTE-N KA, KB, KC 713. Melk ooi Melk 4 liter, 004 Melk 6 liter, 005 Melk 6-1/2' liter. Vlees 006 Vlees 100 gr., 007 Vlees 400 gr. Boter, enz.: 008 Boter 125 gr. boter of mar garine of 100 gr. vet, 009 Boter 125 gr. margarine of 100 gr. vet; 019 Algemeen 250 gr. margarine of 200 gr. vet. Kaas: 020 Algemeen 100 gr. kaas of 125 gr. korstloze kaas'; 014 Réserve 200 gr. kaas of 250 gr. korstloze kaas. Eieren 021 Algemeen 1 ei. Brood 022 Algemeen 200 gr. (geldig tot en met 29 November a.s.) 016 Reserve 400 gr. (geldig tot en met 29 November a.s.) 013 Reserve 800 gr. (geldig tot en met 29 November a.s:. BONKAARTEN KD, KE 713. Melk: 504 Melk io liter, 505 Melk 11 liter. Vlees 506, 507 Vlees 100 gr. Boter enz. 508 Boter 250 gr. boter of mar garine of 200 gr. vet, 509 Boter 125 gr. margarine of 100 gr. vet. Eieren 519 Algemeen 1 ei. Brood: 520 Algemeen 800 gr. brood (geldig tot en met 29 November a.s.); 513 Reserve 400 gr. brood (geldig tot en met 29 Nov. a.s.) Kaas: 514 Reserve 100 gr. kaas of 125 gr. korstloze kaas. BONKAARTEN. MA, MB, MC, MD, MF, MG, MH 713 (bijz. arbeid, a.s. moeders en zieken) Vlees 1001 Vlees 300 gr. 1006 vlees 200 gr. Boter enz. 1002 Margarine 250 gr. marga rine of 2Öo gr. vet; 1008 Boter 250 gr. boter of margarine of 200 gr. vet. Brood 1003 Brood 800 gr. brood. Kaas 1004 Kaas 200 gr. kaas of 250 gr. korstloze kaas. Eieren 1009 Eieren 5 eieren. Plaatselijk Nieuws. Aardenbtirg. Zondag j.l. herdacht de heer R. de Vriend de dag, waarop hij vóór 20 jaar zijn intrede deed in de voetbal sport. Na de wedstrijd tegen Hoofd plaat II mocht hij dan ook een wel verdiende hulde in ontvangst nemen. Daar een jongere kracht de plaats van De Vriend heeft ingenomen, is hij voornemens zijn medewerking nog en kele jaren aan het tweede elftal te verlenen. Breskens. Tot onderwijzer aan de O.L. School alhier is benoemd met 6 stemmen, de heer J. Robijn, onderwijzer te Waterlandkerkje, terwijl 2 stemmen werden uitgebracht op de heer A. Brevet te IJzendijke. De Culturele Dienst van het Wederopbouw kamp ,,De Haven" te Breskens verzoekt ons mede te delen, dat in de ontspanningszaal van het kamp regelmatig cabaret- en andere voorstellingen plaats vinden. De inwo ners van Breskens boven 18 jaar zijn op deze avonden, meestal Dinsdagavonds, hartelijk welkom. De grootte van de zaal laat toe, dat aan 150 bezoekers plaats geboden wordt. Aan het gemeentehuis zal regelma tig datum en aanvang der voorstellin gen gepubliceerd worden. Woensdagavond had op het Gemeentehuis de eindvergadering en ontbinding van het Damescomité van de Groene Kruis bazar plaats. Het be stuur van de afd. Breskens' voor Groene Kruis en Wijkverpleging was uitgenodigd deze gebeurtenis bij te wonen, daar dan tevens het bedrag, wat door de Bazar en verloting was verkregen, zou overhandigd worden. De voorzitster, Mevr. v. Vliet, bracht hartelijk dank, niet alleen aan het Damescomité, maar ook aan de velen, die zo spontaan hadden geholpen bij het vele werk dat er te doen geweest is. Het eindresultaat is dan ook schit terend, het was het comité een ge noegen, een netto bedrag van f 9.844,90 te kunnen overhandigen voor het Groene Kruis. De dames hadden nog de beschikking gekregen over een partij fruitbomen, zodra die verkocht waren, zou het bedrag meer dan 10 mille zijn! De voorzitter van het Groene Kruis, dhr. Carels, noemde het resultaat ver bluffend en bracht hartelijk dank aan het dames-comité. Hij uitte zijn be wondering erover, dat alles zo vlot en succesvol was verlopen, 't Was een moeilijke tijd om een Bazar te organi seren, maar hulp voor 't Groene Kruis moest er komen. De Bressianen, die steeds helpen waar er iets goeds te verrichten is, hebben zich ook weer van hun beste zijde laten kennen, zo dat de verwachtingen verre overtroffen waren. Door het Comité is hard ge werkt, geen moeite werd ontzien en de verstandhouding onderling. (40 da mes!) liet niets te wensen over. Dat alles kwam natuurlijk, omdat ieder overtuigd was, dat het om dat ééne ging, n.l. het Groene Kruis er bovenop helpen. En dat dit bijzonder gelukt is, daarvan getuigt,het mooie eindbedrag. Na nog enige tijd bijeen te zijn ge bleven onder het genot van een kopje thee met een versnapering, ging men na een afscheidswoord van de voor zitster uitéén. De secretaresse v. h. Damescomité. Groede. Tot tijdelijk onderwijzer aan de O. L. S. alhier is benoemd de heer J. W. den Hollander te Middelburg. Mej. A. E. Luteijn voordien locale kracht op het hulppostkantoor alhier werd benoemd tot bureelambte naar 3e klas. Oostburg Zaterdag 15 Nov. j.l. hield de Chr. zangvereniging „Soli Deo Gloria" haar eerste jaarvergadering in de cantine van het rijkskamp „Wilgénhof", welke zeer druk bezocht was: De voorzitter, de heer C. Bakker, opende en leidde deze vergadering. In zijn openingswoord wees spr. er op, dat de zangvereniging vam Oostburg een nieuwe ster was aan de zanghemel. Hij bracht hulde aan de oprichters en initiatiefnemers, die dit hadden aan- gedurft. Hij ging de tijd na, waarin de vereniging is opgericht, Nov. 1945. De donkere schaduw van de oorlog lag nog over ons zo zwaar getroffen gewest. Merkwaardig was het, om toen reeds een zangvereniging op te richten, maar tevens ook verblijdend, omdat, hoe zwaar ook geslagen, er toch be hoefte bestond om te zingen en zo ontspanning te zoeken, daar het dage lijkse leven in die dagen wel erg zwaar was. Vervolgens ging spr. de moeilijk heden na, waarmee de vereniging in haar twee-jarig bestaan heeft te kam pen gehad. Maar tesamen met haar dirigent, de heer de Feijter uit Sluis, die steeds met tact en geduld het koor heeft geleid, is het zeer goed gelukt het verenigingsleven gaande te houden. Na nog enkele opwekkende woorden werd overgegaan tot de afwerking van het rijk voorziene programma. Dat het koor over goede krachten beschikt, bleek uit de solo's, duet en kwartetten, die ten gehore werden gebracht. Niet alleen de zang, maar ook de voor drachten getuigden van goede studie Ook de tableau's waren keurig ver zorgd. Ter afwisseling werd tussen de nummers op heerlijke bonbons en in de pauze op thee getracteerd. Ook was er nog verloting van een taart, tulbanden en andere mooie prijzen, die bij het publiek letterlijk en figuurlijk in de smaak, vielen. Ds. Oostenbrink sprak het slotwoord, er'op wijzende, dat het er niet in de eerste plaats op aankomt of het lied „mooi" is, maar dat het hart er achter moet staan. De zangvereniging kan dan ook op een mooie en goed geslaagde jaar vergadering terugzien. Het gewijzigde bouwplan, zoals dit in de Vrijdag j.l. gehouden raads vergadering door Ir. Klokke is voor gelegd en toegelicht, is door de raad aanvaard en behoeft nu nog slechts de goedkeuring van Den Haag. Maar „It is a long way to Tipperary". Waterlandkerkje. „Nooit zullen we dien twintigsten October vergeten Jan, toen jij je jonge leven gaf, in dienst van het land, dat je tijdens de bezetting bewees zo zeer lief te hebben," waren de woorden indertijd in „De Schakel" neergeschreven door één van de vele vrien den van Jan Kars. Deze Jan Kars (Wachtmeester1 der voorm. staatspolitie), een bekende figuur in verzets kringen, kwam om het leven bij een poging om door de linie te gaan met de bedoeling de Canadezen te verzoeken, het vuren te willen staken, daar dit zich concentreerde op de hofstede van de Heer B. alhier, waar een 80-tal burgers toevlucht hadden gezocht. Op Woensdag 19 Nov. had de overbrenging plaats van het stoffelijk overschot van Wa terlandkerkje, waar hij begraven lag, naar Sloten; Een deputatie ter sterkte van 12 man der Rijkspolitie, onder leiding van de Wnd. af delingchef der Rijkspolitie te Oöstburg, alsmede verschillende vooraanstaande ledën der illegaliteit in West Zeeuwsch-Vlaanderen, vergezelden de lijkauto, waarmede het stof felijk overschot vervoerd werd tot aan de grens der gemeente IJzendijke, waar door dè aanwezigen de laatste groet werd gebracht. Voorafgegaan en gevolgd door een motor rijder der Rijkspolitie, werd daarop naar Breskens gereden om vervolgens naar Sloten te rijden, waar Kars gisteren herbegraven is. Dat Kars rust in vrede in de omgeving van zijn geboorteplaats. Nieuwvliet. De afdeling Nieuwvliet van de Bond voor Staatspensionnering organiseerde Donderdag en Zaterdag een feestavond

De Schakel | 1947 | | pagina 3